Ragnar sa vydáva na svoju poslednú cestu k bránam Valhally. Kráľ Ecbert ho odovzdáva kráľovi Aelleovi, ktorý má s Ragnarom isté plány. Ivara pošlú domov do Kattegatu. Tam očakáva od bratov pomoc, aby spoločne pomstili svojho otca. (TV JOJ)

0verseer

”I do not believe in the god's existence. Man is master of his own faith, not gods. The gods are man's creation, to give answers that they are too afraid to give themselves.” Trpký koniec dlhej Ragnarovej cesty, ktorú bolo vo drvivej väčšine epizód radosť sledovať. Travis Fimmel si ešte raz zaslúži poklonu, veď si tu koniec-koncov i zrejme našiel svoju životnú úlohu a vytvoril jednu z najlepších seriálových postáv vôbec. PS: Palec hore za Ódina v závere. ()

PozorGranat

SPOILER Milník seriálu. Díl, který pokračování dějství otočil o sto osmdesát stupňů. Nyní se z novely stal román; děj již nerozvíjí osud jedné postavy, ale točí se okolo mnoha vedlejších - ze kterých se, pochopitelně, staly hlavní charaktery seriálu. Podle mého názoru to byl až moc rychlý spád osudu Ragnara, určitě by se z jeho života dalo vyždímat více; a ač to bylo nevyhnutelné, nečekal jsem to tak brzy. ()

Najt

Tohle pro mě byla velice těžká epizoda, jelikož odešla nejlepší postava ze seriálu a mě je jasný, že už to nebude ono. Prostě tam bude chybět ať je to lepší sebevíc. Na druhou stranu Ragnar věděl, že svý lidi do Anglie nedostane a pomstu tak nevykoná, takže uspořádal spletitý plán. Šlo to udělat i jinak. Sice skvělá epizoda, ale já jsem naštvaný. ()

BROKEN_

SPOILERY: Tuhle epizodu nebudu hodnotit, protože nevím jak. Zakončení Ragnarova příběhu může být pro někoho zklamáním. Pro mě středně. Přesně takhle totiž Ragnar umřel i ve skutečnosti. Asi patnáct minut před koncem mi začali téct slzy. Celkem dost slz na ty předchozí epizody. No a závěr? To jsem bulel jak malý dítě. Ragnar odešel jako největší Viking, který do poslední sekundy svého života naděloval strach svým nepřátelům. Jeho poslední proslov mě dostal. Ragnar Lothbrok navždy zůstane v mém srdci jako ta nejlepší a nejlíp zahraná( Travis Fimmel ) seriálová postava. Budu koukat do té doby než Ragnarovy synové nevykonají svou pomstu. Pak končím s tímhle seriálem, protože bez Ragnara nikdy už dál. ( no, koukám pořád mimochodem :-D ) ()

jarmik

Na spoilery už asi není třeba upozorňovat, protože jsem asi poslední, kdo se k Vikingům dostal až teď. :) Jelikož legenda praví, že byl Ragnar Lothbrok popraven králem Aellou svržením do jámy s hady, předpokládal jsem, že to k tomu dospěje. Libí se mi, že alespoň v té kleci se z Ragnara ještě na chvíli stal největší drsňák, co kdy v nějakém seriálu byl. Strašně mě štvalo, když z něj tvůrci udělali trosku, která se ponižuje. Nakonec ale naháněl svým nepřátelům hrůzu do posledního dechu. Doufám jen, že jej jeho synové, z nichž jsem zatím alespoň trochu oblíbil snad jen Ivara, skutečně pomstí a useknou hlavu nejlépe všem anglickým králům, místo vyvražďování bezmocných lidí v klášterech a mešitách a chlastání s Rollem, největším zrádcem seriálu... ()

• Hadi, kteří jsou nasypáni do jámy a následně se plazí po Ragnarovi (Travis Fimmel), jsou skuteční a jedná se o krajty, užovky a hroznýše - nejedovaté a neagresivní druhy běžně chované v teráriích. Hadi, kteří Ragnara koušou, jsou digitálně dodělaní. (cze.Oi)