Vikingovia

• Česko Vikingové (viac)
Írsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvorcovia:

Michael Hirst

Scenár:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Travis Fimmel, Katheryn Winnick, Gustaf Skarsgård, Clive Standen, Alexander Ludwig, Linus Roache, Moe Dunford, Jessalyn Gilsig, Jefferson Hall (viac)

Recenzie používateľa johnsnow k tomuto seriálu (96)

Krvavá rieka (2016) (S04E07)

Oproti minulému dielu zlepšenie. Bitka cool a drsná, Rollo s nimi pekne vydrbal. Floki prišiel o svoju Helgu, ale bola to nič moc postava. Ragnar je totálne v hajzlu z drog, dokonca debatí s mŕtvou hlavou. V Kattegate náš pútnik práši jednu za druhou a vo Wessexe má vypičenec Ecbert šancu vládnuť dvom kráľovstvám, Tak uvidíme čo z toho bude. Ale po minulom diely fakt fajn part. ()

Lode na suchu (2016) (S04E08)

Síce pomalšia ale prekvapivá epizóda. Najprv zisťujem, že Flokiho Helga to prežila, takže som sa u minulého dielu mýlil ale stane sa. Ragnar ukuje nový plán na to ako sa dostať k Parížu a uznám, že to nie je zlý nápad. No a máme tu pár úmrtí. Jednoruký tučko bol nezaujímavá postava ale tak dostal čo si zaslúžil. Ragnar zajebal(konečne) tú čínsku dílerku a vo Wessexe sa Kwenthrith dozvedá že vypičenec Egbert s ňou pekne vydrbal a tak sa ho rozhodne zabiť. A rátal som s tým, že zaváha a vypičenec Egbert to využije a zabije ju a nakoniec ju zabije Judith. No to som kukal s otvorenou papuľou. Hej a Harbarda nekomentujem hrá ho síce dobrý herec ale je to kurevnícky chuj nič vác. ()

Smrť všade navôkol (2016) (S04E09)

Masaker farmárskej rodiny a smrť Horikovho syna sú fakt cool, ale inak je to to isté. Rollo v Paríži akurát nemôže prášiť a kráľ je očividne inak orientovaný (ale akože kde bol nejaký náznak). Vypičenec Egbert je korunovaný na kráľa Mercie a vyžratec Eila je z toho "bohovsky" nadšený, a ich rozhovor je tiež fajn. V Kattegate umiera Bjornova dcéra a tá krava Aslaug sa stala ožrankou ktorú sundáva malé kripľavé decko. A ragnara nekomentujem, ten je v hajzli. A záver vnadí na poriadnu bitku tak uvidíme. Hej a Athelstanov syn sa stáva ochrancom pápeža, to bolo tiež fajn. ()

Posledná loď (2016) (S04E10)

Prvá akčná polka rozhodne fajn. Super krvavé súboje a Ragnar dostáva opäť na piču. Plus konečne aj Franský kráľ ukázal, že mu to pálí a poslal k pánu tých dvoch vymrdancov. Avšak druhá polka kde sa skočí v deji o pár rokov dopredu už nie je zaujímavá krom toho, že Bjorn sa chystá na stredozemné more a Aslaug chľasce jak dúha. ()

Outsider (2016) (S04E11)

Zaujímavý kvázi reštart kde spoznávame už dospelých synov Ragnara a musím uznať, že minimálne Hvitserk, Ubbe a Ivar sú oveľa charizmatickejší než Ragnar či Bjorn, Sigurd nič extra. Aslaug po dlhej dobe nemala žiadnu scénu čo je fajn.  Lagertha sa lesbí a Ragnar sa pripravuje na návrat do Anglicka. Mimo sever sme sa teraz nepozreli čo je trošku škoda ale beriem. ()

Vízie (2016) (S04E12)

Epizóda ktorá okrem záverečných 5 minút kde sa Ragnar vybral so sebrankou na 3 lodkách na Raid a dostal na papuľu od búrky stála za vilížprdel. Ale Ivar  sa stáva mojim obľúbencom ale i Hvitserk s Ubbem majú potenciál. ()

Dve cesty (2016) (S04E13)

Pasáže Bjorna sú celkom fajn a aj Rollove vytrestanie bolo dobré. Ragnarovi ultimátne zajebalo a vykilil si celý tým a nakoniec došiel až pred brány vypičenca Ecberta, no myslím, že jeho život sa kráti. Lagherta sa rozhodla vziať si späť kattegat a musím uznať, že bitka potešila, aj keď bola kratšia. Akurát tento čin vyvolá kucapacu( a pokiaľ nie tak ide tento seroš fakt do zadnice.) ()

V neistom čase pred svitaním (2016) (S04E14)

I keď síce rozhvor ragnara a vypičenca Ecberta je nuda k posraní a krom toho sa neudeje nič extra zásadné. je tu jedna vec ktorá ma núti dať 5*. Aslaug je konečne v piči. A opakujem sa ale cítim, že sa blíži kucapaca. ()

Všetci jeho anjeli (2016) (S04E15)

Ragnar odchádza an večnosť a jeho smrť je teda naozaj slušná a jeho posledná speech tiež stojí zato. Nuž môžeme očakávať už spomínanú kucapacu. ()

Križovatky (2017) (S04E16)

Predkrm pred tým než sa pôjde na kucapacu. Avšak tentokrát veľmi fajn. Ivar ukazuje, že Lagertha urobili chybu keď Aslaug poslala k pánu a potvrdí jej to aj veštec. ja si však myslím, že Ivar nebude ten ktorý ju pošle k pánu.  Raid na moslimov celkom ok akurát to, že Floki ich nechal pri modlení nažive hádam neznamená že konvertuje. a pasáž s Odinom je cool. P.S. Po prečítaní ostatných komentárov mi trkvasovi doplo prečo Floki urobil v chráme čo urobil. ()

Veľká armáda (2017) (S04E17)

pasáž skoro ako rudá svadba z GOT ma až nadvihovala na stolku avšak bohužiaľ zasraný Bjorn dorazil v tej najnevhodnejšej(pre fanúšikov lagerthy najvhodnejšej) chvíli. Scéna vypičenca Egberta s vnukom bola fajn, až som prekvapený. Judith išla varovať vyžratca Eilu ale ten nepočúva a zrejme sa jeho koniec blíži. Rollov návrat prekvapil, čakal som, že mu dá na pysk ale že mu prijebe po frňáku to už nie. A v závere sa Bjorn rozhodne prefiknúť frajerku svojej matky ale tak na to, že  v tomto seriáli je kurvenie denným chlebom si už asi každý zvykol. ()

Pomsta (2017) (S04E18)

Fakt díky za tak kokotský diel kde okrem smrti vyžratca Eilu nie je nič pozitívne. Kým sa vypláva tak to trvá a bitka je off screen tak akože choďte viete kam. najhoršia epizóda celej série. ()

V predvečer (2017) (S04E19)

najprv sa dočkáme prekvapivej a nečakanej akčnej scény v Kattegate kde náš zjazvený maestro skurví útok a skončí na ražni. Potom vidíme vo Wessexe princa ako sa pripravuje na boj, ako dostáva požehnanie a podobné veci. No a zároveň kráľ Harald zadrbe manžela tej po ktorej šiel, tá ho následne zláka na svoju kundu a chce ho zabiť. Ešte že jeho brat to prekukol a poslal k pánu ju. A záver ma vystrašil, zase som čakal odfláklú bitku ale našťastie to bol iba slušný predkrm. Hej a kriplík Ivar je super postava ale tipujem že Hvitserk tiež povie svoje ale zrejme až v 5 sérii. ()

Zúčtovanie (2017) (S04E20)

No síce tá finálna bitka nebola tak fajn ako by som čakal ale dala sa, bola dobrá a bahenne špinavá. Vypičenec Egbert predal korunu synovi a Ragnarovi dal do dŕžav pôdu. Otázka znie či mal na to právo keďže dobrovoľne dal korunu synovi. Myslím, že nie a to bude jeden z dôvodov na kucapacu v 5. sérii. No následne ide Egbert k pánu a Ivar mrdne po najviac useless synovi Ragnara Sigurdovi sekeru a porieši to s ním. Mne chýbať nebude. Ešte tak zajebať Bjorna a Lagerthu a budem happy ale to sa asi tak skoro (ak vôbec) nestane. Jo a záver s biskupom v podaní Jonathana Rhys-Meyersa je zaujímavý, zrejme to nebude len biskup a kurevník. ()

Season 5 (2017) (S05)

5 sezóna bola teda slabá a  fakt to tam najviac ťahal Kriplík a hold no asi už ani nikto. Pár smrtí potešilo, prá naštvalo, pár preživších čo som dúfal, že sa obrátia hor kardanom tiež nasrali. Súboje niektoré super, niektoré na análny otvor. Flokiho linka to bolo utrpenie, dúfam, že v ďalšej sérii alebo zdechne alebo sa vráti ale nech už tam žiadny Island nie je. ()

Kráľ Rybár (2017) (S05E01)

No musím uznať, že celkom zaujímavý beginning oproti prvému dielu 4. série. dokonca sa dočkáme i jednej fajn bitky, následuje krutý masaker kresťanov( som zvedavý jaký masaker, ak vôbec bude na maurskom území kde sa vydáva Bjorn). Ivar je psychoturbokokot ale páči sa mi a v tomto dieli sa i Hvitserk ukázal ako krutý týpek.  Floki ide do prdele, vrátiť sa nemusí, mne chýbať nebude. No a v závere vidíme celkom fajn scénu v Kattegate kde náš harald zisťuje, že jeho plán nevyšiel ale pochybujem, že ho Lagertha nechá zabiť. Jo a Torvi nechápem. Minule dostala dve šípy do tela a teraz sa vystrábila a cvične bojuje zo synom? Ehm, asi žere nejaké vikingské steroidy. A meyers zatiaľ nič extra ale vyzerá na dobrého psychoša. ()

Zem Bohov (2017) (S05E02)

Epizóda ktorá potvrdí, že Lagertha je piča. miesto aby haralda zabila sa mu povozí na inštrumente a následne ho jeho muži oslobodia a ešte unesú aj dvornú lagerthinu lížpičku. A tie kurvy tvorcovské to dajú offscreen akože díky. No a čo sa týka Anglicka tak okrem toho, že mladý kráľ z Wesssexu dorazí Meyersovi na pomoc sa dozvedáme, že Ivar má osobné gorily a, že si dal na nohy niečo vďaka čomu "chodí" Jo a Floki žiaľbohu sa nevydrbal zo scény ale objavil zrejme Island. ()

Vlasť (2017) (S05E03)

Ivarov výjeb s jednotkami Sasov skvelý a pasáž kde sedí na zemi od krvi a vreští po saských vojakoch je epic. Škoda, že pasáž s Haraldom je o hovne, ale aspoň dostane cez papuľu a pasáž Flokiho je taká, že mal som pocit, že už chcípne a hovbys, ten prežije šicko hajzlík jeden. No a výjeb Meyersa s Ubbem a Hvitserkom sa dal čakať fakt urobili chybu a Ivar im za to patrične vynadal a ja veru tiež. No a čo sa týka Bjorna tak je potvrdené že mimo kresťanov nemá Hollywood gule zabíjať moslimov, pretože niekto na lodi Bjornovi tvrdí aby tam šiel ako obchodník. Ale stavím sa, že akonáhle dorazí kdesi ďalej za Hispániu ku kresťanom zase to bude masaker. No čo narobíme, svet sa v prdel obracia. ()

Plán (2017) (S05E04)

Taký relatívne pokojný diel kde Bjorn navštívi byzantíncov, Harald si vezme Astrid za ženu a Floki sa sám so sebou vypráva na Islande. ubbeho chce Lagertha naverbovať tak dúfam, že odmietne. A Ivar zase pekne vyjebal zo Sasmi. Ten kriplík je fakt týpek. ()

Zajatec (2017) (S05E05)

Tak po dlhšej dobe sa vrátim k tomuto počinu a  dostanem toto? Really? tak akože v minulej epizóde sa heahmund opýta prečo sú krysy vonku a v tejto sa veselia, že severania odtiahli? Ach no nič dobre radšej to kašlem a strhávam *. Bitka skvelá aj návrat Flokiho do kattegatu, akurát ho mohla Lagertha kilnúť, bol by od neho pokoj.  Pasáž Bjorna celkom funny ked jeho spoločník nedostal do postele ženu ale muža a aj pohostenie stálo zato. A asi najlepší ending aký zatiaľ tento seroš mal. ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Seriál Vikingové od History Channel odplouvá se svojí závěrečnou šestou řadou do věčných lovišť, streamovací služba Netflix má teď pro fanoušky drsných seveřanů ale dobré zprávy. Spolu s tvůrcem… (viac)

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Největší hit stanice History seriál Vikingové se blíží do finále. Seriál bude zakončen šestou sérií pravděpodobně zkraje roku 2020 a jeho tvůrce Michael Hirst (Tudorovci) spolu se studiem MGM… (viac)

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku