James Bond, agent 007, skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený oddych na Jamajke. Pokoj však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter z CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť oveľa zradnejšou, ako spočiatku vyzerala. Bond sa počas nej dostane na stopu nevyzpytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou novou technológiou. (Forum Film SK)

kingik

Ne až tak (mimo)řádně protřepaný agent ve smokingu, ovšem proti svému gustu (na)míchaný z kvalitativně očekávaných ingrediencí. V podstatě se jedná o Craigovu bezmála tříhodinovou rozlučku se zásadní postavou jeho herecké kariéry. A každý přece ví, že i když je jeho James Bond v této bondovce už ve výslužbě, tak zahálka rozhodně není doménou agenta 007. Za vyměřený čas toho musí stihnout relativně hodně: musí se rozloučit se svojí osudovou ženou, aby ji za pět let střetl znovu, jinou svoji osudovou ženu musí navštívit na místě jejího posledního odpočinku, do toho ho zaskočí šokující zpráva, že jeho pověstné označení i místo zaujala žena (černé pleti), dokonce, že se stal otcem a povil dceru, které je pět let, horším faktem, je, že se nestihne pomilovat s novou Bond girl. A úplně nejhorší je, že padouši si nedají pokoj a stále strojí své dábelské plány, jeden takový zjizvený dokonce disponuje novou a mimořádně sofistikovanou technologií na trávení lidstva. Daniel Craig s Bondem zestárl, no rozhodně ne do krásy. Víc než Brita připomíná Rusa, co vyzkoušel všechny pleťové  přípravky, a žádný nezabral. Jeho pojetí proslulého agenta však stále baví, i na popáté. Nemůžu si pomoct, nejvýživnější a nejsvěžejší mně přišlo hned to první shledání s novým představitelem, a to v Casino Royale. Martin Campbell to zkrátka režijně trefil. Ten poslední, v pořadí čtvrtý režijní dirigent jménem Cary Joji Fukunaga, je rozhodně lepší než jeho neadekvátní předchůdce Sam Mendes, je přehlednější, ale méně akční než Marc Forster, režijně však své předchůdce nikterak výrazně nepředčí. Akční scény poměrně standardní, na tu dlouhou stopáž jich není přehršel. Neznamená to úplné negativum. Scénář byl až příliš napěchovaný postavami a jejich skutky, ne vždy tu nutně vznikal prostor k bezbřehé akčnosti. Z hlediska dějství je to příjemně stará a až mnohdy naivní škola předchozích bondovek. Na poslední cestě bondovským vesmírem Craiga doprovází (jen v jedné sekvenci) rozkošná Ana de Armas, padoušsky disponovaní Christoph Waltz a Rami Malek, v neposlední řadě trochu otravná linka s Léa Seydoux a její mateřské pudy. Jakou cestou se bondovská éra po Craigovi bude vydávat, je velkou neznámou. On jí dal podle mě nejvíc ze všech dosavadních představitelů. Byl uvěřitelně drsný, akční i humorný zároven. Pomohl bondovkám k jejich znovuzrození a velké návštěvnosti kin. Jeho vale sérii obsahuje několik nadbytečných klišé i prvků (třeba nenadálé otcovství). Drží se však nadále osvědčených diváckých artiklů, mezi něž patří padouch démonických rozměrů, absolutně naivní smrtící technologie a všudypřítomné nebezpečí a bondovská chrabrost i obětavost. Tak milý Craigu, uvidíme, jaký bude příští James Bond. 8/10 ()

dr.horrible

Výborné v emocionálnej rovine, v ženských postavách a vzťahoch.  A pre Craiga herecká rozlúčka vo veľkom. Akurát to pokazil ten Malekov trapák. To bol mix prízvukov a duševných porúch, že ak ho chcú tromfnúť, nabudúce musí  hrať záporáka vozíčkar. Ps: Song Billie Eilish jeden z naj bondovských songov. ()

InJo

Tak to nakonec přeji jen vyšlo. Dějově nejprovázanější a nejvíce na emoce zaměřená bondovská éra se dočkala velkého a důstojného završení. Není čas zemřít je jednoznačně nejdelší bondovkou vůbec, paradoxně ale není vůbec zahlcená akcí. Na té film stojí možná nejméně ze všech dosud vzniklých Bondových filmových dobrodružství a zjevuje se jen když je skutečně potřeba. Natočená je ale vždy výborně, dostatečně nápaditě a bez sebemenšího náznaku digibordelu. Scenáristicky je film až nečekaně bohatý, nabídne několik památných momentů a nejednou i pořádně překvapí. Na předchozích bondovských sériích mi vždy trochu vadilo, že hlavní hrdina je v nich za prakticky nezničitelného a emočně plochého supermana. Craigova pentalogie oproti tomu přišla s Bondem z masa, krve a s opravdovými lidskými emocemi. S hrdinou, kterému lze nejenom fandit, ale i se s ním více sžít a bát se o něj. Pokud to máte stejně, Není čas zemřít si užijete podobně jako já. A taky jsem rád, že tenhle snímek potvrdil dosavadní trend, že liché "craigovky" jsou lepší než sudé. 90 % ()

Kudly4

Po Spectre jsem si myslel, že tento 25. Bond, bude velkolepý a ono je to tak nějak stále průměrný. Nejsem ale velkým fanouškem této série (nejlepší Bondovka za mě -Jeden svět nestačí), takže se vlastně na to stejně jen podívám ze zajímavosti, ale čekal jsem o něco víc, když už zde končí jedna etapa, za mě chybělo více chytlavější akce - snad jediná fajn scéna byla ta úvodní honička v Itálii, jinak po akční stránce celkem slabota, stálé střílení bez nápadu, o černé 007 agentce ani nemluvím, tady končí zřejmě i éra bílých Bondů, očekávám že v rámci oblíbenosti ze západu, bude další Bond, jiné barvi pleti a bude pátého pohlaví. Každopádně, celkem slušné zakončení ( ... i když jsem tedy čekal o dost více), Craig byl dobrý Bond a citová ždímačka v závěru zafungovala. Btw .. Ana de Armas je bohyně ! ()

Anderton

Hodnotenie odráža bezprostredný pocit po projekcii. Máme tu poslednú Craigovku a nemôžem si pomôcť, ale tak nevýrazný vizuál sme tu ešte v tomto poslednom Bondovom univerze nemali. Paradoxne ma slušne bavila romantická línia, dokonca aj mierne kritizovaný Malek, len ani v jednom momente neprišiel žiaden wau efekt. Po Bondovi sa strieľa z každej pozície a nikto ho netrafí, pričom on sa iba otočí a kosí jedna radosť. Ale má zmysel sa nad týmto neduhom skoro každého akčného filmu pozastavovať? Finále na ostrove síce nostalgicky pripomenie staršie Bondovky, ale tá vizuálna šeď tu nie je metaforická, ale doslovná, z toho betónu a socialistického brutalizmu budem mať najbližšie obdobie nočné mory. VIDENÉ ZNOVA 3/23: Dojem sa po druhom pozretí rozhodne vylepšil, čo je dané aj tým, že som vedel, do čoho idem a aj tie pôvodné výhrady výrazne otupili svoje hrany. ()

Kothy

Fukunaga to dokázal! Po rozpačitém přijetí Spectre natočil Bonda, který se musí líbit snad každému. Je to dost jiné než minulé díly a dost to na ně navazuje. Pro Craiga je to i velké rozloučení s touto rolí a na filmu je to dost znát. Film vybočuje z kolejí hned z několika důvodů. Jednak klade velký důraz na rodinu a emoce, což se tu moc nevidí, a pak taky tím, že tu vidíme i jinou postavu s označením 007. Je to sice dlouhé, ale uteklo mi to hrozně rychle. Akce tu moc není, ale když, tak už je pořádná. Opět se cestuje po celém světě jako vždy. Záporák ztvárněný Rami Malekem byl dost zvláštní. Potěšila mě i Ana de Armas ve své drobné roli. Bond se tu moc nechová jako Bond, ale to nevadí. Celé to vrcholí epickým finále na ostrově mezi Ruskem a Japonskem. Teď jen čekat, kdo bude další Bond a co si na nás nachystají příště. Taky se mi tu dost líbily gadgety. "Ukazoval jsem kámošovi hodinky." :D ()

Dzeyna

Za prvé, Craiga ráda nemám, takže jsem zaujatá. Za druhé je to klasická bondovka, která ničím nepřekvapí. A za poslední, tedy za třetí, bondgirl je pro mě zklámáním. ()

AppleCore

Zápletka M:I 2 a The Rock obohacená o sci-fi a naroubovaná na rozmáchlý zakončení bondovský éry, díky kterýmu se teď otevírají dveře do zcela nových sfér. Zatímco Casino Royale vládne akcí a svojí zemitostí, Skyfall scénářem a vyprávěním, No Time to Die vládne vizuálem a hravostí (Quantum a Spectre jsou prostě průměry). Ty dvě a půl hodiny jsou navíc vyplněný jednou skvělou scénou za druhou s naprostým minimem hluchých míst. Tady to paradoxně kurví jenom Zimmer, protože než aby do posledního filmu vnesl cokoliv svýho, drží se přehnaně zarytých hudebních témat. Tenhle Bond je největší poctou původním filmům a zároveň tak trochu vztyčeným prostředníčkem všem jeho konzervativním fandům. ()

Filmmaniak

Důstojné zakončení pentalogie, v níž je James Bond věrohodný nejen jako akční hrdina zachraňující svět, ale i jako melancholický, rozervaný a zranitelný muž, který touží po láskyplné blízkosti a stabilním zázemí. Fukunaga si je jistý v akčních scénách i v důrazu na melodramatickou vztahovou linii, v níž se naplno ukazují herecké kvality Daniela Craiga. Navzdory zdařilému intimnímu psychologickému ponoru do hrdinova nitra však tato jemná komorní rovina nepůsobí kvůli mírné scenáristické naivitě a občas i jalovosti dialogů takovým emocionálním a uspokojivým dojmem, jak by se slušelo. Vyloženě zklamáním je nevýrazná postava hlavního padoucha, jehož komplikované osobnosti film poskytuje oproti hlavnímu hrdinovi jen pramalou péči a dělá z něj pouze nepříliš zajímavý a nesrozumitelně jednající věšák na ďábelské plány. Skvělá je oproti tomu agentka v podání Any de Armas, která se objeví jen na chvíli, leč zasloužila by si celý film. Zjevný je záměr natočit závěr bondovské ságy se vším, co k tomu patří, takže se znovu oprašují známé trademarky, avšak když Bond při likvidaci nepřátel pronáší sarkasticky humorné hlášky, tak to onu snahu o citlivější a civilnější pojetí jeho postavy trochu kontraproduktivně stírá. Film se svým celkovým stylem nijak zvlášť nevymyká ze standardu předchozích částí craigovské série, přesto jeho tvůrcům nechyběla odvaha přijít s jedním nebo dvěma prvky navíc, které úzus bondovek výrazně narušují a zážitek ze sledování filmu Není čas zemřít povyšují navzdory několika nedostatkům do kategorie nezapomenutelných. ()

AllShallFall

Bylo to napínavé, ale podstatně slabší než předešlé díly. Takový ten typický Bond to nebyl. Chyběl mi ten klasický agent. Navíc pokus o nového agenta 007, byl fakt trapný a ubohý. A ten konec? Ne to ne. Bond umřel na covid. To mě poser....... James Bond ale neumírá. ()

DwayneJohnson

Naprosto důstojné rozloučení s nejlepším Bondem všech dob. Zdůrazňuji slovo důstojné, zdaleka ne nejlepší. Na Casino ani Skyfall nemá, přesto zanechá pocit obrovského dojetí a hlavně dobře odvedené a uzavřené práce. Škoda místy dost jednoduché zápletky, přehnané akce a hereckého výkonu Léy (Rami mi zas až tak nevadil), které zatím posledního Bonda sráží dolů. Přesně na ty čtyři, i když by šel jindy třeba níž, dnes ani náhodou. Díky Danieli, za všechno! Těch patnáct let s Tebou opravdu stálo za to. ()

nascendi

Neviem racionálne odôvodniť, prečo som pozeral tento film napriek tomu, že som si minimálne raz zakázal sledovať akúkoľvek ďalšiu bondovku. Ale na druhej strane oceňujem nejakú vyššiu spravodlivosť, ktorá zariadila, že som bol za svoju nedisciplinovanosť exemplárne potrestaný. Tie dve hviezdičky nie sú ani zďaleka vyjadrením hrôzy, ktorá sa takmer tri hodiny odohrávala na obrazovke. Film sa mal volať Zneuctenie, pretože tento pojem naplnil. ()

silentname

Myslím si, že rozlúčka Daniela Craiga s postavou Jamesa Bonda bola spracovaná s patričnou úctou a musím povedať, že som s výsledkom veľmi spokojný. Skrz všetky trable, ktorými si film prechádzal a so všetkými tými odsúvačkami, ktoré spôsobil Covid-19 som mal obavy, že sa tohto filmu nakoniec dočkáme až niekedy roku 2022. Našťastie, na tretí pokus to vyšlo a tak som mal možnosť týmto filmom odštartovať svoje kino návštevy za október 2021. A ako som povedal, s výsledkom som spokojný. "No Time To Die" je podľa mňa asi úplne najosobnejší film s Jamesom Bondom, ktorý som videl. Veľmi dobre premyslený, spracovaný s dobrou dávkou emócií, no súčasne obohatený o veci, ktoré máme radi. Reálne poviem, že najviac som si asi užil časť na Kube, kde sa o poriadnu dávku zábavy postarala aj Ana de Armas. Myslím si, že tá si to natáčanie musela užívať nadmieru. Bol som zvedavý aj na Ramiho Maleka, ktorý bol ohlásený ako nový zloduch v tejto filmovej sérii, no musím povedať, že tu som ostal trošku sklamaný. Nemôžem povedať, že by to Rami podával zle, no keď som ho videl a počúval, tak som ho viac vnímal ako nejakého budhistického majiteľa čajovne, s ktorým by som si asi mal vypiť Matchu. A nevedel tomu nejako moc pridať ani svojou osobnosťou. Nepatrí medzi najhorších zloduchov, ale rozhodne medzi tých, čo sú podľa mňa menej zaujímaví. Rovnako ma nebavilo zledovať ani profesora Obručeva, ktorý má asi najhoršie napísané monológy a repliky. A už som priam čakal, kedy ho niekto konečne umlčí. Nová agentka 007 mi absolútne neprekáža a film sa nebráni ani nejakému tomu humoru a kvalitnej akcii. Čo sa ostatného týka, tak nemôžem toho povedať moc, pretože nechcem zachádzať do spoilerov. Každopádne ma to skutočne silne zasiahlo a pri sledovaní som si uvedomil, ako veľmi rád som trávil čas s týmto Jamesom Bondom. Daniel Craig pre mňa z toho urobil skutočnú sériu. Už to nebola len kolekcia filmov, ktoré boli klasické špionážne filmy. Niečo tomu rozhodne pridal. A uvidíme, čo prinesie ďalšia kapitola v tejto sérii. Pretože možno Daniel Craig skončil, no som si istý, že táto séria svoje posledné slovo nepovedala. Hodnotenie: A ()

Ratemus

Na Bonda moc nejsem, ale tohle zakončení jedné velké série se mi líbilo mnohem víc než předešlý díl. Akce, lokace, výprava, hudba. Hercům to sekne a jediné co mi vadí, já málo Armas ovšem na Leu se taky krásně kouká...spokojenost. ()

Arsenal83

Nie je čas zomrieť, ale s týmto filmom skutočný Bond už zomrel a ďalej bude nasledovať ďalšie pokračovanie utápania sa v politickej korektnosti. Daniel Craig nám naozaj už zostarol, bolo to vidieť, ale nemôžem povedať, že by film nebavil, hoci mal byť určite kratší. Záporák vybraný naozaj dobre a Rami Malek bol v tomto prípade najlepším hercom. Na druhej strane, účasti Any de Armas vôbec nerozumiem, sotva sa tu mihla. Tento Bond nebol ani zďaleka tým najlepším v dejinách, ale je možné, že o nejaké tie desaťročia si budúce generácie pri spätnom ohliadnutí povedia, že to bol ten posledný dobrý, skutočný Bond, nakoľko dnešní Briti sa hanbia sa už hanbia svoju literatúru a dejiny a v mene neomarxistických tlakov o chvíľu spália aj Shakespeara. R.I.P. Ian Fleming. ()

Slarque

Mnohem lepší rozlučka s Craigem coby Bondem než rozpačité Spectre. A to navzdory skutečnosti, že je ještě delší. Nejslabším článkem tu je opět padouch, a nemůže za to Rami Malek, ale scenáristé. Fukunaga si vyhrál se spoustou více či méně nápadných pomrknutí na fanoušky bondovek (asi nejvíc mě pobavila variace na tradiční bondovský výstřel z úvodních titulků). Akční scény celkem nápadité a přehledné. ()

Happens

A to nemám rád bondovky, nicméně tohle mělo něco víc. Trochu mi to místy připomínalo Bourna. Trochu to možná šlo do klišé s emocemi a nejslabším místem hrdinů a antihrdinů. Navzdory tomu všemu se to povedlo. Craig je tu skvělý a jeho síla spočívá v jeho slabosti. A konec je famózní. ()

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

19.03.2024

Hollywoodem občas kolují fámy, které nejsou nikým potvrzené, ale mluví o nich tolik lidí, že se považují takřka za pravdu. Nejinak je tomu při šíření skazek o tom, kdo by si měl zahrát příštího… (viac)

Seriálové rebooty na cestě

21.01.2023

Blade našel nového režiséra

Blade našel nového režiséra

22.11.2022

Po pečlivém zvažování a hledání vhodných kandidátů na režii nového Bladea nakonec šéf studia Marvel Kevin Feige přece jen našel. Po odchodu Bassama Tariqa (Mogul Mauglí) a odkladu produkce tak práci… (viac)