Vikingovia

• Česko Vikingové (viac)
Írsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvorcovia:

Michael Hirst

Scenár:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Travis Fimmel, Katheryn Winnick, Gustaf Skarsgård, Clive Standen, Alexander Ludwig, Linus Roache, Moe Dunford, Jessalyn Gilsig, Jefferson Hall (viac)

Recenzie používateľa Eliott k tomuto seriálu (93)

Smrť všade navôkol (2016) (S04E09)

70% Lepší průměr a příprava na finální bitvu, ale i tak se moc nestalo a seriál dlouhodobě spíše upadá. ()

Posledná loď (2016) (S04E10)

Epizodu bych rozdělil na 2 části. Na neuspokojivou bitvu která nebyla nápaditá ani zajímavá. Nicméně ze všeho nejhorší byl fakt, že Rollo, ačkoli to byl surovec a prostý válečník, dokázal kompletně okopíroval stavbu i bojovou taktiku Vikingů vycvičit v tomto ohledu vlastní armádu během několika málo let a pak porazit mnohem tímto hloupým způsobem přemoci síly svého bratra. To vše ke všemu na bojovém ,,hřišti vikingů" mimo bezpečí hradeb města. Za jedinou dobrou scénu tak považuji Rollův průchod uličkou oslavujících lidí a následnou scénu s,,hail Caesar". hodnocení okolo 50-60% Druhá část, plna již dříve zmíněné zbytečné vaty však byla celkem ubohá. Následuje podstatný časový posun, odhalila se skrytá pravda a rychlé seznámení s novými postavami. Konec s návratem ztraceného Ragnara byla třešničkou na smrdutém dortu této epizody. dalších 50% a ačkoli bych dal asi hvězdy 3, tak vzhledem k celkovému hodnocení se přikloním k dolní hranici 50% ()

Outsider (2016) (S04E11)

Pomalu se vyvíjející i když v tomto případě nezbytná epizoda pro seznámení se s čerstvou záplavou nových postav po značném časovém odskoku. Hodnotím celkem pozitivně navzdory všelijaké nudné výplně, neboť mě epizoda i tak docela bavila. Trosky Ragnara je mi však líto. ()

Vízie (2016) (S04E12)

Bohužel celá epizoda ukazovala pouze vize, Ragnarovo zoufalství a Ivarovu temnou stránku. Nenašel jsem v tom mnoho zalíbení 50% ()

Dve cesty (2016) (S04E13)

Epizoda je to dost dobrá a vcelku i napínavá. Líbí se mi Ragnarův vztah se synem a jeho skrytý plán. Dále bitka na konec je super i když trochu chaotická. 75% ()

V neistom čase pred svitaním (2016) (S04E14)

Opět výborná epizoda po hoooodně dlouhé době a pravděpodobně zůstane i poslední. Vše, co se zde nachází je prostě bezchybné: Zejména tedy poslední rozhovor králů Ragnara s Ekbertem, dále tu je Ubbe a jeho rozčilení nad smrtí matky a nezapomeňme ani na povedený vtípek s Magnusem. 99% PS: Auslag byla hrozná kráva a její přítomnost v seriálu jsem nikdy moc nemusel, ale Lagertha tohle nemusela dělat. ()

Všetci jeho anjeli (2016) (S04E15)

Další skvělá i když velice smutná epizoda. 85% ()

Križovatky (2017) (S04E16)

I když stále velmi silně cítím úpadek celého seriálu, tak si moc užívám vikingské rabování, které zde bylo úžasně podchyceno. Děj blízko Ragnarovi smrti je stále dost bohatý a Helga je fakt divná (zajímavé souvětí hehe). 71% PS: Moc se mi líbilo Rollovo nadšení během plenění města. ()

Veľká armáda (2017) (S04E17)

Další poměrně super a zajímavá epizoda. 80% ()

Pomsta (2017) (S04E18)

Nejslabší částí epizody byla oběť. Ke zbytku epizody již nemám moc co vytknout a nejvíce jsem si užil pomstu na Aellovi. Myslím, že i Aethelwulf si zaslouží vše co se k němu blíží, nicméně Ekbert se v mých očích vykoupil. ()

V predvečer (2017) (S04E19)

Div, že jsem opět nedal 5 hvězd. Těsně to však uniklo, neboť tato bitva byla vlastně jen mnoho zmateného pobíhaní okolo, trocha vraždění zbytečných pěšáků hlavními postavami aby to pak v nejlepším skončilo. 85% ()

Zúčtovanie (2017) (S04E20)

Konec odpovídá zhruba výkonu druhé poloviny čtvrté série a tak tedy 4*. Plusy epizody jsou všechny scény s Ekbertem a syny Ragnara a pak také bitva. Zato mínusy jsou pološílená Helga, která už mě začínala pěkně štvát a tak mi ji ani nebylo líto. ()

Season 5 (2017) (S05)

První polovina série a to 1-11 díl je témeř až ztráta času kterou, kterou bych hodnotil něco mezi 0-25% a druhá polovina sice začíná také otřesně (12-20), ale v několika epizodách vyniká. Je neuvěřitelné jak nevyvážené jsou jednotlivé epizody. V jednom díle bych nejraději dal odpad a pak je tu jedna epizoda, kdy váhám neudělit-li 5 hvězd. Ve výsledku dávám 1 hvězdu , jelikož jsem naprosto znechucený, nelogičnostmi a nesympatičností hlavních postav, ale kdybych měl hodnotit jednotlivé dějové linky, tak Flokiho dobroudružství bych hodnotil Odpadem (jeho části přitížily celé sérii) a zbytek postav už se nějak plácal jako ryba na souši a přátelili se a nenáviděli jak se jim to hodilo, neboť si odpouštěli všemožné zrady a vraždy a nebo na ně úplně zapomínali. Také výsledek toho všeho nebyl vždy nic moc. Sám nevím jestli budu chtít na další sérii s takovou koukat. 20-30%. PS: Oázou v tomhle zoufalství je epizoda Co se děje v jeskyni, kdy Ubbe prokáže svoji vysokou hodnotu pro seriál. ()

Kráľ Rybár (2017) (S05E01)

To mají tvůrci tak krátkou paměť? V posledním díle 4 série Torvi buďto umírala a nebo byla alespoň velmi těžce zraněná a prošpikovaná několika šípy a tady si druhý den po boji vesele pobíhá a trénuje se synem. Nicméně i mimo to zde bylo všechno špatně. Bylo by to nudné skoro na odpad, ale dobývaní Yorku to u mě zvedlo alespoň na 2 hvězdy. 43% ()

Zem Bohov (2017) (S05E02)

Jedna z nejslabších epizod vůbec. V Kattegatu i v Yorku se jen bezvýznamně a vcelku nudně handrkují o moc (1*). Flokiho část je prostě k uzoufání (odpad). Bjorn tu vůbec není a tak jedinou dobrou částí zde zůstává sjednocení anglických armád.(3*) 20% celkově a velké zklamání. ()

Vlasť (2017) (S05E03)

Ivarův plot docela zajímavý, ale stále je tu hodně nelogičností v jednání hlavních postav. Flokiho část je navíc naprostá ztráta času. Za bitvu a nakládačku Ragnarových synů dávám 3 hvězdy, ale je to spíš tak na 50% ()

Plán (2017) (S05E04)

Velký špatný, Bjorn a jeho dobrodružství s jedinou zajímavou scénou 2*. Kattegat se stejným počtem zajímavých scén 1*. Ve westfoldech se prakticky nic nestane, když to nic je celkem zajímavé 2*. Dále Ivar má zřejmě zajímavý plán, ale zde nebylo nic ukázané 3* a situace v campu angličanů další 2* s jedinou zajímavou scénou jak Ethelwulf křičí na bishopa heahmunda. ()

Zajatec (2017) (S05E05)

Co to zas bylo za debilní plán se schovat na to nejhorší možné místo do kanálu a pak vylézt ven v ten nejhorší možný okamžik, když je nepřítel v pohotovosti a všude kolem vás z kanálových děr do naprosté nevýhody a přesto zvítězit? To už Tvůrcům došly všechny logické nápady? Po téhle náloži pak divákovi už ani nevadí, že si Floki odcestoval na mini lodičce bez navigace po větru ka ho bohové dovedou a pak je v rámci několika dalších dní schopen se opět bez navigace vrátit nazpět do Kattegatu. Ani Bjorn moc uspokojení v epizodě nepřinese a tak jsem měl dost práce neohodnotit epizodu odpadově. Jedna hvězda alespoň za tu bitvu. (hodnotím čistě technické provedení soubojů jelikož to bylo celkem hloupé) 20% ()

Spln (2018) (S05E07)

Další nudná a často ne příliš logická epizoda. Což je patrně už zvykem této celé série. Vážně nedokážu pochopit to kouzlo, neboť jsem si plně vědom, toho jak je seriál v tomto bodě špatný, nicméně to chci přesto dokoukat a vidět čeho jsou ti pitomci ještě schopni (myšleno tvůrci). 25% ()

Žart (2018) (S05E08)

Tak trochu mi příjde, že se tvůrci vůbec nezamýšlí nad tím co ty hlavní postavy melou. Tak oni si vytvoří tuhle diplomatickou schůzi, kde hlavní postavy brečí o míru a dohodě bez násilí na nevinných mladých bojovnících a pak když se to vyhrotí a vytáhnou se meče, tak si to najednou vůdci vyříkat nechtějí a rozhodnou se, že to za ně vyřeší jejich armády mladých nevinných bojovníků. Floki opět škoda mluvit a bitva je zase jednou  z těch podprůměrných. Ivar se prokáže jako zbytečný a divný. Jediné sympatické postavy tu jsou Bjorn s Ubbem a to je trochu málo. ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Seriál Vikingové od History Channel odplouvá se svojí závěrečnou šestou řadou do věčných lovišť, streamovací služba Netflix má teď pro fanoušky drsných seveřanů ale dobré zprávy. Spolu s tvůrcem… (viac)

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Největší hit stanice History seriál Vikingové se blíží do finále. Seriál bude zakončen šestou sérií pravděpodobně zkraje roku 2020 a jeho tvůrce Michael Hirst (Tudorovci) spolu se studiem MGM… (viac)

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku