Halo 4 - film

• USA Halo 4: Forward Unto Dawn

Kadet Vesmírného velení Spojených národů (UNSC) prožívá krizi svědomí. Má se totiž postavit tváří v tvář mimozemské alianci známé pod názvem Pakt na bitevním poli a v boji za budoucnost lidstva čerpá inspiraci od Master Chiefa. Píše se rok 2525 a lidstvo právě začalo kolonizovat vesmír. Skupina kadetů podstupuje výcvik, jak zakročit proti lidským povstalcům. Jeden člen skupiny – Thomas Lasky – pochybuje o svých schopnostech vojáka i o válce samotné. Zatímco svádí svůj vnitřní boj, zemi napadne neznámá mimozemská rasa. Laskyho a jeho skupinu zachrání před útokem jeden z legendárních supervojáků UNSC známý pod jménem John-117. John musí Laskyho motivovat, aby naplnil svůj potenciál vojáka a vůdce v boji proti nejnebezpečnějšímu nepříteli, jakému kdy lidstvo čelilo. (oficiálny text distribútora)

Terzeus

Z hľadiska cieľovej skupiny a účelu je to ďaleko lepšie než som očakával, vlastne, vynikajúce. Práve Forward Unto Dawn ukazuje prečo nikdy nebol a nikdy nebude veľkofilm Halo zlým nápadom. Dúfam, že sa ho raz dočkáme. Ale späť k tejto malej sérii - videl som 91minútový zostrih a ten potvrdzuje konzistentnosť, celistvosť a jasnú istotu v režisérových rukách. FUD mal byť prequelom, nie veľkým seriálovým zázrakom o komplexnom rozvoji postáv. Vzhľadom k tomu aký malý priestor je pre seriál v hodine a pol to však opäť prekonáva všetky očakávania. Vizuálne je to pohlcujúce, postavy sú sympatické, nie je ťažké sa s nimi stotožniť, emócie nefalšované a pre každého fanúšika Halo zdrvujúco úprimné a verné estetike a podstate hry. Master Chief je úžasný, napriek odlišnému hlasu a vôbec, adrenalín v tak mini produkcii a akcia je na vkusných pomeroch. A to som naozaj objektívny. Keď to začínalo, povedal som si, že to bude asi ďalšia nevydarená nevydarená vec k/resp. podľa videohry. Som vrelo a úprimne rád, že som sa mýlil. Seriál nielen že splnil účel a obohacuje hranie Halo 4 ak si ho človek pozrie ale predovšetkým pôsobí ako od fanúšikov pre fanúšikov. Je tu skrátka všetko. ()

Myrreczech

Sice první co mě napadlo bylo to samé co napadlo téměř všechny ostatní: Méně keců, více Master Chiefa. Ale v celkovém kontextu to byla pecka jako blázen, slušný úvod, výborná akce, epický nástup Master Chiefa na scénu a ještě více epická závěrečná scéna. Jako reklama totální špice. ()

Ravi

Halo mi jako herní série téměř nic neříká, ale vím, že tam spolu soupeří lidé s mimozemšťany a je tam jakýsi Chief, který je hlavním hrdinou. Film dokáže zaujmout, má dobrý spád a dokáže přes nízký rozpočet překvapovat kvalitou, avšak je to pouze ochutnávka oněch epických herních scén, které můžete shlédnout na youtube. Určitě stojí za shlédnutí, ale nečekejte kdovíco. Je to jen vábení na hru a možná trochu do armády ve stylu Starship Troopers. 65% = 3/5 ()

iXtr3m3

Ako fanúšik Halo univerza (mám doma všetky knihy), nemám možnosť hodnotiť inak, aj keď neobjektívne, nakoľko je to veľké televízne béčko. Všetko maximálne priemerné aj keď technicky celkom verné, ale nástup Master Chiefa, tak to bola jazda. Terminátor aj s Robocopom sa môžu schovať... Aj z tých pár minút, čo je na scéne je to "kurva" jazda. Čudujem sa, že toto fakt ešte nikto nenatočil "vo veľkom" Hollywoode, keď už natočili kopu 3,14čovín. Ja chcem veľký mega blockbuster, podobne ako Gears of War. Ale HALO skôr, Master Chief by sa mohol stať legendou medzi sci-fi postavami. :) Objektívne cca 60%, Fanúšikovsky 100% P.S. To odkladanie heliem na konci nemalo chybu. Človek neznalý predlohy nevie, o čo sa jedná, človek znalý univerza len zaplesal blahom. "Počkejte, kdo jste?" "Říkejte mi "Master Chief"." Dve vety a urobia tak neskutočne veľa. ()

Locksmith

Velmi zajímavý počin, který jsem si dobře užil i s v podstatě nulovou znalostí dějového pozadí her série Halo (OK, znám jméno Master Chief, ale to je asi tak všechno). Pomalý začátek to trochu sráží, zejména poslední třetina filmu však už nenechá diváka vydechnout. Je pravda, co zde mnozí píší - zmíněného Master Chiefa mohlo být vidět více, ale není to nijak výrazný problém. Na závěr mi to nedá - vždy, když jsem se zaposlouchal do hudebního doprovodu, připomnělo mi to jiný soundtrack, pro změnu herní, z Deus Ex: Human Revolution. Že by inspirace? ()

Jayem

Rozpočet bol zrejme dosť nízky a na filme je to aj vidieť. Málo akcie a ktomu neprehladnej, strašný strih, sotva dva zábery na nepriatelov a spústa zbytočných kecov. Napriek tomu na jedno pozretie sa to dá. ()

Lovely.Bones

Zaprvé: nikdy jsem Halo nehrál a nemám vůbec ponětí, o čem jsou hry. Zadruhé: Vůbec mi to nevadí. Příjemní mladí herci, slušná akce a líbivé efekty. Nevím, jestli by se mi to rozdělené na 5 částí líbilo a nezaznamenal jsem ani nějaké výrazné body, ve kterých bych to najednou rozdělil. Zuzana z Narnie už neběhá po lese s lukem, ale po bitevním poli s futuristickou zbraní a Skákadlo z Taneční akademie taktéž. Nevím, jestli budou takhle příjemní i fanoušci hry, ale třeba ji jednou vyzkouším na vlastní kůži. PS: Překlad Master Chief na Kapitán Velitel se stal už legendární :D ()

warrenur

Trojhviezdim hodnotim prakticky len druhu cast filmu, ked dojde k invazii a zjaveniu sa chiefa. Doverne som si pripomenul nepriatelov, zbrane a zvuky z pocitacovej verzie prveho Hala. Celkom pohladne scif-fi. Predosle saskovanie deticiek vo vycvikovom campe bolo ubohe. ()

drankeryth

Prva polovica filmu bola prilis zdlhava a nic sa tam vobec nedialo, az nabehnutim druhej polovice filmu to uz bolo ine kafe a takto by mala vyzerat prva polovica filmu, potom by to bolo urcite ovela lepsie hodnotenie, ake davam teraz. ()

Hapretor

Myslel jsem, že to bude o něčem úplně jiném. Ušlo to. Ale málo akční. Moc keců na začátku. Moc mladých herců. Připomělo mi to ty debilitky typu Hunger Games, Labyrint:Útěk, Divergence, apod. ()

ptsd

První polovina pohled do vojenské akademie UNSC, všichni kadeti sympatičtí děj nenudí a když v druhé polovině seriál nabere obrátky při setkání kadetů neznámým mimozemským nepřítelem, který má jediný cíl - eliminovat vše živé. Strach, zděšení a zoufalý boj o přežití nezkušených kadetů začíná. S přihlédnutím že se jedná o web-seriál natočen jako část reklamní kampaně na hru Halo 4 pro fanoušky Halo série povinnost Ostatní asi tolik nenadchne, ale sci-fi divák může být mile překvapen. Co bych vytkl je že Master Chief dostal dost málo prostoru. ()

Petyas

Jen pro milovníky této počítačové hry. Není to špatné, je to zajímavé a určitě nelituju, že jsem se na to koukal. Ale jinak seriálově laciné, žádná bomba. ()

umisk

Mno, nejsem hráč Halo, takže to nejspíš nedokážu plně docenit. Jen díky podařeným vizuálním i zvukovým efektům jsem to zvládla dokoukat.. ()

vikino1

Co by za to AvP 1.2 a Predátoři dali, kdyby měli aspon jednu tak adrenalinovou scénu, jaká byla s neviditelným mimozemštanem u zamčených zbraní. A pak že to nejde. Škoda, že ty dobrý scény jsou jen dvě. Zbytek se tváří hrozně drsně, ale celkově vzato je to o děckách pro děcka (asi je to cílová skupina, my starší zas tolik nehrajeme). Kdyby to byl pilot k seriálu o přeměně nováčka ve válce s monstry, nebo ještě líp o invazi lidí, jenž byla před závěrečnýma titulkama, určitě bych tomu věnoval velkou pozornost. ()

markotter

Pokud má být film upoutávkou ke hře, tak smekám - nebýt líný, tak běžím do krámu a Halo 4 si koupím. Jinak je to ale skoro o ničem. ()

dwbmb

Na film se dá nahlížet jako na ne-příliš velkolepou vesmírnou střílečku, která má v poměru ke kratší celovečerní stopáži nenormálně dlouhý a vleklý úvod, který evokuje domněnku, že více prostoru dostala ta levnější část filmu. Dá se na něj ale také pohlížet jako na nadstandardní doplněk k videohře (kterou jsem nehrál) pro potěchu fanoušků a možná i poodhalení pozadí dějů ve videohře (moje spekulace). A rekvizity vůbec nevypadají polystyrénově, akční scény a vizuální efekty jsou propracované a v kvalitě dražšího filmu. A i některá ta děcka hrála docela nadějně. Za mně, videohrou nepolíbeného, docela dobrý! ()

konysua

Musím přiznat, že bych si dal hned nějaké pokračování, protože tohle mě nažhavilo. Nažhavilo, ale tím to končí. 80% filmu je nějaká bezvýznamná linie, sice v hezkém kabátku, ale to hlavní přijde až s masterchefem. Fakt se mi to líbilo, ale jestli je tohle jen nějaká reklama na hru a nebude z toho nikdy celek, je to škoda. Hrou poznamenán nejsem, jen všeobecně vím o co jde a, že je to hra, která dala xboxu velkou slávu. 7/10 ()