Star Wars: Poslední Jediovia

• Česko Star Wars: Poslední z Jediů (viac)

Vo filme Star Wars: Poslední Jediovia štúdia Lucasfim pokračuje sága rodu Skywalkerov. Rey, hrdinka predchádzajúceho filmu Sila sa prebúdza, sa pridáva k Lukovi Skywalkerovi a spolu odhaľujú pradávnu záhadu Sily a tajomstvá minulosti rádu Jediov. (Saturn)

Corpsegrinder

Rozhodně lepší a údernější Star Wars než sedmička která se postupem času stala jednim z nejslabších dílů. Tady se sice šetří prostorama, ale málo je tentokrát víc, neboť je to ucelenější a soustředěnější. Vtipy fungujou, akce je slušná a pro některý postavy je to solidní zakončení. ()

noby

Sedmička působila jako stavění základů víc než co jiného, a osmička toho naštěstí skvěle využila. Jasně, relativizace všeho tu jde trochu moc a zároveň ne dost daleko, když se v každém druhém přou protipóly, ale většinou z toho nic moc není, nebo se to aspoň zahraje do outu. Ale je to jednou blockbuster, a dělá to zatraceně dobře. ()

XdanteX

Když si stáhnete film aby jste se na něj konečně podívali....a zjistíte že už jste ho vlastně dávno viděli. Asi tolik k obsahu filmu který jste nejen že zapomněli...ale dokonce jste ho i zapomněli ohodnotit (což děláte automaticky po každém filmu už roky) Nebudu se rozepisovat dlouze protože si to vlastně ani nepamatuju....vyznívá to pro mě jako pěkně zbytečný a prázdný díl. A ještě k tomu snaha protlačovat tam postavy z těch ubohých spinoff seriálů o každém bezvýznamném prdu které se tváří jakože jsou o něčem.....Jsou tu ve skutečnosti jen pro rýžování další creditů pro impérium (čti Disney) Edit: ok druhé shlédnutí mě jen utvrdilo v tom že se tam děje hodně věcí ale ve skutečnosti se nic nestane. J.J.Abrams/R.Johnson a Disney... Aneb dejte debilnímu spratkovi miliony disney dollarů a on vám natočí nablýskané hovno........ Klasická Disney rovnice: 1. Lidi doufají v dobrý film 2. Disney natočí totální sračku 3. Lidi "hele já měl stejně nízké očekávání. Tohle hovno je docela dobrý" Rakovina..... ()

Warle

Já nevím. Mám celkem rozporuplné pocity, které mi říkají, že to potřebuji co možná nejdříve vidět znova, abych si udělal lepší obrázek a umocnil ten zážitek. Před Ep VIII jsem v kině viděl reprízu EPVII, tak jsem si mohl udělat čerstvé porovnání. Tam, kde J. J. Abrams tahal za záchrannou brzdu, tam Rian Johnson šlape tvrdě a nekompromisně na plyn a na plátně je hodně vidět ta jeho absolutní volnost, kterou od Disney dostal. Ep VII byla hodně jízdou na jistotu, aby se diváci vrátili do světa Hvězdných Válek, Last Jedi je v tomhle ohledu pravý opak. V trailerech jste v podstatě nic neviděli, všechny zvraty a překvapení (a že jich je sakra hodně!!!) přichází až během 2 a půl hodinové stopáže. Je to surový film, který si nedělá servítky, vraždí jednoho hrdinu za druhým a nenechá po nich ani stopu. Jestli to je dobře nebo špatně těžko říct. Mám k tomu filmu celkem dost připomínek, které mě neskutečně serou, ale jako celek tuhle neřízenou střelu Rian Johnon ukočíroval a troufám si říct, že budoucí trilogie, kterou dostal na starost, je celkem v dobrých rukou. Nejsem z toho tak na větvi jako z EPVII, ale je to sakra dobrej kousek, který si zaslouží obrovskou pochvalu za strašně moc věcí (práce s kamerou, lokace, herecký výkon Marka Hamilla, odvázanost a inovačnost, kterou se celá série vyvíjí, a další věci, které ale nechci zbytečně spoilerovat). Nebýt těch pár problémů (některé postavy jsou prostě hodně nudné a jejich dějové linie jsou zbytečné, ale chápu, že pro budoucnost série jsou klíčové + nový hrdinové mě stále tolik neberou, jako mě brali ty z původní ságy), tak je to na čistých 5*, protože tak precizně a odvážně natočený film jsem letos neviděl. Takhle ale jenom 4* a půl. Těším se na prodlouženou edici, která má být snad o půl hodiny delší. Po ní to třeba na 5* bude. EPIX se ale dost bojím, to říkám s předstihem. A je jedno, že to bude točit J.J. Abrams nebo někdo jiný. Nové hrdiny jsem si prostě stále nestihl zamilovat a nvm, jestli to za poslední film stihnu. ()

Danken

5/10 Rve mi to srdce, nevěřil jsem, že to někdy řeknu, ale bohužel se tomu stalo. Pan Johnson dokázal zničit něco, co má v mém životě nepostradatelné místo. V průběhu filmu i po něm jsem nevěřícně kroutil hlavou, jak se ostatní mohou smát těm absolutně ubohým infantilním vtipům nebo tomu dokonce zatleskat. Cítím neskutečnou prázdnotu. ()

xmatysekx

Abych si osvěžil paměť, jak že jsem hodnotil předešlý díl, četl jsem komentář a nic se nedozvěděl. Ani mi to nepomohlo vzpomenout si, jak to navazuje. Nicméně jsem byl rád alespoň za to, že Kylovi zkritizoval masku i jeho šéfis. Ten je teda mimochodem sám o sobě dost trapnej. Celý je to takový divně složitý ale vlastně ne... ()

DeAthmark

NOVÝ STAR WARS jsou DOKONA...!!! BOHUŽEL! Rád bych to napsal, ale všechno je špatně. Celé to nemůžu ještě pořádně vstřebat. Ztratil jsem veškerou víru v sílu! :( Přišlo mi, že sleduji spíš nějakou letní blockbusterovou komedii, než SW. Do kina jsem přišel celý natěšený skrze skvělé ohlasy od kritiků, ale odcházím naprosto a totálně zklamaný. Těžko zpracovat tento zážitek. Všechno je jinak, opravdu všechno. Nemyslel jsem si, že po VII Epizodě může přijít ještě něco horšího...:( Abych vše shrnul.... Jde o kvalitní a řemeslně natočený film, který pobaví tisíce lidí, ale deklasovat klasiku žánru na rodinnou komedii typu MARVEL, to je vyloženě špatně. Totálně zazděný příběh, postavy bez charakteru, vážné emoce schovávají za laciné vtípky. Na závěr, prosím jen o kompletní restart a cestu směrem k Rogue One! ()

Paldiny

Ôsma Epizóda ťažko nevyšla a ja sa ku koncu už nevládal nesmiať. Tá absurdnosť scén tu dosahuje obludných rozmerov, takže budem aj obludne spoilerovať. Dobráci chcú zničiť GPS prenasledovateľov a tak loďou prerazia druhú loď a keď už nie je čím lietať hurá do soľného dolu dokončiť načaté. Tam zlosyni strieľajú na človeka arzenálom akým by zrovnali Irak a do toho hláška: "Poďme mu pomôcť!“ a to sa odohráva v lepšej polovici filmu. Samotné dialógy vôbec nezaostávajú: stretnutie po rokoch - "Viem čo chceš povedať, mám nový účes“. Aby mi nebolo ľúto vracajú sa obľúbenci Ewokovia, tento krát v podobe operencov, párnokopytníkov a trpasličej pracovnej sily na ostrove nikoho. Tam Luke chytá ryby a dojí kravy! Leia zatiaľ pláva bez skafandra vo vesmíre. Nové postavy sa od minula nikam neposunuli (teda ak nerátame žonglovanie s kameňmi) a to platí pre všetky zastúpené kontinenty, podaktoré vedľajšie (koktavý Del Toro) iba prichádzajú a po silenom zvrate zas odchádzajú. Jedinú zaujímavú figúrku tu predstavuje Hanov synátor, ktorého vnútorná rozštiepenosť necháva na pochybách za akú stranu to chalan vlastne kope. Jeho večerné skypovania s padawankou v sebe nosia ako jediné napätie, ktoré je pre túto kapitolu skôr neznámy pojem. Tá je nanajvýš smiešna, plná podivných scén, v nich podivných rozhodnutí, topí sa v seba paródii a stratila posledný kúsok vážnosti. Najslabší SW. ()

IvoB

Dobrý film. Dobré Star Wars? Jak v čem. Poslední z Jediů se oproti předchozí části Síla se probouzí nedá upřít odvaha. Už se zde toliko nekopíruje, naopak film se vydává trošku jinam a vede své protagonisty do směrů, které nejsou tak úplně předvídatelné. Bohužel se to celé utápí v obrovském množství balastu. Síla se probouzí byla mnohem kompaktnějším dílem, které dobře ustavilo nové postavy. Poslední z Jediů jakožto pokračování však mnoho zajímavých postav či dějových linek bere, a jednoduše vyhazuje z okna. Což je poměrně překvapivé, vzhledem ke stopáži. A tímto ošizením navíc trpí především nové postavy, jmenovitě třeba Finn nebo Rose (úplně nová postava). Celé to tak táhne Rei, Kylo Ren, Luke a Leia. Přičemž Luke s Leiou (a Žvejkem v patách) táhnou tento film neuvěřitelně kupředu. To je trošičku zarážející, vzhledem k tomu, že se měla především předat štafeta nové generaci. Na druhou stranu se nedá novému dílu upřít skvělá výtvarná stránka, parádní akce a zajímavé dějové zákruty. Jen je to takové celé rozhárané, bez opravdu pořádného a nosného dějového oblouku a tak nějak to postrádá tu Star Wars dušičku, která byla v Síla se probouzí mnohem čitelnější. Takže jsme stále na stejné známce - 4* (7/10) ()

TAMEHEMP

Sorry jako mě nezajímá žádnej zkurvenej odboj ani nějaká vietnamka, co je vypleskaná z koně a jak zachraňuje černocha na na jeho strašně odvážný misi za záchranu galaxie. Počkat, vlastně to nebylo zas tak hrozný a klidně se na to chci podívat ještě znova :D ()

Patrik256

Rozpočet_ 200 milionov dolarov // Tržby_ 473 milionov dolarov // Tržby v ČR*_ 36 382 124 Kč // Diváci v ČR_ 226 986 // Tržby v USA*_ 220 milionov dolarov ()

Honzeek95 odpad!

Tohle byl prostě pohřeb Star Wars. Trapné situace, "wtf" scénky, přehnané množství rádobyvtipných momentů, které stejně všechny byly na stejné brdo, popření základních pilířů a principů, na kterých SW stálo, zesměšňování legendárních hlavních postav. Zkrátka laciná zábava. K tomu navíc špatně vybraní nesympatičtí herci bez charismatu a příběh s tolika zvraty, že se v tom snad nikdo nemůže orientovat. To, že jsme nic nového neviděli a byl to jen slepenec scének z tradiční SW trilogie, snad ani není třeba zdůrazňovat, to každý viděl. Jak může fanoušek SW dát tomuto 5 hvězd, to fakt nepochopím. Ze Sci-fi na úrovni se stala ubohá klišoidní fraška. No, a samozřejmě opět v hlavních rolích se musí vystřídat všechny lidské rasy, aby to bylo agitačně v pořádku. Tento film je věrný obraz americké zdegenerované společnosti. Jednu hvězdičku za Daisy, která to drží těsně nad dnem svojí krásou. PS: Po přečtení a vyhodnocení komentářů a hodnocení ostatních uživatelů, z nichž nemálo hodnotí čtyřmi hvězdy jen proto, že film je (snad jen zatím) červený, ale v komentu vyjadřují svoje zklamání, to musím prostě vykompenzovat a dát filmu zasluhující odpad. ()

woodsman odpad!

fuha tak toto je najvecsia srajda zo Star Wars na dalsie uz do kina nejdem,Tak takhle umírá největší filmová sága - za bouřlivého potlesku ()

peetriss

Ve zkratce: O něco slabší než předchozí díl, přesto zábavný a vizuálně precizní vesmírný blockbuster vyšší kvality, který klade důraz na kvantitu vesmírných bitevních scén a bojových scén tváří v tvář. Dějově se osmé Star Wars řídí heslem "v jednoduchosti je krása", ale ruku na srdce, celá sága byla vždy chtěla být především velkolepým diváckým zážitkem a vizuální pastvou pro oko. SW VIII by sice redukce přebujelé stopáže neuškodila, hluchá místa se zde vyskytují (např. zbytečně mnoho prostoru je dáno městu hazardu), ale celkově jsem se jako divák nenudil, stále se něco dělo, byť se občas příliš tlačilo na pilu. Mark Hamill se se svým návratem do "áčkové" produkce popasoval obstojně a mé předchozí obavy tak dokázal vymazat. Slabším článkem je Adam Driver, který se snaží, ale to pravé záporácké chrisma u něj prostě nefunguje. Naopak Daisy Ridley opět skvělá, v roli uvěřitelná a současně k zulíbání. ()

buzzwoody

První půlhodina působila dojmem, že se bude jednat o klidného nástupce Force Awakens, možná o stupínek slabšího. Pak si Leia zahrála na Supermana, a mě to vytrhlo z děje natolik, že jsem se do konce pořádně nechytil. Takhle ne, vážení. Přežil jsem Jar Jara Binkse, přežil jsem Haydena Christensena, ale až u Last Jedi jsem musel schovávat hlavu v dlaních. A hned dvakrát za sebou, nechutné podojení modrého mléka byla další zbytečná cringe scéna. Když se navrch vezme v potaz nudná první polovina, kterou usilovně tahají ke dnu Finn s nudnou číňankou, jejichž dějová linka vznikla pravděpodobně jen kvůli návštěvnosti asijských kin, aby měl Finn co dělat, a propagaci toho, jak je špatné ubližovat zvířátkům. Jako přidaná hodnota je tu ještě bullshit konflikt s náhodnou důstojnicí Povstalců a divák se modlí, aby aspoň třetina s Lukem a Rey stála trošku za to. Obrovský potenciál látky pak pramení z povedenější druhé poloviny, kdy jsem dostal husí kůži jen ze zmínky o tajemné jeskyni. Jenže ten zůstává nenaplněn, je pouze sem tam připomenut, a pak zase fanoušek dostane tvrdou facku, viz teasnutý souboj Luka s Kylem a následný Skywalkerův ničemný odchod. Slyšel jsem chválu na Johnsona, psalo se tam něco o osobitém stylu a že nám servíruje jiné SW. To je nepochybně pravda, ale režisér, který buduje očekávání, které je pak zbytečné, není dobrý režisér. To mi připomíná, že jestli si fanoušci stěžovali, že Force Awakens je obšlehlá čtyřka, Last Jedi je obšlehlá pětka s nějakými prvky z šestky, a snad i víc jako přes kopírák, než v předloňském případě. I přesto je to ale Star Wars film, který má svoje dobré momenty, viz scéna s hyperpohonem/Benicio del Toro/plot twist se Snokem/závěrečný fight proti červeným strážím/rudá sůl a já tak balancuju mezi hodnocením 3/4*. Mám ale sto chutí jim za Supermana Leiu dát z fleku třeba odpad, a vůbec bych se za to nestyděl. ()

kobe6

Bylo to takový noo...divný. Aspoň ta asexuální Ridley mi konečně přišla trochu příjemnější napohled. Kdo tohle prohlásí za nejlepší epizodu si musí na něčem pěkně frčet. Záporák bídnej a pár gagů s morčatama a zrzkama z toho zázrak neudělaj. Hamill asi nejsvětlejší bod, společeně s audiovizuálem...ale ten beru jako samozřejmost. 60% ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

11.05.2021

Tak se zdá, že si dvojce herců ze Spectre Daniel Craig a Dave Bautista zopakují svoji spolupráci. Bautista se totiž čerstvě upsal pokračování detektivky Na nože Riana Johnsona od Netflixu. Režisér… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Vrátí se mladý Han Solo?

Vrátí se mladý Han Solo?

20.07.2020

Asi jste zaznamenali, že film Solo: Star Wars Story nebyl moc úspěšný. Půlroční mezera mezi Solem a fanoušky odsuzovaným Posledním z Jediů způsobila, že v létě na nový díl Star Wars prakticky nikdo… (viac)