James Bond: Spectre

Réžia:

Sam Mendes

Hudba:

Thomas Newman

Daniel Craig, Christoph Waltz, Léa Seydoux, Ralph Fiennes, Monica Bellucci, Ben Whishaw, Naomie Harris, Dave Bautista, Andrew Scott, Rory Kinnear (viac)

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, ktorý ho privedie na stopu neslávne známej zločineckej organizácii. Postupne rozplieta zložitú pavučinu klamstiev, aby napokon odhalil desivú pravdu o SPECTRE. (Forum Film SK)

krtek138

Skyfall sice řadím výš, ale i tak je další bondovka skvělým příspěvkem do legendární série. Daniel Craig je v mých očích mnohem lepším hercem než například Pierce Brosnan a vzbuzuje v divákovi skutečné emoce. Jen mě trochu překvapilo, že Waltz je poměrně nevýrazný záporák. ()

Petr.Kocfeld

Ale jo,celkem povedený Bond a já mu dávám 70 procent a přikláním se spíše ke 4 hvězdičkám.Akce je zde více než dobrá.V Mexiku festival a akční začátek tohoto filmu se vcelku povedl.Proč ne?Zápletka s helikoptérou je zde také dobrá. ()

aquiver

Nejhorší film Sama Mendese a asi nejhorší bondovka. Dlouhá stopáž plná vaty a těch nejprovařenějších klišé, všechno dovedené k naprosté tuctovosti, a neomlouvá to ani fakt, že jde o akční komedii, je to prostě nejen hloupé, ale i celkem nudné. 35 % ()

Strandmon

Jako jeden z žroutů Bondovek jsem si vydal už na předpremiéru a jsem nemale zklamán! To, že to nesahá Skyfallu ani po kotníky už je jasné, ale že to bude (teda aspon pro mě) jeden z nejhorších Bondů jsem fakticky nečekal. Daniel Graig si opět odvadí svoji práci, a je skvělý ,ovšem film? Už na tak dobré cestě není. První úvodní scéna ,samozřejmě jak už to u Bondů bývá je fantastická, dechberoucí atd., ale pak už se film začne postupně rozkouskovávat a na to, že je tento snímek tak dlouhý od té doby vlastně kromě pár takových douminutovek dá se říci nepadla už žádná akce. Konec už je zase bombový ,ale celkovému dojmu zase tolik nepřidá. Já prostě čekal další nadupanou, svižnou jízdu ve stylu Bonda, ale ta nepřišla. ()

bloodcountes

Takový ten nový Craigovský Bond, no. Když zavřu všechny oči a zapomenu, že Daniel hraje Bonda, tak je to celkem zdařilá věc, ačkoli kdybych se dala do vrtání...néééé, to by to dopadlo asi dost zle, dá se tomu vytknout milion věcí. Hlavně musím zmínit chudou akci, choreografie na nule, to je velká škoda a místo dech beroucích apoteóz se tam hodně brzdí a dojíždí...Nic extatického prostě:)) Celé to bylo takové jako by to natočili totálně unavení a utlumení lidé...hlavně režisér. Ale je tam dostatek pana Q, jehož scény - i ty samoúčelné pro nás, fanynky, které neobludí Craig -jsem žrala a byly půvabné, takže jsem spokojená. Jo a hudba se hodně povedla, (nemyslím tu úvodní písničku, tý jsem rozhodně na chut nepřišla, ale to ani u Skyfall a až na několikeré slyšení se mi zalíbila.) Co bych tak ještě pochválila? Jo, scéna s myší fakt výborná a místama se podařilo nahodit pár vizuálů jako od Ridleyho Scotta, jen zarámovat. Ty odkazy a střípky ze všemožných starých bondovek byly přájemný, akorát mě vždycky tak nějak vytrhly z plynutí děje - jako malé ostrůvky v plynoucí řece. Řeka - tedy příběh - byla ovšem poměrně vyschlá a líně se táhnoucí, unavená jako všichni. U Finennese bych to brala, to je charakter životem utahanej a vyčerpanej v úřednických bitvách, ale u takového Waltze je to dost blbý, protože jeho padouch je jedním slovem chabý. A tak nejživější mi přišel Andrew Scott, kterej byl fakt na facku a hlavně Ben Whishaw se svým plachým až něžným úsměvem a hbitým mozkem. Dokonce se dostal i na dosah vrahů, příště už by mu rovnou mohli napsat nějakou akční scénu, jak mydlí padoucha notasem do hlavy třeba:)) Bondgirl jsem ocenila, že vůbec byla, ale nepřišlo mi, že by uměla moc hrát. Celkově: nelituju, že jsem na tom byla v kině, ale nejsem ani kdovíjak nadšená. Byl by to velmi dobrý průměr, ale za Bena a hudbu dávám i tu čtvrtou. ()

buzzwoody

Po shlédnutí mnoha recenzí se pomalu snižoval můj zájem o vidění filmu, obzvlášť po senzačním Sicariu. Jakmile jsem ale sledoval film, velice jsem se bavil a prakticky vůbec nenudil. K tomu mi hlavně napomáhala akce, která byla prostoupena celým filmem snad nejvíc a která je hlavním důvodem, že u mně film uspěl. Někteří mohou kritizovat za nekvalitní příběh a scénář, ale nejsou Bondi vždy takoví? Jeden z převažujících důvodů, proč je film kritiky celkem strháván, je fakt, že Skyfall vznikl před ním a hlavně po naprosto nudném Quantum of Solace. Někteří říkají, že Spectre je nejhorším Bondem od Craiga. Těmto lidem doporučuji důkladně shlédnout právě Quantum of Solace. Spectre není ničím originální, snad jen tím, že se Q konečně dostal do nějaké akce, byť nepříliš výrazné. Je to prostě typický, dalo by se říct klišoidní a předvídatelný Bond. Tyto dvě označení však zní tak, jako byl tím 24. bondovku zatracoval, tak je raději nepoužiji. Tento Bond je prostě Craigův Bond každým coulem. Může být předvídatelný a klišoidní jak chce, ale díky očekávaným suchým hláškám a jednoduchým humorným vsuvkám, které zarytí kritici pouze seřežou, jak jsou otřepané, nicméně mají náboj a já znovu říkám "já jsem se bavil!" Perfektní obsazení bylo také jedno z hlavních měřítek. Craig zahrál velmi obstojně, a i když mi krásná Léa Seydoux moc neseděla, zachraňoval to perfektní Christoph Waltz, který se ukázal býti Blofeldem. Mám pro toho herce už od Hanebných panchartů slabost, a jakmile se rozesmál v poměrně vážném momentě, okamžitě mi připomněl scénu, jak Hans Landa exploduje hysterickým smíchem, poté, co si vyslechne historku o horolezení. Nebyl tam sice dlouho, ale díky bohu mu zemřelo jen oko, aby dostal jizvu, jako ve starých bondovkách. A přestože scéna, jak ho Bond nezabije, byla skutečně hodně klišoidní, bylo mi to jedno, protože jsem si ze srdce přál, vidět ho jako Blofelda v dalších Bondovkách. A jako sekundární záporák se povedl Dave Bautista jako korba Hinx, jehož jediné slovo ve filmu zafungovalo dokonale k tomu, abych se nenuceně zasmál. U žádného Bonda jsem se jeho suchým hláškám nesmál, tentokrát to však zafungovalo. Jak mě ve Skyfallu bavil Bardem, mě Waltz bavil ještě o něco víc. Jo, a nesmím zapomenout na Moriartyho, který sice neměl moc co hrát, ale jeho přítomnost potěšila. Překvapilo mě, že Q měl poměrně velkou roli oproti Monice Bellucci, kterou použili jen jako slavné jméno, ale co se také dalo jiného čekat, když už hlavní Bondgirl máme, že? Pak mě napadla otázka, jak se mi Spectre líbí v porovnání s ostatními Craigovými a i bondovkami. Takže - Kdybych počítal všech sedm, na první příčku bych zasadil Skyfall. Na druhou právě Spectre a o hodně malý chlup na třetí Casino Royale. To mělo sice lepší scénář, ale Spectre ho předběhlo právě díky většímu množství nadupané akce a Waltzovi. Jako čtvrté pochopitelně velmi nudné Quantum of Solace a tak mě napadá, že i Skyfall, přestože je asi nejlepším Bondem minimálně posledních třiceti let, je kvůli předchozímu Quantumu dost nadhodnocený a naopak Spectre kvůli Skyfallu dosti podhodnocený. Jsem zvědav, jestli fláknou Waltze jako hlavního villaina i příště, nebo jestli s ním udělají jen křoví, aby mu na konci dovolili utéct z vězení. Vzhledem k tomu, že příští Bond bude Craigův poslední, využil bych ho jako hlavního padoucha, na konci bych ho zabil a jako pro celý film ještě nějakého padoucha, který ale nebude jako Hinx, ani jako Denbigh. První jmenovaný je ten typický Bondovský zločinecký pohůnek, a Denbigh je na Bondovského hlavního šmejda moc neškodný. Waltz rules! PS: Ta písnička je fakt strašná, myslel jsem si celou dobu. Sice jsem názor tolik nezměnil, ale uznal jsem, že pořád není moc dobrá, ale taky není zas tak strašná. () (menej) (viac)

Warle

Uf, no, co k tomu říct. Zdá se, že jsem byl namlsán ze Skyfallu a čekal jsem aspoň pokus na útok v podobě Spectre. Ten se ale nekonal. Bohužel. Téměř 3h stopáž je šíleně nudná a prázdná. Nová bondovka je prostě takový lepší, ale obyčejný akčnák, který neurazí, ale ani nějak vyjímečně nenadchne. Trochu jsem doufal, že dostane hodně prostoru Christoph Waltz jako hlavní záporák, jehož charisma by Spectre potřebovalo jako sůl, ale bohužel ani to se nekonalo. V podstatě se na plátně objeví na začátku a konci. Ale budu prostě doufat, že jeho čas přijde s Bondem 25, který by měl zavírat jednu éru. A to éru s Danielem Craigem. Tak uvidíme, jestli Spectre byla jen taková předehra, nebo ne. Já doufám, že jo. Mám to mezi 3-4*, dal bych 3.5, kdyby to šlo. ()

David661

Pro fanouška neskutečně zábavná podívaná. Bondův charakter v závěru dostává lidský rozměr. Takový, který jsme doposud nemohli sledovat snad v žádné Bondovce (možná kromě 'V jejích službách jejího veličenstva'). Neřikám, že cesta k takovému závěru byla bezchybná, ale stála za to. Zajímalo by mě, zda-li by mě vůbec film bavil, kdybych nebyl jedním z Bondovo fandů a nedokázal si vychutnat každý odkaz na předešlé části. ()

derryl

Skvost! * "Jste drak tančící v hurikánu, pane Bonde." * Nevím proč, ale mě se poslední Bondovka líbí jako samostatný film, ale i jako 24. díl příběhu o Jamesi Bondovi. Je tu něco zvláštního, co zatím neumím odhalit, co je pod povrchem, ve stínu, co je za tím vším a co mě na Bondovkách odjakživa fascinuje. Po Skyfall je těžké překonat nastavenou laťku a posunout vývoj agenta 007 dál, k dalším příběhům, k dalším bondgirl a zaporákům. Berme Spectre jako mezipříběh k Bond 25. ()

mclenin

Schéma, schéma, schéma ! Akčné entrée - "Bond song" sprevádzajúci úvodné titulky - zápletka - Bond Girl - gradácia zápletky - nemesis - "M" - "Bond, James Bond" - "Q" - variácia zápletky - "Martini, pretrepať, nemiešať" - vyvrcholenie a záver - The End. A aj napriek tomu to funguje, už po 24. krát. Spectre je po kvalitatívnej stránke niekde medzi Casino Royale a Skyfall, odkazujúc na predošlé časti pokračuje v budovaní "mytológie" a uzatvára ich do jednotného príbehového celku. Bez ohľadu na početnosť kúskov tejto filmovej franšízy sa snaží priniesť nové alebo renovovať pôvodné prvky (nové lokácie, choreografie bojových scén, dopravné prostriedky a "gadgety" atď.) a samozrejme prispôsobiť ich dobe. Myšlienkou, ktorá tvorí jadro Spectre je možné označiť tento diel dokonca za nadčasový (NWO?). Miestami síce účelovosť a efektívnosť nahradili logiku a fyziku veci, iskra medzi Danielom a Léou je vykresaná z ničoho, a príbeh je schematický, no ako celok sa Bond no. 24 vydaril. P.S.1 Christoph Waltz je už tradične bezchybný, hoci mohol dostať viac priestoru. P.S.2 Writing´s on the wall síce na Skyfall nedosahuje, no patrí medzi to najlepšie čo ponúka Bondovský playlist. ()

Sufferer

Rok v znamení špionážnych filmov korunuje v brandži ten najpovolanejší. Bond. James Bond. (Dvadsiata) štvrtá misia najpreslávenejšieho filmového agenta s názvom Spectre na tenký ľad v očiach diváckeho plebsu vstupuje zvoleným temporytmom, ktorý siahodlhú minutáž so zámerne poloplným, respektíve poloprázdnym dobrodružstvom s minimom atrakcii intuitívne naťahuje ešte viac. Zvlášť keď sa s vážnou tvárou (hoc cynickým humorom často trefne odľahčujúc) upriamuje na psychiku nula nula sedmičky, keď z jeho súkromného života robí neoddeliteľnú súčasť toho pracovného – typickým skôr pre autorské snímky skromnejších produkcii. Osobne však nedokážem prehliadnuť, ako Sam Mendes v týchto žánrových súradniciach a zovretí povinných tradícii a trademarkov bondovského univerza povznáša sériu vo vnútri série. Skôr než estetickým a sluchovým vzrušením, zosieťovaným vyprávaním a vývojom filmu i aktuálnym dianím, ktoré vstupuje do zápletky. (Kino) ()

Duch217

Rozhodně nemám pocit, že by Spectre byl o něco horší než předchozí díly...až teda na úvodní song, ten na Skyfall nemá :) Možná film nepřichází s něčím novým, ale proč měnit tým, který vyhrává, že jo. Jedná se o skvěle natočenou akční podívanou, která má všechno, co by člověk od Bonda čekal. Trochu jsem se bál delší stopáže, ale překvapivě mě film ani chvilku nenudil. Samozřejmě, pokud by člověk pátral po nějaké reálnosti akcí a složitějším příběhu, tak má smůlu, ale o to mi zrovna v tomto případě vůbec nešlo, jednoduše se na film dobře koukalo, všechny postavy byly sympatické a od nového Bonda jsem dostal přesně to, co jsem od něj čekal. Viděl bych to tak na 85%, ale kvůli množství kritiky dávám plný počet. ()

Mitin

Je pravda, že ta dýlka filmu byla docela přestřelená. Film mě bavil, ale ke konci jsem si přál aby to už skončilo. Jinak akce byla super, o Craigovi se nemusíme bavit, bondgirl to moc slušelo, autům taky, to není nic novýho. Celkově musim říct, že mi film neukázal nic novýho a je trochu slabší než Craigovo bondovky. Kdo neviděl předchozí díly s Craigem asi moc nepochopil pár detailů, ale mně se celkem ten odkaz na předchozí 3 filmy líbil. ()

Lefty86

První Bondovka na které jsem byl v kině a to hlavně proto že se mi líbí Craig v Bondově roli a Casino royal byl nejlepší díl ze všech. Craig exceluje do role se prostě hodí. ale ty Bondovky jsou pro mě tak nějak všechny na jedno brdo, cestuje ze země do jiné, přefikne nějakou cuchtu, zase odcestuje, povybuchuje pár domů, větší či menší. Akce je skvělá, efekty pěkný. Dostal jsem to co jsem čekal, i když jsem doufal v něco lepšího no :-) 65% ()

tterez

Konečně se mi s Craigem opravdu líbila nějaká Bondovka. Připadalo mi to jako návrat ke staršímu typu Bondovek. Bond přestává být hulvátem (jako tomu v posledních dílech bylo) a opět se stává šarmantním gentlemanem. Své paradoxy to samozřejmě mělo.. Třeba když rozmlátili celý vlak a spokojeně jeli dál. Vlastně si to hned po té nakládačce rozdali a ještě si Bond mezitím stihnul vyprat a vyžehlit košili. :-) Úsměvné, ale odpustitelné. Zklamalo mě jen, že Bellucci měla tak malou roli. To jsem nečekala.. ()

angloumene

Nový Bond je pro mě plný protikladů. Jedná se sice o jeden z nejpropracovanějších dílů craigovské série - úvodní mexická scéna je dokonalá, navíc je zde spousta malých detailů jako prázdné vlaky atp. Také mě bavila obrovská míra předních záběrů na sedící postavy, které jsou prostě tak nějak (záměrně) nelichotivé. Kromě toho ale film totálně propadl ve věcech, které dělají Bonda Bondem. Například hlavní záporák, který má mrazit svým temným charisma, působí spíš jako strejda ze sousedství a ani na chvilku jsem mu nevěřila jeho údajnou krvežíznivost (možná by pomohlo, kdyby si Andrew Scott a Christoph Waltz prohodili role). Aktuální bond girl mě prostě nebere a účast Monici Belluci mi přijde spíš jako takové přilepšení pro důchodce. Celkově mě Spectre nezklamal, jasně - je to pořád dobrá střílečka a hezky se na ní dívá, ale těch trhlin je tam prostě moc. Když zapomenu na naprosto šílené intro, které nikdy nemělo spatřit světlo světa, vidím to na 63 %. ()

peetriss

Myslím, že pomalu nastává čas uložit Bonda, alespoň dočasně, k ledu, protože jsem pravděpodobně viděl nejslabší film o agentovi s povolením zabíjet. Spectre byl utahaný, natahovaný, vyčpělý, bez zápalu a nápadu. Zcela vymizela zdravá nadsázka Bondovi vlastní, zůstaly už jen (i na tuto sérii) přehnaně přepálené akční scény. Bond se uzavřel ve svém vlastním světě a ztratil ochotu ke zdravé inovaci. Daniel Craig jakoby ztrácel pro svou roli ztrácel nadšení a jen to z povinnosti doklepával do vypršení herecké smlouvy, Léa Seydoux je sice tradičně krásná, ale nejsem si jist, zda ji role bondgirl sedla, jediný Christoph Waltz si svého záporáka s chutí užívá. ()

Dyas

Vezmu to stručně: Pro mě osobně nejvíc promarněný potenciál roku 2015. Očekával jsem nejlepší díl s Craigem, ale dopadlo to tak katastrofálně, že bych to ani nečekal. Waltz mě hrozně zklamal, vůbec z něj nešel respekt, spíš mi přišel k smíchu. Akce nudná, přičemž ani bitka ve vlaku mě nezaujala. Příběh též nudný, a musel jsem se dost přemáhat abych to dokoukal. Zlatý Skyfall a Casino Royale :) EDIT: Ten úvodní song jsem si nakonec celkem oblíbil. ()

kobe6

Líbilo se vám Skyfall? Zalíbí se Spectre. Další Bondovka natočena na jistotu, s pokusem originálně respektovat tradice. Dojmy z premiér snížily mé očekávání a o to příjemněji jsem byl překvapen. Pořád se jedná o značně lepší Bondovku než je jakákoliv z Brosnanovské, Daltonovské (maybe) a Moorovské éry. Craig jen potvrzuje, že je jediný schopen se rovnat Connerymu ve všech směrech. Jen bych uvítal nějakou inovaci....taktéž Waltz se nepředvedl (nebo nemohl?) jak umí, a že se od něj čekalo hodně. Uvidíme co bude dál...já skeptickej nejsem, Daniel will be back a vytře zrak :) ()

Wishkah

Musím přiznat, že sem se téhle bondovky celkem bál. Skyfall byla podle mě excelentní záležitost, ale zároveň vyvíjela tlak na štáb, který byl prakticky beze změny, aby vytvořil něco podobného. A podařilo...tak napůl. Tvůrci, a podle mého asi nejvíc scenáristi, si prostě řekli :"Uděláme to velké a nacpeme tam tolik odkazů na Bondovky kolik si vzpomenem." A proto tu máme např. pozvání na večeři od záporáka v jeho sídle stejně jako v Goldfingerovi, nebo Dr. No...Je tu parádní rvačka ve vlaku jako v Srdečné pozdravy z Ruska atd. Ale film je tak neuvěřitelně roztažený a dlouhý, že chvílemi doslava nudí. Nepomůže, že se tam Sam Mendes snaží protllačit krásné záběry, nepomůžou ani místy opravdu skvělé scény. Tahle bondovka má prostě smůlu v tom, že přišl po vynikajícím Skyfall a proto jsou všechny chyby vidět o to jasněji. A nejjasnější chyba je to, co mělo být jedním z největších taháků. Blofeld. Se vší úctou k panu Waltzovi musím přiznat, že tahle role mu nesedla. Jeho Hans Landa z Panchartů byla děsivá bestie. Jeho Blofeld ze Spectre je prostě jen uražený intoš. Dave Bautista jako poskok mě bavil víc, než největší zločinec Bondova vesmíru. Celý film je tak trochu střela vedle. Jsou tu skvělé momenty, mezi jinými například rvačka ve vlaku nebo celá uvodní sekvence. Naproti tomu je film utahaný, místy nudný, zmatený a takový nijaký. Stačí se mrknou na honičku kdy Bond jede v Astonu a záporák v Jaguaru. Ty auta prostě jedou, driftují ulicemi, vydávají nádherné zvuky motoru....ale vesměs se ani ničeho nedotknou, celkem nic se nestane, Bond si mezitím stihne vyřídit i telefonní hovor a nakonec to skončí skokem do vody. WOW...Závěrem bych dodal, že to rozhodně není tak špatná Bondovka, jen má prostě staršího bratra, který je ve všem silnější a který poukazuje na chyby svého mladšího sourozence....tak a teď si jdu pustit Skyfall ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

09.10.2021

Nové bondovce Není čas zemřít se v kinech daří. Snímek s loučícím se Danielem Craigem má z mezinárodních trhů už přes 120 milionů dolarů, po druhém víkendu míří přes 150 milionů, a americká premiéra… (viac)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům

04.10.2021

Po delší době je zase radost sledovat týdenní box office žebříček. Do kin totiž vstoupila poslední bondovka s Danielem Craigem, dlouho odkládaný snímek Není čas zemřít, a producenti i kinaři si nyní… (viac)

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

11.05.2021

Tak se zdá, že si dvojce herců ze Spectre Daniel Craig a Dave Bautista zopakují svoji spolupráci. Bautista se totiž čerstvě upsal pokračování detektivky Na nože Riana Johnsona od Netflixu. Režisér… (viac)