Za hranice známeho vesmíru. Práve tam smeruje posádka lode Enterprise v pokračovaní legendárneho Star Treku. (Cinemart SK)

luka4615

Nevěřil bych, že to někdy řeknu, ale změna režiséra této franšíze hodně pomohla. Jistě, J.J. Abrams nás už v roce 2009 přesvědčil, že Star Trek není jenom pro uhrovaté a obtloustlé existence, které se nazývají "Trekkies", což potvrdil i v roce 2013 ve výborném druhém díle, nicméně už tehdy jsem se neubránil pocitu, že pokud se natočí i třetí díl, už se prostě v něčem musí začít opakovat. Jenže v roce 2016 se kormidla chopil Justin Lin, který pojal celou látku osobnějším stylem, což má za následek to, že zbytek posádky Enterprise už nebudete vnímat jen jako jakousi "výplň", která je zde jen aby loď nevypadala prázdná, ale jako jeden živoucí organismus, který se navzájem chrání a jednotlivé části se navzájem potřebují. Star Trek Beyond je totiž primárně o vztazích a chemií mezi posádkou, která je zde dovedena k dokonalosti. Překvapí zde nové pojetí doktora McCoye, jakožto i famózní výkon Chrise Pinea, který se s postavou KIrka dokonale sžil. Rovněž stojí za zmínku i skvěle vyprofilovaná záporná role Idrise Elby. Jediné co tedy snímku mohu vytknout je mnohdy zmatený střih a promarněný potenciál v některých scénách, ale věřte, že většina scén korunovaná "hudebním útokem" a skvělé herecké složení posádky tento nedostatek bohatě vyváží. PS: Také se Vám zdálo, že design stanice Yorktown "lehce" připomínal design vesmírné stanice z filmu Interstellar? (Viděno v kině CineStar Jihlava) „To the Enterprise... and to absent friends.“ ()

JASON_X

Samozřejmě žádné překvapení se nekoná, další Star Trek pro další popcornovou generaci dětí a mládeže, tedy infantilní, šablonovitý, nepříliš chytrý, s mizernou ruční kamerou, s katastrofálně nepřitažlivými herci, a opět se starými známými startrekovsky nemožnými mimozemšťany, kteří vypadají úplně jako lidi, jen mají třeba jinak barevné držtičky, nebo všelijaké výrůstky na hlavách, božínku... Kdeže časy borgů jsou. Vizuálně je film sice chvílemi pohledný a s občasným tím prokliknutím zdlouhavého děje je jednou i jakž takž koukatelný, ale ona otravná "seriálová" rozvláčnost ho spolu s trapnými postavami (a s trapnou motorkou) neodvolatelně strhává do bahna šedi a podprůměru. Celá tahle dvouhodinová reklama na Beastie Boys by se hravě vešla do jedné seriálové padesátiminutovky. Nejpitomější okamžik: Homo Sulu s rodinkou spolehlivě trumfuje i Kirka na motorce. ()

Lucasion

„Fear of death is illogical. - Fear of death is what keeps us alive.“ Po dlouhých třech letech jsem opět usedl do kinosálu a měl trošku obavy, zda dokáže posádka lodi Enterprise stále mistrně pilotoval i bez jejího režiséra Abramse. Plný obav, z trailerů, které mě upřímně vůbec neuchvátili. Nakonec po chvíli v Beyond si prudce oddychávám a můžu říct, že i do třetice to moje modro, červeno žlutá posádka zvládla v pořádku. Naštěstí trailery lhali a já se opět celý natěšený vydávám tam, kam se nikdo nevydal... Pravda je, že jsem měl obavu, zda kvalita třetího dílu bude stejně dobrá jako u přechozích dvou dílů. A hle, novému režisérovi netrvá dlouho a už se opět vezeme plnou jízdou humoru, pořádného sci-fi, akce, přátelství a to samozřejmě na té sexy kulaťoučké vesmírné lodi. U.S.S Enterprise opět dostane pořádně na frak a po velkém ztroskotání na neznámé planetě si vlastně připomeneme, co dělá Star Trek Star Trekem. Druhou polovinu tráví hrdinové na zemi a je to velmi příjemná a vítaná změna. Navíc dvojka Spock (Zachary Quinto) a Bone (Karl Urban) je naprosto skvělá. Nově se taky představuje i Jaylah (Sofia Boutella), která musím říct, že je naprosto famózní. Ať už její postavou a nebo make-upem. Obsazení, které chválím u každého dílu je tedy netřeba. Jen dodám, že se dostalo důstojného rozloučení s postavou Leonarda Nimoye. A i když je celý film věnovaný jeho a zesnulému Antonu Yelchinu, tak si nemůžu pomoci, ale postava Čechova mi bude chybět. Ve scénách kde se Anton objevuje, tak skutečně mrazí v zádech. Hudbu opět skládal Michael Giacchino a do třetice se mu daří. I když kromě úvodní a finální znělky moc nového nepřinesl. A nebo to není tak výrazné. Takže i když je ten kvalitativní sešup trošku znát, tak přesto se jedná o velmi zdařilé pokračování a sešup není zas tak velký. Přál bych si ještě jedno pokračování téhle lodi prosím. Věřím, že i do čtveřice se do povede! [Předpremiéra 16.8.2016] (96 %) ()

Morholt

Abrams přepustil režisérskou stoličku Linovi, ale na výsledku to nebylo znát. Zase je to vesmírné dobrodružství jak má být, tedy s dostatkem efektních efektů, nabušenou akcí, jednoduchým, leč solidním příběhem a s rozumnou dávkou vtipu. Osvědčenou hereckou sestavu posílili Idris Elba v roli ústředního arcpidaoucha, byť je fakt, že přes masku nebyl k poznání a Sofia Boutella v roli šmrncovní emzácké bloncky, která, doufám, posílí squadru na Enterprise nastálo. Velká spokojenost. 90% ()

oLí

Ve 3D vizuálně vypiplaná akční sci fi laskomina, kterou pro mě ke konci nepochopitelně pohřibil základ každého vyprávěného příběhu - záporák.. ty vole!! to snad nemysleli vážně.. nemyslím vzhled, transformaci apd, ale ta motivace a uvěřitelnost postavy Idrise Elby, on vlastně ani neměl co hrát, totálně neuvěřitelná a odbytá, pro někoho možná zbytečnost, ale mě to celkovej dojem zkazilo tak max někam k 6/10, to byla fakt hrůza co se tam poslední půl hodinu předvádělo. ()

ScarPoul

Trochu som sa bál, pretože Lin nie je Abrams, ale kupodivu sa to pekne ukočírovalo. Jediné čo by som tomu vytkol je neprehľadnosť akčných scén v prvej polovici( mohli tam byť skutočné chuťovky), a trochu vykrádačka finále Star Trek: In the Darkness. Ale Giacchino veľmi pekne pracuje s motívmi, Urban a Pegg dostávajú super priestor pre humorné kreácie a pritom je to stále takéto to vesmírne dobrodružstvo pri ktorom si chcete pozrieť všetky časti seriálového Star Treku, len aby ste sa o planétach a ich obyvateľov dozvedeli viac. Hoci stále mám radšej STAR WARS, toto ma po lete premárnených šancí a nesplnených očakávaní naozaj úprimne potešilo. ()

Lacike

Konecne som sa dockal dobrodruzstva, ktore nevykrada predosle filmy a ani serialy. Ale to bude najskôr tym, ze zapletka je natolko chatrna az to pôsobi iba ako sled akcnych scen. Abramsove Treky postradali nejaku hlbsiu myslienku ale aspon mali poriadnu zapletku. Linov Trek postrada nielen myslienku ale aj poriadnu zapletku. Na zaciatku sa zruti polorozpadnuta Enterprise na nejaku neznamu planetu. Väcsinu filmu sa porozhadzovana posadka dava dokopy a popritom hlavny zaporak hlada nejeky bazmek, aby si zlozil hrôzostrasnu zbran s ktorou znici celu federaciu lebo je proste zly zaporak. No a cele to vyvrcholi vo velkolepom vybusnom finale. Keby sa sceny medzi uvodnou a zaverecnou mega vesmirnou bitkou poprehadzovali, tak si to nikto nevsimne pretoze aj tak nedavaju ziadny zmysel. Proste sa rozdeleni clenovia posadky prechadzaju po planete a kecaju nudne dialogy ktore asi mali byt vtipne, ale prilis sa to nedari. Aby to nebola uplna nuda, tak su casto prerusene nejakou rychlou a zbesilou akciou. Technicka stranka je spickova, akcia je aj celkom prehladna ale pre mna to bol po väcsinu stopaze len taky ten sucasny sterilny digimaglajz bez emocii alebo nejakeho napätia. Rozdelit posadku nepovazujem za dobry napad. Prave chemia medzi nimi patri k tomu najlepsiemu v minulych dieloch. No a Kirk sa tentoraz nezmyselne tvari cely cas vazne. Dalsie hlupe rozhodnutie. Chemia sem tam funguje len medzi Spockom a Kostrou. Zaporak je uplny luzer a jednoznacne najslabsi z celej novej serie. Nastastie sa tohto filmu uz nedozil pôvodny Spock. Aspon sa s nim pekne rozlucili. Najlepsia scena v celom filme bola ta, ked si Spock prezera fotku pôvodnej posadky, co je smutna vizitka pre tento film. Abramsove filmy boli mizerne Star Treky, ale aspon to boli solidne tupe vyplachy. Toto je nielen mizerny Trek ale aj otrasny tupy vyplach. Dufam, ze dalsi diel v tomto style nevznikne a parazitovanie na znacke sa skonci dokial znova nepridu so skutocnym Trekom, ktory nebude zalozeny len na akcnych scenach ale aj na nejakej hlbsej myslienke. Dalsieho restartu by sa mohol ujat napriklad Nolan, ktory sa v Interstellare priblizil k poetike Star Treku ovela blizsie ako cela nova trilogia. P.S: Vycitat prave Star Treku, ktory sa vzdy snazil presadzovat rôznorodost posadky ci uz ohladom rasy alebo druhu to, ze je jeden z jej clenov gay, môze len absolutny blbec. 4/10. ()

Gwaihir

Jestliže měl tento film být výpravou do neznáma a navázat tak na závěr snímku minulého, pak v tomto ohledu tvůrčí tým naprosto selhal, neboť nepřinesl na plátno kýžený pohled tam, kam se dosud člověk nevydal, ale spokojil se s poměrně běžným akčním příběhem. Znovu je to technicky výtečná audiovizuální jízda, které však tentokrát bohužel chybí duše, ať už v podobě vývoje postav, či celého započatého vyprávění. Dokonce i, jinak vynikající, hudební motivy působí, jako kdyby tak nějak zamrzly a nebyly dále rozvinuty či proměněny. Posun vpřed se tak vlastně nekoná, což je velkým zklamáním. 70 % (Viděno během buddy night Filmového víkendu ČSFD 2016) ()

malylada

Bohužel od Star Treku nechci vidět pouze bezduchý akční nářez, toto universum bylo vždy i o něčem jiném..... O proti předchozím dvou dílům dva levely níže. Postavy se plácají v pitomém a jednoduchém příběhu, bez momentu překvapení a jakékoli gradace jako v předchozích dílech. Akční scény jako by už člověk viděl a nijak nenadchnou. Abrams je prostě jiná liga a dokáže z filmu vyždímat maximum. Naproti tomu Lin pokračuje v "rychle a zběsilé" jízdě. Film je bez emoci, napětí a jen scéna ničení Enterprise stála za to. Vizuální stránka vytahuje hodnocení výše, ale jakožto fanda velmi zklamán.....6/10 ()

BoPo

Po príbehovej stránke na úrovni seriálovej epizódy. No a táto epizóda bola rozpracovaná na filmovú minutáž a bol do nej napumpovaný nemalý rozpočet. Vo výsledku to vlastne funguje dobre, pretože som sa nenudil, triky kvalitné, zápletka neblbá. Takže ak majú urobiť zo Star Treku filmový seriál s kadenciou jeden diel za rok, tak vlastne nemám námietky. ()

Silence

Choose well and Prosper aneb jak měl J.J. před devíti lety geniální ruku při castingu, ze kterého tahle série těži do dnes... Kdyby to byl úplně jiný příběh z jiného universa, asi bych byl kritičtější. Vyprávění má místy trhliny a akční scény se prvním dvěma filmům nevyrovnají. Ale kdy si naposledy pamatujete takhle velký a po ty roky stále skvěle sehraný tým? Rád nějaké ty mouchy odpustím! 7.5/10 ()

BigDeal

Úprimne to nie je za päť hviezd (minulý diel sa mi páčil viac), ale čo mám robiť, keď si táto séria získala moje srdce? Dej možno nie je plný prekvapení, zvratov a novátorstva, ale čo mám robiť, keď mi to nevadí? Postavy sú úžasné, interakcie medzi nimi sú na nezaplatenie, dialógy na výbornú, záporák desivý a s pozadím, akcia zábavná, niektoré zábery dychberúce. Ja túto partičku jednoducho zbožňujem a pokiaľ budú naďalej objavovať vesmír, nový život, šíriť mierové posolstvo a popritom zabávať diváka - vždy sa budem na ich dobrodružstvo nesmierne tešiť! ()

bouncer

Justin Lin dal docela do kupy, co JJA zkazil. Je to pořád akční, přímočará slátanina, ale už to víc připomíná Star Trek a dá se tomu docela podlehnout. ()

CiTrus007

Omlazený Star Trek za sedm let zdárně dospěl. Nejenže si tentokrát zvolil mnohem vážnější téma, ale i svým zpracováním na mě zapůsobil jistou vyzrálostí. Přiměřený humor, přiměřená akce a přiměřené city. Byl bych býval přísahal, že i ty Abramsovy značkové odlesky do kamery byly trochu slabší! Nic mi však nescházelo a jednotlivé složky filmu se zdály být optimálně vyvážené. Oceňuji, že tvůrci potlačili svůj superhrdinský komplex a neudělali loď Enterprise ani její posádku nezranitelnými. Také se mi zamlouvalo, jakým způsobem v závěru scénář vyřešil úplně vše, co si v úvodu předsevzal. V tomto ohledu se jedná o skutečně ucelený díl, jehož návaznost ke starším filmům převažuje na tou k novějším. 8/10 ()

adamo_znk

Plná spokojenost! Třetí Star Trek nabízí přesně to co sem od něj čekal ... prostě další misi Enterprise, tedy hlášky, akci, technický prupovídky nedávající smysl, a Beastie Boys. Nic víc, nic míň. Tahle restartovaná série funguje dál naprosto skvěle, a nezbejvá než se těšit na další díly. ()

MoiJe

Nebude to moj najoblubenejsi diel, ale pohoda. Sofia Boutella sa dostava do radaru, po Kingsman zase (v dobrom) uniesla sama polku filmu. ()

Johny_fork

Úplně si představuju Simona Pegga jak se debilně uchychtává, když ho napadne do scénáře zařadit pasáž, ve které klasický rock kosí emzáky:). Star trek je bezbřehá dobrodružná jízda, která nepostrádá napětí a humor, to chceme. ()

JohnCZ

O něco humornější (Bones hláškuje o sto šest), akčnější (byť po stránce choreografie rutinnější, JJ je preciznější režisér), efekty snad ještě nadupanější pokračování, které je v něčem lepší, ale třeba po dějové stránce zaostává za prvním dílem a za druhým dílem zase zaostává v charismatu ústředního záporáka (holt Benedict Cumberbatch je extratřída, které se těžko vyrovnává). Jako celek ale kvalitativně na velice podobné úrovni jako předchozí dva Star Treky, oddychový CGI blockbuster s chytlavým dějem a sympatickou posádkou. Za mě spokojenost a prosil bych pokračování. ()

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

28.03.2024

Filmové pokračování rebootované série Star Treku, jež by navázalo na třetí díl Star Trek: Do neznáma, bylo již několikrát oznámeno, aniž by se práce na něm jakkoliv pohnuly. Do absurdna byly tyto… (viac)

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Tarantino a krvavý Star Trek?

Tarantino a krvavý Star Trek?

08.12.2017

Loňská sci-fi Star Trek: Do neznáma vydělala o 120 milionů méně než její předchůdce, což v Hollywoodu obvykle znamená stopku. Chystaný čtvrtý film s posádkou Chrise Pinea se tak přestal řešit (měl v… (viac)