Star Wars: Poslední Jediovia

• Česko Star Wars: Poslední z Jediů (viac)

Vo filme Star Wars: Poslední Jediovia štúdia Lucasfim pokračuje sága rodu Skywalkerov. Rey, hrdinka predchádzajúceho filmu Sila sa prebúdza, sa pridáva k Lukovi Skywalkerovi a spolu odhaľujú pradávnu záhadu Sily a tajomstvá minulosti rádu Jediov. (Saturn)

Pyraghon

Poslední z Jediů je velmi krásně natočený film. Je velmi těžké ho porovnat se zbylými částmi ságy, protože se tomu Rian Johnson zarputile vzpírá. Snaží se přepsat ságu v prostředním díle trilogie a změnit směřování hvězdných válek. Ovšem každá jeho snaha naráží na mnoho problémů. Johnson nám představil nové technologie a možnosti star wars, které ale zásadně odporují již nastoleným zákonům univerza této ságy a představují více otázek a problémů než odpovědí. Spoustu fanoušků tím zklamal, jiné nadchnul pro nové zítřky hvězdných válek, které již nebudou především pro dětské publikum. Ale hlavně dal J.J. Abramsovi prostřední díl trilogie, na který je v podstatě nemožné navázat. ()

borec_01

6/10 Nejslabší film z předaleké galaxie. Tento film má zase skvělé efekty, ale jinak mě tento film ani nebaví. Čekal jsem, že zde dostaneme více scén Poea a Finna, ale mýlil jsem se. Celý film Povstalci jen utíkají před Prvním Řádem a mezitím Rey je s Lukem Skywalkerem, který ji trénuje. Luke mi přijde jako úplně jiná postava než v originální trilogii. Smrt Snokea mi přijde jako úplný nesmyl. Tento film nemá ani žádný souboj se světelnými meči. Až na ten souboj v té Snokeově místnosti, který mi přijde jako jeden z nejhorších ve Star Wars a to protože má hroznou choreografii. Jinak Kylo Ren je v tomto filmu jen ufňukaný klučina, který chce být jako jeho děda Vader. A smrt Luka mi přišla trochu zbytečná a nebyla skoro vůbec emocionální. I Yodova smrt byla smutnější. Prostě nejhorší Star Wars film. ()

SalvorHardin odpad!

Epizóda 1 je v porovnaní s týmto filmom Občan Kane. Ked chcete znicit frančízu dajte to určite Ruinovi Johnsonovi. Po dopozeraní tohto študentského filmu s drahými efektami od tatínka Disneyho som sa cítil smutný, deprimovaný a riadne nasraný, keď som si uvedomil aká nehorázna strata času tento film vlastne bol a že som za to ešte aj zaplatil vstupenku do kina. Idem si radšej ešte podojiť zelené mlieko z vesmírnej kravy s riadnou kvapkou rumu. Jedno ale treba Johnsonovi uznať - naozaj rozvrátil moje očakávania - veď kto by nechcel Luka Skywalkera ako zatrpknutého bezdomovca, ktorý chce v pokoji a samote umrieť, keď galaxia zase raz speje do hovien, ale bol natoľko sprostý vo svojej očividnej starobnej demencii, že nechal mapu, aby ho našli - kto by nechcel vesmírne kasíno, kde sa dozvieme, že kapitalizmus je zlý aj v galaxii far far away a kde vyslobodiť vesmírne koníky, ktoré znovu chytia do 10 minút je dôležitejšie ako ja neviem, napr. vyslobodiť tých detských otrokov - kde nikoho nikdy nenapadlo využívať vo vesmírnej vojne projektily, ktoré idú rýchlosťou svetla a kde najväčšia dráma bude najpomalšia naháňačka vo filmovej histórii, kde celý konflikt medzi hrdinami je o tom, že admirálka s ružovými vlasmi neprezradila svojemu zufalemu manšaftu svoj plan. Hocijaký fanúšik Star Wars ktorého by ste náhodne vybrali z ulice by napísal lepší scenár. ()

batik

Posledný Jedi toľko nevykráda pôvodnú trilógiu, aj keď motívy z Impéria vracia úder tu máme v podobe šokujúceho dejového zvratu (Snoke), odhalenia pôvodu hlavnej postavy, obrovských robotov alebo v snahe tvorcov vymaniť sa zo žánru sci-fi rozprávky. Navyše aj tu sledujeme dve dejové línie, pričom jedna má potrebnú úroveň a druhá výrazne zaostáva. Tou zaujímavejšou je tá s Lukom, Rey a Renom, pričom dialógy, ako i súboj kto z koho medzi Rey a Renom sú najlepšou časťou filmu. Tak isto Lukov vnútorný boj a spochybňovanie Jediov a tak povediac relativizácia dovtedajšieho obrazu dobra a zla a Renov koncept tretej cesty sú v rámci sveta SW veľmi odvážnym počinom. Únik flotily Odporu je tou horšou časťou filmu, pričom postavy Poa a Finna nie sú tak dobre napísané, aby výraznejšie zaujali diváka a Carrie Fisher tu už pôsobí hrozne unavene. Tak isto v tejto linke vidíme tie najhoršie logické nezmysli. Leia prežije vo vesmíre len tak a ešte si v ňom lieta na supermana. Lode Odporu nemajú zjavne autopilota, preto v nich musí vždy niekto hrdinsky zomrieť. Vo vesmíre padajú bomby, ako na planéte s gravitáciou. Jedna stíhačka Odporu zničí celú obranu nepriateľskej lode, tak potom by stačilo vyslať vždy po jednej stíhačke a bolo by po Prvom ráde. Jednoducho nechutná zmes pátosu a hollywoodskych klišé. Výpravu, filmové lokácie, ako i efekty dokázali u Disneyho opäť zabezpečiť na vysokej úrovni, čo berieme u filmového blokbastru už ako samozrejmosť. Keď si to všetko spočítame, tak sa v VIII epizóde toľko nevykráda, ako v predchádzajúcej časti, autori mali aj odvahu o vytvorenie vlastného konceptu. Na druhej strane má ťah na bránu iba polka snímky. 60% ()

Grindelwald

"Nikdo není úplně ztracený." Druhý díl nové trilogie má svižnější spád, je akčnější a probírá naše postavy do větší hloubky, tím pádem je film velice zábavný. Scénář vymyslel Rian Johnson a je velice kvalitní, scény jsou napínavé a některé pobaví. Pořád zde zůstávají hlavní postavy jako je Rey (Daisy Ridley), Poe Dameron (Oscar Isaac), Finn (John Boyega), Leia (Carrie Fisher), Kylo Ren (Adam Driver) a Luke (Mark Hamill). Děj bych rozdělil na čtyři části, první o pronásledování lodí Odboje Prvním řádem, druhá část o výcviku Rey u Luka Skywalkera, třetí o tom, jak Finn a Rose hledají lamače kódů a čtvrtá o bitvě na zasněžené planetě. Všechny tyto část se povedly a dohromady tvoří pěkný filmový celek, který je i trochu povedenější než předchozí díl Síla se probouzí. Vřele doporučuji shlídnout tento film. 8/10 ()

kkoc

Jen záznam ze zoufalých zpráv rodině: - Dívám se na Star Wars VIII a strašně trpím - To je tak hrozný - A voni se ne a ne konečně vzájemně pozabíjet - Kurňa ze všech děl po něm pálili a jemu to ani neožehlo kapucu - A všemu velej baby nebo černoši - A poslední jedi je taky baba - Co miluje černocha - Ha! Luke žije, to byla jen projekce! - A poslední jeho slova byla "Ještě se uvidíme" 😂 S Lukem se už se kromě dílů IV - VI nikdy neuvidím. V ohrožení života dám ještě I a II. ()

Updated_Cake

I po několikátém rewatchi prostě asi nevidím, co je špatně s tímto filmem. Drobnější chyby tu a tam jsou, ale to by se dalo vyčíst i původním SW. Stále spatřuji 2. díl sequelu jako velmi povedený a asi nejzábavnější z celé trilogie. Jedinou nevýhodou tohoto dílu je málo akce. Nemám problém s ženou jako Jedi, jako někteří mají, nemám problém s tím, že se sem tahají staří herci, kteří tomu spíše hodili kapku nostalgie, kterou to chtělo. Mark Hamill si zde vybudoval velice důstojný odchod pro svoji postavu, která šla ve šlépějích předchozích mistrl, jak s úspěchy, tak s chybami a Adam Driver je prostě perfektní záporák, který to nemá v hlavě v pořádku, bojuje se sebou, se svými emocemi a se svými cíli. Vypustit tohle 20 let zpět, většina SW fanbase by řvala nadšením, ovšem z nepochopitelných důvodů se E8 dočkala kritiky z dost stran, která ve většině případů není absolutně objektivní a většina se opírá spíše o to, že prostě nechtěla jednoduše další trilogii. Trochu absurdní... Poslední díl je nesmysl, předchozí nedotažený, ale E8 je pecka, která navazuje na úspěchy originálu i prequelu. ()

Petak3

Nejhorší star wars film vůbec. Zdaleka nejhorší z už tak hroznejch sequelů.  Síla se probouzí je proti tomu ještě malá šlichta a ten 3. díl zachránil Palpatine. Příšerný je vlastně už jenom to, že celej film je vlastně o tom, že impérium ostřeluje nějakou lod rebelů a nemůže jim prostřelit štít, zatímco rey někde cvičí luke. :D :D  Ta asiatka je úplně zbytečná a trapná btw. Scena jak Leia nalítne zpatky do ty lodi? :D Wtf? Mega nesmysl. Nejhorší star wars vůbec. 10% ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

11.05.2021

Tak se zdá, že si dvojce herců ze Spectre Daniel Craig a Dave Bautista zopakují svoji spolupráci. Bautista se totiž čerstvě upsal pokračování detektivky Na nože Riana Johnsona od Netflixu. Režisér… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Vrátí se mladý Han Solo?

Vrátí se mladý Han Solo?

20.07.2020

Asi jste zaznamenali, že film Solo: Star Wars Story nebyl moc úspěšný. Půlroční mezera mezi Solem a fanoušky odsuzovaným Posledním z Jediů způsobila, že v létě na nový díl Star Wars prakticky nikdo… (viac)