Již po desáté se setkáváme s Enterprise a její posádkou. Tentokrát se účastní mírové mise na Romulus, jelikož se tamní obyvatelé rozhodli uzavřít s Federací mír. Po příletu na planetu ale vyjde najevo, že jejich skutečným úmyslem je zničení Země. A tak se kapitán Picard setká s dosud nejnebezpečnějším protivníkem - Nemesis. Vedle sedmi hlavních hrdinů se objeví i nová nebezpečná rasa Rémanů, mezi nimiž je i klon kapitána Pickarda - Shinzon, který je novým vůdcem Romulů. (oficiálny text distribútora)

GodComplex

Dustojne rozlouceni Picarda a jeho posadky s filmovym Star Trekem. Nejvetsi highlight budiz jeden z uplne poslednich soundtracku Jerryho Goldsmithe, ktery je misty velmi povedeny a cloveka jen zamrzi, ze ho nikdo nestihl naklonovat, protoze ztrata tvurce takto skvelych soundtracku je citelna. 6/10 ()

sheen

ST filmů je málo xD, tak proč si v nich neudělat pořádný hokej. Po premiéře nového ST od Abramse (který mě sakra naladil a dostal jsem obrovskou chuť poznat posádku Enterprise trošku lépe), jsem si pustil Khanův Hněv, jelikož první díl jsem viděl a po K.Hněvu šup pěkně až na konec xD Kvalitka, první díl, který jsem s P.Stewardem viděl. Rozhovory s jeho dvojčetem přímo jiskří emocemi. Pěkná napínavá naháněčka na závěr nenechá jediného scifi fandu chladným. ()

malylada

Na začátku jsem dostal strach, že dostaneme remake epizody s bratrem Data Lorem, naštěstí se tak nestalo. Děj je o proti všem dílům hodně triviální, nevyhne se logickým lapsům a má blíže k akčním scifi než ke klasickému Star Treku. Nová rasa připomíná spíše postavy z Blada a masky se mi moc nelíbily. Nicméně Dan Hardy, v jedné ze svých prvních rolích sehrál záporáka na jedničku, ne-li jednoho z nejlepších v tomto vesmíru. Konec nabízí jednu z nejlepších vesmírných bitev a je opravdu parádně vygradovaný. Určitě důstojné zakončení patnáctileté pouti této posádky, až se to zdá být neuvěřitelné.....7/10 ()

Lacike

Stal sa zo Star Treku tupy akcny vyplach? Vyzera to tak, lebo najväcsi priestor vo filme ma akcia a superenie medzi Picardom a hlavnym zaporakom. Nastastie je akcia spickova a tempo zbesile, takze az po filme si divak uvedomi, ze tomu tak nejak chyba klasicka filozoficko moralna myslienka. Pritom tu je. Myslienka o tom, ci jedinecnost cloveka spociva v genetickom zaklade alebo vplyvom prostredia a skusenosti. Akurat je zatlacena do pozadia. Rovnako ako cela linia s Romulanmi. Dalsou skvelou rasou, ktora mala v serialy velky priestor a tento diel mohol byt o uzavreti mieru medzi nimi a ludmi podobne ako siesty film v ktorom sme sa lucili s prvou posadkou sa venoval uzavretiu mieru s Klingonmi. Ale bohuzial tato zapletka nie je vyuzita. A kedze je toto posledny film s posadkou TNG, tak sa poriadny priestor mohli dostat jednotlive postavy, aby sme si ich naposledy uzili a poriadne sa s nimi rozlucili. Ale ani to sa uplne nevydarilo. Hlavny priestor ma znova Picard a Data, ktory definitivne zavrsi svoju cestu za ludskostou. Riker a Troi maju aspon svatbu a drobnu ulohu v deji pri bitke so Shinzonom a La Forge, Worf a doktorka su skoro zbytocni. Potesia aspon kratke cameo vystupy Guinan, Wesley Crushera a Janewayovej. Takze vysoke hodnotenie davam hlavne za skveleho zaporaka v podani mladeho Toma Hardyho a fantasticke akcne sceny. Zrazka dvoch vesmirnych lodi je jedna z najpôsobivejsich trikovych scen v celom Star Treku. Akciu skvele doplna soundtrack s pôsobivou Remanskou temou. Po skonceni filmu si ale zakazdym pustim aj pol hodinu vystrihnutych scen, ktore stoja za to a venuju sa viac jak postavam, tak hlavnej myslienke filmu. Vysledkom je skvele akcne sci-fi ale slaby Star Trek. Dodnes ma serie, ze po komercnom fiasku v USA film v Europe nasadili len na najväcsich trhoch ako su Nemecko alebo Anglicko a u nas to neslo. Vidiet finalnu vesmirnu bitku na platne by bol neskutocny zazitok. 7/10. ()

Gilmour93

Chudáci maskéři, zase museli den co den vstávat do háku ve tři ráno.. Je to už pár světelných let, co jsem sledoval seriál, takže jsem nyní musel naskočit do rozjetého vlaku a znovu si osvěžoval tváře (pan Dat) i slovník (fotonové torpédo, vlečný paprsek) Roddenberryho vesmírných Dušínů nové generace. Než mě trekkie průvodčí z vlaku vyhodil, užil jsem si docela temnou jízdu bez zastávek a byl rád, že jsem mohl chvíli posedět v kupé se začínajícím Tomem Hardym, jakožto železářství doposud nenavštivším Pinheadem v Rossiho motocyklistické kombinéze (Shinzon).. ()

• Na fotce z akademie nemá mladý Jean-Luc Picard (Patrick Stewart) vlasy. Přesto však v 19. epizodě 5. série s názvem „The First Duty“ seriálu Star Trek: Nová generace (od r. 1987) poznamená zahradník akademie hvězdné flotily Boothby při setkání s kapitánem Picardem: „Co se stalo s tvými vlasy?“ (Honzíno)
  • Postava Shinzona (Tom Hardy) byla inspirována Johnem Brownem, abolicionistickým fanatikem z 19. století. (mirliflore)

Star Trek XI

Star Trek XI

28.02.2007

Jedna z nejoblíbenějších sérií všeho možného, od seriálů přes hry na nejrůznější konzole až po filmy, se dočká dalšího filmového pokračování. A kdože se ujme režie? Spolupracoval jako režisér a… (viac)

Nemesis konečně na plátně

Nemesis konečně na plátně

16.08.2006

Kolik nevděku a nepublikovatelných výrazů padalo na hlavy distributorů v době, kdy se film Star Trek: Nemesis u nás neobjevil v kinech, ale rovnou putoval na video. Po čtyřech letech však všechny… (viac)