Star Wars: Poslední Jediovia

• Česko Star Wars: Poslední z Jediů (viac)

Vo filme Star Wars: Poslední Jediovia štúdia Lucasfim pokračuje sága rodu Skywalkerov. Rey, hrdinka predchádzajúceho filmu Sila sa prebúdza, sa pridáva k Lukovi Skywalkerovi a spolu odhaľujú pradávnu záhadu Sily a tajomstvá minulosti rádu Jediov. (Saturn)

jerzy1976

Star Wars jak mají být. To co se dělo kolem Luka mě vůbec nevadilo. Tedy, taky bych si to dovedl představit jinak, ale konec konců Luke byl vždy poněkud zbrklý a celkově "rozpolcený", takže proč ne. Těším se na další díl. :-) ()

Camfour odpad!

Přidáváme do ringu duhových hrdinů asijatku, postavu zcela zbytečnou a dementní. Rian dokázal to, aby má frustrace ze zbytečnosti Finna a Rose přešla v seriózní hejt, protože mě svou tupou a zcela zbytečnou zápletkou trápili o hodinu dýl. Kdyby tak Finna nechala doletět a ve jménu "lásky" neotvírala tlamu, to bych skutečně něčekal. Všichni doufali, že se s nálezem Luka zodpoví otázka - kdo s kým o koho, aby vznikla Mary Sue. Divák se jen tak mezi řečí dozví, že to byli nějácí random lidé. Odkud bere své schopnosti, které ovládla do dvou minut, aby byla top ve všem, na co sáhne? Množství "šoků" je daleko za hranou únosnosti smrtelníka. To někoho baví? To se bere jako AAA příběh? Holdo, aka militantní feministka, která chce po muži činu, aby ji byl zcela oddán bez zbytečných otázek. Hmm, já že jsou záporáci ti druzí. Jaký má důvod obviňovat pilota, který prakticky sám sundal útočnou loď nepřítele? Ano, vím, pomohly mu padající bomby ve vesmíru! Přesto si femina prosadí své a chce plout vesmírem dál, než dojde palivo! Fuh, už toho začíná být moc. My řešíme palivo? A ten super plán, který nemůže nikomu říct a nechá raději vypuknout vzpouru ze zoufalství. Vždyť to je tak hrozně kreténské, že to fyzicky bolí. Konec filmu, kdy je celý odboj, rezistence, odpor, banda blbů (vyberte si, i filmu je to úplně fuk), redukován na tucet postav končí happy endem, kde se všichni objímají a smějí, že přišli o všechny ostatní? Vážně? Měli lodě i lidi a divák 15 minut sleduje, jak se po 20 sestřech změní 10 lodí na 1? Zrovna ta jedna narvaná důležitými postavami. Odpálit tuhle, tak uznávám, to by mě fakt šokoval. Tuhle patlaninu oslavujete? Lukovu projekci, ze které už nevstane? Vážně? Ať už to něják uzavřu. Není to o hejtění značky, ale tohle je hrozně špatně. Chtěl jsem dát hvězdu za Adama a vizuál, ale mám opravdu oceňovat vizuál u filmu, který má bezednou pokladičku? Bohužel ne každý režisér je Nolan nebo Tarantino, aby se mu příběh se spoustou linek nerozpadl pod rukama. Každá příběhová linka je úplně mimo a každá z postav je mi krajně nesympatická, snad jen na Rena, ale to je na takový film skutečně málo. A ty posrané cheesy, one-line vtípky a funny scénky si strčte do prdele! ()

StarFsh

Johnsonovi musím uznať očividnú snahu zachrániť Star Wars po spackanej VII, aj keď sa mu to moc nepodarilo. Tento "medzikus" je iba "medzikusom" medzi Džej Džejovou VII a IX, nič viac. Poznámka: Ten Dreadnough musel byť naozaj obrovský, inak by nemal vlastnú gravitáciu a nebolo by možné bombardovanie. Toto je magatuposť jak sviňa. ()

Tomas129

Velké zklamaní pro mě, jakožto pro velkého fanouška Star Wars! Johnson mi tímto Star Wars naprosto zlikvidoval :-((( To co Abrams připravil, tak Johnson naprosto zničil. Kde máme nějaké vysvětlení o světelném meči, který se objevil v Síla se probouzí? Ten úúúžasně tajuplný Snoke. Že bychom se konečně něco dozvěděli o jeho původu a moci? O původu nic a moci jen kousek. Johnson se prostě na Abramse úplně vykašlal a jel si svoje. To co udělal z Luka mu nikdy neodpustím, ono se to konec konců nelíbilo samotnému představiteli Luka Marku Hamillovi. Víte jak to mělo být? Luke měl od Rey ten meč vzít a začít ji učit a pak se měli společně postavit těm dvěma v epickém souboji. To by diváci jinak hltali a jediovské srdíčko by plesalo radostí! Mohli jsme vidět nové možnosti používání síly v boji. Ale bohužel... Z nejoddanějšího Jedie, který nepodlehl temné straně, i když se ho tak snažila svést, udělali trosku, který na to zanevřel... A když už se s ním začíná něco konečně dít, tak to s ním takto skončíme??? Už i ten jeho konec je sám o sobě nesmyslný a neuctivý (i když vím jak je to vysvětleno). Pak co měly znamenat ty pokusy o kopírování minulých dílů? Některé scény jsou nuceně podobné minulým dílům a bije to hrozně do očí. A to bagatelizování síly je taktéž hrozné, jelikož to ubírá na vážnosti a významu. Dále souhlasím s Camfourem, že ,,V genderové rovině je to ještě horší než předchozí díl a přidáváme do ringu i asijatku. Ať si rozumíme! Nemám nic proti jakkoli vypadajícímu herci, pokud jeho postava není úplně tupě napsaná." 1 hvězdu pouze za nádherné zpracování po vizuální stránce. -3 hvězdy za zničení děje a tradic, které Star Wars měly a Luka a -1* za ostatní nesmysly a zbytečnosti. Kvůli tomuto dílu už na další, na protest, do kina nepůjdu. To by museli jooo všichni jásat, že se to konečně povedlo. :-( J.J. Abrams...držím palce s dalším dílem a doporučuji se na Johnsona taky vykašlat, jako to on udělal Tobě. Na závěr si prosím poslechněte samotného Marka Hamilla, který se svou novou postavou sám nesouhlasil: https://www.youtube.com/watch?v=eZlw64mI228 ()

eexDon

Für mich - 80%, - /délka docela značná a místy lehce nepřehledný děj, kterej se trochu dýl rozjíždí, pořád je to jenom další nadstavovaný SW film, co ždíme známou značku/, + /díky za postavu Luka, vizuální stránka samo skvělá, film trochu už víc jede, ne jako The Force Awakens, což byl takovej restart a úvod do problematiky pro současnou generaci diváků/, hodnocení - 2. část hlavní trilogie, co je zas úplně jiná než The Force Awakens, všechno překopává a anuluje a až násilně předává štafetu nové generaci, je to sice lepší o něco než The Force Awakens, ale je to takové jakési neslané, nemastné, takový divný, jinak díky za nejzajímavější postavu Kylo Rena, ale ač se Adam snaží, novej Darth Vader z něho teda nebude, poznámky - ty nový SW filmy prostě nejsou ono, i trilogie 99/02/05 je o něco lepší, o původní trilogii ani nemluvě, ta byla natočená, abychom dali nejlepší možný sci - fi, s trikama co lidi ještě neviděli, tyhlety nový filmy se prostě točí proto, aby to ještě víc vydělalo, páč SW je silná značka a lidi na to vždycky přijdou a navíc původní trilogie je už dost stará, kultovní, v podstatě nedotknutelná a hlavně je už někde jinde, ti co neznají původní filmy, ti se tím zatěžovat nemusejí, ale ti co můžou srovnávat..., nevím, prostě už to není ono ()

nomak

Poprvé jsem u toho usnul a napodruhé jsem zjistil, že je to sračka, která není hodna svého názvu. Totálně bez náboje, bez děje, bez hereckých výkonů, efekty taky rychle omrzí a nezachrání to. ()

CaptainPixel odpad!

Soude dle reakci 'hlasite mensiny' na internetu, nejsem jediny, kteremu tento snimek ani trochu nesedl. Osobne mam pocit, ze se k dane IP dostala skupina lidi, kterym nezalezi na predchozich dilech sagy. Kde zacit... Pocinaje chundelatymi Porgs, prehnane roztomile 'neco', naprosto nemistne vyskakujici napric filmem [a z ceho bude super merchandising], pres video telefonicky hovor "Mary Sue" a Kyla napric vesmirem a konce nesmyslnosti smrti Snoka. Jak muze postava, ktera je nam, publiku, v predchozim snimku J.J. Abramsem predstavovana jakozto hlavni zaporak schopny cteni myslenek, prehlidnout ze se Kylo snazi zapnout a otocit svetelnym mecem, ktery si Snoke polozil vedle sebe na stolecek. Vzhledem k tomu, ze film "Han Solo" nevydelal ani zdaleka tolik, kolik predbezne odhady slibovaly, dovolil bych si spekulovat, ze "Last Jedi" krome nas skalnich priznivcu, nesedl ani beznym navstevnikum kin, kteri proste a jednoduse na "dalsi SW film" neprisli. Videno v kine, 2D ()

dr.slam

No upřímně je to první Star Wars u kterého jsem myslel že odejdu z kina...….. Když už jsem slyšel asi po 10 že má v sobě konflikt a že se určitě ještě dá na správnou stranu tak jsem se už zvedal. A přitom mám Star Wars tak rád. Možná je to i tím, že je mě nesympatická představitelka Rey. A tu přeplácanost rádoby vedlejších postav radši ani nebudu zmiňovat. Potěšil Mark Hamill, ale na koho se těšit když všechny postavy už jsou mrtvý a ty nové fakt nemají šanci utáhnout celé další filmy :-( Kdyby to opravdu byl poslední z Jediů asi bych se vůbec nezlobil :-) .-) ()

Skroumex

Tento film se dá shrnout jedinou hláškou. "This is not how the force works" . Politická korektnost a správná "diverzita" na každém rohu. Když pominu fakt že hlavní hrdinka trpí efektem zvaným "Mary Sue" a od prvního filmu (Star Wars: Síla se probouzí) umí vše a nemá tudíž žádný růst dovedností (Luk prošel tréninkem a trvalo mu téměř 3 filmy než byl Jedi na úrovni) tak se setkáváme s létajícím Čestmírem ve formě princezny Leii která si to pádí vesmírem jako by se nechumelilo. Pak si lodě po nesmyslném nahánění 564676 let vzpomenou že stačí vzít loď a skočit do hyper módu a je po lodi která je pronásleduje. Fakt že už teď po shlédnutí filmu zapomínám na část zvanou "Kasíno" mi dává naději že zapomenu na celý film. Raději bych koukal na Teleshoping od Horsta Fukse jak dává do mixéru betón. Jo to je panečku něco. ()

fxfxfx

Každému, kdo má rád fantastické filmy (a Hvězdné války zvlášť) a nebyl přitom úplně spokojen s tímto dílem, mohu s klidným svědomím doporučit shlédnutí Tureckých Hvězdných válek (Dünyayı Kurtaran Adam). Ty jsou totiž mnohem, MNOHEM lepší! ()

Frankkie

Co tady rict ty vole ? asi ze to pokud chcete pohřbít titul star wars zaživa tak se to rozhodně povedlo ! :D Rozdíl mezi klasickým star Wars 1-6 a novým star wars 7-9 je ten že klasiku dělal scenárista a tvoritel star wars George Lucas.. od Force awakens se to nedá spojovat se star wars ani trochu kromě stejného titulu.. to jakým stylem zabili staré oblíbené postavy je jedna věc.. další věc je jak nudné nové postavy jsou a nemají žádné dobré dialogy..bitky se svetelnym mecem taky no koment.. :D Kylo Ren s Rey je taky dosti výsměch pravým fanouškům star wars.. navíc Kylo Ren kterýho Disney boostnulo na nejvíc mocnou postavu je taky úplně boring.. Další věc je část kdy Leia litá vesmírem jako kdyby to bylo nějaký Pulp fiction od Quentina Tarantina tak mozna ok.. Ale takhle ne.. A to že má film velký tržby z něj ještě nedělá dobrý film když je to jen vykrádání legendární značky George Lucase.. Rogue one je sice taky z doby po Lucasovi.. Ale to aspoň zanechalo pozitivní dojem a líbilo se..Mělo to příběh .. postavy byly fajn .. scena, napětí všechno bylo ok..lidi co tady ten film chvali fakt netusi nic o SW světě! ()

alpaka

Považuji se za fanouška Star Wars, ale i přesto se dokážu na film dívat kriticky.A na rovinu, nová trilogie mě zatím vůbec nechytla. Možná je to hlavními postavami, které byly patrně vybrány spíš na základě rasové/genderové poptávky (silná žena, asiatka, hodný černý muž, proboha jen ne silný bílý muž a když už tak jedině zlý nebo starý...) Nikdo z takto vybraných herců nemá co dát. Chemie mezi postavami nefunguje. Hlavní kladná postava je plochá jak její hrudník, motivace a vztahy jsou tlačené přes zjevný nesoulad. SPOILERY Vesmírný úlet princezny Leiy by se dal ospravedlnit jedině dalším rozvojem jejích schopností užít a porozumnět síle, ale ničeho takového se nedočkáme. A přes trikovou dokonalost a velmi, velmi dobrou kameru se najdou i chyby (Po Lukovi pálí desítky megablasterů, ale kráter po nich ze kterého Luke vylezl zcela zmizel?, za tu chvíli co stál Kylo Ren s Lukem Skywalkerem proti sobě tam na to rudé sklo stačilo "nachumelit" tolik?) Celé to herecky táhne stará garda a Kylo Ren, byť musím uznat, že Daisy Raily se od prvního dílu dost posunula, ale přijde mi jen jako líbivá tvářička, postavit tam nějakou missku nic by se nezměnilo, časem by se to taky naučila. Zbytek je křoví, které by mohl hrát kdekdo z telenovel. Stále přemýšlím proč? Proč se mi nové hvězdné války tak nelíbí? Docházím k názoru, že je to "odosbnění" herců od postav. Proč neuspěl Solo? Protože oddělit Harrisna Forda od Hana Sola prostě nejde. Buďto měli Sola pojmout jinak, ale aby se někdo snažil zahrát Harrisna Forda, takové eso a navíc Fordovi podobné je prostě nemožné. Charisma se zahrát nedá. Dal bych i dvě hvězdy, tu třetí si film vysloužil dvěma scénami a pár povedenými vtípky (ty nepovedené odpouštím). Určitě nevynechám ani devítku, ale jsem hodně skeptický. Paradoxně bych řekl, že některé počítačové hry ze světa Star Wars využívají tento svět daleko lépe a jsou poutavější. Doufám, že devítka tuhle závěrečnou trilogii povznese, stejně jako trojka vytáhla prequelovou trilogii. ()

Crazydog783

Tak jako film je to dobrý, ale co Rian Johnson udělal s univerzem Star Wars je strašný. Každej Star Wars fanoušek s počtem mozkových buněk větších než jedna nemá tenhle film rád, včetně mě. Jdi do říti Riane. Doufám, že to JJ v devítce opraví. Což by měl. Sedmičku udělal dobře. ()

Andy_Warhold odpad!

Čtyřikrát zrecyklovaný scénář s mizernými hercy. Až budu chtít vidět povedené triky a hezké holky co stojí jako dřevo a přiblble se snaží o výraz, zaplatím si raděj kouzelnickou šou Pavla Kožíška na Slevomatu. Tam mám alespoň šanci, že mě (ne)úspěšně přefikne pilou a já nebudu muset vidět další díl SW. ()

Nigfire

Když to ohodnotím zpětně v kontextu shlédnutí závěrečného dílu. Tak Poslední z Jediů si odemne odnáší o hvězdu míň než jeho nástupce. V kontextru trilogie je to díl který promrhal drahocenný filmový čas, čas který mohl být použit k rozvinutí loru SW universa a přípravit tak živnou půdu pro poslední díl. Ten kvůli tomu musel být uspěchaný a nevysvětlil tak dostatečně problematiku síly a i návrat nejmenovaného sitha. Celkově tak podkopává pokus o restart série. Filmově to ovšem není až tak nepovedený díl. Oproti poslednímu dílu zde není tolik nelogičností, kde by se musel fanoušek chytat za hlavu a říkat si "WTF?" Na druhou stranu z velé trilogie je to asi nejnudnější kousek. S odstupem času si vlastně ani pořádně nedokážu vzpomenout co se v tomhle dílu vlastně stalo, krom toho že Rey našla Luka a dostala základní výcvik. Možná, že by nebylo špatné, kdyby se linka s Finem úplně zahodila a dal se Rey a Kylovi větší prostor. V kontextu závěrečného dílu by jim to určitě prospělo. ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

11.05.2021

Tak se zdá, že si dvojce herců ze Spectre Daniel Craig a Dave Bautista zopakují svoji spolupráci. Bautista se totiž čerstvě upsal pokračování detektivky Na nože Riana Johnsona od Netflixu. Režisér… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Vrátí se mladý Han Solo?

Vrátí se mladý Han Solo?

20.07.2020

Asi jste zaznamenali, že film Solo: Star Wars Story nebyl moc úspěšný. Půlroční mezera mezi Solem a fanoušky odsuzovaným Posledním z Jediů způsobila, že v létě na nový díl Star Wars prakticky nikdo… (viac)