Star Wars: Poslední Jediovia

• Česko Star Wars: Poslední z Jediů (viac)

Vo filme Star Wars: Poslední Jediovia štúdia Lucasfim pokračuje sága rodu Skywalkerov. Rey, hrdinka predchádzajúceho filmu Sila sa prebúdza, sa pridáva k Lukovi Skywalkerovi a spolu odhaľujú pradávnu záhadu Sily a tajomstvá minulosti rádu Jediov. (Saturn)

klira

Původní, dobře zajetí herci prostě nemládnou a je třeba se s tím smířit. S mírným odstupem to vnímám jako dobrý start k dalším dílům. ()

JaryKury

Kdyz tak premyslim jestli vubec byl film dobry a nebo spatny, tak to je takova ozva nemastnosti a neslanosti. Ano premyslet nad nim musim. Jasne postavy, dej a bitvy v nem fungovaly, ale fungovaly natolik, aby to byl pravoplatny pokracovatel Star Wars? Johnson nejspis vzal vse co vystavel Abrams a jednim prudkym mavnutim to shrnul ze stolu do kose. Neposlouchal moc Lucase, nedal na predchozi budovani a chtel veci udelat nove a svezi. Ano, vlastne proti tomu nic moc nemam. Jak jsem psal postavy funguji a jsou pro novou generaci divaku. Nebudeme se preci stale vracet ke vsemu staremu. To by herci z epizody 4-6 stali na velicim mustku o holich ci podepreny choditkem a nekteri by pro krecove zily nemohli dlouho stat. Jenze v Epizode 7 nam Ambrams predhodil prijemne nove herce, dal kazdemu neco, sem tam prihodil stare hodnoty a bylo docela slusne uvareno. Snoke fungoval jako super zaporak a rozpolcenost Rena byla take dobra. Kdyz opomenu, ze Rey lusknutim prstu ovladala silu jak chce bez predchoziho treninku, coz je tak nejak nesmysl, to i fungovalo. Jsme o dva roky dal a zde zacnu spoilerovat. Luke film spise prokeca, i kdyz kazdy cekal v sevreni kdy prijde nejaky jeho poradny kousek. Snoke, tak dobre vystaveny zaporak se spoustou otazniku byl porazen behem par sekund. U Rena prislo to co jsem cekal. Jelikoz ho Johnson nechal jako jedineho zaporaka a stale bez titulu Darth, to pro me neni ten spravny nepritel. Odbocka do kasina sla, ale byla naprosto zbytecna, protoze nakonec nic nevyresila a zbytecne chvilema odpoutavala pozornost. Zde si Johnson jen honil triko. U Damerona vse fungovalo a je zajimave, ze z novych postav vladne. Pro me zbytecna odbocka i s generalkou Leiou vystrelenou do vesmiru. Cekal jsem hodne velkych odhaleni, vice Jedi a prvku SW a mene vtipu. Tohle neni Marvel aby hlaskoval kazdy blbec. Kam to speje. To je jako kdyby kdysi Darth Vader hazel vtipy. Pro me zkratka novy dil nefunguje tak jak by mel. Dustojny pokracovani. Ne to asi ne. Vypada to spise jako odbocka v podobe Rogue One a ne jako hlavni dejova linka. Opravdu me to mrzi. Davam 65% coz je slusny prumer, mozna trochu nadprumer. ()

Sefko

Možne spojlery.........Nie je to zlé. Ale ani dobré. Tie nadšené výkriky, že sme dostali najlepší Star Wars film, sú dosť prehnane. To by tu nemohla byť tak nudná dejová linka ako dochádzajúce palivo, ktorá sa rieši viac ako polovicu filmu. Takáto banálnosť doteraz v žiadnom Star Wars filme nebola. Na druhu stranu sú tam aj dosť dobre veci. Ako napríklad vzťah medzi Rey a Benom. A samozrejme záverečná pol hodka ktorá jednoducho posunie hranicu ďalej. A aj keď sa na konci dostaví ten pocit, že Hviezdne vojny sú konečne na dobrej ceste. Nemôžete sa zabaviť myšlienky, že vlastne tvorcovia ani nevedia kam idú. ()

Denzen

Podobne ako Rogue One, je to zase trochu iné Star Wars, ktoré sa nemusí páčiť všetkým. Ryan Johnson rozdelil film na tri časti, kde v každej sledujeme jedného z hlavných hrdinov. Všetky majú slabšie a silnejšie momenty. Rey sa až príliš dlho handrkuje s Markom a až keď objaví svoju pravú silu, vtedy Hamill začne rozprávať tie múdre zaujímavé hlášky. S Finnom navštívime kasínovú planétu a tam to asi tak končí. Celkovo sú Finn a Poe odstrčení, aby uvoľnili miesto tomu, čomu sa tento diel povenoval viacej, než ktorýkoľvek iný, a to je sile. Hlavne záver to dokazuje, kde bitka Adama a Marka je lepšia, než akákoľvek scéna z Abramsovej Sila sa prebúdza. 80% ()

Archee

Za mě super pokračování. Nějaké nedostatky to samozřejmě má, ale co si budeme povídat - to mají úplně všechny díly včetně původní série :) jenže u té původní série to už nějak nevnímáme, protože v té době jsme skoro všichni měli ještě jednu ruku v nočníku, prožívali jsme to úplně jiným způsobem a tak to celé teď bereme jako "dokonalé" :) Přijde mi, že spousta lidí od toho čekalo, že se zpátky vráti do dětství s nějakou vlastní pseudopředstavou a přáním, jak by to celé mělo pokračovat - jenže to už se nikdy nestane - už nikdy znovu neuvidíme Anakina a Padme ani mladou Leiu a Luka. Myslím že všechny nové postavy v této sérii jsou perfektní a příběh je rozhodně chytlavý - takže se budu těšit na pokračování :) ()

Dalik odpad!

Nevim na cem tady ujizdi ostatni, ale jestli se komukoliv tento potrat libil, nemuze mit pet pohromade. Ale jedeme na vlne politicke a genderove vyvazenosti, takze se neni co divit. Vietnamka, cernoch a vubec vsechny ty zenske charaktery jsou tak ploche jak pribehove a fyzicky, ze tento mismas nedava vubec ale vubec smysl. Nejvetsi badass, zrejme vzdaleny bratr jeskyniho trolla z pana prstenu, ktery vi o kazdem prdu v galaxii a necha se vykuchat lajtsejbrem. A DOST! Pro inspiraci se podivejte na filmecky ze hry star wars the old republic, ktere tento humus strci do trenek jako nic! A na ten treti dil vam seru! ()

UncleMorty

Rian Johnson totálně zničil to, co Abrams budoval v VII díle. Vizuálně se jedná o naprosto povedený film, nicméně mě jako fandovi SW spíš přišlo, že jsem v kině na mashup Hunger Games, Battlestar Galacticy a Twilight. Všechno to záhadno kolem nových postav naprosto přišlo v niveč a účelná likvidace Marka Hamilla jako Luka Skywalkora pro mě byla největším šrámem z celé serie (a obecně se teď už ani nedivím, že byl Hamill z VIII dilu totalně nešťastny). Další díl buď bude tím nejlepším vyprošťovákem, nebo průserem dekády. ()

datel13

Jo, říkal jsem si to už tolik let, a to, že mám celkem rád epický příběhy, že mám rád sci-fi – a jednou bych měl začít i se Star Wars. Nebo aspoň zjistit, o co jde. Zatažen partou nerdů do multiplexu, kde jsem uplatnil dva roky neplatnýho Isica (v Ústí jsou lidi vesměs chudí a držej spolu, takže slevový karty nikdo nekontroluje), jsem teda začal hezky od konce od nejnovějšího dílu. Přes dvě a půl hodiny jsem tak měl možnost sledovat dětinskej příběh se spoustu patetickýho řečnění a vcelku nesympatických postav. Ztráta času to nebyla, ale že by mě to nějak nadchlo, to určitě ne. ()

ragtime

Som fanúšik hlavne "druhej" trilógie, obzvlášť epizódy II a III. Vôbec mi nevadil Hayden a jeho "herectvo", postava Anakina je proste dobrá a má svoju nezameniteľnú silu. Ale aj keď sa mi epizóda VII naozaj páčila, tak s odstupom času je nutné si priznať jeden fakt. Tie nové postavy v nej nie sú zaujímavé. A o to podstatnejšie je to vidieť v tomto dieli. Na konci mi bolo úplne jedno, ako sa bude vyvíjať príbeh Rey, Finna, Poa, o Kylovi ani nehovorím. Je mi to úpne jedno. Budem hnusný, ale prečo neumrela Leia, s ohľadom na smrť Carrie Fisher? Tomuto filmu chýba toľko vecí, že ich ani neviem spočítať. V prvom rade lepší režisér, v rade druhom (ale snáď to malo byť na prvom mieste) pobyt v strižni, scenár je čistá katastrofa (a zase ten Rian Johnson). Nie je normálne, aby som si u takéhoto blockbusteru prial finálne titulky minimálne 3/4 hodinu pred koncom. Dávam tomu filmu 3 hviezdy, lebo sa predsa len jedná o film z vesmíru SW a na epizódu IX sa pôjdem pozrieť do kina určite (ak ma do tej doby neprebodne zatúlaný lightsaber), ale už len čisto zo zvedavosti, či to v rukách J.J. dostane nakoniec nejaký zmysel. ()

fricek12

Příliš zdlouhavé a bez děje či hlubší myšlenky. Tento díl se příliš nepovedl a zjevně pouze těží ze slávy všech předchozích dílů včetně Rogue One. Některé triky se mi zdály dost profláknuté, jako by se tvůrci vraceli od počítačové grafiky opět k levnějším loutkám - mám na mysli Yodu nebo takový ty plyšový tučňáky. Přestože jsem fanouškem celé řady, nemohu dát více než 60%. K tomu mě rozčilujou všichni ti mládi herci bez zkušeností, a navíc převážně noname Arabové a Číňani. Rozumím, že jsou v tom peníze a snaha oslovit světový trh, ale do Star Wars mi to prostě nepasuje, pokud nejde o mimozemšťany. ()

cumpi3

Tak je to týden, co jsem to viděl, ale pořád nevím, jak to hodnotit. TLJ jsou vlastně dva filmy prostříhané do jednoho. Ten jeden je o Rey, Kylovi, Lukovi a spol a ten je naprosto skvělý. Pryč je ta černobílá pohádka, zde je to temné a zahalené, s dobrými motivy, super scénami, prostě to byl takový SW orgasmus. Ten druhý je o Resistence a je docela nezajímavý - od postav, vystavění příběhu, prostě docela nuda. Klidně by se půlka mohla vykuchat a fungovalo by to lépe. Mám na mysli hlavně James Bond scénu z kasina, která se z ničeho nic změní na Jumanji. To jsem prostě nepobral. Do toho Vám jistá příšerná postava háže metafyzický h/vna o lásce a tak podobně. NIC MOC. A je to škoda, protože jinak by to byl super film. Kylo se pro mě stal nejzajímavější postavou nejen nové triologie. Je temný, je mocný, ale zároveň vnitřně zlomený a díky tomu strašně nečitelný. Po vlně kritiky, která se na něj neoprávněně strhla po sedmičkách, musel snad všem zavřít huby. Každý ho viděl jako slabou kopii Vadera, ale jasně se ukázalo, že ho lidi prostě nepochopili. Zde na to víceméně bylo už na začátku filmu upozorněno a snad už je každému jasné, že to je vlastní charakter. A to výborný. Rey je skvělá, Luke má konečně prostor a nikdo z nich není černobílý. Co mě dále štve je marvelácký humor (tolik kýžené pokračování ostrovní scény ze sedmičky je sice fakt vtipné, ale vtipné to být nemělo). Jasně, ve SW byl vždycky humor, ale trochu jiný a lépe dávkovaný. Tohle měl být temný film a je často je tu dramatičnost scén tak trochu pohřbena. A zklamala mě hudba, která snad poprvé nepřinesla žádný nový motiv, který bych si zapamatoval. Čtyřka všechno načala, pětka měla Imperial March, Jednička Dual of the fates, Dvojka Across the Stars, trojka dejme tomu Anakin vs Obiwan, RO Imperial Suite, sedmičky Jedi steps, Rey theme atd...a osmičky nic...vůbec nic... Celkové hodnocení je velmi dobré,ale zároveň cítím určitou pachuť, protože tohle mohlo klidně být, a v určitých věcech je, jednoznačně nejlepší Star Wars...ale takhle se jedna o docela promněnlivovu jízdu...asi tomu časem napařim pět hvězd, aby to trochu vyrovnalo ten nespravedlivý hejt, který všude je, i když reálně by to bylo spíš na čtyři. Film jedna 5*, film dva 3* Dodatek: Tak pátá hvězda i za Adama Drivera a odvahu pojmout SW jinak... ()

Rhea

Hmm, čekala jsem tedy podstatně více. Dost jsem se těšila, protože Spáčilová tomu dala 70 % (věc téměř nevídaná) a já se s ní v 99 % případů názorově shoduji. Tentokrát jsem ale bohužel narazila na to 1 %. Dopředu říkám, že nejsem nějaký velký fanoušek Star Wars, takže třeba je chyba na mé straně, protože toto univerzum nechápu správně. Myslím však, že možná právě proto jsem schopna se na to dívat trošku s odstupem,nepodléhat nostalgii a sentimentu a nehodnotit jen podle jména. Tento film mě absolutně nevtáhl.. Nemá žádný náboj, žádné napětí, je tam tolik trapných a nepochopitelných momentů, že jsem občas přemýšlela, jestli to náhodou nezamýšleli jako parodii. A také jsem uvažovala, jaká je cílová věková skupina. Podle úrovně vtípků (dá-li se tomu tak vůbec říkat) bych tipovala tak 8 - 13 let, ale u těch rádoby komických vsuvek jako vystřižených z animáků pro děti se smála půlka dospělého sálu. Inu, opět jsem se ocitla na špatném místě. Příběh tak jalový, že natáhnout ho do 150 minut je vyloženě na pranýř, obsahově to bylo tak na půl hodiny. Například smysl dějové linie s hackerem a vůbec jeho postava mi zcela unikla (možná snad jen chtěli ohromit ztvárněním vesmírného kasína a těch kvazi koní, dopřát nám honičku se šťastným koncem a odvážné děti...a asi jediný pro někoho překvapivý zvrat). Dialogy neskutečné, takové typicky dnešní: mluvit, ale přitom nic konkrétního a pádného neříct. Samé rádoby jinotaje a závažně pronášená bezobsažná mravní poselství i apely, aby to vypadalo intelektuálně. Je mi líto, že to musím psát, ale i ve večerníčku Káťa a Škubánek jsou ty repliky chytřejší a propracovanější. Herci dřevění a bez jiskry a nějakého charismatu. Přísahám Bohu, že Rey disponuje pouze 2 výrazy ve tváři (a ani v jednom není špetka emoce - asi jako by si fotila selfíčko před zrcadlem), a není jediná. Prostě mizérie, to tam nechtěl hrát nikdo schopnější? Jsou vůbec nějací dobří mladí herci? Je tam fůra děsných kiksů, ale jak jsem si všimla, už je tu mnozí označili, tak to nebudu opakovat, protože bych tu zase vytvořila komentář na A4. Na závěr asi jen krátké a pregnantní shrnutí mého pocitu při sledování: to je teda blbost! ()

Motyuek

Na stupnici, kde SW5 má jedničku a SW7 desítku, je osmička někde na šesti bodech těsně před SW2, ale daleko za SW3. Jinak co říct k příběhu. SPOILERY Banda hrdinů s obličejíčky jak nežehlenými bojuje proti grupě temných, jejichž obličeje naopak zásadně nažehlit potřebují. Finn, kterého načape jedna buchta při úniku z úniku si to před ní chce vyžehlit a tak vymyslí plán, co by vyrovnal síly jak žehlička prádlo. Zatímco první stupeň nahřát, pardon, chtěl jsem samozřejmě napsat první řád, to do nich celou dobu kropí jak žehlička košili. Frajer Luke v tomto filmu mluví, i když ne zrovna moc a evidentně by potřeboval s mnoha lidmi vyžehlit vztahy. Což sice nakonec vyřeší, ale pak zmizí doslova jak pára nad žehličkou. No a Rey? Dívka s hrudníkem plochým jak žehlička? Ta to celou dobu žehlí ze strany na stranu bez výraznějšího efektu na vývoj story. KONEC SPOILERŮ. Podtrženo sečteno, blockbuster pro všechny věkové kategorie se vším všudy. Občas se zasmějete, občas trnete napětím a pokud vypnete logické myšlení, které by Vás nutilo přemýšlet nad tím, kde se ti rebelové vlastně furt berou, když podle zákonů matematiky už dávno měli být vyhubeni, tak se budete dobře bavit. A třeba se Vám, stejně jako mně, z odstupem času, při vzpomínce na tento film bude vybavovat žehlička. ()

Tomulka

To jako vážně! Jako fakt to chcete dělat takto! Jako vážně budete vykrádat předchozí epizody To jako vy tvůrci nemůžete napsat něco originálního něco svého něco inovátorského Začátek epizody VIII je jako útěk z Hothu. Pak pokračujeme jako když Luke letěl na Dagobah za Yodou a samozřejmě Ray najde svou temnou stránku jako Luke. Stejně jako Anakin chce Ben vládnout galaxii a stejně jako Anakin chce po boku svou milou.Ray hledá v Benovi stejnou chybu v temnotě jako Luke ve Vaderovi a Snoke je si jist jako Sidius. No vážně už jenom stačilo , aby při souboji Luke s Benem řekl Luke já jsem tvůj strejda a Ben by řekl né to není pravda ty nemůžeš být můj strejda. Jo a Luke by ještě Benovi musel useknout ruku pro změnu levou, aby to nebylo až tak podobné. Výborná parodie na SW. Výborně jsem se bavil. Rozhodně to bylo směšnější a humornější než epizoda VII takže musím přes to všechno napsané dát tři hvězdy. Ale kvalitou scénáře a režie (teda pokud to fakt nebyla parodie) je to spíše na dvě hvězdy. Jako fanoušek očekávající originální děj jsem zklamán. Asi si znovu přečtu všechny knižní epizody a podívám se na epizody IV, V, VI , abych nezapomněl proč mám rád SW. Napadá mně shrnutí jedním slovem - Disney ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

11.05.2021

Tak se zdá, že si dvojce herců ze Spectre Daniel Craig a Dave Bautista zopakují svoji spolupráci. Bautista se totiž čerstvě upsal pokračování detektivky Na nože Riana Johnsona od Netflixu. Režisér… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Vrátí se mladý Han Solo?

Vrátí se mladý Han Solo?

20.07.2020

Asi jste zaznamenali, že film Solo: Star Wars Story nebyl moc úspěšný. Půlroční mezera mezi Solem a fanoušky odsuzovaným Posledním z Jediů způsobila, že v létě na nový díl Star Wars prakticky nikdo… (viac)