Halo 4 - film

• USA Halo 4: Forward Unto Dawn

Kadet Vesmírného velení Spojených národů (UNSC) prožívá krizi svědomí. Má se totiž postavit tváří v tvář mimozemské alianci známé pod názvem Pakt na bitevním poli a v boji za budoucnost lidstva čerpá inspiraci od Master Chiefa. Píše se rok 2525 a lidstvo právě začalo kolonizovat vesmír. Skupina kadetů podstupuje výcvik, jak zakročit proti lidským povstalcům. Jeden člen skupiny – Thomas Lasky – pochybuje o svých schopnostech vojáka i o válce samotné. Zatímco svádí svůj vnitřní boj, zemi napadne neznámá mimozemská rasa. Laskyho a jeho skupinu zachrání před útokem jeden z legendárních supervojáků UNSC známý pod jménem John-117. John musí Laskyho motivovat, aby naplnil svůj potenciál vojáka a vůdce v boji proti nejnebezpečnějšímu nepříteli, jakému kdy lidstvo čelilo. (oficiálny text distribútora)

Locksmith

Velmi zajímavý počin, který jsem si dobře užil i s v podstatě nulovou znalostí dějového pozadí her série Halo (OK, znám jméno Master Chief, ale to je asi tak všechno). Pomalý začátek to trochu sráží, zejména poslední třetina filmu však už nenechá diváka vydechnout. Je pravda, co zde mnozí píší - zmíněného Master Chiefa mohlo být vidět více, ale není to nijak výrazný problém. Na závěr mi to nedá - vždy, když jsem se zaposlouchal do hudebního doprovodu, připomnělo mi to jiný soundtrack, pro změnu herní, z Deus Ex: Human Revolution. Že by inspirace? ()

M.a.t.t.

Forward Unto Dawn je vlastne fajn, nenudí a postavy kadetov sú sympatické. Lenže keď si ho divák po skončení zrekapituluje, na to že celá webséria dosahuje dĺžku celoverečných filmov, je v ňom až príliš malo zaujímavého deja a ani tá akcia popravde nie je žiadna sláva. Čo mi vadí oveľa viac ako menší priestor pre Master Chiefa. ()

Davies182

Tahle zprvu slibná předváděčka nové herní pecky potřebovala zdaleka více akce na úkor seznamovacího kecání mezi kadety. A více master chiefa. ()

IQ Tiqe

Vizuál na úrovni, zvuk to tlačí, akce jo, ale děj je prostě herní, přímočarý a jen jakýsi úvod k něčemu. Jako samostatný film to je málo. # [viděna 91min spojená a prodlouřená verze] ()

klerik

Treba akceptovať, že ide o príbeh z výcvikovej školy. Detské (teenagerské) postavy sú dobre a jasne charakterizované, filmík slušne šliape na päty ENDEROVEJ HRE. Finálna ikonizácia Master Chiefa je totálne dokonalá a pár scén ostane dosť dlho v pamäti. Lepšie ako HALO: NIGHTFALL, ale asi skôr pre mladšie publikum... ()

JohnCZ

Webseriál (byť viděný v DC verzi) v zásadě kvalitativně na úrovni lepšího televizního sci-fi. Oproti Nightfall silnější scénář, sympatičtější postavy a velice slušná akce podpořená výbornými efekty a dynamickou hudbou. Jak celek zejména druhá polovina funguje výborně a já nemůžu neskrýt spokojenost. A jako snad u každého druhého levného sci-fi, z části se natáčelo i v komplexu budov Simon Fraser University v kanadském Vancouveru (Tollana ve Stargate SG-1, muzem v Delphi z BSG atd.), tu budovu by poznal člověk snad už i poslepu. ()

PauloZ

Skvělost! Jakožto miniserálový počin nemůžu než chválit a chválit! Měl jsem tu možnost to vidět celé v kuse, jako 91 minutový film, bez jakýchkoliv pauz, a to co se děje v posledních 40. minutách nadmíru překonalo veškerá má očekávání a zároveň to velice silně nakopává zadnici všem letošním sci-fi počínům včetně ultrabídného Promethea! Tohle je pro mě neuvěřitelně adrenalinová záležitost se skvělými efekty. Všechno tu funguje naprosto na jedničku! Herecky vkusné, atmosféra graduje jako divá, zvukový podmaz odvádí 200% a v moment, kdy jsem už snad čekal, že to končí, to dál pumpuje na lesní cestě! Začátek je lehce slow, ale dostane se to do takových toček, že tomu může závidět spoustu velkých a drahých sci-fi filmů. Chtěl jsem dát 4*, ale v rámci celého projektu a skutečnosti, že se jedná o "video poutač" na blížící se hru Halo, tak musím za 5*. Hendler odvedl nevídaně dobrou práci a při nástupu Master Chiefa mě opět mrazilo až nevím kde :-). Vizuálně výborné, herně věrné a pro fanoušky a jiné milovníky sci-fi opravdu doporučuju. Kéž by se od tohohle motivovali a odrazili tvůrci celovečeráku. ()

ConanVJ

Viděl jsem to jako film. Prvních 55 minut mi to přišlo hrozně nudných a dost vykradený výcvik z hvězdné pěchoty taky slabota. Potom už to docela šlo. Efekty jsou parádní, hudba taky, ale vůbec mi nesedlo herecké obsazení a příběh byl o ničem. Tento počin mě vůbec nenadchnul a znovu už ho vidět nemusím. Za ty efekty a hudbu dávám alespoň 35% :) ()

VojinRyan

Chcelo by to lepší scenár a nejaký iný zvrat. Pretože ťažiť len z toho, že takmer každý pozná PC hru, ktorá je v podaní Halo série dosť dobrá jednoducho nestačí. A to ma celkom sklamalo, že tvorcovia evidentne na tom dosť stavali. Ale Hendler to neurobil zle. Išiel pekne od začiatku a to najlepšie si nechal nakoniec. Ale prišlo mi to trošku nedotiahnuté do konca. Ale mám silné pochybnosti, že to bude pokračovať ( ak nerátam film v 2015 ) ak nedostanú do rúk poriadny scenár. 70% - 4*. ()

agentmiky

Když vezmeme v potaz,že tento pětidílný filmeček neměl až takový rozpočet,tak se to povedlo a určitě to nedělá ostudu.První polovina filmu byla docela o ničem,jen samé dialogy.Ale pak se to rozjelo a dostalo to ty správné grády.Master Chief nezklamal a jeho hluboký hlas k němu seděl.Souboj s Lovcem ke konci byl výborný.Ještě takový prequel k Halo 5 a budu spokojený.Hodnocení:75%. ()

Wysch

Halem nezasažený jsem se celkem solidně bavil. Ne že ne. Postavy akorát sympatický, děj akorát jednoduchý, zápletka akorát stupidní, logický zvraty akorát do rámce... jako nějakej prequel k něčemu většímu opravdu sympatickej počin. ()

slunicko2 odpad!

Ztělesnění filmového odpadu. 1) Jakožto milovníka (a snad i určitého znalce) scifi mě neodradil ani explicitní oficiální text distributora. Někdy jsou autoři obsahů zcela mimo...třeba to bude i tento případ. Bohužel nebyl. Divák dostane to, co se mu nabízí - hloupé rozhovory po půlhodině vystřídají prázdné honičky a střílení. 2) Neumím a nechci posuzovat kvalitu počítačových her, zejména ne akčních stříleček. Je pravda, že se bavím podstatně více pohledem na televizní monoskop nebo na zabarvující se čtverečky při defragmentaci starších disků. Uvedený film má možná co říci vášnivým hráčům podobných gamesek, ale mě prostě...jak to jen říci...intelektuálně nenaplňuje. ()

Rakosnicek77

Hledáním beďara, které už doufám nemám, jsem měl ztratil čas, který jsem věnoval téhle ultra amatérské zhovadilosti. Chápu, že pro fanoušky pc her je tohle asi důvod k sebeukájení, nicméně stačí čas trávený u filmu, natož ještě pařit hry. Nic ale proti tomu. Naopak mne ale štvou snahy o filmové verze, často slaboduchých her, kdy ten fakt a štáb pitomců, nakonec vyprodukují takovouhle žumpu. Urazil bych i ty nejretardovanější ochotníky, kdybych chtěl výkony "herců" v tomhle veledíle, nazvat ochotnickým divadlem. Byla to naprosto amatérská snaha o podání alespoň něčeho vzdáleně podobného hereckým výkonům. V první půlce doporučuju dát vanu a uvařit večeři, nepříjdete o nic a začínáte žasnout. V druhé půlce to zachraňují efekty, ale ani ty nezvládnou nakopnout neorganizovaně pobíhající bandu puberťáků k jakémukoliv hraní. Nezachrání to ani příchozí pan majstr motokrosová přilba a tak už jen čekáte na vysvobození v podobě závěrečných titulků. Pokud chcete mít záchvaty vzteku, případně se chcete na 80 minut zbavit svého náctiletého mentála, tak dřepněte k záložní bedně a nasávejte děj a atmošku :-) Záložní proto, protože té LEDky z obýváku by bylo škoda. Tu bednu totiž určitě vzteky vyhodíte z okna! ()

Rodriguez

Mimozemská rasa útočí! Přežije lidská rasa a zachrání zbytek civilizace pro další pokolení? Akční sci-fi u které se sice hodně žvaní, ale když už přijde na akci, tak to stojí opravdu za to! Neskonale se těšim na pokračování, tak se nechám překvapit. *** Nejlepší okamžik filmu - 63 minuta! 90% ()

C0r0ner

Díky skromné stopáži člověku ani nepřijde, že si vůbec něco pustil, protože to uteče jako voda. Především jsem byl nadšený technickým zpracováním tohoto projektu, protože něco takového jsem vážně nečekal. A závěr byl splněný sen, kdy se na základnu navalili emzáci a nakonec i samotný Master Chief. Víc takového Halo prosím. 90% ()

necisty

Ze začátku jsem si myslel, že si ze mě dělají srandu, když se tam honili po lese s kuličkovkama. Naštěstí to tak mělo být, ale bohužel jsme si kvůli tomu museli počkat na pořádnou akci až na samotný závěr. Překvapivě v tom hrají zkušení herci, což se na hru jen tak nevidí. Ono to má asi větší přínos pro fanoušky hry, než pro obyčejného diváka a docela mě zklamalo, že byly animace pouze na začátku a ne celý film. Na druhou stranu jsem si to docela užil, jen doufám, že nám teprve tenhle rok ukáží jak má vypadat správný Halo film. ()

klida

Po klasickym začátku mírně problémovýho žáka ve škole je to od momentu útoku na školu absolutně boží. Kdybych měl na čem, tak by mě od hraní nic nezastavilo, je to strašně lákavý. Čtyři a půl. " - You're the only four survivers. - In the school? - On the planet." ()

Liznic

Na úvod se přiznám, že jsem nehrál žádnou hru, zato mám načteno pár knih a tohle pro mne bylo žrádlo! Člověk by čekal (jak je u web seriálů zvyklý), laciný vyzuál a další zápory spojené z minimálním rozpočtem, ale tady jsem si něčeho takového téměř vubec nevšiml, naopak mě hned několikrát překvapili nejen kvalitou triků, ale tím, co si vůbec dovolili předvést. Je pravda, že 10 mega jsou peníze, které jdou zúročit. Možná ze mne mluví jen fanda, ale kam se hrabe Mortal Kombat Legacy, kam se hrabe většina současné akční produkce.... ()