Prípady 1. oddelenia

• Česko Případy 1. oddělení (viac)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Recenzie používateľa mira007 k tomuto seriálu (35)

Prípady 1. oddelenia (2014)

Nejlepší krimi-seriál , který zobrazuje jakobyrealitu ( ikdyž v tomto případě to má místama dokumentární charakter ) . Všimli jste si, že skoro v každém exteriérovém záběru je vidět nějaké grafiti? A všimli jste si, že scénáristé mají nějaký komplex z žen, že pokaždé, když se mluví o ženách tak nejsladší slovo je "moje stará" jinak se to hemží kurvami, kurvičkami, šlapka, .... ()

Rozčtvrcená (2014) (S01E01)

První díl seznámí diváky se všemi hlavními postavami, které řeší případ vskutku divácky poutavý - rozčtvrcená mladá hezká holka. Sice je po chvilce celkem jasné, kdo to asi byl, ale Colombovsky se k němu dojde logickými stopami a prověřováním více realisticky. ()

Fantom z Jižáku (2014) (S01E02)

Hodně mrazivý případ o úchylákovi, který znásilňoval ženy jak na běžícím pásu a dneska už je venku z basy mezi námi. Trochu jsem si všiml, jakým humpoláckým způsobem to vyšetřoval Pražák v podání Filipa Blažka, který k těm obětem přistupoval dost necitlivě. Jestli to je předobraz reality tak se nedivím, že ty ženský to moc nehlásej. ()

Doživotní chyba (2014) (S01E03)

Když si člověk představí, že případ, kdy nějaký dvoumetrový hromotluk přepadával sotva chodící babičky, je skutečnost, tak se člověku zvedá žaludek. Naštěstí ho chytli, respektive Blažek alá Pražák celkem akčním způsobem. ()

Klíčový důkaz (2014) (S01E04)

Docela řezničina včetně vraždy malého dítěte ( to si vůbec nevybavím z reálu ) . Naprosto exceletní scéna, která mne dostala smíchy do kolen byla prohlídka v podniku albánce v podání mého oblíbence Predraga Bjelace - ať žije Sršeň. ()

Laborant (2014) (S01E05)

Víťa Sršeň řeší případ a Adrian Jastraban hraje libového specialistu na sado maso. ()

Nenávist (2014) (S01E06)

Tenhle případ jsem znal i ze skutečnosti a z knih Bohumila Hubálka Zpovědník vrahů ( doporučuji, protože s tímto seriálem má celkem dost společného a jsou z ní tady i nějaké citace, koneckonců Mareš byl s Hubálkem kámoš a před jeho smrtí ho informoval, že v tomto seriálu bude jedna postava psychologa v podání Václava Helšuse jeho předobrazem ) Anna polívková zahrála dobrou psíchu. ()

48 hodin (2014) (S01E07)

Honba s časem, pachatel vrah důchodců chycen celkem akčním způsobem, ale žádné důkazy ani totožnost. Parádní výslechová scéna s doutníky na závěr. ()

Policajt na odstřel (2014) (S01E08)

Policajti asi tu inspekci opravdu nenávidí, jak se tady do ní scénáristé opírají. Trochu mi přijde přitažené za vlasy jak je tady zdůrazňováno, jak jsou policajti málo placení a že nevyjde Pražák s příjmem každý měsíc. Nepochybuji, že trávěj v práci 25 hodin denně, ale aby neměli na nájem.... Samotný případ je dobré psycho ale to šílený vyznění : granát a pistole se dá směnit na černém trhu za pět autorádií a pár dávek perníku. ()

Totožnost (2014) (S01E09)

Soudce, který má jednání s košíkem v Bille zaperlil. ()

Sladký vyděrač (2014) (S01E10)

Kouzelný případ bez vraždy, který vyřeší outsideři oddělení v kontrastu s neúspěšným supertýmem za účasti UOOZ a policejního ředitele. ()

Hodinka k dobru (2014) (S01E11)

Případ vraždy podnájemnice, který se reálně táhne dodnes. Objednavatel vraždy si odseděl jen deset let, a tento týden ( 14.3.2016) maminka té zavražděné na tom dobytkovi teprve teď vysoudila odškodné tři miliony. ()

Důvod k zabití (2014) (S01E12)

Zajímalo by mne, zda ti policajti jsou opravdu tak citliví jako v tomhle díle vůči tomu pobodanýmu Plíšek a Kozák na konci. ()

Smrt novináře (2014) (S01E13)

Celkem živý případ inspirovaný vraždou pana Velíška. ˇKdyž si člověk něco přečte o tom reálném případu, tak mi hlavu nebere, že ten zmetek nedostal doživotí. V tomle díle Případů prvního oddělení je také zajímavá koexistence či spolupráce vyšetřovatelů a bulvárních novinářů. ()

Slepý svědek (2016) (S02E01)

Případ , který byl zfilmován i v Expozituře, kde se to panu Josefu Marešovi nelíbilo, tak napsal tuhle epizodu i do Případů. Vysoko nastavená laťka je držena kvalitou i zde. Excelentní výkon Jiřího Štrébla. ()

Informátor (2016) (S02E02)

Když doživotí, tak za tenhle případ je ukázkové, Jen by mne zajímalo zda ten ichtyl opravdu neuměl číslovky. ()

Súdánský student (2016) (S02E03)

V detailech jsou trochu vidět rozdílové nuance v čase kdy se vraždy staly a kdy byli natočeny. Dneska by asi žádný demonstrace proti rasismu nebyly protože masoví skinheads devadesátých let jsou pasé a dneska by je nazývali náckama než skinama. Nicméně herecký výkon během výslechu naprosto famózní. ()

Děti na odpis (2016) (S02E04)

Mrazivý případ týkající se homosexuální dětské prostituce ( naposledy snad v českém filmu v syrové Mandragora ). ()

Tělo (2016) (S02E05)

Jelikož skutečný případ je celkem čerstvý a známý, tak jsem věděl jak to dopadne a jelikož byl pachatel známý brzo a jen se čekalo až dorazí ze v zahraničí a zda se nalezne tělo oběti, tak byl tenhle díl dle mne asi nejslabší z celé série. Nicméně mi přišla zajímavá akce v Německu a vztahové vyklubání vyšetřovatele Vrány. ()

Olizovač (2016) (S02E06)

Jeden z těch akčnějších dílů. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD