Agenti S.H.I.E.L.D.

• Česko Agenti S.H.I.E.L.D. (viac)
USA, (2013–2020), 97 h 8 min (Minutáž: 41–45 min)

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Adrianne Palicki, Luke Mitchell (viac)

Existence superhrdinů a mimozemšťanů se stala veřejně známou a svět se snaží vyrovnat s touto novou realitou. Pod vedením agenta Phila Coulsona tak vzniká nový tým specializovaných mužů tajné organizace S.H.I.E.L.D, kteří se s touto realitou musí utkat. (TV Nova)

ostravak30

Již Avengers mi přišli trochu unylí. Nemůžu říct, že by se mi vyloženě tenhle seriál nelíbil, ale je takový nemastný neslaný. Ještě mu něco chybí k dokonalosti. Je pravdou, že začátek nebyl nic moc a s každým dalším dílem byl lepší a lepší, ale jinak jako by všechny postavy jely dle předem daných linek. Překvapí mě až konec, kdy se jeden z agentů přidá na "temnou stranu" jinak se ale všichni chovají očekávaně a příběhy samotné nejsou zas až tak zajímavé. Až s koncem konečně přichází pořádné drama. Rozhodně jako pokračování Avengerů kvalitní, ale dle mého názoru by mohlo být ještě kvalitnější. Seriál nevyužívá potenciál, který má a který si sám, tím, že navazuje na kvalitně technicky, trikově a akčně nabité avengery, stanovil. Uvidíme na další sérii, kterou snad bude některá televize brzy vysílat. ()

mrclTV

Marvelovka ako "týždenný" seriál? Trochu zbytočné, nie? Alebo? Prvá séria - Sklamanie, je z toho viac komediálnejšie ladené CSI s trochu vyšším rozpočtom a klasickými problémami "týždenných" seriálov, niektoré časti sú lepšie, niektoré slabšie (a taktiež aj dobré časti majú svoje slabšie chvíľky, jednoducho celková nevyrovnanosť), menšou výhodou je to, že tu dej naväzuje a priebežne sa hýbe. Nie zlé, no nie ani veľmi dobré. Hodnotenie prvej série - len tak tak za 2,5* Druhá séria - sa vedie v podobnom rytme, nie je to to síce už tak vtipné, lebo sa seriál viac od CSI tlačí smerom ku špionážnym filmom, no výsledok je podobný, navyše prvá polovica série ma tu bavila viac, druhá mi prišla menej zaujímavá. Hodnotenie - opäť niekde medzi 2 a 3mi *. Tretia séria - vyzerá to tak, že seriál si našiel po úvodnom tápaní svoju cestu, už definitívne opustil cestu CSI a vybral sa na plno špionážnym štýlom - je fajn, má svoje muchy (je to vlastne takmer rovnaké ako druhá séria - zase Hydra, boj medzi agentúrami a niektore "nesmrteľné" postavy, kedy bude po po Wardovi???), ale pomalšie tempo a ešte menej vtipných vsuviek (sú tu ešte nejaké?) skor pomohlo. Okrem množstva priemerných častí sa tu nájde aj pár skutočne kvalitných (napríklad 15.ta a 17.ta) Rozhodne lepší nadpriemer a hodnotenie 3,5* Štvrtá séria - opäť ide v nastavenom trende, len tu tentokrát idú do popredia klasické superhrdinské témy o tom, kto má právo rozhodovať o osudoch iných a podobné veci + nejaké ďalšie dejové odbočky a nové postavy. Znovu celkom solídna séria (opäť je časť 15. asi najlepšia), mala niekoľko slušných dejových zvratov, ale naopak aj niekoľko očividných a hlúpych (čiže lepší priemer) - 3,5*. Piata séria - konečne niečo úplne iné a z úvodu diváka celkom slušne odrovná (prvá časť mala niečo do seba). A celkovo mi príde piata séria ako najlepšia - jej prvá polovica je skvelá a aj druhá polovica je solídna. 4* Šiesta séria - Going full Star Trek, are we? Ak pre vás bola piata séria málo vesmírna, tak šiesta bude pre vás - dej je ako vystrihnutý z TNG, ale bez "šéfa" to už nie je ono a prišlo mi to ako trochu zbytočná (a v prvých troch štvrtinách zbytočne poblaznená) nadstavba k de facto ukončenému seriálu. Po veľmi kvalitnej a vážnej piatej sérii, mi táto prišla takmer ako paródia na doterajší seriál. Šiesta séria u mňa len za 2*. A siedma séria - ak šiesta séria pripomínala TNG, tak posledná séria rovno pripomína pôvodný Star Trek, cestovanie v čase do minulosti, roboti, alieny, ktorý chcú (opäť raz) zničiť Zem a tak ďalej.... opäť tak trochu pobláznené (seriózne časti sa striedajú s úplne uletenými), ale bavilo ma to viac ako predošlá séria. Úplne úžasná bola deviata časť, ktorá sice začala veselo, až absurdne (spomenul som si pri nej na obdobnú časť zo Xeny), ale mala všetko, od zamotaného deja, cez prekvapivé zvraty, akčné sekvencie, vtipné odbočky, romancu, ale aj nesmierne silný monológ v závere, za ktorý by sa nehanbili ani v Bladerunnerovi.  Celkovo séria za... úvod ma veľmi nebavil, ale záver (vlastne druhý a pravdu povediac lepší záver - je to dôstojný koniec, ktorý si seriál zaslúžil) celého seriálu to vytiahol na 4*. A siedma séria je v mojich očiach druhá najlepšia, po piatej. Výsledné hodnotenie - máme tu dve dosť (pod)priemerné série, ďalšie tri, ktoré su celkom OK a dve veľmi dobré, výsledné hodnotenie je teda celkom jasné (ak by bol pomer veľmi dobrých sérií trochu lepší, už by som rozmýšľal nad vyšším hodnotením, ale takto to tesne nevychádza). Deviatej časti poslednej série a pár ďalším (tým, ktoré som v tomto príspevku spomenul) by som nemal problém dať bez mihnutia plné hodnotenie, ale je tu problém tých ostatných častí.... () (menej) (viac)

spoock

Organizace Shield mi byla vždy někde, ale byl jsem trochu zvědav, jak si povede Marvel v seriálové podobě. Whedon ten pilot pojal jako zkracenou, a do velké míry osekanou, verzi jeho filmů. Casting nic moc, takřka nulové sblížení s hrdiny, snad až příliš autoři spoléhají na resuscitovaného šéfa. Triky docela OK, byť se nedají s těmi filmovými srovnat, ale je to seriál a lístky na něj platit nemusíme. Na to, že pilot by měl ukázat to nejlepší mně tohle příšlo dost odtažité, prvoplánový humor, který odkazuje na geekovského ducha mi spíš sedí do Big Bang Theory, než do něčeho takového. ()

mArtinko5MB

Prvy diel je pre mna slusne sklamanie. Tie hi-tech veci uplne prehnane, nesedelo mi to tam. Miestami tuctovy - az nanuteny humor a ? A malo toho marvelovskeho. Nakoniec prveho dielu klinec vsetkeho - lietajuce auto - really? To tam fakt nemuselo byt. Effekty nie su v ziadnom pripade na urovni poslenych marvell filmov. Veril som v serial, verim aj nadalej a dam mu sancu v nasledujucich castiach. Dufam len, ze to bude ovela lepsie a posnazia sa hlavne na tom deji, ktory bol hned zo zaciatku velmi tuctovy a okrem nadvaznosti na existujuce filmy v podstate nic svetaborne nepriniesol. 1. cast: 65%, 2. cast: povedal by som, ze este menej nadseny, ako z prvej casti. Nanutene vtipky, niektore sceny uplne mimo misu (ten zachranny cln v lietadle, wtf? ) 55%. - Po siedmej časti môžem s kľudným svedomím potvrdiť, že tohtoroční Marvels sú veľkým skamaním bezohľadu na to, akému publiku sú smerované. V seriáli sa nič nedeje, veľmi v ňom chýba niečo marvelovské. 45% ()

Lastsurvivor

Tak tohle se Marvelu opravdu nepovedlo. Dialogy i děj jsou na úrovni cartoonů, a to zvlášť po filmových Avengerech dost bolí. Po třech dílech přestávám sledovat. ()

Centime

Agenti na mě prozatím působí tak, že se Whedon na palubě SHIELD letadla snaží vytvořit podobný tým jako na Firefly, ale bohužel to mezi jednotlivými postavami vůbec nefunguje. Ani jedna z postav není výrazně charismatická a na agentu Coulsonovi se prostě stavět nedá, protože on jednoduše není a nikdy nebude ani zdaleka tak "cool" jak by si Marvelovci přáli a jak ho prezentují. Relativně nudný scénář způsobuje, že se divák občas musí zamyslet i nad vědeckými nesmysly á la Tony Stark. Problém je, že tady ty nesmysly nelze prominout, protože nepřináší žádné zajímavé nebo vtipné prvky. Zatím zklamání. ()

schluke

Americkej popkorňák hadr. Chvíli jsem si říkal jaký mají tvůrci smysl pro ironii a humor, ale pak mě došlo, že to opravdu myslí vážně. Místama celkem hloupý a k popukání :) ()

Stanmi

V rámci prozkoumávání filmového universa vydavatelství Marvel jsem se po shlédnutí všech filmů zaměřil také na tento seriál. Ten se věnuje činnosti speciální skupiny S.H.I.E.L.D.u, kterou vede dobře známý (a obživlý) agent Phil Coulson (Clark Gregg), kterého doplňují dva bouchači (Brett Dalton a Ming-Na Wen), dva vědci (Elizabeth Hestridge a Iain De Caestecker) a hackerka Skye (Chloe Bennet). Tvůrci si v prvních epizodách připravili v zásadě uzavřené epizody, ve kterých povětšinou řeší vždy jiný připad a jediným spojujícím prvkem tak po většinu času záhadné oživení agenta Coulsona. No první epizody jsou vyloženě průměrné, celkem jim škodí uzavřenost jednotlivých dílů a dějově se sice snaží navazovat na Avengers, Iron Mana 3 a Thora 2, ale někdy tak činí až moc okatě. Nicméně pokud člověk vydrží zhruba do poloviny první série, tak se celý seriál jako mávnutím kouzelného proutku změní v důstojného televizního pokračovatele marvelovského světa. Mamutí podíl na tom má příchod nové postavy - agenta Johna Garetta, kterého parádně ztvárnil Bill Paxton a také události, které se stali v druhém díla Captaina Americy. Tyto dvě věci zásadně mění běh událostí, epizody na sebe začnou navazovat, děj, napětí a tedy i kvalitní divácký zážitek se stupňují až do povedeného finále první řady, která uzavírá i otevirá dějové linie, takže na tu druhou sérii jsem rozhodně zvědavý. Jinak se v seriálu objeví několik postav z filmů, jako je Nick Fury (S. L. Jackson), Maria Hill (Cobie Smulders), Lady Sif (Jaime Alexander) či agent Sitwell (Maximiliano Hernández). Kromě nich se objeví v epizodních rolích také pár známějších tváří jako Peter MacNicol, Ian Hart či Brad Douriff. Díky kvalitní druhé polovině (a především poslední třetině) seriálu, tak celkově seriál lehce nadhodnotím s dobrou vírou, že mne druhá série nezklame. ()

Marty_cz

Na reakci, že Marvel vydá svůj vlastní seriál, jsem nemohl vydržet nedočkavostí. Hned jsem od toho očekával, že to bude jako jejich filmy a tady se stala ta chyba. Koukal jsem na to, ale spíše tak s donucení dokázal jsem se na to dívat, ale šlo spíš o to, že jsem měl zájem o produkt od Marvelu. Jinak vtipný, akční a z cela průměrný seriál. ()

gefr

Nejdřív jsem zkouknul 2 epizody a seriál odepsal. Velká chyba! Proukousal jsem se dál a po první sérii je to naprostá bomba! ()

ESNYR

Houpačkový efekt špatných a dobrých dílů je tady neustále aktivní. Nemá to moc co nabídnout, a když už něco nabídne, tak to je nabídnuto špatně ( episoda se SIF, byla fakt hrozná ) Coulson by měl být tahounem celého seriálu ( když je seriál postaven hlavně na jeho teamu ) ale prostě tím tahounem není. Závěr první série, sice dal pár odpovědí, ale přesto se nenašlo všechno co by divák očekával že se vysvětlí. Budu schovívavý a udělím 3 bodíky. ()

blondboss

Marvelovský debut v podobe prvého seriálu z prostredia Avengerov. A musím povedať, že vcelku podarený s množstvom akcie, zvratov aj humoru. A pár nadmieru sympatických hercov, hlavne Skye ma naozaj rozpálila :) Čo možno vytknúť, je pomalý rozbeh seriálu, ktorý každou časťou naberal na obrátkach. Druhá séria už v znamení boja Shieldu a Hydry, takže je sa naozaj na čo pozerať. Snáď už len dúfam, že sa tu objaví aj nejaký ten Avenger......Update po tretej sérii - miestami zbytočne naťahovaná a zdĺhavá, ale posledných pár častí bolo skvele napojených na Inhumans a už teraz sa teším na pokračovanie. Hodnotenie ale ostáva rovnaké. Update po siedmej sérii: Posledné tri série už si išli svoje a dosť odkloneno od línie Marvel univerza, na druhej strane ale so zaujímavými dejovými linkami využívajúc rôzne časové dimenzie a to vždy diváka poteší. Záverečná časť krásnym zhrnutím, ako všetci nakoniec dopadli. Celkové hodnotenie 80 % ()

VirglCZ

Po finále druhé sezóny zvedám na zasloužených 5 hvězd...SHIELDy sráží hlavně strašlivě pomalý rozjezd první sezóny, která připomínala spíše nepovedenou Aktu X, doprovázenou Coulsonovým otcovským mentorováním a všudypřítomnou May, která byla po dvacet dílů s přehledem kyselá jako prdel. Ke konci první série ovšem nejspíš někdo z produkce pohrozil defenestrací, protože scenáristé začali makat jako o život a spolu s nimi se rozjela i hlavní linie, která ve výsledku opravdu stojí za podívání, a vyzdvihla SHIELDy do kvalitativních nebes. Stejné filosofie se pak drží i série druhá, všechno odsypá v neuvěřitelném tempu, že se ani nestíháte nudit, a i když ke konci příběh trochu klopýtá, finále opravdu stojí za to a v podobě 90 ti minutového filmu tvoří daleko lepší zážitek, než byly poslední Marvelovské filmy! ()

Ereniss

Hodnocení za první řadu, na druhou mě už nenalákali. I přes to, že oceňuji návaznost na marvelácké filmy a jsem ráda, že Coulson dostal více prostoru a má svůj seriál, stále mi to nestojí za to, abych mu věnovala svůj čas. Třeba až budu v důchodu a nebudu mít co dělat :) ()

lmc

Pár otřesných herců a upadající kvalita díl od dílu - taková je tahle slátanina pro děti. Puberťáci se budou královsky bavit, starším osobám nedoporučuji. ()

Wyorax

Musím říct, že po rozpačitých prvních dílech jsem si seriál velice oblíbil, je z něj cítit stoupající kvalita a viditelné provázání se zbytkem Marvell universa na filmových plátnech, občasné slabší díly překonávají velmi silné, až překvapivě dobré, které si nezadají nic s některými filmy od Marvellu. 1. série dobrá, 2. výborná, 3. série naprostý luxus, 4. série po kvalitním začátku upadal do kopie Matrixu, ale druhá část zase velmi vydařená... 5. série je kvalitativně opět na špici ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Nick Fury dostane vlastní seriál

Nick Fury dostane vlastní seriál

29.09.2020

Samuel L. Jackson je připraven vrátit se ve vlastním seriálu na streamovací službě Disney+. Jeho postava Nicka Furyho by se měla dočkat nového seriálu, který napíše Kyle Bradstreet (Mr. Robot). Zatím… (viac)

Marvel TV žije dál

Marvel TV žije dál

15.08.2019

Když se řekne Marvel, spoustu lidí okamžitě napadne Kevin Feige, šéf filmové divize. Jenže pak je tu i Marvel TV, mladší bratříček, který má na svědomí například Agenti S.H.I.E.L.D., nebo všechny… (viac)

Jak seriály změní marvelovské univerzum?

Jak seriály změní marvelovské univerzum?

30.06.2019

Šéf Marvel Studios Kevin Feige stále dává rozhovory v rámci PR kolečka před novým Spider-Man: Daleko od domova a jeden z nich se teď stočil i směrem k blížícím se seriálům na streamovací službě… (viac)