Slavná ENTERPRISE se pyšně vznáší ve vesmíru. Neznámý vetřelec zničí tři mohutné Klingonské lodě a kapitán James T. Kirk se vrací do nové Enterprise převzít velení. Všichni se snaží zastavit mimozemského vetřelce na jeho neodvratné cestě k planetě Zemi. (oficiálny text distribútora)

EdaS

Příběh vydá tak na jeden díl seriálu a zbytek dvouhodinové stopáže buď slavnostně oblétáváme novou Enterprise nebo pronikáme pomalu skrz nepřátelskou lodí - více děje na úkor majestátní prázdnoty by fakt neškodilo. Vizuální stránka i příběh si z 2001 taky půjčují víc než je zdrávo, ale pořád je to Star Trek, že... Snad bude Khan opravdu lepší. ()

T2

Rozpočet $35miliónovTržby USA $82,258,456Tržby Celosvetovo $139,000,000Tržby za predaj Blu-ray Star Trek: The Original Motion Picture Collection(I-VI diel) v USA $4,831,786 //počet predaných kusov 112,846 ║ úžasná hudba, slušné triky aj kulisy, len škoda že dej troška zbytočne naťahovaný /60%/ ()

Madison

Zo starších Star Trekov mávam trochu zmätené dojmy, pretože im nejde uprieť úžasne hypnotická, tajuplná atmosféra, podtrhnutá magickým vesmírom a pomalým tempom, no práve dejová rozvláčnosť a absencia švihu či pohotovej akcie občas vrhá snímku do nepríjemnej nudy. Na jednej strane má divák možnosť vpíjať jednu podmanivú scénu za druhou bez toho, aby mu niečo uniklo - to je problémom mnohých dnešných filmov, pri ktorých ubieha všetko akosi príliš rýchlo. Zvažovala som 4*, pretože sa mi tento prvý Star Trek pozdával o niečo viac než 2 - Khanov hnev, ale nie je to film, ktorý by som si napriek úchvatnému atmosferickému prevedeniu chcela pozrieť v najbližšom čase znova. ()

sepp

Nejsem hardcore trekkie, ale mám ST opravdu hodně rád. Nicméně toto byla slabota i na tehdejší dobu, o čemž vypovídá i reakce W. Shattnera, když film poprvé uviděl. Ony nekonečné záběry na stále to samé - chápu, že to měl být zážitek v kině, ale beztak je to prostě na současné poměry z velké většiny stopáže nuda. A i přes OT posádku tak celkový dojem prostě bohužel podprůměrný. ()

Caszidy

Takovéto filmy už se dnes prostě netočí. Kdo by si totiž dnes dovolil několikaminutové sekvence prohlídky vesmírné lodi, byť vyšperkované skvělou goldsmithovou hudbou? Triky jsou z dnešního pohledu bohužel hodně staré, až úsměvné, nicméně přes to se dá přenést a atmosféru to nijak zvlášť nekazí. Příběh samotný se závěrečným "šokujícím" odhalením není úplně originální, ale jako jeden z dílů skládačky do výsledného dojmu zapadá více než dobře. Pro dnešního diváka je však takto výpravné sci-fi bez vlastně jediné akční scény naprosto unikátním úkazem. Zajímalo by mne, kolik by v dnešní době na podobný film přišlo do kina diváků. Já bych klidně zašel. ()

• Prvý film v histórii kinematografie, pre ktorý sa kompletný mix a master zvuku robili na digitálnej platforme. Keďže však v tej dobe neexistoval digitálny formát zvuku pre kiná, kópie boli distribuované v štandardnom analógovom Dolby Stereo A. (BlueNeon81)
  • Robert Wise bol k natáčaniu tohto filmu presvedčený svojou ženou, ktorá bola obrovská fanúšička pôvodného seriálu Star Trek (1966). (Nekrofil)
  • Celosvětová premiéra proběhla 6. prosince 1979 ve Washingtonu D.C. (Varan)

Zemřel mistr speciálních efektů Douglas Trumbull

Zemřel mistr speciálních efektů Douglas Trumbull

08.02.2022

Ve věku 79 let opustil filmový svět mistr speciálních efektů, vynálezce, filmový režisér a producent Douglas Trumbull. Informaci médiím předala jeho dcera Amy. Uznávaný hollywoodský tvůrce, který má… (viac)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

Dva koncerty filmové hudby

Dva koncerty filmové hudby

01.09.2012

Pražský filmový orchestr zve všechny příznivce filmové hudby na své další dva velké koncerty. První z nich se koná v neděli 14. října v 19.30 ve Dvořákově síni pražského Rudolfina. Diváci budou mít… (viac)