Star Wars: Poslední Jediovia

• Česko Star Wars: Poslední z Jediů (viac)

Vo filme Star Wars: Poslední Jediovia štúdia Lucasfim pokračuje sága rodu Skywalkerov. Rey, hrdinka predchádzajúceho filmu Sila sa prebúdza, sa pridáva k Lukovi Skywalkerovi a spolu odhaľujú pradávnu záhadu Sily a tajomstvá minulosti rádu Jediov. (Saturn)

pisvejc

Právě teď jsem vylezl z Imaxu z předpremiéry a jako u předchozího dílu čumím jako blázen a netuším co jsem teď viděl. Vše co od Star Wars potřebujeme tam bylo, ale né jen to, ale i víc než si kdokoliv z nás dokáže představit. Někdo se prý bál že toto dílo je zatím nejdelší z celé ságy Star Wars, ale naopak to přidalo oživení, napětí a strach. Efekty, kamera, režie, scénář a vůbec vše nemělo chybu. Já si osobně myslím, že tohle je extrémně povedené dílo které mi bude ještě hodně, ale hodně dlouho vrtat v hlavě. "Dle mého názoru se nové díly ze ságy Star Wars vracejí ke starým perfektním základům a stále je zlepšují a dělají tím nové díly naprosto unikátní. Doopravdy jsem nenašel jedinou chybičku a nebojím se napsat že toto dílo je excelentní a už nikdo se sérii Star Wars nevyrovná. Za mě je to 100% a to bez výčitek svědomí. Popravdě vlastními slovy nedokážu vyjádřit tak úžasné pocity, to už si holt si to budete muset zažít sami, a tím rozhodně neprohloupíte, ba naopak prozřete." ()

ondra.p

I ep. 7 jsem bral jako začátek nového příběhu, s novým poteciálem, na což ep. 8 navazuje dokonale. Vývoj postav je super, zvlášt Ben/Kylo. Dějové zvraty a bomby každou chvíli drží diváka v napětí. Celkově se ep. 8 hodně odlišuje od zbytku ságy, dává kladným hrdinům dost na prdel a boří posvátné mýty z předchozích sérií (např. o rytířích Jedi). !Spoilery! Co v mých očích The Last Jedi sráží, tak jsou 3 věci: Nevyužitý potenciál původu Rey, ještě více nevyužitý potenciál charakteru Snokea a závěr, potažmo splynutí Luka se Sílou. Poslat do sprch nejlepšího hráče před 3. třetinou, to chce pořádnou odvahu. Snad nám ten zvláštní závěr vykoupí ep. 9. Asi až pak se rozhodnu, jestli to bylo objektivní hodnocení. Pořád nevím, jestli se mi to kvůli tomu závěru líbilo, ale zároveň mám rád, když ve mě filmy nechají ten pocit o něm přemýšlet. *Edit po Epizodě 9* Star Wars jsou prostě moje sdrcovka, takže chci hodnotit všechny tři díly v souvislostech. Čím víckrát ep. 8 vidím, tím míň se mi líbí. Bohužel zpětně vidím, že se snažila až moc šokovat, nedala prostor na rozvoj vztahu postav s fanoušky, dala sbohem postavám, které byly populární, na úkor želé postav, co splňují kritéria politické korektnosti (např. smrt admirála Ackbara na úkor té... ehm, staré lesby, co informuje ostatní o smrti velení Odboje apod.). Johnson přešlápl, přitom ep. 7 mu dala výbornou startovní pozici. Ep. 9 se pak snaží vše dohánět v jednom filmu, což nakonec nedopadlo dobře. Zpětně se vlastně divím, že ep. 8 vůbec vznikla tímto způsobem. Byl to experiment, který nemůžu říct, že dopadl špatně, ale rozhodně se zde dalo lépe navázat na předchozí dění. Z toho plyne i rozpačitý konec v ep. 9. Jelikož se nedokážu rozhodnout, jestli 8 bylo lepší nebo horší než 9, dávám po několikerém shlednutí stejné hodnocení. 70% ()

JArty

*SPOILER ALERT* Kdybych to hodnotil jak neznalý světa SW, tak bych mohl být s výsledkem docela spokojen. V tomto díle jde vidět novátorský přístup Riana Johnsona, který není vyloženě na škodu, ale přesto mi tu něco chybí. Vtipné scény jsou opravdu vtipné, ale nějak se nemohu ubránit pocitu, že to sem vyloženě nepatří. Rebelové bojují z posledních sil a já mezi tím několikrát vyprsknu smíchy, což mi trošku kazí dojem z jinak hutné atmosféry. Zástupce temné strany vůbec není temný ba bych řekl, že není vyloženě ani zlý. Je prostě takový nějaký a jeho rozpolcená osobnost mě vyloženě vytáčí. Hlavní představitel temné strany alias Snoke je postavička vytržená z kontextu, kdy za dva díly o něm není zmínka, co je zač nebo odkud přišel. Rey je sice stále sympaťanda, ale v tomto díle mi přišlo, že neměla moc šanci vyniknout a nezachránil to ani kratičký "trénink" s Lukem ani závěrečný boj. Telepatická komunikace mezi uživateli síly mi přišla poněkud zbytečná a trapná. Dále naprosto nesmyslná scéna s Leiou ve vesmíru nebo "zmizení" Luka na konci a tak bych mohl pokračovat. Něčeho zkrátka bylo moc a něčeho zase málo. Kdybych se na to měl dívat očima normálního diváka, tak bych byl asi spokojenější, ale jinak za mě 70%. ()

blow1k

Sedmička možná byla částečně vykradená čtyřka, ale pořád to byly Star Wars s atmosférou a zákonitostmi univerza. Tohle bylo akorát bolestivý probuzení. Rian Johnson vzal vše, co v předchozím díle Abrams vybudoval a zahodil do koše. Zbytečné postavy, obrovské díry v příběhu, zadek vytřenej logikou. *SPOILER ALERT* Ten skok hyperpohonem bylo sakra co? To to je takhle jednoduché? Vždyť tohle řeší veškeré problémy, kterým rebelové čelili za poslední 4 díly (potažmo pět s R1). Kasíno úplně marnotratný, jak dějově, tak výpravou i kostýmy. Tohle bych snesl u Hunger Games, ale proboha, tohle jsou Star Wars. Absolutně promarněnej Luke a navíc všudypřítomnej humor.... ()

Sashmen13 odpad!

SPOILERS Tak to si snad děláte prdel. Nevěřil jsem, že by to mohlo být horší než VII, foolish me. Sága náhodných setkání pokračuje, kam postavy přijdou, tam na ně někdo čeká aby se děj pohnul. A když říkám čeká, tak doslova. Jako týpek CO KURVA DOPRDELE VYSPÁVÁ VE VĚZENÍ A JE TO PŘESNĚ TEN ČLOVĚK KTERÉHO HLEDAJÍ. Přiznám se, WHAT THE FUCK, byla u mě často opakovaná fráze u tohohle filmu. Princezna Leia je nyní superman, Snoke je? No to mi řekněte, kdo/co vlastně je Snoke? Víte to? Páč ja ne. SNOKE JE MRTVÝ A MY VŮBEC NEVÍME KDO TO VLASTNĚ BYL????? TÝPEK CO OVLÁDÁ SÍLU TAK MOCNĚ, ŽE OVLIVNIL I LUKA JE TUHEJ, NEBO NE? KDO VÍ... Mohl bych strávit několik hodin vypisováním jak jsem měl nutkání spáchat harakiri a sudoku brčkem, ale to je zbytečné. Řeknu jedno, věřím ve svobodný názor, ale vy lidé co tomu dáváte 5 nebo 4 i 3 hvězdičky, je mi vás líto. Omlouvám se, je to tak. Ale nebojte, ta proletariát revoluce nakonec ty zlé smete (opravdu jsem tomu nemohl uvěřit, to prostě musíte vidět). A na IV pudu, páč jestli to bude ještě horší, tak uvěřím v existenci boha! ()

Adolyna

Proč 5*? A proč ne? :-) Film jsem si neskutečně užila. Každý záběr má něco do sebe a vypadá to prostě výborně. Nové postavy mě stále nerozčilují a ty staré ještě nenudí. Skvěle strávený premiérový, čtvrteční večer. ()

Himbajz

Kupodivu se osmičkou SW dostávají mezi díly, které jsou top. byl jsem překvapený, jak mě dějová linka vtáhla a ani minutu jsem se nenudil. Za mou osobu - jeden z nejlepších dílů. oproti e7 lepší tak o 300%. ()

FantomasMan

Po technickej stránke filmu niet čo vyčítať ale entuziazmus a očakávania spred dvoch rokov pri príchode sedmičky s množstvom prísľubov, sú preč. Každý rok dostávame inak a formálne pekne nakrútené Star Wars, je radosť ich pozerať v kine, no prvotný duch série sa azda vytráca. Osmička je solídna variácia, no šanca poriadne rozvinúť túto trilógiu sa znížila. ()

bigmatko

SW majú len nezlomných fanúšikov alebo zarytých odporcov. nič medzi tým nie je. Našťastie patrím do skupiny fanúšikov a akékoľvek spracovanie SW ma poteší. Nová trilógia, nové sequely, prequely a dejové línie - čím viac tým lepšie. A keďže som z kategórie fanúšikov, ktorí poznajú ešte pôvodu nezremastrovanú verziu SW tak ma už vo svete SW nič nemôže prekvapiť takým výrazným spôsobom aby to vyvolalo negatívne emócie. Last JEDI - a možno aj nie posledný! SILA tu dostáva priam božský rozmer a doteraz v žiadnom SW príbehu nemala taký rozsah ako tu. Ak by Vader ovládal silu tak ako ju tu prezentovali tak by Impérium pravdepodobne nikdy nepadlo. Ale svetlo musí vždy preraziť temnotu aj keď to má niekedy ťažké. Nedá mi to, ale musím povedať, že Prvý rád je iba slabý zárodok Impéria a aj keď sa snaží pôsobiť hrozivo tak z neho nie je cítiť tá správna sila temnej strany. Povstalci spadli na úroveň pouličného gangu a budem veriť, že sa to zmení. Film toho zase až tak veľa nevysvetlil ako to prezentovali, skôr posunul možnosti využitia sily a schopnosti netrénovaných mladých Jediov. Mladý Luke nevedel poriadne zdvihnúť ani kameň zo zeme keď ho trénoval YODA!! Nová Sila má potenciál a SW stále žijú. Sú epické, vizuálne a fantastické. Prekročiť tieň Dartha Vadera je však ťažké. ()

Atewi

Naštvali jste mě. Takhle to všechno zkazit. U sedmičky jsem si ještě říkala - počkám, co z toho vyleze... Ale tohle?? Zmrzlá Leia lítající ve vakuu, doteková projekce na dálku, věty typu "hledej ve svých emocích" při tréninku na Jediho... A meziscény těhlech nesmyslů jen vykradačka starších dílů. Divím se, že na pakobylkách na CasinoIslandu nezávodil malej Vader. Konec prostě. ()

Methew

Konečne som dostal od Star Wars, čo som chcel, čo mi v predošlých nových častiach chýbalo. Tú iskru, spiritualitu, medzihviezdny Taoizmus :) Perfektné, skrátka unikátny film. Po viacerých úrovniach spirituality môjho ducha ma naplnil. Výborné, dokonalé dielo.... Duch Yodu a najvyššia transformácia Luke do nebytia, boli úžasné... ()

WilliamWalla

Tak a je to vonku! Tvorcovia filmu si naozaj trúfli, nebáli sa riskovať a ak by to nebolo tak dobre premyslené mohlo to dopadnúť fiaskom. To sa však nestalo a vznikol tento vynikajúci snímok, ktorý bral dych. Johnson sa nebál vytiahnúť veľké esá v rukáve, ktorých by sa možno iní tvorcovia zľakli. Za úžasnú zimomriavky robiacu hudbu, za nečakané prekvapenie, za Luka Skywalkera a za spojenie pôvodnej trilógie s modernými prvkami dávam 5 hviezdičiek! ()

zipS

Slabe 2* ... Ak si mam vybrat vitaza medzi novodobym StarWars a novodobym StarTrek.. urcite nim je saga StarTrek. A to nie som special poblazneny fanda ani jedneho "vesmiru". StarWars prehrava po stranke scenara a aj herecky. ()

wewrka

Vzhledem k předchozí kvalitě 40%. Vůbec mě to nechytlo. Škoda. Příběh není, zato snaha o vtip přehršle. Shrnuto: Nesmyslné nové postavy a motivy bez souvislostí, Leia poletuje po vesmíru jako superman - to není ani ftipné, multikulturní stírání rozdílu dobra a zla, temné a světlé strany síly. Když se na plátně děje jakoby drama - je to nuda a ... nic. ()

Dixie_Cara

Star Wars je jako tradičně super po technické a výtvarné stránce. Scény vypadají skvěle, poznáme spoustu nových lokací a film vůbec dobře plní svou roli, aby zaujal dnešního diváka navyklého na nejnovější technologie a čím dál tím lepší efekty. To, co mě ale hodně mrzí je přílišná délka filmu, jelikož asi od poloviny snímku jsem se nudil a nezachránil to ani závěr, kdy všechno mělo gradovat. Přehnaný humor navíc místy dělá z filmu tragikomedii a některé postavy jsou vážně zmrvené, člověk by o nich rád věděl víc, ale ono ne a ne. Tak nevím, jestli Star Wars byly vždycky takové a mě to jenom nevadilo a nebo Rian Johnson prostě nahodil styl, který mě osobně vůbec nic neříká. ()

jan.sed

Dekonstrukce hlavního motivu - tj. osudu rodu Skywalkerů je nezvratná.Cílem je vytvořit nové schéma tak, aby bavilo dnešní emoteens závislé na rozervaných hrdinech z Twilight a zasadit jej do budoucnosti, kde sílu může mít už úplně každý,Jedi neJedi,všichni kluci a holky.Nezajímavost některých hlavních postav a jejich osudu je zarážející.Tady ale viním Abramse (nejpřeceňovanějšího režiséra v Hollywoodu),że tyto postavy do děje vůbec začlenil. U jedné dokonce divák doufá, že se pro dobro všech obětuje. Což bych plně pochopil a režiséra ocenil. O to více zarážející je, že její z hlediska děje zbytečná existence bude pokračovat. A tak je to se vším.SW se pokouší o boření starých mýtů a vystavění nových..jen mám takový pocit,že ty nové jsou zajímavé asi tak jako spin off x mena nebo jiné nezapamatovatelné marvelovky. Nicméně,nechci brát SW nové generaci fans.Je to asi přirozené a od Disney ekonomicky logické, ale já si s dovolením nechám ty moje, s hrdiny,záporáky,imperátory,Jedi,Sithy, bez ubulených holek a kluků,kteří neví,co se sebou...Abrams není Lucas.Tahle trilogie,soudíc dle obsahu,není od Lucasfilmu.Nevadí.Čekal jsem tom. ()

Kentus_

Měl jsem velké očekávání, bohužel tohle nebylo z daleka naplněno a s každou minutou filmu jsem pociťoval jak se dosažení mého očekávání vzdaluje... Celkově jsem si místy připadal ve Star Treku, místy zase v Marvel Universe ale čím dál tím méně ve Star Wars. Jde vidět podstatná změna, a to k horšímu..chybí mi absence dechberoucích akcí, jako například souboj Anakina a Obi-Wana z třetího dílu...souboj Rey a Kylo Rena sice nebyl špatný, ale výše zmíněnému se prostě nevyrovná. Co mi vyloženě vadí jsou časté vtipné scény, u kterých se člověk sice zasměje, ale dobře ví, že tohle prostě do Star Wars nepatří...tím jde vidět usilovná snaha, udělat z toho rodinný film :-/ ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

11.05.2021

Tak se zdá, že si dvojce herců ze Spectre Daniel Craig a Dave Bautista zopakují svoji spolupráci. Bautista se totiž čerstvě upsal pokračování detektivky Na nože Riana Johnsona od Netflixu. Režisér… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Vrátí se mladý Han Solo?

Vrátí se mladý Han Solo?

20.07.2020

Asi jste zaznamenali, že film Solo: Star Wars Story nebyl moc úspěšný. Půlroční mezera mezi Solem a fanoušky odsuzovaným Posledním z Jediů způsobila, že v létě na nový díl Star Wars prakticky nikdo… (viac)