James Bond: Spectre

Réžia:

Sam Mendes

Hudba:

Thomas Newman

Daniel Craig, Christoph Waltz, Léa Seydoux, Ralph Fiennes, Monica Bellucci, Ben Whishaw, Naomie Harris, Dave Bautista, Andrew Scott, Rory Kinnear (viac)

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, ktorý ho privedie na stopu neslávne známej zločineckej organizácii. Postupne rozplieta zložitú pavučinu klamstiev, aby napokon odhalil desivú pravdu o SPECTRE. (Forum Film SK)

trotlicek

Dnééééés se podíváme zpátky do minulosti na tóóó, jak to bylo ve skutečnosti s Ernstem. Nazdar Franzi. S někým si mě pleteš Jamesi. Jsem sice tvůj větší bráška, který ti zabil tatínka, ale Franz zemřel. Mé jméno je totiž Ernst Stavro Blofveld a zabíjím ti vše, na čem ti záleží a proč? Můj táta miloval tebe a ne mě. Tak promiň Franzi. Za to tě nezabiju, jako jsem zabil všechny padouchy 50 let zpátky. :) Tak zatim pac a pusu. Ne vážně - ten film se povedl a navazuje na prehistorické nejlepší kousky téhle nekončící serie. Nic na tom, že bondgirl letos byla tak sexy jako váza na kaktusy. 5 hvězdiček bez debat. ()

TheLegend27

Po Skyfallu dost slabé. Úvodní scéna v Mexiku mě zaujala, ale to je tak všechno pozitivní, co si z filmu pamatuju. Záporák ani jeho organizace mě nějak více neoslovili (a to ho hraje Christoph Waltz!), některá Bondova rozhodnutí mi vůbec nedávala smysl... Ale spíš se podívám znovu na tohle než na Die Another Day. ()

Mordechai odpad!

Craig a pokračovatelé špiní jméno Bonda. Jsem ochotný se podívat Znovu i na Lazenbyho,ale Craig je úplně mimo. Nemá vůbec gracii.. Už najměte jiného prosím. ()

krysarr

Nevím nevím nevím, jak hodnotit. I na bondovku příliš wtf momentu. Ale to u ní snad ani nevadí, ale prostě, já nevím... Divnej pocit z toho mám, a nejhorší bond song ever ()

hvldvt

Spectre se mi vlastně líbilo a film si člověk užije, ale trochu zklamání to bylo. Jasně, jsou tam skvělý scény jako honička v Římě nebo opilej Bond mluvící na myš, ale celkově mi to po Skyfallu přijde trochu přitažený za vlasy – Bondův nevlastní bratr, kterej má být mrtvej, vede tajnou organizaci, která může za všechno v předešlých filmech. Jedna věc, která se mi na filmu ale opravdu líbila, byla píseň od Sama Smitha Writing’s On The Wall. Bondovka je to pořád super, ale asi jsem čekala trochu víc. ()

davidh76

Nejlepsi na celem filmu je uvodni scena bez strihu z Mexica. Ta vas navnadi na super bijak. Nasleduje ale velmi prumerny Bond, ktery cestuje z mista na misto a neni ns tom nic extra zajimaveho. Prumerny scenar. ()

zajpton

Mendes je zahleděný sám do sebe a vyprodukoval plochou ,naleštěnou reklamu na Bonda. Emocí pramálo, podivných dialogů zase přespříliš, škoda. ()

Foltest

Spectre je vpravdě zajímavý film. Hned na začátek musím zmínit jedno negativum. Ten děj, u něhož se filmaři jaksi snaží do něj zapracovat Bondovu minulost, je prostě strašná krávovina. Když jsem celou tu elegii o nevlastním bratrovi poprvé viděl, říkal jsem si jen, jestli to opravdu nešlo vymyslet nějak lépe a ...no, prostě myslím, že každý musí uznat, že to byl celé nějaké takové divné. Pak už ale na cénu přicházejí jen samá pozitiva. Bondův vztah s bondgirl je skvěle pojatý, ani nemluvě o tom, jak do toho filmaři zvládli umně uapracovat jejího otce. Jen samotná jeho sebevražda je prostě nadmíru povedená scéna, obdobně jako úvodní dění v Mexiku. Když si pak vezmu závěrečné Bondovo "vykoupení" na mostě skrz jeho milou, musím říct, že jsem byl se snímkem spokojen a už se moc těším na závěrečný díl skvělé Bondovy ságy zpodobněné skrz craigovskou sérii v následujícím snímku (jestli se jej teda někdy po všech těch dokladech dočkám xD). Mám i takové neblahé tušení, že to bude Bond poseldní, protože jak chtějí navázat po Craigovi, to teda nevím. Tím, že nechali Bonda projít charakterním vývojem, no, nedokážu si prostě představit jak by po Není čas zemřít mohli asi tak pokračovat, ale uvidíme, jak to celé dopadne. ()

opatstviolov

Oproti Skyfallu značné pohoršení, nicméně je Spectre stále dobrou bondovkou, kterou jsem si užil. I záporák v podobě Blofelda se mi líbil. 8/10 ()

jirikzaboj

Po vysoce kvalitním předchozím díle je Spectre opravdu zklamáním. Unavené, zdlouhavé a bez nějakých servítek dost přímočaré. To co dělalo Craiga výjimečným Bondem, tady po 4 dílech zhaslo. Žádné výrazné experimentování, jen výbuchy a vysoce kvalitní akční scény. To bohužel nestačí k vysokému hodnocení, ale vždycky to prostě nevyjde ()

MAKUON

Nooo, už teď na začátku chci říct, že film jako samostatný celek, za mě celkem funguje. Hudba je dynamická, vyskytují se zde nové i staré postavy, některé zajímavější jiné méně. Film je v celku povedený, ale oproti předchozím Craigovým bondovkám je o třídu horší. Akce zde rozhodně není špatná, bohužel něčo v ní chybí, nebo je jako honička v Rakousku skoro až absurdní, ale zábavná. Příběh první hodinu a půl běží v pomalejším tempu, ale to mi vůbec nevadí. Spíše co mi vadilo hodně vadilo je prezentace hlavního záporáka, jediné co o něm hodinu a půl víme, že velí velice nebezpečné organizaci. Škoda, že ho v Římě nepředstavili lépe. Asi od druhé části filmu se nám zápletka rozplétá a začíná se z filmu stávat bondovka. Jak jsem řekl na začátku, film samostatně funguje a není špatný. Bohužel je to nejslabší díl Craigovi série a za nejvíc peněz. Proto také musím dát tři hvězdy. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

09.10.2021

Nové bondovce Není čas zemřít se v kinech daří. Snímek s loučícím se Danielem Craigem má z mezinárodních trhů už přes 120 milionů dolarů, po druhém víkendu míří přes 150 milionů, a americká premiéra… (viac)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům

04.10.2021

Po delší době je zase radost sledovat týdenní box office žebříček. Do kin totiž vstoupila poslední bondovka s Danielem Craigem, dlouho odkládaný snímek Není čas zemřít, a producenti i kinaři si nyní… (viac)

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

11.05.2021

Tak se zdá, že si dvojce herců ze Spectre Daniel Craig a Dave Bautista zopakují svoji spolupráci. Bautista se totiž čerstvě upsal pokračování detektivky Na nože Riana Johnsona od Netflixu. Režisér… (viac)