Resident Evil: Posledná kapitola

• Česko Resident Evil: Poslední kapitola (viac)
Nemecko / Austrália / Kanada / Francúzsko / Veľká Británia / USA / Južná Afrika / Japonsko, 2016, 107 min (Alternatívna 99 min)

Film přímo navazuje na události snímku Resident Evil: Odveta. Alice (Milla Jovovich) jako jediná přežije klíčový střet s nemrtvými, který měl rozhodnout o osudu lidstva. Nyní se Alice musí vrátit tam, kde celá katastrofa začala - do podzemního komplexu Hive v Raccoon City, kde společnost Umbrella Corporation hromadí své síly a chystá finální útok proti posledním hrstkám lidí, kterým se apokalypsu dosud podařilo přežít. (Falcon)

Knor

Řekl bych, že je to velmi solidní zakončení. Předchozí dva díly už dávali jasně najevo, že série se řítí do záhuby a je na čase to ukončit se ctí dokud to jde. Doufám, že se to už dál rozjíždět nebude. Stejně jako v předešlých dvou dílech se hodně sází na samoúčelnou efektní akci a CGI. Zombíků si tady moc neužijem, zkrouhlo se to na jedno obří stádo a pár záběrů na něj. Důležitá pointa se dá uhodnout už tak zhruba v polovině filmu a prostinkej příběh je protahovanej přebytečnou akcí. Určitě se tu najde pár fajn momentů a nápadů, ale nic co by se tesalo do kamenů. Tu a tam se najde i náznak hororový atmosféry, ale už jsem si zvykl, že většina série předvádí spíš tu akci. Největším plusem tedy zůstává Milla Jovovich, na kterou se dá dívat pořád :-) a celkem uspokojivý zakončení série. Vzhledem k ne příliš úspěšným předchozím dílům nedopadla poslední kapitola vůbec špatně, i když to žádnej zázrak není. Jde o takovej standardní akční výplach. ()

Zombiepod

Konečne to skončilo. Osobne som myslel, že Retribution bol najhorším dielom série, no mýlil som sa. Toto je minimálne ešte o triedu horšie, a to bez debaty. Apokalyptické kulisy sú fajn, digitálna stránka filmu detto, a Mila tú svoju vraždiacu hrdinku berie stále vážne, no tým sa klady končia. Pripravte sa na extrémne stupídny príbeh s treťotriednymi hercami, otrasnou kamerou a ešte horším strihom, kde tvorcovia skutočne nepoznajú hranice. Gratulujem Andersonovi, ktorý sa podujal na tvorbe jednej z najlepšie zarábajúcich sračiek, akú kedy filmový priemysel zažil. Rovnako podupal výbornú hernú sériu, s ktorou majú filmy spoločnú akurát značku. Hovorte si čo chcete, ale kto aspoň trochu pozná videohernú predlohu, určite zdieľa rovnaký názor. ()

DaweForeman odpad!

Jak film pokračoval, tak jsem si řikal po každém úseku, proč vlastně na tohle koukám. Bohužel jsem se nechal zlákat trailerem, kterej naprosto předčil celý film. Film jako takový se postupně tváří jako odškrtávání si úkolů na seznamu - každá scéna řekne nebo udělá to, co tam chtějí autoři sdělit velice stručně nebo aby to tam prostě bylo, a jede se dál. Nemusím ani zmiňovat inspiraci v různých věcech u jiných filmů a her. Vše je předvídatelné a naprosto neoriginální. To už Uwe Boll by to dokázal natočit lépe. ()

JohnZ87

Důstojné zakončení série, které odhaluje nejedno tajemství a také zpětně dává zcela nový význam některým událostem předchozích dílů. Řada postav je pouze do počtu resp. maso na porážku... bohužel mezi ně patří i trestuhodně nevyužitý Wesker. 65% ()

departed odpad!

Už Odveta byla bída, ale že Poslední kapitola, ta která má celou tuhle frančízu epicky zakončit, bude ještě větší průjem jsem jen tak nečekal. Za prvý, co si Anderson myslel, když psal scénář? Že jsme všichni retardovaní jako on a že u toho nebudeme zvracet a obracet oči v sloup? Za druhé, kdo krucinál najal takhle debilního kameramana, který z každé akční scény, a nejen akční, udělal naprosto nepřehlednou změť obrazů, které do sebe nejspíš ne úplně zapadají, ale to nevadí, vy to totiž díky úplně zprasenému střihu vůbec nepoznáte. Za třetí, co měly znamenat ty "herecký" výkony u všech zúčastněných? To jim fakt nepřišlo trapný, co vypouští z pusy za sračky a ještě se u toho tváří vážně? Neměla by Milla a Ali, takový dvě hodně kvalitní MILFky, jít raději do porna, namísto toho aby ztrácely svůj potenciál v chujovinách jako tahle? Měl bych další políčka za čtvrté, páté, šesté, nejspíš i za stosedmapadesáté, ale ten film je ve výsledku tak debilní, že mi nestojí za to rozepisovat se o něm nějak víc. Andersone, jsi trapnej a vždycky jsi byl. Já to ale jako menší holt jen neviděl. A to že máš za manželku tak pěknou ženskou je jen důkaz, že Bůh neexistuje. ()

elimS

30% - komentář 20ti slovy: Pořád stejné dokola! Někam jedem a u toho zabíjíme zombíky. Střih každé 2 sekundy ve mě vyvolával mírné záchvaty. Konečně konec...doufám. ()

Scraffy

Po slabom predošlom diely tu máme tento výborný. A to je dokonca posledný. Čo je dobre na finálnu časť. Efekty epické, výprava dobrá a Milla Jovovich dobrá, ako už dlho nie. Záver série ako sa patrí. Nemám takmer nič vytknúť. A tie scény s tými autami, ako idú za nimi tý zombíci, tak je asi najlepšia scéna, akú som v tejto sérií videl. ()

MAAUZ

Motorku na otisk prstu bych zavedl hned. Poslední kapitola byla furt hloupá a nedávala místy smysl, ale alespoň pobavila. To se o předešlých dvou sračkovejch dílech říct nedá. Ve finále mě celá pointa Projektu Alice mile překvapila. ()

Don82

Tady asi není moc co řešit. Pro fanoušky série je to klasická postapokalyptická řežba, kde Alice střílí jednoho hnusáka za druhým. Tedy: lidi i jiné zmutované fešáky. Pro ostatní naprostá slátanina. Za mě standardní díl Residentu, který snad už konečně završil příběh a divák tak konečně přestane mít guláš jak v postavách, tak v ději samotném. Asi bych další spíš jen dvě hvězdy, ale Milla Jovovich, má pořád něco do sebe a společně s dobrou akcí to vychází na tři. ()

RedRose

(2020) Herní sérii jsem hrál a Millu Jovovich mám v oblíbených, takže nemůžu být úplně objektivní! [RE1] [RE2 Apocalypsa] [RE3 Zánik] [RE4 Afterlife] [RE5 Odveta] RE6 Poslední kapitola: Vracíme se zpátky na začátek a cíl je jasný... Porazit šéfa a uzdravit svět... Tady mě nejvíc pobavil samotný způsob záchrany světa, kdy flaštička s antivirotikem se vzduchem rozšíří po celém světě? Wow! Větší pitomost už asi vymyslet nešla. Džorahova myšlenka likvidace světa pro jeho oživení je taky úplně zcestná. Bylo to o něco lepší, než Odveta, souboje Džoraha s Alicí byly fajn, ale na nejlepší díly to už zdaleka nemá... Teď už doufám, že je to opravdu Poslední epizoda. 58% ()

Ewík

(14.03.2021): Proběhlo trochu doplnění v dějové linii, na mé straně opět konejšení, že logika není až tak důležitá, Milla je pořád kočka a aspoň série dostala aspoň trochu pocit konce. Ale na to, jaká to je kultovní klasika a jaký rozpočet asi měli k dispozici, tak to je hodně velká slabota. Škoda. Aspoň jsem si to odškrtla ze seznamu, no. Bái-bái. ()

Worry77

Zakončení mojí oblíbený guilty pleasure série se neslo v duchu postupnýho sestupu kvality (a chaotickýho střihu), ačkoliv si uvědomuju, že i za tento výsledek můžu bejt rád. Resident Evil: The Final Chapter je něco, co ocení jenom zarytí fandové Andersenovy série. Užíval jsem si ten vizuál, zombie, sexy Millu Jovovich, předvídatelnej děj i plochý postavy. Protože to je přesně to, co filmovýho Residenta prostě definuje a to, co na týhle sérii zbožňuju. Jak říkám, děj byl celou dobu takovej pofidérní, ale vždycky, když přišla na scénu nějaká akce nebo narážka na předchozí díly, tak to stálo za to. Za mě se teda jedná o solidní finále, který kvalitou sice nedostihlo většinu svých předchůdců, ale i tak rozhodně stojí za to. (60%) Osobní tier list: RE1, RE4, RE3, RE2, RE6, RE5. ()

HEED

Člověk nemá z akce téměř vůbec nic. Naprosto odfláklé a nepřehledné boje, které se po většinu času odehrávají ve tmě. Těch CGI je tu až přílišné množství a víc škodí. ()

JackBurda

Tak finální kapitola za mnou a já nemůžu uvěřit, jak moc se mi to líbilo. Ze začátku jsem se bál, ale pak jsem byl nadšen, akce pořád hromada a střih mi ani moc nevadil, páč to s ním Anderson docela zvládnul, příběh dost slušnej a jeho zakončení se mi moc líbilo. Mínusy budou asi jen přeskočená bitva ve Washingtonu a nezajímavý vedlejší postavy. Ovšem na to, aby to mý hodnocení jen nahnulo, je to hodně málo. A záporák, plány Umbrelly, překvapivě silná scéna ve větrným tunelu a finální souboj mi dávají ještě větší důvod, abych dal 5*. Anderson možná není nejlepší režisér ze všech, ale umí sakra pobavit bez toho, aby ze svejch filmů dělal bůhví jaký symbolický kraviny. ()

Mistr_Moon

Není to nejhorší RE, zápletka a scénář jako obvykle nedává žádný smysl ani moc inovace se nekoná. Milla začíná sama, potká partu lidí, kteří jsou nepřekvapivě jen maso do mlýnku. Tak zbývají už jen akční scény. Bohužel možná zajímavé choreografie jsou zabité zběsilým střihem a přitom W.S. umí natočit i pěkné souboje (takový Mortal Kombat byl ve své době pastva pro oči). No, hlavně že už je konec (snad). ()

anyonecek

Tak už jsme se snad dostali na poslední díl, můžeme jen doufat. Dokoukal jsem to víceméně z povinnosti, neměl jsem ani nějakou obzvlášť velkou chuť se dívát na spoustu efektů, které jsou bohužel špatně osvětlené v šedých místnostech a člověk z toho nemá vůbec nic ve finále. Jeden z mála dílů co se snažil hrát na děj a místy se to i dařilo, ale už to bylo trochu moc vaření z vody. Byly i horší díly, ale byly i mnohem lepší díly. Jsem rád že jsem tuto sérii dosledoval, ale země se nezastavila a mě to nijak neodvařilo. Fajn oddychovka na večer, ale člověk by si od toho neměl nic slibovat. ()

petrik11

Čím ďalší Resident Evil, tým väčšia sračka. Tu je akože koniec, ale verím režisérovi, že tento filmík bol akože len zlý sen a v ďalšom Alicka opäť udrie. Počítačovej animácie už je priveľa, dej ako pre slaboduchých. ()

mark9th

Tak a máme za sebou poslednú kapitolu kultu a série, ktorá neustále vyčnievala nad ostatnými zo zombie hororu a stále aj bude. Spomínam si ešte na prvú časť keď to všetko začalo pred 15 rokmi. Hovorte si čo chcete, ale vtedy to mnohým milovníkom hororu vytrelo zrak (spolu s 28 days later) a spustila sa lavína ''zombie'' filmov. Takže osobne si myslím, že tejto sérii vďačíme za veľký prínos do tohto žánru. No a čo sa týka poslednej časti, nebudem veľmi rozoberať detaily. Ttrocha viac zostrihané než by potrebovalo, kamera je miestami na obtiaž a divák nevie čo má skôr sledovať, možno by padli vhod aj nejaké 2-3 ''boss'' súboje naviac, ale kašľať na to, Milla je späť a všetkých nakopala do zadku ako obvykle a kedže je to zrejme posledný diel (možno?) je mu všetko odpustené :). ()

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

25.05.2017

Zatímco v Hollywoodu finančně selhává jedna herní adaptace za druhou (Need for Speed, Warcraft, Assassin's Creed...), Resident Evil to letos s klidem dotáhnul k šestému dílu. Paul W. S. Anderson ho… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Upíří série Underworld začala v roce 2003 a o devět let později to dopracovala ke čtvrtému dílu, který vydělal 160 milionů dolarů. To bylo jasné znamení, že válka upírů s vlkodlaky pořád láká do kin… (viac)

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

10.10.2013

Netěšte se, neznamená to, že další Resident Evil nebude. Bude, šestka se připravuje a její premiéra je stanovena už na podzim příštího roku. Milla ale nezahálí a po právě natáčených Expendables 3 a… (viac)