Prípady 1. oddelenia

• Česko Případy 1. oddělení (viac)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Recenzie používateľa Frajer42 k tomuto seriálu (35)

Rozčtvrcená (2014) (S01E01)

Navnaděn z vynikajících Devadesátek, jsem si nemohl nechat ujít ani tento český seriál. Co se celkového zpracování a kvality týče, tak zde jsme samozřejmě o několik tříd níž. Herecky je to naštěstí solidně obsazené a tento případ byl poměrně zajímavý a hlavně takový ze života. [70 %] ()

Fantom z Jižáku (2014) (S01E02)

Poměrně vtipná a odlehčená epizodka o tom, že i s pidi výbavou se dá pokoušet hasit svůj sexuální chtíč. Ženy tak zůstanou neuspokojené a nasrané současně. Na české poměry solidní, ale úplně u toho divák asi nezachrochtá blahem. [70 %] ()

Doživotní chyba (2014) (S01E03)

Přepadávání bezbranných důchodců a dětí by mělo automaticky končit ve všech případech veřejnou popravou. Není ubožejšího zločinu, ke kterému může člověk klesnout. Nezbývá však nic než souhlasit s tím, že téma tohoto dílu bylo prozatím zdaleka nejslabší a místy velmi nudné. [60 %] ()

Klíčový důkaz (2014) (S01E04)

Znovu se vyloženě nejednalo o nějakou hitparádu, minimálně co se zajímavosti případu týče. To je bohužel obecné prokletí tohoto českého seriálu. Sebranka 1. oddělení je naštěstí poměrně vtipná grupa. Pomalu se stává zažitým trendem, kdy je vrahem zpravidla první postava, kterou člověk uvidí na scéně. Bohužel tohle nejde moc kamuflovat při takhle krátké stopáži. Každopádně docela úspěšný hon, kde se kromě vraha podařilo odhalit u vynašečskou kundu. [60 %] ()

Laborant (2014) (S01E05)

Spoilery! Odlehčenější epizoda, kde mi hlava nebere, že se kriminalisté z vražd pustili do vyšetřování případu na základě jedné podivné fotky. Od samého počátku to působilo jako žert. Pověření Sršně případem tomu poté nasadilo korunu. Zajímavosti a napínavosti epizody to ovšem příliš neuškodilo. A sado maso hrátky toho polo plešatého kudrnáče z ulice, to byl rozhodně zlatý hřeb dílu. [70 %] ()

Nenávist (2014) (S01E06)

Spoilery! Polívkovi si připravili pro diváky příjemný herecký koncert. Polívková si střihla šílenou lesbu s velkou noblesou. Znovu příjemná epizoda. Neucvrkávám u toho blahem, ale zatím se daří prezentovat vcelku originální případy a moc se motiv neopakuje. [70 %] ()

48 hodin (2014) (S01E07)

Kája "Pollívka" Plíšek znovu v roli superpoldy, který vyřeší případ jen tak mimochodem z operačního lůžka. Trošku zde svými schopnostmi dosahoval na současného českého Harryho Pottera a supermana v jedné osobě - kariéristického zmrda a bruslského dvorního rozkuřovače Fialu. Tak se mi začíná zdát, že na seriálu je podle pravdy možná tak závěrečné shrnutí v titulcích. Zbytek je dílem čiré dramatizace. Naštěstí, na české poměry velmi zdařilé. Další zajímavý případ s přepadáváním důchodců. Z relativně strohé zápletky velmi příjemný příběh. [73 %] ()

Policajt na odstřel (2014) (S01E08)

Tento díl mi zpracováním absolutně nesedl. Nemám rád kriminálky, kde vám na začátku vyzradí, kdo je zločinec a pak už jen pozorujete cestu vedoucí k dopadení. Taktéž mě tentokrát absolutně nijak neoslovil motiv a zločin samotný, kdy se vyšetřoval jen pokus o vraždu. Celkově prostě trochu nuda. Každopádně, vždy když vidím páchat zločin podobnou verbež, tak se musím rozčílit, že byl zrušen trest smrti. Současná trestní sazba je k smíchu a absolutně neodpovídá výši provinění. [40 %] ()

Totožnost (2014) (S01E09)

Po delší pauze jsem dostal chuť na další případ a musím říct, že tento díl rozhodně patří k těm povedenějším. Jakmile se jedná o vraždy žen či dětí, tak je to zpravidla hrozně super. Případ byl dostatečně zajímavý, zdravě xenofobní a bohužel i lehce předvídatelný. Tím, že je vše inspirováno skutečností, tak nemohlo být o pachateli pochyb. Pobavil mě zejména závěr a přiznání, že ono to s tím mezinárodním zatykačem bylo na podstatně delší lokte, než nám představil tento díl. [75 %] ()

Sladký vyděrač (2014) (S01E10)

Spoilery! Rozhodně jeden z těch slabších dílů. Jednak nebylo dostatečně atraktivní téma samotného vydírání. A jednak mě extrémně sral zcela nevěrohodný herecký výkon Reginy Rázlové, která na mě působila absolutně klidným dojmem a nelíbil se mi ani výkon samotného pachatele, ale ten naštěstí, na rozdíl od první zmíněné, moc prostoru nedostal. Taktéž bylo vyústění celé situace nesmírně průhledné a od počátku epizody bylo jasné, že za vydíráním bude stát buď ukřivděný člen rodiny, nebo bývalý zaměstnanec. [40 %] ()

Hodinka k dobru (2014) (S01E11)

Spoilery! Trošku předvídatelná, ale rozhodně dobrá zápletka s vraždou na objednávku přes několik prostředníků řadí tento díl k těm povedenějším. Tedy až na ten pohádkový závěr, ve kterém přiměli podezřelého k doznání, ten mi přišel hodně nepravděpodobný a divný. Ani se mi nechce uvěřit, že to takhle ve skutečnosti skutečně bylo. Tam cítím významnou dramatizaci. [70 %] ()

Důvod k zabití (2014) (S01E12)

Spoilery! Moc prvků krimi zde k vidění vskutku nebylo, zato byla tato epizoda docela napěchována super hláškami a velmi mě bavil věčný smolař nadržený námořník, který kvůli pohlouplému idiotovi, který chtěl svojí žížalkou zoufale dráždit gagulku MILFce šéfové, nevyvenčil svoji maďarskou čabajku. Musím se přiznat, že zde můj kriminální instinkt selhal, protože takhle dementní vyústění mi přišlo na mysl teprve až poté, když kluci našli údajného vraha příliš brzy. Spíše slabší epizoda. [67 %] ()

Smrt novináře (2014) (S01E13)

Spíše podprůměrná epizoda, ve které eskaluje nenávist vůči vedoucímu oddělení a v podstatě je to hlavní náplní tohoto dílu. Znovu tady až tak nejde o tu kriminální zápletku. Případ není extra zajímavý a úplně zde schází pořádná motivace. Navíc velmi brzy vyjde pravda na povrch a potom už je to jen o přesvědčení toho správného zoufalce, aby napráskal svého bývalého kamaráda. [65 %] ()

Klubové barvy (2014) (S01E14)

Epizoda z fotbalového prostředí pro mě byla velmi příjemným zpestřením. Dalším zpestřením byla účast Martina Hofmann, který se do tohoto prostředí naprosto skvěle hodil. Celkově řadím tuto epizodu rozhodně k těm nevydařenějším. Docela se mi zamlouval děj, který zpracovával v rámci tohoto seriálu poměrně neokoukané téma. Zajímavé bylo, že v této epizodě bylo více loserů na metru čtverečním, než je nyní v poslanecké sněmovně při projednávání důchodové reformy. [80 %] ()

Slepý svědek (2016) (S02E01)

Divácké oko vždy potěší účast i nějakého toho dobrého herce ve vedlejší roli. Javorský byl skvělý. Vtipným zpestřením je Igor Chmela v roli stážisty, který se pokouší přinést na pracoviště, školní moudra, řád a pořádek, takže je od samého počátku v kolektivu vysoce neoblíbený. Obsahem se mi tento díl moc líbil. Ať už jde o zločin samotný - vražda ženy je vždy super, tím spíš, když se jedná o ženy dvě a provedení bylo vskutku brutální. [80 %] ()

Informátor (2016) (S02E02)

Spoilery! Poměrně zábavná epizoda o jednom cigošovi, který rád pomáhal policejnímu sboru s vyšetřování vražd za pětikilo. Docela zajímavý propletenec několika zločinů, kterých se negramotný cigoš stihl dopustit v rekordně krátkém čase. Zatím mě v rámci této série docela baví Igor Chmela, který vnáší do policejního sboru to správné napětí a rozkládá ho zevnitř. [75 %] ()

Súdánský student (2016) (S02E03)

Spoilery! No, to je dost, že konečně Češi ukázali, že nejsou žádní zkurvení rasisti a nechali v rámci tohoto seriálu umřít také nějakou tu opičku. Nádherný a oku lahodící nacistická poprava. Přál bych si v nadcházejících epizodách co nejvíce Martina Hofmann, protože je naprosto skvělý. Vyšetření zločinu tentokrát neznamenalo nic extra složitého. Značná část epizody se soustředila na eskalující toxickou rivalitu mezi Pepíkem a Kozákem. Kozub byl ve vedlejší role nácka naprosto parádní a zcela věrohodný. [78 %] ()

Děti na odpis (2016) (S02E04)

Spoilery! Jakožto nejlepší uživatel této databáze musím konstatovat, že tohle byl dosud rozhodně nejlepší díl. Svět úchyláků a všemožně deviantních psychopatů prostě zbožňuji a zde si s tím tvůrci vskutku vyhráli. Skvěle tato epizoda dokázala kombinovat drama s humorem, respektive skvěle humorem prokládala dramatické scénky. Tlustý starý sklerotik neměl nejmenší chybu. Také konečně nějaká ta vraždička dítěte, které vždy slibují moře zábavy. Samotné rozuzlení pro mě bylo záhadou nezvykle dlouho, ale z hlavních 3 podezřelých mi neseděl vůbec nikdo, takže to bylo takové příjemné kriminální dumání po většinu epizody. Jinak ten Němec vypadal úplně stejně jako demagog Víťa Klusák. [90 %] ()

Tělo (2016) (S02E05)

Spoilery! Musím říct, že tento díl mě chytil zdaleka nejméně. Neustále mi někam utíkala pozornost. Vůbec mě nezaujal námět ani vývoj této epizody.  Celá epizoda mi přišla dost o ničem. Přitom hledání mrtvoly bývá vždy zpravidla zajímavé. Úplně mi tady chybí nějaké zásadní důkazy, zkrátka kluci ukázali na člověka, který se jevil jako nejpravděpodobnější pachatel. Hlava mi moc nebere, že to tentokrát ten blonďaté a krajně nesympatické bachyni na vazbu stačilo, když mnohdy při patrnějších zločinech neustále kvičí, že je to málo. Jediná zajímavá scénka byla vyloženě na hranicích v lese. Navíc mě trochu sere, že zrovna takhle nudný případ bude rozdělen do více epizod. [25 %] ()

Olizovač (2016) (S02E06)

Spoilery! Znovu trošku slabší zápletka o tuctovém ruském perníkáři, který potřeboval z něčeho zaplatit fet, tak začal loupit. Později se přestal i kamuflovat a kluci ho vypátrali na prosté udání od bývalého vězně. Vůbec nic extra napínavého a složitého. Nicméně, několik vtipných momentek se rozhodně našlo, třeba když si Bolek hrál na peďáka, nebo když zoufalý nosáč vypustil kvůli dvěma prasatům a proutkařům rybník. Celkově však znovu nijak zvlášť dobrá epizoda. [50 %] ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD