James Bond, agent 007, skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený oddych na Jamajke. Pokoj však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter z CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť oveľa zradnejšou, ako spočiatku vyzerala. Bond sa počas nej dostane na stopu nevyzpytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou novou technológiou. (Forum Film SK)

peetrejr

No, tak dlho som sa na tento film tešil. Ale no sklamal ma, síce tak polovične ale očakával som viac. Prvé chyby sú podľa mňa divné sci-fi prístroje, ako chápem že bez toho Bond nie je ale v minulých častiach tam až toľko sci-fi vecí nebolo. Film je proste moneymaking - stroj na prachy. Ako film nie je odpad lenže na Casino Royale to nemá a to ani z ďaleka. Zjazvený Freddie Mercury mi dosť vyrazil dych. Absolútne sa tam nehodí. No ako Ramko asi nevie hrať zjavených gayov. Film má peknú výpravu, hudbu, herecké obsadenie až na Freddieho ale no na 4 to proste nemá. Nemajte mi to za zlé ale fakt som fanúšik Bonda. Prechádzajúce časti ma nesmierne bavili a myslel som že ma prekvapý aj No Time To Die. Nemôžem povedať že som sa nenudil. To zas nie. Len no viete začiatok filmu (myslím dlhé úvodné titulky) boli zlepeniny akoby lacných efektov.  Nesedel mi záporák, ktorý chce znížiť svet - veď však prečo nie! Veď to je super nakaziť celú populáciu nanobotmi! To chce predsa každý! No popravde nie. Bo ak by si zničil svet tak by ti na svete nič neostalo čo znamená že žiadne peniaze. Och Bože, just think! Film bol taký prehypovaný  až praskol od toľkého tlaku. Ale zas ako posledný film Daniela v roli Jamesa Bonda nebol špatný. Len nemal ten right náboj z Waltera PPK. Léa Seydoux si nasadila parochňu a nová 007 si ju zase zosadila. Hej, hej film má prvky klasickej Bondovky na ktoré sme už zvyknutí. Len hrdinské scény boli ako fakt annoying a chúďa Ana de Armas, tá mala taký malý priestor, júúúúj ani som si poriadne neužil jej...... Uhm no 50 ročný Dano zbalí 36 ročnú Léu a majú decko. Juhú. Paráda. Ako začiatok bol fajn ale potom sa to tak menilo. Raz to bolo dobré a raz nie. Nie som moc fanúšik sci-fi prvkov v akčných (sorry že zas sa opakujem) filmoch, preto sa mi ani nepáčil koniec Scarface. Troška mi láme srdce dať iba 3* lebo také hodnotenie si zaslúžia priemerné debiliny. Nie James Bond. Lenže chcem byť trošku kritický lebo fakt som očakával vyvrcholenie. To vlastne aj bolo ale slza mi nevybehla. Možno som bezcitný alebo čo. Nie zase že neschvaľujem koniec, náhodou bol fakt SPECIAL. Oproti iným hej.  Ale no zas otras to nebol. Sú tu aj svetlé stránky ale sú tak vyvážené s tými na nič. Hádam že nový Bond už v akomkoľvek podaní bude inovatívny ako bol aj tento. ()

Bozvav

Ach bože, to bylo zase co? Ne, opravdu mi nevadí, že se celý film nesl v duchu merita věci genderové a rasové korektnosti, ani nahrazení agenta 007 ženou ( konec konců, to může být v dnešním světě, kde se chlapi bojí na ženskou byť jen podívat, aby nebyli nařknuti ze sexismu docela dobrá strategie), ale smysl, pointa byla kde? No odpověď je jednoduchá, ale vulgární. Chápu potřebu pomsty cáklého hlavního padoucha v Malekově podání, ale proč k tomu sakra potřeboval nějaký super nanobotí jed, zvláště když disponoval docela slušnou zahrádkou přírodních jedů? A proč do toho tahal tu doktorku a její dceru? Vlastně mohli Jamese vynechat úplně, neb ten byl pro příběh důležitý asi jako kozí bobky na dortu. Zkrátka a dobře příběh stál za starou belu, naprostá absence humoru, ale i napětí. Přitom začátek vypadal docela slibně a pak uběhlo jako 5 let a škráb 120 minut čučení  na nic. Hudba taky dost průser a závěr jen umocnil to sladkobolné rozjímání o životě jednoho stárnoucího trouby se dvěma nulama místo koulí. Jako jediné pozitivum (kromě famózních záběrů na Marateu a Gravinu in  Pugliu) bylo to, že Bond v podání Craiga konečně natáhl bačkory, teda doufám. Za mne zklamaných 35%. ()

Aurus

Konečně jsem schlédnul můj poslední očekávaný film roku 2021 a musím říct že to byla docela hodně velká pecka. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké a hudba je výborná. Akce v tomto filmu je docela dost a tu fakt musím pochválit, lokace jsou velmi dobré a zajímavé a kamera filmu je na vysoké úrovni. Za mě perfektní zakončení série. Za mě 9/10. ()

theSaint

Dojatý Bond vyhlížející svou smrt s plyšákem za pasem. Progresivisté musí chrochtat blahem. Fanatičtí mravokárci neschopní nadhledu, hořící ubít staromódního šovinistického sukničkáře, vždy stylového Bonda, nakonec uspěli. Diví se někdo, že Boyle od projektu utekl? Fleming určitě ne. Elegantní alkoholik s povolením zabíjet syčáky? To prostě chceš. Ještěže můžeme sáhnout po Connerym/Brosnanovi a spravit si chuť. Tuhle srajdu necháme uvědomělým fotříkům, co toužebně lezou do kina na 007, aby viděli, jak krájí roznězněle jablíčka dítkám tak, jak to dělají oni. Aby 007 viděli usedlého, uvědomělého, respektujícího, schopného vytvářet plnohodnotné dlouhodobé vztahy. Sebereflexí a kajícností oplývajícího. Pokud možno zabíjet pouze v nejnutnějších případech, ideálně vůbec. Na svých smrtelných misích zásadně věrného a empatického. A rozhodně zbaveného toxické maskulinity. Kvalitního scénáře. Chemie. Kvalitního záporáka. A koulí. Craig se už do historie jako nejhorší Bond zapsal, teď přidal prvenství i v grotesknosti. Tu vedl Moore, a i tak měl větší švih a šarm. ()

vito_corle

Není čas zemřít, ale je čas na poslední Bondovku s Danielem Craigem. Konečně jsme se dočkali Bonda i starých známých- M, Q, Felixe.... Nechyběl ani Aston Martin db5, šeptající úchylný záporák a sexi Bondová holka v podání nádherné Aničky de Armas. Konec filmy byl fakt překvapením. Že se Bond i po smrti vrátí, to jsme si přečetli. Teď, ale všichni fanoušci budou čekat, kdo zdědí smoking a povolení zabíjet. Snad i dál zůstanou Bondovky filmem pro kina, protože fakt patří na velké plátna. ()

Lucretius

A já už po těch Mendesových naivních do minulosti zahleděných cringefestech ani nedoufal. Bond se vrací ve své buldočí destruktivitě, která ničí jak jeho protivníky, tak to co má rád. "No time to die" také obnovuje netriviální vnitřní rozměr hlavní postavy a k tomu dokazuje, že vedlejší charaktery jež Mendes nedokázal využít na nic jiného než na nostalgii po Conneryovkách mají potenciál a jsou zábavné. Nejlepší Bond od QoS. ()

TostTom

Naprosto luxusní film a luxusní zakončení celé série, i když je mi to dost líto, že už asi Daniela Craiga neuvidím v roli Jamese Bonda. Prakticky nemám co vytknout, akce opět luxusní, příběh velmi dobře propracovaný a promyšlený a dokonce tu byla i řádná dávka emocí. Co se mi opravdu hodně líbilo je, že James Bond tentokrát přihodil i nějaké ty vtípky sem tam, které se rozhodně hodily a pobavily. A i přesto, že toho chladného Bonda mám hodně rád, tak ten humor byl zvolen dobře a byl takovým příjemným ozvláštněním. 9.5/10 ()

anatheman

Rozhodně se nejedná o špatný film s tím, že čekání se vážně vyplatilo. Ale s pětihvězdičkovým hodnocením bych šetřil. Nejprve je třeba poznamenat, že film i přes gigantickou stopáž opravdu nenudí, a to i přesto, že jeho tempo není nikterak závratné. Střídá se tu však dosti lokací a akční pasáže vždy občerství jasně vytyčený děj. O filmu se tvrdí, že opět narušuje některá bondovská klišé, což je obecně přístup, který se pojí s Craigovou epochou. Kromě akcentované snahy o emocionalitu a hloubku postav se tu setkáme i se zvýšeným zájmem o humorné pasáže, o což se zcela jistě postarala Phoebe Waller-Bridge. A ty podle mě docela fungují a nepředstavují bathos, který by potenciálně zazdil vážněji budované scény. Svým způsobem oceňuji i spojení minimalismu a epičnosti. Druhé hodnotě napomáhají zvolené lokace - a tomu zase napomáhá umná práce s kamerou a její sepětí s hudbou. Jistě, Hozík Pokojů opět nezklamal, i když předvedl spíše "pouze" svůj standard. A herecké obsazení? K tomu opět nelze nic dodat. Craig si to opět vychutnává, Seydoux dostane také široký prostor, mistr Fiennes je jako M tradičně výborný. Potěšila i Ana de Armas, která však mohla setrvat na plátně o trochu déle. Totéž platí i pro Waltze, který i z těch několika minut dokáže vymáčknout maximum. Záměrně vynechávám jedno jméno, s nímž bych se chtěl přesunout k záporům. Tím je tedy Rami Malek a jeho postava. Proti herci rozhodně nemám námitek, mám spíš problém s tím, že jako ústřední záporák byl trestuhodně nevyužitý a jeho motivace nebyly nikterak umně vykresleny. To se mi zdá jako promarněná příležitost, zvlášť když bereme v potaz skutečnost, jaké eso se této role ujalo.  Rovněž některé kroky záporáka nebyly dle mého názoru vyloženě logické a pochopitelné, ale o tom nechci spoilerovat. I ta debata mezi ním a Bondem byla přímo otřesná a oba herci zřejmě ze situace nemohli vytěžit více. Dá se prakticky říct, že toto všechno okolo antagonisty je podivné a představuje to jediný výraznější problém. Ale za to Malek rozhodně nemůže. Jinak tedy ano. Poslední craigovka je zkrátka dobrý film a Daniel mi bude chybět. Myslím si, že za tu dekádu a půl se na Bondovi vyznamenal a nejen mě dokázal přesvědčit spolu se scénáristy a režiséry, že tato série filmů může představovat solidní moderní thrillerovou jízdu s uvěřitelným dramatickým přesahem. Craigova pentalogie je adekvátně ucelená a budu na ni vzpomínat jedině v dobrém, ačkoli své slabší momenty také měla. Jo a abych nezapomněl. Moc se mi líbila vzpomínka na Evu Green / Vesper Lynd. To bylo moc fajn. Tak tedy tomuto filmu uděluji 4 perfektně padnoucí obleky z 5. ()

korok

Parádní podívaná a závěr série bondovek éry Daniela Craiga. Tak jak to vše v roce 2006 začalo (pro mě nejlepším filmem ever - Casino Royale), tak to také skončilo. Zvukový doprovod Hanse Zimmera, jako vždy, úžasný. Daniel Craig pro mne zůstane nejlepším agentem 007 ze všech. Díky za těch 15 let a 5 filmů. ()

Kopi1

Důstojné zakončení ságy s emocionálním koncem. Film jsem si užil, spousta akce, nějaké ty zmínky na předešlé filmy, škoda jen, že Bondův vztah měl zde víc času na plátně než samotný padouch, kterého Rami dobře zahrál, ale přišel mi tam prostě takovej hozenej. Samozřejmě jsou zde některá klišé, ale to se zde dá přehlédnout. Je vidět, že tvůrci z posledního Craigova Bond filmu chtěli vytáhnout maximum a myslím, že z velké části uspěli. ()

Gediman

Ok, je to hodně přelomová bondovka, protože zkusila něco, co ještě žádná před ní. Ale to je asi jediné plus. Hlavní padouch je nevýrazný a nemá moc prostoru, ústřední písnička nic moc (i když Zimmerův soundtrack je pěkný). Nomi nakonec docela ušla (přes všechnu tu kontroverzi, která se šířila internetem), takže s ní problém nebyl. Více v mé recenzi: https://www.youtube.com/watch?v=Cqg81ttC79g ()

HH

Ale jo, proč ne. Jen to není klasický Bond, ale takové akční melodrama stárnoucího chlápka, který najednou zjistí, že má taky nějaké emoce a city. Akční scény jako vždy perfektní, byť někdy s dost přimhouřenýma očima (třeba nad neschopností padouchů trefit samopalem cíl na dva metry). Jen ten casting občas zaskřípal - šerednější ženskou pro roli Nomi už snad ani najít nemohli... ()

BOURQUE

Záverečné dielo veľkej ságy príbehu Jamesa Bonda v podaní Daniela Craiga rozhodne patrí medzi najviac emotívnejších a osobnejších  v univerzume Bondoviek. Najväčší pozitívum (alebo progres) je možné vidieť v tom, že tento film ukáže najviac z toho, že aj Bond je človekom – aj on krváca (nielen fyzicky), aj on je veľmi zraniteľný. Melodramtických prviek vo filme je požehnane, ktoré slúžia hlavne pre zvýraznenie tohto faktu. Avšak režisér medzi akčnými a dramatickými scénami nie vždy našiel ten správny balans. Hans Zimmer v dôležitých momentoch nesklame a pri titulnej pesničke príjemne prekvapuje Billie Eilish. Runtime filmu šplhá k trom hodinám, ale prekvapivo, pri sledovaní filmu to ani nejako moc nevšimnete. To je však viac-menej všetko, čo sa týka tých pozitív, pretože Bohužiaľ, tých nedostatkov je viac. Len niekoľko z nich v podobe otázok... Scenár: Tak dlho budovaný príbeh nemohol dostať oveľa ráznejší scenár obsahujúci niekoľko nečakaných momentov? Nedalo by sa nájsť viac miest pre trefnejšie Bondovské dialógy a momenty? Postavy: Prečo pôsobí tak slabo nová predstaviteľka 007 (minimálne v tomto filme, uvidíme, že čo prinesie budúcnosť) Lashana Lynch? Prečo dostane tak neskutočne málo priestoru Ana de Armas (možnosti „Bond Girl“ sú totálne nevyužité)? Fakt sa nedalo vniesť viac fantázií do postavy záporáka? (Rami Malek robí čo môže, ale zázraky nedokáže spraviť. Z určitého pohľadu spoločná scéna Bonda s Blofeldom je viac vydarenejšia.) Akčné scény: Nedalo by sa do toho dostať trochu viac „full kontaktov“?__ Záverečné myšlienky: Celkovo sa dá povedať, že Daniel Craig sa lúči s touto ikonickou postavou dôstojne a možnosti, ktoré mu film/príbeh ponúka, využíva dobre. Dôstojne nie kvôli tomu, že film ako celok je silný, ale vďaka tomu, že do toho ako herec (opäť) dá všetko. V mojich očiach zostane jedným z najlepších (keď nie najlepším) predstaviteľov Jamesa Bonda (mňa získal už filmom Casino Royale, ktorý dodnes radím medzi najlepších Bondoviek vôbec, nielen kvôli skvelému „restartu“ Jamesa Bonda). Som si istý, že veľa filmových fanúšikov bude spokojným s týmto filmom. Ja osobne nie som nejako výrazne sklamaný, práve naopak. Ale jednoducho nedokážem nevidieť tie trhliny vo filme, ktoré režisér nedokázal ničím zamaskovať. Srdce mi hovorí „slabšia štvorka“, kým hlava „silná trojka“. Po prvom videní som bližšie k tomu, čo mi hovorí hlava. (Kto vie, možno po ďalších videní nakoniec zvíťazí srdce...). Osobné hodnotenie: 79% (***) ()

Nerd4Dreaming

Je to jízda, ale ani 3D kino z toho pro mě neudělalo exceletní zážitek. Nejlepší craigovské bondovky tak pro mě nadále budou Casino Royale a Skyfall. Chápu že nová doba si žádá nové změny, ale spousta příběhových aspektů, zejména konec, už pro na mě působí až moc nebondovsky.. ()

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

19.03.2024

Hollywoodem občas kolují fámy, které nejsou nikým potvrzené, ale mluví o nich tolik lidí, že se považují takřka za pravdu. Nejinak je tomu při šíření skazek o tom, kdo by si měl zahrát příštího… (viac)

Seriálové rebooty na cestě

21.01.2023

Blade našel nového režiséra

Blade našel nového režiséra

22.11.2022

Po pečlivém zvažování a hledání vhodných kandidátů na režii nového Bladea nakonec šéf studia Marvel Kevin Feige přece jen našel. Po odchodu Bassama Tariqa (Mogul Mauglí) a odkladu produkce tak práci… (viac)