Čtvrtá hvězda vypráví příběh mladého Štěpána (Václav Neužil), který získal místo jako druhý noční recepční v tříhvězdičkovém hotelu Meteor na periferii Prahy. Štěpána zajímá Pavlínka (Martha Issová), která zde pracuje jako denní recepční. Pavlínku ovšem nezajímá Štěpán, ale agresivní hotelový údržbář David (David Novotný), který se snaží uniknout vyčerpávajícímu erotickému zájmu své nadřízené, hotelové manažerky Terezy (Lenka Krobotová). Ta se kromě Davida snaží i o ziskání čtvrté hvězdy, jež by zvýšila prestiž a úroveň hotelu. Její snahy ovšem naráží na sobectví, pohodlnost, lenost a zištnost podřízených. Vysněná čtvrtá hvězda ze všech zaměstnanců hotelu zajímá nejméně bývalého manžela Terezy a ředitele hotelu Teodora (Martin Myšička). Jeho jediným zájmem je zdokonalit se v hraní čínské hry mahjong. Terezino úsilí maří osobní zájmy i dalších podřízených: ambiciózní a záludný kuchař Smutný (Jaroslav Plesl) dychtí po místu šéfkuchaře, melancholický šéfkuchař Tichý (Miroslav Krobot) bojuje s trvalými následky po úrazu, denní recepční František (Ivan Trojan) kšeftuje s podsvětím a paktuje se s nebezpečným zločincem Majorem (Pavel Šimčík), hotelová prostitutka Libuška (Klára Melíšková) trénuje oddíl mladších dorostenců lakrosu, hotelový taxikář Jindra (Marek Taclík) je asi gay se silným mateřským pudem a barmanka Jiřina (Simona Babčáková) má manko. (Česká televize)

Splasher

Sám Prušinovský si velmi dobře uvědomuje rozdíl komediálního potenciálu mezi angličtinou a češtinou. Já bych to pracovně nacpal do škatulky Prágcom. ___ Když tu většina zmiňuje Hotýlek, tak já musím přidat i Only fools and horses, protože duo František Štěpán se dost blíží k Del Boyovi a Rodneymu. Po jednom díle opravdu nejde a nemá cenu hodnotit. ___ A ještě jedna věc. Vypadá to, že návrat tvůrčích skupin se ČT vyplácí. ()

sator

Je to plytká blbost, která těží jen z obsazení a má jen zvednout životní úroveň, jinak skvělých divadelníků... je to nový trend--když neumím být vtipný bud aspoň trapný... ()

alchac

Přeborníci Prušinovský s Krobotem se opět sešli v životní formě a tentokrát to hrají minimálně na postup do druhé ligy. Na hře jejich mančaftu sice lze nalézti drobné chybičky, nicméně celkově je předvedený výkon silně nadprůměrný. Takže i já ty čtyři hvězdy nakonec dávám. ()

Radiq

Tohle se fakt povedlo. Úplně to vybočuje z kvality českejch "komediálních" seriálů, je to originální, někdy až moc. Pravda, najdou se tam epizody, které byly už přehnané (radioaktivní Uran, dvojče hluchýho, atd.), ale i přesto je to českej nadstandard, kterej by se skoro moh srovnávat s nějakou anglickou tvorbou. Taky mi tam moc neseděla kurva Klára Melíšková - tahle ženská se prostě hodí jen do některých rolí a tahle to nebyla. Jinak postavy ale vesměs všem sedly a nejen po herecké, ale i po režisérské a kameramanské stránce to není žádnej trapas. Nemá cenu vypisovat se tady nad hereckými výkony všech, protože tady hrají samí ošlehaní harcovníci, kteří věděj, jak pobavit. Prostě skvělej seriál a škoda, že se takovejch netočí více. ()

COF_666

"Sex mezi mužem a ženou, je intimní věc. Je to určitý projevení důvěry tomu druhýmu, kterým se korunuje vzájemný duševní porozumění."....... ".....Libuško si kurva......" ()

mr.kliky

zezačátku slušný, pozdějc opakování se, vyčpělost vtipů, jednoznačný směřování do nikam a trapák neužil ubírají tomuhle hotelu i třetí hvězdu. ()

filmmovier

Další geniální a nezapomenutelný počin od dvojky Prušinovský – Kolečko. Druhá šestka epizod je v případě tohohle seriálu sice slabší, než první (druhá epizoda s Janem Kašparem a Zítra točím v Aši, mrk), ale jen nepatrně. Čtvrtá hvězda má, stejně jako Trpaslík a Přebor vynikající scénář, skvěle fungující vtipy a hlavně naprosto prvotřídní obsazení, všichni jsou perfektní, zejména pak samozřejmě Ivan Trojan, David Novotný (nečum, kundo, Já tě mám rád jako Spartu), Lenka Krobotová, Miroslav Krobot (ten je Batman, jak vám vysvětlí Jarda Plesl v jedenáctém díle) a Martin Myšička (který je asi stejně ze všech nejlepší a nejen díky svým schopnostem v mahjongu). Jsem rád, že tvůrci jejich seriály nijak nenatahují a vědí, kdy skončit, je to moc dobře a jejich projektům to prospívá ve velkém. Čtvrtá hvězda samozřejmě není výjimkou. Naprosto úžasný seríál, který může s přehledem konkurovat britské tvorbě a ke kterému se určitě brzy vrátím. Dejvičáci jsou naprosto parádní parta! 90%. ()

Mrkvič

Po dvou dílech se už odvážím hodnotit. První díl byl překvapením a druhý už jen stvrzením toho, že to má říz. Herecké složení je skvělé a v případě Trojana nebo Taclíka já ani nemůžu být zklamaný. Skvělí jsou ale zatím skoro všichni. Ve výtahu hop, trochu zhřešit s Frantou a nasrat pár hostů. Už se těším na další pondělí. ()

plechulka

Původně jsem jim tu vytouženou čtvrtou hvězdu chtěla upřít, přece jen je to poněkud nevyvážené, ovšem po díle s točením inovativního porna nemohu jinak.... ()

Honzíno

Další zjevení na českém seriálovém poli. Po dlouhé době jsem propadl v závislost nějakému seriálu, a tudíž se bojím jak čert kříže podívat se na poslední dva díly, protože pak už bude konec... :) Tak to bohužel sjedu znova a uvidím, jestli mě něco o ten pomyslný kousek zlomí a přihodím k silným čtyřem zbytek páté hvězdy._ Jedu to po letech znovu a to rovnou se svou chotí. Jsem zvědav, co mi z toho po ohodnocení zvlášť každé epizody vypadne. Už teď je mi jasné, že je to prostě nadčasová palba._Je to tam, podruhé zhlédnuto a skoro čistá plná palba. Plís, ještě někdy něco podobného nebo druhou sérii! ()

Helmutek

Mně to teda sedlo skvěle. Partička neschopnejch tragédů (až kriminálníků) hnaná přepíčenou manažerkou s obsesivním pocitem, že maj na to, aby pro ušmudlanej a vcelku nezajímavej hotýlek vybojovali čtvrtou hvězdičku, to vše pod dohledem plánovitě a naprosto apatickýho šéfa, kterýho už život dávno otrávil a znudil, kterej už dávno všechno vzdal a bez jakýhokoliv zájmu o cokoliv a kohokoliv jenom paří online Mahjong... to by bylo, aby se z toho nevytřískalo něco jedinečnýho, zvlášť za podpory tak dobrech herců (Trojan jako zastydlej sociální vekslák je prostě parádní, stejně tak výraznej je i Myšička v roli šéfa, překvapivě dobrej je ale i Štěpán/Václav Neužil. Křivdit nemůžu ani Issový, který prostě tahle role očividně sedla). Slabší díly nebo pasáže tam sice občas jsou, ale nic zásadního - i ty výkyvy jsou vysoce nad průměrem toho, co bych v podobnym žánru čekal. Scénáristicko-režijní duet Prušinovskýho a Krobota tady očividně zafungoval... Místama je znát stejnej Prušonovskýho rukopis jako u Okresního přeboru, ale Čtvrtá hvězda je dost jiná už jen žánrem samotnym - tim, že jde výrazně směrem k sitcomu. Ale přestože jsou místa, který očividně sloužej jako nahrávka pro nějakej gag nebo konverzační přestřelku, tak to neni ani nijak šroubovaný nebo nucený, ani vulgární nebo laciný. Mimochodem, ty gagy jsou většinou výborný ("kolik má tuna nul?", "kámen neni kokos", "nemůžu, protože Sparta", "fůd temporarily eklhaft", "gif mí pěst", "sajrajt - vasr - mydlimydli"...) . To panoptikum, který se v tom malym upatlanym hotýlku sešlo, to je prostě nádherný. A scéna s natáčením "porna" Trojanem a Krobotovou je pravděpodobně nejhorší erotická scéna v dějinách kinematografie. WTF moments: Na to, jak tam všichni (ne)uměj anglicky, tak v díle, kdy přijedou fanoušci Celticu, tak najednou nějak podezřele dobře rozuměj skotskýmu přízvuku. ()

Lachtaan

První epizody seriálu, který mě lákal zejména pestrým obsazením, mě příliš neoslovily a na více jak čtvrt roku jsem se od Čtvrté hvězdy odmlčel. Naštěstí jsem se možná i trochu z nudy vrátil zrovna k těm nejvtipnějším částem, které mě donutily v poměrně krátkém čase slupnout celý seriál jako malinu a vzpomínat na něj jako jedno z nejlepších společných děl herců Dejvického divadla. Snad Prušinovský přijde co nejdříve s obdobně povedeným nenáročným televizním kouskem. ()

geklon

První díl evidentně hledal prostor a uváděl do děje. Díl druhý už nasadil laťku, i když je celých dvacet minut nevyvážený, prostor pro výbuchy smíchu tu je. A vtípky jsou nenucené a nepřehrávané. Pan Trojan konečně do televize protlačil svůj divadelní rozsah. Neužil je kometa. Baví. Už se těším na další charaktery. Třetí a čtvrtý díl je dost při zemi a jakoby seriálu dochází dech. Ze čtyř dílů, na čtvrtou hvězdu aspiruje jen druhý. A všechny další od točení porna v jednom z hotelových pokojů. Závěr se pěkně rozjel a slušně bavil. Myšička se stal nakonec nejlepším seriálovým charakterem. SALUTUJI ČTVRTOU HVĚZDOU. ()

sallyann

Božské. Nevěřila jsem, že se mi někdy bude líbit ČESKÝ sitcom! Dejvické divadlo je zkrátka geniální. Co díl, to perfektní hlášky. Vyzdvihla bych zejména mistra minimalismu pana Krobota a vždy skvělého Trojana. Sajrajt, Wasser mydli, mydli! ()

pytlik...

Teda za svých hříšných mladých let jsem zhlédl všelijaké zvrácené věci, ale vrchol zvrhlosti jsem objevil až s tímhle seriálem. Nevím, co se scénáristickému triu honí hlavami, ale rozhodně jim to nezávidím, když se jim tam rodí takové neuvěřitelné nápady, jako nechat jednoho z hrdinů onanovat nad něčím takovým. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz