Star Wars: Poslední Jediovia

• Česko Star Wars: Poslední z Jediů (viac)

Vo filme Star Wars: Poslední Jediovia štúdia Lucasfim pokračuje sága rodu Skywalkerov. Rey, hrdinka predchádzajúceho filmu Sila sa prebúdza, sa pridáva k Lukovi Skywalkerovi a spolu odhaľujú pradávnu záhadu Sily a tajomstvá minulosti rádu Jediov. (Saturn)

SteveCZE

(5/10) Konečně přišel na řadu tenhle film. Film který rozděluje fandy na ty kteří ho vychvalují (nebo se ho aspoň snaží hájit), a na ty co by po jeho shlédnutí nejraději spáchali Sepuku (teda až potom co všude napíšou jakej je tenhle film odpad). Nebudeme otálet a pojďme si zodpovědět otázku zda-li je tohle dobrý či špatný film. Hvězdovrah byl zničen a zatímco Rey je na Anch-To, aby ji Luke Skywalker vycvičil, Odboj se vydává na útěk. Jop, bohužel i tenhle díl je víceméně remake staršího dílu (konkrétně pětky). Rian Johnson si ale díkybohu řekl že udělá něco originálního, a že to krásně vypadá. Vizuál má pevně v ruce a má tu docela dost záběrů které by se mohly nechat zarámovat. Uvedu příklad. Bitva na Craitu je možná vykradačka bitvy o Hoth ale tohle bych si klidně pověsil na zeď.Jenomže tenhle film má jeden velkej problém, a to je scénář. Ať už je to na sílu tlačený humor, nesmyslné chování postav, hafo dějových zvratů u kterých jsem se popadal za hlavu se slovy "to si snad dělaj pr***!" nebo až zbytečně dlouhá stopáž, kdy už se začíná dostavovat lehké znudění. Problém je ale hlavně v přístupu režiséra k látce. Oceňuji že chtěl zkusit něco nového, až na to že Johnson vzal nástřel děje téhle trilogie, vytřel si s ní zadek a celé to začal psát od nuli. Rey je okleštěna o vše co jí dělalo zajímavou, Kylo Ren se ve finále stane plnohodnotným záporákem kterému ale stále nevěříte že je záporák a snad každá postava je mimo svůj charakter. Ve finále je Poslední z Jediů průměrná Space Opera s nádherným vizuálem a parádní kamerou kterou sráží mizerný scénář. Jako samostatný film je to určitě fajn a Johnson tu dokazuje že umí zajímavě pojmout postavy. Jakmile to ovšem berete je díl nějaké zajeté série, tak už to tolik nefunguje. ...P.S. ať už jsem či nejsem s tímhle filmem spokojen, tu trilogii co měl Johnson točit pro Star Wars bych i tak rád viděl. ()

dalia

Podle mne zatím nejslabší díl ságy, i když příběh nebyl špatný, ale vadila mi přílišná rozvláčnost a hlavně scény na ostrově byly poměrně nudné. Luke nikdy nepatřil k mým oblíbencům, ale v této epizodě už mi byl opravdu nesympatický. ()

Mart4s

V mé předchozí recenzi na Síla se probouzí jsem schválil, chválil, chválil a byl z filmu nadšený. Své povídání jsem zakončil slovy ,,doufám, že se do předaleké galaxie vypravíme ještě mnohokrát". Po výborném Rogue One jsem byl stále spokojený, ale to nadšení rázem vyprchalo. Pojďme si to tedy shrnout. PŘÍBĚH: Rian Johnson už před uvedením do kin avizoval, že se chce se svým příběhem přiblížit snímku Irvina Kershnera. Chtěl divákům představit film, jehož nečekané zvraty budou nezapomenutelné (jako dnes již legendární ,,No, i am your father"). Film, který u fanoušků bude vzbuzovat nemalé emoce. A to se mu povedlo. Dokázal nasrat tolik lidí, že jim pachuť z Posledního z Jediů zůstane ještě dlouho poté, co se v prach obrátí. Ale zpět ke kostře příběhu, se kterou jsem vůbec problém neměl - výcvik Rey, útěk odboje, pronásledování Prvním řádem, a postupná ztráta naděje a všech spojenců. Vše zakončené poselstvím šířené po celé galaxii prostřednictvím příběhu. Co jsem ale nemohl překousnout, tak naprostou Johnsonovu ignoraci. Počínaje ignorováním příběhů postav z předchozího dílu, až po velmi smutnou smrt Carrie Fischer, jejíž důstojné zakončení se v průběhu filmu nabízelo. Natočil tedy samostatný film s absolutním nezájmem, co se značkou bude dál SÍLA: Už od prvních filmů nám bylo sdělováno, jak ,,síla" ve světě Star Wars funguje a s každým dalším využitím se fanoušek ztotožnil. Ale to, jakým způsobem lze ,,sílu" využít v Johnsonově snímku, mi přijde už opravdu směšné. Některé věci bych ještě překousl, ale poslední scény s Lukem už na mě byly moc. ZÁVĚR: Jedná se o nejhorší díl celé ságy. ()

Hed94 odpad!

Upřímně po tomhle fiasku bych R. Johnsonovi nesvěřil ani natáčení Ulice. Celej film je plnej příběhových a logických děr které vůbec nedávají smysl. Opravdu jsem z SJW linky Pink Lady dostal v kině rakovinu. Plno lidí ten film brání, protože jde proti diváckým očekáváním, ale tihle lidé snad nemají rozum. V momentě kdy Pink Lady provedla sebevraždu hyperprostorovým skokem zníčila i celé kontinuum SW univerza. Protože pokuď tohle dokáže hyperprostorový skok, tak proč se v Rogue One obtěžovali krádeží plánů hvězdy smrti ? Proč prostě nevzali loď a nenapálili to do ní ? A jde to i obráceně... proč Impérium stavělo tolik hvězd smrti když mohli přepnout křižník na autopilota a skočit do planety kterou chtějí zníčit ? Je snad Pink Lady první v Galaxii kdo přišel s tak geniální taktikou ? ()

Sadova302b50

Je to jiné, ale ne o moc horší, než sedmý díl. Pozitivum vidím v tom, že film se nevleče, je zde mnoho nových a dobrých nápadů, nečekaných momentů a vývoj postavy Kylo Rena nabral jiný (lepší) směr. Hodnocení ubírá část s kasínem a logické nesmysly ohledně činů postavy, kterou ztvárňuje Laura Dernová. A Phasma měla dopadnout tak, jak v jedné nepoužité scéně. Suma sumárum lepší tři hvězdy. ()

CaptainRex

Tento díl je v rámci všech dosavadních částí velkolepé ságy poněkud revolučním. Po černobílém vidění světa, dobra a zla, přichází zpochybňování a relativizace, což je typické pro dnešní post-moderní uvažování. Co se týče příběhu, hlavní postavy procházejí zajímavým vývojem oproti staticky působícím akčním figurkám v díle předchozím (a bohužel i následujícím, ale to už je debata na jindy). R. Johnson prokázal mistrovství obraznosti. Film vyniká nádhernými vizuály plnými symbolů, akce nechybí, ale nikoli na úkor příběhu. Moc se mi líbí, že postava Rey zde opouští feministickou polohu hrdinky bez srdce, je to (ne)obyčejná dívka, která hledá a nachází své ženství prostřednictvím zvláštního a sílícího vztahu se svým "nepřítelem". Kylo zase díky ní zase pomalu dostává odvahu přiznat si, kým ve skutečnosti je. Bohužel nakonec u obou vítězí jejich "náboženský" či "ideologický" zápal a oba končí nikoli spolu, nýbrž opět tam, kde začali.... Postava Poea se vybarvuje zajímavým způsobem - ze všemi milovaného sympaťáka se vyloupne demagogický autoritářský "odvaha za každou cenu" typ, který si neuvědomuje, že všechny kolem žene do záhuby jen proto, že on sám se nebojí. Finn chce sobecky utéct a nakonec je zcela vtažen do odbojového nadšenectví, které ho málem připraví o život. Nakonec ho zachrání Rose, jejíž "Válku vyhrajeme tím, že zachráníme ty, které milujeme, ne že zničíme ty, které nenávidíme", je nádherným poselstvím celého filmu. Další poselství, že "selhání je nejlepším učitelem" je téměř cantus firmus filmu - nikomu se vlastně nic nepodaří tak, jak chtěl. Všechny snahy vyjdou naprázdno.... Přesto je to velmi silný příběh, který má nádherné momenty, například všechny scény odehrávající se mezi Rey a Kylem. Jejich vztah je červenou linií Sequelové trilogie. Vztah téměř Shakespearovský, dva lidé na opačné straně války, jejichž láska je všechno, jen ne jednoduchá.... O to vyšší sázky byly na díl poslední - no comment... ()

Pennywise168

Rozhodně to není dokonalý biják. Lépe funguje v detailech než jako celek... a navíc je tu pořád Kylo Ren, který vypadá, že každou chvíli sebou švihne na podlahu a začne mlátit pěstičkami do země. Ale v detailech je to vážně parádní, a rozhodně oceňuju dospělou práci s vesmírem Star Wars a to, že se Rian Johnson nebál zamávat s ikonami. ()

zajpton

Dobrý film, špatné star wars. Johnson se pokusil o komornější, spíše dramatické hvězdné války a nedává to smysl. Rozmanité univerzum s tolika podivnými a krásnými světy, tvory a charaktery si nezasloužil jednu z hlavních epizod věnovat Rayininým vnitřím problémům a nejasnostem o jejích rodičích. Ještě když se to v dalším díle všechno hodí do koše. U nové trilogie bohužel nikdo nevěděl, kam látku směřovat, což mě jako velkého fanouška mrzí. Na druhou stranu film má spoustu skvělých momentů a nápadů. Jen mělo do Rianovi práce asi více zasáhnout studio. Průměrné 3* ()

Overlord_04

Rozpočet $317 miliónů | Tržby $1 332 539 889 | • Star Wars: Poslední z Jediů je film, který je v srdci většiny fanoušků kontroverzní. Já nejsem výjímkou. Film se za mě povedl. Najdete zde překrásný vizuál, melodickou hudbu, krásné záběry a jeden z nejoriginálnějších scénářů Star Wars. Film určitě nebude takový, jaký byste si představovali. A možná budete z děje zklamáni. Epizoda V byla v této situaci taky. Ano, někdo tomuto filmu může vytknout jeho promarněnost ( postavy, planety a další). Mě se film zkrátka líbil. Oceňuji Rianův přístup k filmům. A to je pro mě důvod, proč preferuji Riana Johnsona před J. J. Abramsem. Riana pokud má všechno pod kontrolou, respektive svůj příběh, tak dokáže udělat velice nadprůměrné řemeslo ( tady to nějak nevyšlo, J. J. si natočil vlastní film, a Rian v něm pokračuje ). Tento film neodsoudím, ale taky ho nevychválím do nebes. Je to vlastně lehký nadprůměr. Epizodu VII považuji za průměr. Nemyslím si že „ Lást Džedáj ”je odpad. Každý však na tenhle film má vlastní názor. 7/10 ()

baronGrga

V roce 2015 jsme se dočkali nových Star Wars od mistra nápodoby J. J. Abramse, který přivedl hvězdnou sérii zpět na světlou stranu síly a pomohl znovu dostat k plátnu zapšklé fanoušky původní trilogie pomocí galaktických dávek nostalgie a vzpomínání. A Rian Johnson tuhle snovou startovní pozici dokázal využít přesně tak, jak jsme doufali. Kohoutky nostalgie přitáhl téměř na doraz a novátorsky se pustil do vyprávění příběhu, který sice v sobě má něco z Empire Strikes Back, ale celkově se nese v duchu poselství, které nám co chvíli neváhají připomínat jeho hlavní hrdinové, a to že minulost je třeba nechat zemřít. A bývala by z toho opravdu skvělá podívaná nebýt toho, že Johnson nechal zemřít i původní srozumitelnost a přitažlivost děje. Režisér i scénárista v jednom se rozhodl nedávat svým hrdinům nic zadarmo a pod nohy jim vysílá nekonečnou salvu klacků, které s dějem provádí nekontrolované vývrtky. Namísto hlavní dějové linky, kterou vždy ochotně naznačovaly úvodní létající titulky, nabízí Epizoda 8 spletenec několika dílčích linek, které nejsou kdovíjak silné a z nichž některé dokonce zůstávají nad příběhem rozpačitě trčet nedopovězeny. Jako drobné, ale ne nepodstatné mínus se jeví i vzezření obyvatel jednotlivých planet, z jejichž roztomilosti vám brzo začne slzet oko, jako by vám tam spadl chuchvalec ewočích chlupů. Naopak je The Last Jedi třeba pochválit za herecky nadprůměrného Adama Drivera, za zachování sebeironie a hlavně, přes veškerou Johnsonovu rebelii proti starým pořádkům, i ducha původní trilogie. 75 %. ()

dead.meat

Když pominu nelogičnost děje a několika postav, co praští do očí je přehaná korektnost. Kompars do filmu musel být na kvóty, a tak vidíme moudré černochy, stárnoucího japonce, asiatku uklízečku (nebo co to byla) pro kterou není problém po půl hodině řídit stíhačku.. Dále jsem si všiml, že záporáci jsou převážně árijci, kdežto klaďasové jsou pěkně různorodí. Velký špatný... ()

honza.g

Asi opravdu 2. nejlepší díl. Je to fenomén. Škoda, že opravdu užít si celé SW můžete jen, když necháte mozek v šatně kina. Nebo si umíte aspoň zakázat klást jakoukoliv otázku začínající na "proč". ()

Johny203

Stupídny rádoby humor, zametanie s pôvodnými postavami, porgovia, absolútne nezmyselne správanie niektorých vesmírnych náckov, žiadna akcia a nuda, nie toto nieje Star Wars. Toto je paródia na Star Wars. Disney Wars. Niečo za polovicou, od red room scény, sa to ale zmení. Potom dostame 3 vizuálne podmanivé scény. Táto pasáž filmu je snáď vizuálne najpodmanivejšia z celej ságy. A konečne to už nieje nuda. Škoda že predchádzajúcibdej nieje zostrihaný na zhruba 10 minút ale to by mal film len okolo hodiny, ale za tú prvú viac než hodinu by mali Johnsona hodiť Sarlaccovi. Žiaľ iba 50% keďže film tvoria dve absolutne odlišné časti a tá väčšia je horšia. ()

EternalS

Hrozná blbost. Vyzvedl bych především geniálně propracovaný scénář, to je opravdu logická perla. Všechny hlavní postavy se nějakým záhadným způsobem z čista jasna objevují přesně tam a přesně ve chvíli, kdy je potřeba a samozřejmě se jim nějakým ještě záhadnějším způsobem vyhýbají všechny střely nepřítele. Navíc mi bylo naprosto šumák, jestli zařvou nebo ne a ke konci jsem si to už vyloženě přál. O nějakém vývoji postav či propacování jejich psychologie si nechte zdát. Strašný všudypřítomný patos, trapné pokusy o infantilní humor a do toho všeho černoch s asiatkou zachraňují galaxii, povstalcům velí samé ženy, halelůja. Desetkrát natahovaný, žalostně nudný a naprosto zbytečný blockbuster pro náctileté. 2 hvězdy za triky, propojení Rey a Kylo Ren a ukončení Supreme Leadera. ()

LaCZik odpad!

Nestačím se divit místnímu hodnocení, opravdu jsem vidělo to samé? Ano, možná si zaslouží i třeba 2 hvězdy, pokud by se jednalo o samostatný film, nicméně ve světle předchůdců se mi chce zvracet. Důvody proč to nevidět: 1)scénář 2)postavy 3)příběh ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

11.05.2021

Tak se zdá, že si dvojce herců ze Spectre Daniel Craig a Dave Bautista zopakují svoji spolupráci. Bautista se totiž čerstvě upsal pokračování detektivky Na nože Riana Johnsona od Netflixu. Režisér… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Vrátí se mladý Han Solo?

Vrátí se mladý Han Solo?

20.07.2020

Asi jste zaznamenali, že film Solo: Star Wars Story nebyl moc úspěšný. Půlroční mezera mezi Solem a fanoušky odsuzovaným Posledním z Jediů způsobila, že v létě na nový díl Star Wars prakticky nikdo… (viac)