Ragnar pokračuje v presviedčaní Vikingov, aby sa spolu s ním plavili na západ do Anglicka. Niektorých musí dokonca podplácať lacnými čačkami. Björnov plán je jasný - doplávať do Stredomoria a vyplieniť Rím. Pomôcť mu má tiež Harald s jeho bratom. Ďalšiu výpomoc budú hľadať v Paríži u strýka Rolla. Medzitým rastie napätie medzi Ragnarovými synmi a otrokyňou Margrethe. Ona totiž pozná Ivarovo tajomstvo, kvôli ktorému je schopný aj vraždiť. (TV JOJ)

Trevor

Bohužiaľ epizóda s vidinami nepriniesla nič výnimočné, stretnutie Ragnara s Auslag už nudnejšie ani nemohlo byť a nebyt Bjornovho odchodu na cestu do Stredzemného mora v epizóde sa vlastne neudialo vôbec nič. Teda udialo. ragnar padol na také dno, že dokonca aj mňa to zarazilo, a to ho nepovažujem za sympatickú postavu. Záver s búrkou na ceste Ragnara s Ingvarom by sa skôr hodil do komiksu o Thorovi ako do tohto seriálu a naozaj ťažko nájsť na tejto epizóde čokoľvek pozitívne, snáď len to, že do ďalších častí dej sľubuje podstatne lepší dej, kedže horšie to už byť nemôže. ()

Necrotongue

A je to tu zas. O čem to bylo? Kromě vyplutí Bjorna et consortes k Normandii a možná i dál a Ragnara s Ivarem do Anglie byl děj až děsivě prázdný. Jasně se ukazuje, že dvojnásobný počet epizod na jednu sezónu je na tvůrce příliš velkým soustem, místo kvalitního příběhu tak dostáváme jakousi vatu, jen aby se něco natočilo. ()

Arkanoid

Bratia sa dozvedia o Ivarových násilnostiach a Ubbe vyjadrí, že sa ho bojí. Najviac si to uňho nahne Sigurd pri pamätnom obede. Ivar ukazuje odhodlanie dodržať slovo dané otcovi, ten si ho chráni počas nebezpečnej búrky. Domasedom a babským pupkom teda nie je on, ale jeho bratia Ubbe a Sigurd. Zaplatená posádka starých chlapov sa Ragnarovi zjavne nevyplatí, to už ale bude iný príbeh. Bjorn zažíva slávu a všetky jej potešenia, ešte len sa vydal na cestu. Čiastočne dobrodružná epizóda, snáď v tej ďalšej uvidíme aj krv. ()

DeRoyce

Díky bohu za to, že se hned 12. epizoda slibně sune zpět k k vikingskému standardu, na který si člověk za 4 série zvykl, protože u 11. epizody jsem se docela zhrozil a polil mě studený pot - zkrátka brak, o ničem. Doufám, že se bude vzestupný potenciál realizovat i v dalších dílech. Odchod Fimmela se nám pomalu, ale jistě, blíží, vedle paráního Bjorna a užasné Lagherthy a z toho, co je momentálně na place, nevím, kdo seriál potáhne a jestli to není onen nevyhnutelný zlom v úspěšnosti celé severské epopeje. No, nechejme se překvapit. V tomto roce zkončilo několik úžasných projektů, proto jsem rád, že se minimálně v příštím roce s Vikingama od History channel ještě setkám.. ()