Star Wars: Poslední Jediovia

• Česko Star Wars: Poslední z Jediů (viac)

Vo filme Star Wars: Poslední Jediovia štúdia Lucasfim pokračuje sága rodu Skywalkerov. Rey, hrdinka predchádzajúceho filmu Sila sa prebúdza, sa pridáva k Lukovi Skywalkerovi a spolu odhaľujú pradávnu záhadu Sily a tajomstvá minulosti rádu Jediov. (Saturn)

M.Šalda

Poslední z Jediů je pro mě rozhodně o stupínek horší než předcházející epizoda. Na škále hodnocení všech dílů vesmírné ságy bych jej zařadil do méně zdařilé poloviny. Na vině je především bezpočet sebeparodujících prvků, které by se spíše hodily do některé z epizod Simpsonů, nikoli do oficiální a hlavní dějové linie Star Wars. Potenciál, který byl osmé epizodě naservírován Abramsovou sedmičkou, je tu marnotratně promrhán a nový díl nenabízí nic, na co bychom se mohli v nadcházející, deváté epizodě, která má být uzavřením celé další trilogie, těšit. A tak mě napadá, že by pro mě mohla být nová trilogie zachráněna naordinováním více starých prvků, jakkoli zpátečnicky může tento koncept působit. Přesto bych po osmé epizodě raději viděl staré a nové ve vyváženém propojení. Nenechával bych devátou epizodu vyznít jako sólovku pro nové postavy a prostředí, které načrtly oba předchozí díly. Takovýto směr by měl být přenechán plánované nové trilogii Riana Johnsona, o které se začalo psát a jež se má oprostit od mytologie Skywalkerů. Po dojmu z osmé epizody jsem rád, že devítky se opět ujme Abrams. Kéž by se nenesla v duchu své předchůdkyně a ještě dala prostor starým známým postavám i prostředí. Proč nezasadit velkolepé finále do Oblačného města, třeba do karbonitových dolů pod ním, to vše se zakomponováním starého známého Landa a historie, jež by osvětlila nález modrého světelného meče, který tu s kusem své paže ztratil Luke při souboji s Vaderem, a jenž se znovu vynořil v sedmé epizodě…? ()

yazik odpad!

U minulého dílu jsem byl ještě hodně tolerantní, teď už nebudu. Odpad a největší zklamání. 3D vizualizace byla to jediné, co bych mohl vyzvednout. Jinak děj naprosto stupidní, nelogický, trapně klišovitý! Některé rádoby vtipné scénky jsou jak vystřižené z animáků. Tohle je nad moje síly a lituji vyhozených peněz. Takhle zajebaná kultovní série se jen tak nevidí. Spojlovat ty přiblblé nelogické pasáže ani nebudu, protože je jich tolik, že bych ani nevěděl, kde začít. Chvilku jsem přemýšlel, jestli nedat alespoň jednu hvězdu z nostalgie a vizuální stránku, ale nedám! Jak tahle zhovadilost může mít tak vysoké hodnocení, to nepochopím!!!! ()

Jsem_Uprimny

Celkovy film parada ale uvital bych mene zvratu. Alespon jednou bych si chtel myslet, ze neco nejak je aniz by se to behem dalsich 12 sekund zmenilo. Az na to velka spokojenost. ()

Osvícený

Nové Star Wars se vymykají nechvalnému trendu, který nastolilo Force awakens. (nenápadité, narativně- vizuální kopírování vlastních předchůdců, tedy i sebe sama, za účelem pouhé fascinace zmodernizovanou mizanscénou, což vzhledem k postupné divácké přesycenosti tímto aspektem nových filmů prostě nemůže fungovat) The Last Jedi se vydává po originální a dosti odvážné cestě a podařilo se to na chvalitebnou. Přenádherný obraz zůstává po celou dobu konzistentně svěží a, jako se to už dlouho žádnému filmu nepovedlo, naplno zúročuje neomezené finanční prostředky do filmu vložené. To vše tvoří velkolepý podklad pro kulervoucí stylistické obraty, hrátkani s charaktery a glorifikací Síly. To, co se sedmičce i Roug One tak úplně nepovedlo je zde vyšroubováno k naprosté dokonalosti. Míním charaktery a především záporáka. Kylo Ren po finále Force Awakens nepůsobil hrozivěji, než bitevní droid. Odhalení Adama Drivera je pro mě jeden z nejhorších okamžiků celé ságy a vrcholem špatné scenáristiky byla Renova prohra v souboji s Rey. The Last Jedi provedl jeden osvědčený a fungující trik, jak zahladit přešlapy. Otázky, které si kladl divák si poté klade i jedna z postav. Poté stačilo pár scén, kdy se uvnitř Rena odehrával krutý vnitřní konflikt mezi dobrem a zlem, a rázem ho mám radši, než Vadera. Zkrátka a dobře, emocionálních okamžiků a narativních obratů je zde požehnaně. Najde se ale i pár pih na kráse. Nemluvím o nevkusném přežití Lei ve vesmíru atd... Bylo to k zblití multikulturní. Omlouvám se za ten výraz, ale jinak to říct nejde. Samotná rasová rozmanitost by však nevadila. Problém začíná ve chvíli, kdy to v řadách "těch hodných" hraje všemi barvami, zatímco v "těch zlých" nenajdete jediného černocha, číňana ani minozemšťana. Tato okolnost mě skoro donutila snížit hodnocení, avšak snažím se jí nebrat na vědomí. Díky tomu pro mě The Last Jedi zůstává dosti silným kinozážitkem a jedním z lepších filmů celé ságy. ()

martins

Bohužel za mne nejslabší díl z celé série. Film nenabízí opravdu nic převratného, slabé výkony většiny postav a asi nejslabší Boyeaga, jeho Finn je ještě trapnější než v první epizodě. Jak Rogue one i Síla se probouzí navnadili fanoušky, tak tohle je velké zklamání. Staré postavy Hamill a Fisher vcelku ok. Ale krom dvou vesmírných bitek a souboje Reye a Kyla s Snokovou gardou a návrat chodících pevností z Impéria na závěr a návrat Jody na pár okamžiku, co by celkem vydalo asi na 60 minut, vyplňuje zbytek filmu Reyinin trénink nebo nezáživné tlachání rebelů. Film by si zasloužil nejméně o třetinu kratší stopáž... ()

sodomex

60 %. Vic dat nemuzu. Obcas jsem se i uprimne zasmal. Kdyby to byla parodie, tak by vlastne byla i dobra, ale jako zamer? Vubec to nefunguje! Myslel jsem, ze 7. dil byl krok vedle, a tohle bude to wow. Ne, muj nazor je, ze je to urazka cele sagy. Pro me SW konci 6. dilem. Dalsi dily ani nebudu brat vazne. ()

praethoria

najlepší z poslednej trilógie. ale .... príliš veľa línií, príliš veľa spomínania a rozmýšľania, postavy vstupujú do deja pomerne v hojnom počte, avšak nie sú okreované, chýba im nejaký tej vývoj, čas na vytvorenie osobnosti vo filme. efekty sú super, pekne sa pohrali aj s prostredím, super prepracované lode atd. V Star Wars strašne chýba lord Darth Vader, a natrepaním x-postáv do deja to nikdy nevynahradí. Keď to zhrniem, veľmi kvalitný, ale Star Wars, boli filmy, kde sú očakávania na kvalitu diametrálne iné než v hociktorom sci-fi filme. celkovo mám tento film za 4,4 * z 5,0*a určite odporúčam ísť do kina. ()

Paveza

Woum woum. Piu piu pi pi pi piu. Klasika dostala další díl. Nejsem hardcore fanda co se ráno probudí a při čištění zubů si říká “ať mě provází síla”. Mám ale docela rád ten kult hvězdných válek a je mi celkem jedno kam se to míří, vždy se na to rád podívám. Nejinak tomu bylo i v případě poslední z jediachů. Jediné co mě na tomto trikovém vyšperkovaném kousku mrzelo bylo, že nevíme víc o tom super načrtnutém padouchovi Snookovi. Působyl jako skoro bůh a byl takhle lacině pohřben. Trochu mi vadila pasáž vesmírných závodů. To by ale pořád bylo dobrý. Co ale bylo fakt hrozný, zbytečný a místy i trapný byla pasáž černocha a Pikachu. To bylo hrozný. To mohla zachránit snad jen to, že budou mít kojtus a vznikna nějaká další vesmírná odrůda z předaleké galaxie. To se bohužel nestalo. Jinak hodnotím film kladně a jsem s mojí poslední letošní návštěvou kina spokojený. 80% ()

Veskoslav

Nejprve pozitivní věci. Konečně využívají potenciál Síly a to, co spousta Jedi uměla v dávných dobách (oficiální canon). Del Toro je prostě slizký vždycky a vždycky bude. Ridley už nepůsobí tak směšně, Kylo je už konečně psychicky labilní šílenec. Zobrazení jedné postavy dle V. dílu velice potěšilo. Hamill jako Luke je skvělý. Úvodní bitva. Celkové zpracování scenérií je úžasné. A teď ty negativní. Chybí mi tam už jenom muslimská lesbička a máme to kompletní. Ve velení jenom ženské, evidentně hnutí Odporu má 50% kvóty na ženy, asiaty a černochy nebo všichni schopní velitelé už byli zabiti během 20 let trvajících bojů. Není tam žádná veliká bitva jako v ostatních filmech. Není tam pořádný souboj LED žárovkami. Některé "vtipné" scény působí vyloženě trapně. Na loňský Rogue One to nemá ani náhodou. Toto je místy dětsky naivně popsaný děj, který se tak zauzluje, že ani skaut s 20 lety praxe s rozvazováním uzlů jej nerozváže. Zklamání roku 2017. Bohužel. ()

lajkaof

Předčilo me očekávání... akce, dej, skvele zapletky postav. Další proměna psychicky naruseneho Kylo Rena mě fakt bavila. Troufám si říct, že osmička je zatím nejlepší z nejnovějších SW. ()

heavy66

Star Wars VIII - The Lost Opportunity! Musím přiznat, že mě to nebavilo. Když se poosmé dělá totéž, musí se vymyslet něco nového, jinak zůstane jenom nuda! Klub důchodců se snaží zachránit galaxii, ačkoliv je hlavní záporák úplná nula, musí se před ním spasit útěkem! Digitálního nástupce císaře Palpatina ani nekomentuji! Ale synovi se to líbilo, slíbil jsem mu, že to sem napíšu! ()

eMeMko

Další Star Wars snímek drží laťku zhruba na stejném místě, jako předchozí díl. Prvním překvapením je dlouhá stopáž, nicméně děj je povedený, takže ty dvě a půl hodiny v kině utečou jako voda. Příběh má hlavu a patu, obsahuje několik WTF momentů bez kterých bych si ho klidně dovedl představit (např. zmrtvýchvstání Leyi), ale ve výsledku nemá moc chyb. Herecké výkony jsou mírně schizofrenní - jedni přehrávají seč jim síly stačí a druzí naopak s klidem odříkávají text. Pozitivně bych vypíchnul především Marka Hamilla, který sice ze začátku působil, jako že je na place z donucení, nicméně jeho záverečné vystoupení či vtipné momenty s Rey film rozhodně nakoply. Velmi kladně hodnotím CGI, protože takový Snoke, ať už si o něm myslíme cokoliv, je pravděpodobně vizuálně nejrealističtější postavou současné kinematografie (obrovský skok od předchozího filmu). Ostatní technické aspekty i hudební stránka jedou pořád na stejné vlně a není jim tedy co vytknout. Finální hodnocení: povedené pokračování hvězdné ságy. ()

LordArthas

Úvodní titulky ve vás nevzbudí ten správný dojem.. přijde pak prvních pár minut a říkáte si co to kurva je...že jste asi špatně,že to jste už viděli, že zase všichni jednají jak kkt...ale pak lup, Kylo nám něco předvede... začněte si říkat jooo...ty vole konečně se něco stane a ono něco vybuchne, jenže to bylo vše...nic víc. Takhle se dá v kostce shrnout celý film... totální sračky scény za které by se styděla i 7, které prostřídá něco co má koule, které jsou utopeny v zápětí zase v nějakém patosu. Takže si k tomu musíme přidat roztomilá zvířátka a musíme vrátit pár starých známých...což naruší takovou tu rovnováhu scén...v konečném součtu to pro film vyznívá líp jak 7, pac místy jsem cítil i Sílu, herci hráli o něco lépe, ale tam kde člověk čekal emoce se dočkal akorát něčeho jako Sry jako, hmmm atd... */***** A myslím, že je to tak akorát a asi chápu proč film vyvolává ještě víc rozpolcených reakcí, rozpolcený jsem se cítil totiž po celou dobu filmu... ()

Luckyboy

Motiv a svět Star Wars se nedá rýžovat do nekonečna s předpokladem, že to bude fungovat tak, jak fungoval předchozí "kult". Nejde vzít všechny komerční "ingredience" filmu a zápletky (ženské vůdči role, které dělají z mužských idioty; různé rasy; sociální problémy; ochranu zvířat; milá zvířatka atd.), nasypat je do mixéru, pustit nejvyšší rychlost a pak se chválit, jak dobrou a kvalitní věc jsem uvařil. Vyjde z toho pouze tekutá výživa, jejímž hlavním cílem je, aby ji šlo dobře pozřít a strávit. Ale chuťový zážitek je pryč. Ačkoli se Last Jedi tváří strašně rebelsky a snaží se odstřihnout od své minulosti, je důležité zdůraznit, že jen díky své minulosti funguje. Jinak by šlo o podprůměrný, na efekt a pro komerci vystavěný blockbuster, za kterým by se nikdo neohlédl. Dívá se na to dobře, některé prvky (ve světě Star Wars) jsou příběhové nové, ale na 2,5 hodiny to je málo. Jak byl předchozí díl aspoň poctou (i když dost rozpačitou) existujícího světa a filmů, je tento díl vrávoravým a bez rozmyslu (ze scénáře čiší kalkul a ne(do)propracovanost) učiněným krokem. Jestli v před, vzad, nebo z lávky do propasti se zjistí, až vyjde díl třetí. K dobru lze filmu však přičíst to, že pokud by takto vypadal nějaký film z původní trilogie, všichni by slintali a mlaskali blahem. Jenže nejsme v osmdesátkách a je tu už 7 přímých sourozenců a několik bratranců a sestřenic. ()

valentaj

Luke a Kylo jsou jediné dvě postavy, většinou netrpící hlouposti, demencí, ne-sympatií, naivitou, ufňukaností, roztomilostí, roztržitostí, povýšeností a syndromem matek na rozdíl od ostatních. Zkrátka dvě normální postavy které si zaslouží zájem, které mají mezi sebou nějakou jiskru, zbytek je mi ukraden. Příběh je směs kopírování a střípků, někdy dobrých někdy špatných. A to směšné hraní si s myšlenkou, že svět není černobílý, když celý film je vlastně černobílý rodinný blockbuster, no ták, to je mimo. + Počet členů odboje na začátku se skládal s osádky jednoho křižníku a několika přidružených lodí, na konci byl počet členů odboje tak velký, že se vlezl do Millennium Falcona, tomu říkám debakl, nejhorší vedení boje v dějinách. ()

heczot

Na Star Wars VII Síla se probouzí jsem viděl v kině jako první film ze Star Wars a byl skvělý. Dál bych 8/10. Na Star Wars VIII Poslední z Jediů jsem se dost tak těšil, no bohužel mě nijak nepřekvapil, i jak byl vysoce hodnocen na světové premiéře V Los Angeles v USA. Polovina filmu byla mě nějak nudila, nic se nedělo a k ničemu to nevedlo, druhá byla lepší až na to nevím proč tam ta číňanka vjela do toho Finna a nevím jestli nakonec Luke Skywalker zemřel ? Za mě je to tak 6/10 bohužel. ()

wanry02

Nejlepší Star Wars od původní triologie? Pro mě rozhodně ano. Režisér Rian Johnson, vytvořil film, který se nebál. Nebál se temnější atmosféry, nebál se ani velkých rozhodnutích co se příběhu a vytvořil film který šlape na paty čtvrtému a pátému dílů. Ostatně má očekávání splnilo jen to že film byl značně zdařilejší než sedmý film od J.J.Abramse, který k mé nelibosti natočí i devátý díl. Tak abych to shrnul, film byl skvělý vizuálně (snad jako vždy), byl výborný příběhově a postavy se také neztratily, takže za mě velká spokojenost. 90% ()

Brock

Bacha broilery! Za prve je to spickovy Blockbuster, za druhe jsou to Star Wars kazdym coulem a za treti jak mi byl Kylo v ep7 po sundani masky protivnej, tak se mi jeho pocinani libi cim dal vic... uz jenom tim, ze jako ten zlej dokazal vic nez vsichni pred nim (na platne)... zabil otce (Han), pokusil se zabit sveho mentora (Luke) a zabil sveho ucitele (Snoke)... jako Junak si nepocina uplne spatne, jsem zvedav jak se vyklube v ep9 ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

11.05.2021

Tak se zdá, že si dvojce herců ze Spectre Daniel Craig a Dave Bautista zopakují svoji spolupráci. Bautista se totiž čerstvě upsal pokračování detektivky Na nože Riana Johnsona od Netflixu. Režisér… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Vrátí se mladý Han Solo?

Vrátí se mladý Han Solo?

20.07.2020

Asi jste zaznamenali, že film Solo: Star Wars Story nebyl moc úspěšný. Půlroční mezera mezi Solem a fanoušky odsuzovaným Posledním z Jediů způsobila, že v létě na nový díl Star Wars prakticky nikdo… (viac)