Čtvrtá hvězda vypráví příběh mladého Štěpána (Václav Neužil), který získal místo jako druhý noční recepční v tříhvězdičkovém hotelu Meteor na periferii Prahy. Štěpána zajímá Pavlínka (Martha Issová), která zde pracuje jako denní recepční. Pavlínku ovšem nezajímá Štěpán, ale agresivní hotelový údržbář David (David Novotný), který se snaží uniknout vyčerpávajícímu erotickému zájmu své nadřízené, hotelové manažerky Terezy (Lenka Krobotová). Ta se kromě Davida snaží i o ziskání čtvrté hvězdy, jež by zvýšila prestiž a úroveň hotelu. Její snahy ovšem naráží na sobectví, pohodlnost, lenost a zištnost podřízených. Vysněná čtvrtá hvězda ze všech zaměstnanců hotelu zajímá nejméně bývalého manžela Terezy a ředitele hotelu Teodora (Martin Myšička). Jeho jediným zájmem je zdokonalit se v hraní čínské hry mahjong. Terezino úsilí maří osobní zájmy i dalších podřízených: ambiciózní a záludný kuchař Smutný (Jaroslav Plesl) dychtí po místu šéfkuchaře, melancholický šéfkuchař Tichý (Miroslav Krobot) bojuje s trvalými následky po úrazu, denní recepční František (Ivan Trojan) kšeftuje s podsvětím a paktuje se s nebezpečným zločincem Majorem (Pavel Šimčík), hotelová prostitutka Libuška (Klára Melíšková) trénuje oddíl mladších dorostenců lakrosu, hotelový taxikář Jindra (Marek Taclík) je asi gay se silným mateřským pudem a barmanka Jiřina (Simona Babčáková) má manko. (Česká televize)

kajas

Skvělé herecké obsazení (Issovou nepočítám) a tvůrci parádního "Okresního přeboru", tak to bude určitě klenot mezi českými komediálními seriály. Ne, není. Zklamání jako hrom plné trapností, které zřejmě měly být vtipné. Minimálně polovinu epizod jsem protrpěla, poté jsem si na pondělní večery v této společnosti docela zvykla.. a finální díl mě vážně bavil. Čtvrtou hvězdu nedám ani náhodou, ale třetí si nakonec Dejvice docela zaslouží. ()

Želik

Asi nie som cieľová skupina. Od takého obsadenia by som čakala salvy smiechu a nie občasné uchechnutie. Pocit trápnosti sa dostavuje častejšie. U mňa Meteor nedosahuje ani 3 hviezdy. ()

Skip

U Čtvrté hvězdy jsem se velmi dobře bavil. Neříkám, že jsem slzel smíchy, ale bavil jsem se fakt dobře, což je pro mě důležité. Herecké obsazení má vskutku sílu a všichni do toho šlapali ze všech sil, co jim jen scénář dovolil. ()

higuain

Spíš ve službě, seš hnusnej a smrdíš. Seš úplně na hovno. Slavoj Houslice si vyrazil na trip do Prahy, zabydlel se v hotelu a v těch lepších dílech je to psina, jak za dob Okresního přeboru. Trojan tady nemá chybu. ()

MessiM

Laťka českých komediálních seriálů není moc vysoko a Čtvrtí hvězda ji jistojistě zvedla vzhůru! Obsazení kvalitní, ale Ivan Trojan, fantazie. Jinak samozřejmě Prušinovský potvrzuje své kvality v oblasti režie. ()

ibeh

Na dejvičáky mám slabost a moc jim fandím. Ale zrovna poslední díl mě moc neuchvátil. Ze začátku mě to chytlo víc. Tak to bylo během celého seriálu. Buď jsem se stále smála a nebo tak trochu nudila. Bylo to velmi originální, určitě na naše poměry nadstandardní, ale když si udělám průměr, tak mi vychází 70%. Na pár scén, jako např. na horníčka, už asi do smrti nebo do sklerózy nezapomenu. Trojan hrál úžasného slizkého debila. Tedy doufám, že se do podobně vypečeného hotelu nikdy nedostanu :-) ()

jezurka42

Vyser se na jelena! Tak jestli si takhle jednou za pár let řekne Dejvický, že by si mohli pro radost natočit seriál, tak to beru všema deseti. Vtipů je tam dost, absurdity ještě více, herci si dělají prdel jeden z druhého, a když se všechno tohle spojí dohromady, nemůže být divák nespokojený. Tedy až na pana Komárka, ale to je asi takový Kantovský nadčlověk, který zří jen sám sebe. Já se bavila výsostně, Honza s hrncem na hlavě, Ivan s copánkem, Klára jako lakrosařka-sestřička-kurvička-kočička, Lenka ambiciózní, Martin velký maněco hráč. No není tomu seznamu konec, ale to bychom tady byli ještě dlouhá léta. Čtvrtá hvězda, Zkázka DD. Co teď a co potom? ()

j.bena

teda kdo by řekl, že to patří do české filmografie, Issová s Trojanem tomu zase nasadili korunu a zbytek hereckého týmu to jen humorně doprovází. Jen tak dále Češi! ()

Jigy

Viděl jsem tři díly a ani jednou jsem se nezasmál. Buď mají herci jinou úroveň humoru nebo to prostě není vtipné. Od jedničky a projektu, kterému se upsal Trojen jsem čekal víc. Ani nevím proč tomu dávám jednu hvězdu. Asi za snahu a trapnost. ()

Katarine

Dejvice jedou a jejich humor je mi hodně blízký. Škoda některých slabších dílů, jinak jsem se bavila skvěle. Připadá to tak jen mně, nebo jsou vážně protagonisté tohodle divadla z jiné planety? Nad jejich výkony člověk totiž často žasne. ()

Wiikii

V posledních letech se v Česku roztrhl pytel se seriály. Ale "Čtvrtá hvězda" patří k těm lepším. Možná to je i díky tomu hvězdnému obsazení co zde můžeme vidět. .. Zatím ale jen tři hvězdy, možná časem dostanou i ty čtyři .... HODNOCENÍ: 65% (3*) ()

Jack_D.

Viděl jsem zatím dva díly a naprosté nadšení. Po okresním přeboru druhý český, skutečně vtipný, seriál. A herecké obsazení parádní. Ivan Trojan je vynikající. ()

Lischai

Hodně mi sedí civilní humor herců z Dejvického, místy nekorektní humor a lehce absurdní fóry. Kéž by všechny české seriály byly zahrané tímhle lehkým, uvěřitelným stylem. ()

M.i.k.e

rukopis pánů Prušinovského a Kolečka se nezapře a Čtvrtá Hvězda je stylem humoru hodně podobná Okresnímu přeboru.Osoobně mi tenhle styl sedí víc než dobře a tohle si mě získalo od prvního dílu.Kapitolou sama pro sebe jsou herci.Prakticky kompletní Dejvické divadlo si to dává s naprostým přehledem.Víc takových seriálů...90% ()

rakovnik

Kdybych měl navázat na název seriálu, tak čtvrtou hvězdu ode mě rozhodně neuvidí. Dle jmen tvůrců a hereckého obsazení jsem byl připraven na skvělou zábavu, ale dostalo se mi jakéhosi trapného představení, s občasným vtipem, ale jinak rozpačitého děje, s podivnými postavami a jaksi mimo realitu. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz