Vikingovia

• Česko Vikingové (viac)
Írsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvorcovia:

Michael Hirst

Scenár:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Travis Fimmel, Katheryn Winnick, Gustaf Skarsgård, Clive Standen, Alexander Ludwig, Linus Roache, Moe Dunford, Jessalyn Gilsig, Jefferson Hall (viac)

Jillen

Až na Fimmela, který opravdu neumí hrát, je to pecka. Ty jeho škleby a úsměvky spolu s ušeptaným hlasem jsou na hlavního hrdinu až příliš iritující, než abych je mohl ignorovat. Na další řadu, pokud bude, se však těším velice, neboť s ostatním nemám žádný problém :-). 80%... druhá řada perfektních 90%...třetí řada drží krok a zatím nemám jediný důvod pochybovat o "naplnění" již tak dost vysoko nastavené latě :-) ()

erased

Nedá se nevypíchnout, že na rozdíl od konkurenčních historických, popř. fantasy seriálů není největším lákadlem Vikingů spletitý příběh plný intrik, ale dobová a hlavně místní atmosféra. Z každého vyšišlaného slova anglicky mluvících nordů, z každé malé rekvizity v autentických osadách, z každé potem nasáklé místnosti i z každé chaotické šarvátky vyloženě sálá duch temného období západní civilizace a všudypřítomný skandinávský chlad. Obsahově odysea Ragnara Lothbroka spíš připomíná jeho rodinnou kroniku - jednoduchý a poměrně předvídatelný děj pluje víceméně přímočaře, nebojí se v čase přeskakovat neobvykle dlouhá období, a ve výsledku tak nenudí, ale ani zvlášť nenadchne. Hlavní je v tomto případě prostě ta mrazivá výprava, perfektní vizuál a mimo jiné i hudbou navozená stylizace. První řada byla v tomto spíš jen náznakem a příslibem do budoucna, na kterém se i přes očividné nadšení tvůrců podepisoval skromný rozpočet, ale její pokračování už je na seriálovém poli naprosto plnohodnotnou hostinou. Toho si očividně autoři byli plně vědomi, stejně jako obtíží spojených s navázáním na takovou lahůdku. Třetí série tak zase přesedlává na nového koně a ve výsledku je i přes nesporné kvality drobným krůčkem zpět, především kvůli už příliš velké roztěkanosti napříč celou sezónou. Tolik oblíbené chladné skandinávské prostředí se vyskytuje prakticky pouze v první polovině, a téměř výhradně v ženské společnosti, i tak je ale návštěva Poutníka asi nejsilnějším zážitkem série, a především nenapodobytelným tripem. Přesto spolu s ní se prolínající linkou v Anglii obsahově poměrně vyšumí do ztracena. Následné dobývání Paříže mrtvým mužem je pak přesně tak velkolepé, jako premisa slibuje, jenže tato kapitola ve výsledku stejně spíš rozehrává novou linku, než aby konečně nějakou uzavřela. V čem však tato sezóna vyniká je náboženský podtext motající hlavu všem jednotlivým hráčům, a z něj vzniklé konflikty. Prázdné pohledy ani šílené řeči nevypadají, jako by se snažily jakkoliv držet reality, nicméně dělají pro mystickou atmosféru první a poslední. Ta dějová překombinovanost je tedy jedinou drobnou vadou na kráse. Vikingové totiž dosud byli jednoduší a efektní. Jinak si je ani nedokážu představit. ()

Freemind

Po třetí a čtvrté sérii jdu o hvězdičku dolů. Tvůrci už dávno - jak se říká - přeskočili žraloka, zprvu jednotlivé kravinky se postupně začaly vrstvit. Teď jsme najednou ve světě, kde vikingský náčelník chodí po Paříži s nakulmovanými loknami a městský lord si užívá ve sklepích sadomaso hrátky, zatímco velký Ragnar má čínskou milenku a fetuje drogy z dovozu. Škoda, vyvíjelo se to slibně. ()

esopesokeso

Dopozeral som akurát prvý diel a vidím v tom potenciál.Predpokladám, že fantazijné prvky sa tu budú objavovať s mierou, čo není na škodu.Pri pozeraní som si nemohol pomôcť a zrovnával som to so seriálom Game of Thrones.A dospel som k názoru, že ak dalšie diely budu scénaristicky prešpikované, tak sa zrodil seriálový brat GoT.Hned by som tomu naparil 5*, ale nechcem sa unáhliť.Už aby vyšli dalšie diely......................................................................................................... Tak už som dopozeral prvú sériu, ale na Got to nemá ani zdaleka.Normálne uvažujem, či tých 5* je aj oprávnených, ale tak stojí to za pozretie.. ()

italka63

Po sedmi dílech si ještě pořád netroufám hodnotit, mezi tři a čtyři....zůstalo to i po dokoukání série-možná jsem očekávala něco mírně jiného, možná ta ponurá krajina se svým pochmurným kouzlem...každopádně Ragnar a jeho bratr mě zaujali...ale zatím ne na víc, než na tři hvězdy. No, po šesti dílech druhé řady zvedám na čtyři hvězdy, seriál má větší švih, uvidíme dál:-)Po shlédnuti celé druhé série zvedám hodnocení na čtyři hvězdy.-)Takže jsem po té správně odmlce tvůrců shlédla třetí řadu téhle ságy a dle mého byla první řada jednoznačně nejslabší. Docela jsem si to užila, to přiblížení bohům ve Valhale a hrdinům severských bájí. Byli to drsní, houževnatí bojovníci a inteligentní král Ragnar mi sice chvilkami připomínal mírně vyšinutého, to když pozoroval ostatní, kdy jeho fyzický a mimický projev neměl chybu. Inu, má něco do sebe, ten drobný král Ragnar, tak jako jeho bratr Rollo, svoji fyzičností a živočišností, tak jako králův syn Bjorn, ve kterém se snoubí vlastnosti obou. Spousta dalších postav rozhodně zajímavě uvede diváka v problematiku středověkého severu. Tudíž, těším se na další řadu. ()

movieband

"A poblíž je Valhalla, rozsáhlá a jasná jako zlato. A každý den, si Odin vybírá zabité muže, aby se k němu připojili. Vyzbrojí se a bojují na velkém nádvoří. Navzájem se zabíjejí. Ale každou noc znovu povstanou a jedou zpět do síně, kde hodují. Střecha je vyrobena ze štítů. Trámy krovů tvoří oštěpy. V lavicích sedí muži v brnění. U západních dveří stojí vlk. A ve výšinách se vznáší orel. Je tam 5 tisíc a 40 dveří. A když přijde Ragnarök, z každých dveří vyjde osm set bojovníků. Bok po boku." Vikingové. Národ s rozsáhlým božstvem , který je drsný a krutý. Moc toho o vikinzích nevím, ale seriál mě natolik zaujal, že si o nich najdu asi nějakou četbu. Strašně se mi líbí natáčecí lokace. Člověk je díky skvělé práci s kamerou vtažen do děje, a aspoň já jsem každý díl, celých 45 minut, nevěděl o okolním světě. Líbí se mi, že kamera není při akcích roztřesená, a že jsou souboje dost přehledné, takže si člověk může vychutnat každý úder. Hudba, která seriál doprovází je dost podařená a soundtrack pěkně podbarvuje dějovou linku. Herci se skvěle vžili do svých rolí. Byrne jako jarl Haraldsonn byl dost dobrý, Clive Standen jako Ragnarův bratr Rollo je charakterově dost zajímavá postava a Ragnar v podání Fimmela je výborný. Jeho charakter se mi postupem epizod líbí čím dál víc. (K. Winnick - Ragnarova manželka - je půvabná žena a drsná bojovnice). Zpracování seriálu se mi taky dost líbí. Výprava je hodně dobrá. Chválím Odina za to, že tam je minimum CGI efektů, a že u seriálu vládne ruční práce a dost dobré volby natáčecích lokací. Slyšel jsem, že kostými jsou prý dost vedle, ale čert to vem. Mě se to líbí a to je hlavní. Nedívám se na to, abych se zabýval chybami na seriálu, ale abych si ho užil. Děj ten se pomalu, ale jistě rozevírá do nových rozměrů. První epizody jsou takové neslané nemastné, ale u čtvrté epizody nastane zásadní zlom a seriál se rozjede vražedným tempem. Obrovskou výhodou seriálu je, že diváka nechává v napětí a člověk neví, co čekat. 1. série - 86%, EDIT: Druhá série je značně propracovanější a myslím, že jde vidět i větší rozpočet. První série měla úspěch, tak proč do toho nevrazit víc peněz. Děj už od prvního dílu nabírá na brutálních obrátkách. Ta bratrská bitva mě totálně sundala a pouštěl jsem si ji pořád dokola. Tak dobře natočenou bitvu jsem v seriálu neviděl. GoT se může jít zahrabat. Druhá série vikingů povýšila z první vcelku solidní série na severskou řežbu hodně dobrých rozměrů. U sedmého dílu to se mnou hodně zamávalo. Krvavým orlem bych rozhodně odejít ze světa nechtěl. Na závěr ještě ke druhé sérii chci říct, že je plná hodně velkých, nečekaných zvratů, perfektních a krvavých bitev a hodně dobře rozrosteného příběhu. Čekání na třetí sérii bude dlouhé. 2. série - 95% " EDIT: Třetí série Vikingů se částečně odehrává v dřívějším Wessexu a v druhé polovině ve Franské říši, kde se Ragnar snaží dobýt Paříž. Po prvním zhlédnutí třetí série ve mně převládaly spíše rozporuplné pocity a zklamání oproti předešlé, geniální, druhé řadě, která byla hypnotická, brutální a dějově kvalitou na nejvyšší dosavadní příčce seriálu. Po druhém, ucelenějším zhlédnutí, třetí série, se vše změnilo k lepšímu. Když pominu skvěle zahrané postavy, tak se tvůrci zaměřili více na vztahy mezi postavami, kdo je s kým, proti komu a proč, než na působivější a větší celky (tahanice mezi jednotlivými jarly, působivější dějové zvraty), jak tomu bylo ve druhé sérii. Závěrečné tři epizody, trojky, diváka nechají vydechnout minimálně, přichystají mu pár nečekaných zvratů a perou to do něj ze všech stran. V závěrečných minutách desáté epizody s názvem „The Death“ si tvůrci nechají velice slibně otevřené vrátka pro čtvrtou sérii, která jen rozprostírá už tak dost krvavý epos o Ragnarových skutcích. Třetí série může působit na první dojem utahaně, ukecaně, s puncem telenovely, ale to je špatný dojem. Trojka je sice více zaměřená na intriky, a víc se řeší, kdo s kým, proč a jak. Ale na druhou stranu to vyrovnává perfektní stránka dobývání Paříže, výborně sepsaná část ve Wessexu a právě pár závěrečných zvratů, které mě napoprvé i napodruhé a počítám, že pokaždé, když tuhle sérii uvidím, budou fascinovat. Trojka Vikingů je opět pořádný nářez, který rozprostírá vztahy mezi hlavními charaktery, ukazuje je opět v jiném světle, v příběhu vyplouvají na povrch nové, ať už sympatické nebo nesympatické postavy (drtivá většina z Paříže) divák se dočká krvavých a výborných soubojů, a taky se nesmí opomenout známé seriálové porovnávání dvou náboženství. Trojka mě chytla sice až na druhý dech, ale já jsem za to rád, protože právě tuhle sérii je třeba docenit, sic se může zdát neslaná nemastná, tak opak je pravdou. Hirst je hlava pomazaná a tímhle krvavým vikingským eposem si otevírá brány do Valhaly. 3. série - 90%, "How the litte pigs will grunt, when they hear how the old boar sufferd." 4. série - 88% "Pozvedni svou zbraň a štít, jako lev budeš se teď bít. Chladná voda až zamrazí, tvá smrt nyní přichází. A nepřátelé jež zde stojí, jsou slabí, smrti se bojí!" () (menej) (viac)

Kaluž

(možné spoilery) Ragnar Lothbrok je ukázkový bijec, náruživý šukálista i vzorný otec a na pohanského plebejce pobral i trochu toho fištrónu. Žije ve vesničce kdesi ve Skandinávii, sem tam prohodí nějaké to slůvko s některým ze severských bohů, s kamarády drancuje okolní země nebo popíjí v putyce a... to je tak všechno. Holt, taková byla doba. A taková je i první sezóna Vikingů - jednoduché, ploché, laciné a šustícím papírem nastavované drama z dob, kdy lidé neměli do čeho píchnout. A tak píchali alespoň do sebe navzájem. Jednorozměrný "záporák" Haraldson, náčelník místní sebranky (zcela nevýrazný Gabriel Byrne), je asi největší slabinou celé úvodní řady. Neuvidíme jej v přímé akci (mimo té jediné osudové), nezjistíme nic o jeho minulosti (kromě toho, že přišel o syny a je z toho už leta celý rozbolavělý), a vzhledem ke snižujícím se stavům zásob a kořisti ani nevíme jaké má plány do budoucna. Jedinou náplní jeho zdejší existence je zásadně nesouhlasit s mladým a horlivým nájezdníkem Ragnarem a dělat mu ze života peklo. Není mi jasné, jak si takto zatvrzelý vůdce dokázal dlouhodobě udržet natolik významný post, navíc v bouřlivém raném středověku, kdy se pro ránu kladivem nešlo daleko. Potíž je i v roztahaném obsahu jednotlivých epizod, devítidílná série by se v klidu dala smrsknout do tříhodinového filmu a o nic důležitého bychom nepřišli. K uzoufání nudná byla třeba natahovaná rekonvalescence zraněného Ragnara a jarlův nekonečný pohřební obřad či cudné škádlení s lesní divoženkou v závěru by také zasloužili prostříhat. Na můj americkými kabelovkami rozmazlený vkus to zkrátka nebylo moc chytlavé. Televiznímu Spartakovi plnému zákeřných intrik, explicitního kydlení a odhalených bradavek to bohužel nesahá ani po bederní roušku. Brutální nájezdy vikingů i choreografie soubojů mají přesto něco do sebe, naprosto bezvadná byla napětím rezonující epizoda s obětinami bohům a samotný Ragnar je docela sympaťák (ten jeho rošťácký úsměv, který dokáže nahodit v sebevypjatější atmosféře, nemá chybu), takže mu v příští sezóně dám nejspíš ještě šanci. Chtělo by to přitlačit na scénáři, dopsat výraznější postavy (mrzí mě, že z epizody na epizodu odkrouhli toho starého bojovníka toužícího po spočinutí ve Valhalle, z toho mohl být slušný "running joke" - střet s nepřáteli by vždy přežil ve zdraví, což by samozřejmě nesl nelibě a s nadávkami, až jednou, dejme tomu ve čtvrté, páté sezóně v nějaké ultimátní vřavě, by se mu poštestilo, divák by přišel o oblíbenou postavu a ejhle, emocionální dopad je na světě), dofouknout motivace, zahustit dějovou linii a pumpnout producenty o nějaký ten dolar navíc, výprava je totiž občas dosti bídná. S přimhouřením oka prozatím čistý průměr. /// 2. sezóna /// OK, Ragnare, máš bod navrch. Až budu velký, chci být viking. /// 3. sezóna /// A tady se rozloučíme Ragnare… mocenské intriky v Albionu ještě měly kuráž a dokázaly jakž takž zaujmout, jakmile se však přesuneme do Francie, děj definitivně zatuhne a odmítá se posunout dál. Ragnarova závěrečná kulišárna už je tam naroubována moc na oko a v důsledku tak bere Vikingům vítr z plachet. () (menej) (viac)

Helo

Už dlouho mě první díl seriálu takhle nenavnadil. Snad se další díly nepokazí. Edit:Čím víc dílů je venku, tím více jsem si jist pěti hvězdičkami.Edit2: M. Hirst nakonec nenavázal na nepovedenost Camelotu a stvořil nám skvělý seriál. Oproti jiným "větším" seriálům prý zaostává rozpočtem, ale na vizuálu to není naprosto poznat z velké části díky výběru úchvatných lokací, ve kterých se natáčelo. Ono vůbec v tomhle seriálu co záběr, to perla, takže se vlastně u jeho sledování nelze nudit, i když se tam zrovna nic neděje. Severská mytologie zakomponována s citem, atmosféra správně drsná a mystická, hudba skvělá (potěšilo zaznění několika písní od Wardruny), postavy vesměs sympatické(hlavně Ragnar se povedl).Edit3:Druhá řada ještě peckovější. Hypnotický osmý díl jednoznačně vrchol seriálové tvorby. ()

Colby Sawyer

Jako malý jsem vždy zbožňoval piráty a vikingy. Takže mě mrzí že jsem se na Vikings nevrhl dřív. Něco tak úžasného se jen tak nevidí a určitě to bude má doživotní srdcovka. Skvělé postavy Ragnar, Floki atd. úžasné prostředí i scénář. Po první sérii 100% a to nemluvě o druhé, která ještě více graduje a Vikings se staví na vrchol mezi seriály. 3. série na to můžu říct jen kam se hrabe GoT. Třetí série je zase prvotřídní a Travis Fimmel se musí stát největší hvězdou, protože to jinak nedává smysl jak to, že tak skvělý herec se prosadil až teď. Nemluvě o dobývání Paříže, které bylo fakt strhující. Vikings jsou to nejlepší, co se dá v televizi sledovat. Bohužel se čtvrtou sérií jak se zvyšuje počet dílů, tak se snižuje má nadšení. Vikings ztrácí tempo, zajímavé charaktery i atmosféru. Zápletky se opakují a jsou vyplňovány vatou čím dál tím více. Čtvrtá série je ještě fajnová zábava, pátá už tolik ne a v době, kdy toto píši, běží už šestá série a já ji po úvodním dvojdílu nemám vůbec chuť sledovat. ()

dom156

Než jsem se s Vikingy sžil tak to trvalo dobrou celou první sérii. Na můj vkus je seriál až moc krvavý i nechutný v některých ohledech, ale chápu snahu tvůrců ukázat tehdejší svět ve velmi syrové podobě. Střídají se dobré a slabší díly (ostatně jako všude), nicméně hlavně obsazení je pecka (Ragnar, Floky, Bjorn atd..). Bojové scény jsou postupně čím dál víc propracovanější a s radostí jsem je pozoroval. Škoda jen, že nezůstalo jako v prvních třech řadách u 10 epizod, přece jen dohromady 30 epizod navíc = více nastavované kaše. I tak doporučuji shlédnout. ()

corona

Vyčítať seriálu, ktorý sa prezentuje na Comi-Cone, historické a geografické nepresnosti, môže len večne nespokojný vrták a hnidopich, ktorý má v jednej ruke severské ságy, v druhej atlas, na kolenách má súpis vikingského hrobového inventáru a ešte jedným okom čumí na wikipédiu. Keby sa malo sfilmovať len to, čo máme o Ragnarovi Lothbrokovi na základe prameňov, tak by mal seriál cca 20-30 minút. Každému musí byť jasné, že seriál si bude žiť svojim vlastným životom a podľa mňa sa mu to celkom podarilo, pár dejových zvratov ma celkom príjemne prekvapilo. Dokonca sa dá aj zniesť model Fimmel, ktorá síce nehrá ale robí a vraví, čo mu režisér povie a našťastie má dosť charizmy, tak sa dá na neho pozerať, aj keď cenu Emmy asi nikdy nedostane. II. séria, zatiaľ rovnako dobrá, ak nie lepšia ako I. ()

grogodil

Stráca to šťavu a napätie. Druhá séria je veľkolepejšia pokiaľ ide o výpravu, kostými a celkovo vizuál pôsobí i menej kulisovo a televízne, no príbehovo je to čoraz bezradnejšia bieda, keďže dobrú polovicu času sa už aj tu neustále rieši, kto koho miluje a intrigy sa rozrástli do rozmerov, že každý tu hrá ofaje na každého, čo sa v kombinácii s predkladanou priamočiarou a surovou barbarskou náturou postáv akosi bije a aj sebelepšie obsadená postava sa v takýchto trápnych vzťahových a diplomatických naťahovačkách proste cíti nepohodlne (napr. Rollo). Samozrejme, keď dôjde na akýkoľvek konflikt medzi pohanskou a kresťanskou kultúrou, tak sa je na čo pozerať a nemusia pri tom ani rinčať zbrane. Toto historické pozadie má History Channel zmáknuté, to bez debát, no ako ešte raz, príbehovo žiadna hitparáda. A tie zábavne veci v podobe krvavých bitiek, nájazdov, rabovania, znásilňovania atd., to je iba také korenie navrch, aby sa to občas prebralo z driemot a pripomenulo, že s kým by sme mali mať tú česť, no ona brutalita je tu iba tak vlažne naznačená, čiže na lietajúce črevá si pri máchaní sekerami nechajte zájsť chuť. Tu občas niekomu krv vyprskne do tváre a tým to hasne. 7/10 ()

PP66

Severská sága pokračuje třetí řadou. Seriál má atributy dobrodružnosti, akčnosti, napětí, ale i kus historie, lásky. Jak seriály příliš nesjíždím, tak tento zaujal. První díl této řady uchvátil:o) ()

Ediebalboa

Zpočátku nevinní Vikingové si během let postupně proklestili cestu až k hranicím, kdy by si zasloužili filmovou stopáž a ne dávkování po epizodách. Nicméně i tak působí nesmírně epicky a z jedné rybářské vesnice na začátku všeho se podíváte do Anglie, Francie, Středozemí a dál…možná až příliš daleko. Michael Hirst využil prvotní úspěchu seriálu, a příběh z jeho ruky proto nabobtnal napříč desetiletími a zeměmi nesmírným způsobem. Dostane se tedy skoro na kohokoliv, co měl kdy se Seveřany co do činění. Bohužel ale dojde i na charaktery, jejichž motivy často vyšumí do prázdna anebo slouží samoúčelně jen jako výplň mezi jednotlivými střety. Jediná, avšak repetitivní achillova pata Vikingů. Díky Odinovi, že se aspoň tato lůza v seriálu také pravidelně odebírá do Valhally, zatímco skuteční válečníci na scéně zůstávají. Skål. ()

Sartorius

Normálně seriály hodnotím po zhlédnutí minimálně jedné série, ale u Vikings jsem neodolal a po pěti dílech jsem tam střelil plnou pálku a po šestém si už sedí v seznamu mých oblíbených seriálů. Nějaké drobné historické nepřesnosti nebo angličtina z úst Vikingů mi ani trochu nevadí. Skvělé herecké obsazení, hutná atmosféra, surové prostředí, překrásná krajina, adrenalinové bitvy, praskající štíty a absolutně nejlepší seriálová znělka za hodně dlouhou dobu. Už aby byl další díl... ()

Huntelaar

Hirst rolling again. Nenaděláš nic, když máš dobrý námět, podaří se ti na to napsat zajímavý příběh, jehož hlavní postava je neskutečně charismatická a maníci z castingu ti na ni vyberou ještě charizmatičtějšího herce. Zkrátka RagNar LothBrok. ()

stuntmanMIKE

po prvej serii davam 4 hviezdy a 80% ... som velmi rad, ze bude druha seria a udajne maju pritvrdit. Takze po druhej serii mozno pojdem este o hviezdu vyssie... Takychto historickych serialov z tejto doby by mohlo byt viac. Som spokojny. ()

Mikarda

Absolutně perfektní casting, příroda a akcenty herců! 1.série: Mám lehoučkou výčitku vůči přílišnému kritizování Anglie - byla to vždy mocná země a tady je líčena jako banda neschopných nemotorů v brnění, kteří udělají spoustu chyb, včetně opomenutí postavení noční hlídky. - a absence nějakých větších zvratů. Ragnar a jeho banda si proplouvají oceánem, "zásoby" nepřátel se ztenčují až s neuvěřitelnou lehkostí, větší zvraty přišly až ke konci série, škoda, větším nervům bych se zajisté nebránila. Nicméně Vikings jsou rozhodně seriálem, který se vyplatí vidět. Má slušný děj a neskutečně charismatické hrdiny, které jsem si oblíbila, i když jsou špinaví, upocení, zarostlí, vlasatí a nebetyčně krutí. 2.,3.,4. sérieVikingové jsou seriál, kteří jsou sérii od série kvalitnější a napínavější. U finále 4.série jsem ani nedýchala a nemůžu se dočkat pokračování :3 ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Seriál Vikingové od History Channel odplouvá se svojí závěrečnou šestou řadou do věčných lovišť, streamovací služba Netflix má teď pro fanoušky drsných seveřanů ale dobré zprávy. Spolu s tvůrcem… (viac)

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Největší hit stanice History seriál Vikingové se blíží do finále. Seriál bude zakončen šestou sérií pravděpodobně zkraje roku 2020 a jeho tvůrce Michael Hirst (Tudorovci) spolu se studiem MGM… (viac)

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku