Strážcovia Galaxie

• Česko Strážci Galaxie (viac)
USA / Veľká Británia, 2014, 116 min

Réžia:

James Gunn

Predloha:

Dan Abnett (komiks), Andy Lanning (komiks)

Kamera:

Ben Davis

Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper, Lee Pace, Michael Rooker, Karen Gillan, Djimon Hounsou, John C. Reilly, Glenn Close (viac)

Dobrodruh Peter Jason Quill prezývaný Star Lord (Chris Pratt) sa ocitne na muške nájomných zabijakov, pretože ukradol tajomnú guľu obávanému a mocnému zloduchovi Ronanovi (Lee Pace), ktorý pomocou nej plánuje ovládnuť celý vesmír. Keď Quill objaví skutočnú silu Ronanovej gule a tým aj hrozbu, ktorú predstavuje pre celý vesmír, musí urobiť všetko pre to, aby dobyvateľa zastavil a zničil. Na úteku pred zabijakmi Quill spojí svoje sily so štvoricou extravagantných vesmírnych bojovníkov, ktorých stretol na svojich potulkách. Pomstychtivý Drax prezývaný Ničiteľ (Dave Bautista) lieta po galaxii a hľadá pomstu po tom, čo mu zabili rodinu. Záhadná vražedná Gamora (Zoe Saldanaová) je chirurgicky modifikovaná a dokonalo vycvičená ľudská zbraň. Rocket je po zuby ozbrojený mýval a Groot (Krystian Godlewski / hlas Vin Diesel) humanoidná rastlina, ktorá svojím vzhľadom pripomína strom a cestuje vesmírom ako Rocketova ochranka. Táto nesúrodá skupina dobrodruhov, bojovníkov a bývalých zločincov z rôznych galaxií je, paradoxne, jedinou šancou pre budúcnosť vesmíru. Samozvaní strážcovia galaxie musia začať spolupracovať, aby spoločnými silami zachránili vesmír pred skazou a v poslednom veľkolepom boji porazili temného zloducha Ronana. (TV JOJ)

Prokii

Koněčně něco, co mě po delší odmlce opět bavilo. Sci-fi snímky z marvelovské kolekce se poslední dobou vyznačují výborným příběhem, akcemi, vtipem ....vlastně si nepamatuji, jestli jsem byl někdy zklamán... Co dodat k obsazení? Chris - typický "hrdina" - nejdříve "lupič", pak zachránce vesmíru, Zoe - Tak na ní se mi koukalo vážně skvěle, už v Star Treku se mi líbila, ale až tady dostala prostor se pořádně rozjet, Dave - "silný hňup zaslepený pomstou", Groot - ,,I´m Groot" a Rocket - aneb "křeček", parádní postava, která určitě přispěla k vysokému hodnocení. Nelze něž si přiznat, že jsem ve velkém očekávání, co přinese dvojka. ()

Cako_SK

S odretými ušami 4 hviezdičky. Najviac sa mi páčil stromček Groot, pridával do sci-fi filmu akýsi fantasy nádych. Spracovanie je samozrejme prvotriedne hlavne čo sa efektov týka. Len trošku ten dej, tie postavy... Zasmial som sa, ale aj sa mi chvíľami zívalo a povedal som si že kedy to konečne skončí aby som mohol ísť spať. No časom sa to zas nejako rozbehlo a chytilo ma to opäť. A potom zas trošku nuda. Ale Groot si zaslúži samostatnú hviezdičku naviac, takže 4 :) ()

Rian_witcher

Docela bych si přečetl původní komiks, ale nevěřím, že by byl tak zábavný jako film. Nesympatičnost a zbytečnost některých hlavních postav ovšem hravě přebil svým šarmem a hláškami mývalí "křeček" Rocket a já se z 80% filmu nezřízeně bavil. Ani jsem si nestačil pro záchvaty smíchu vychutnat krásné digitální prostředí a upřímně si ani nepamatuji, kdy mi naposledy film utekl tak zběsilou rychlostí až do konce. ()

stephen.seni

Sci-fi veci nemám príliš v obľube, ale táto odľahčená akčná hviezdna komédia ma bavila. Neortodoxný hrdinovia doplňovaní vtipnými hláškami nemali od začiatku cieľ zachrániť vesmír, čo ma pri názve filmu hneď napadlo a tým to našťastie stratilo určitú dávku klišé. Na druhej strane klišé veci tam boli to treba uznať a možno to ubralo na jednej hviezdičke. V určitých scénach humor mne osobne nesadol takže aj to ubralo. Úplne top moment bol hneď na začiatku jak si tančil na tej zdevastovanej planéte a spieval do tých krýs :D ()

bonovox

Pecka roka a najzábavnejší film v komiksových adaptáciach. Skvelé vtipy a hlavne perfektní hlavní hrdinovia, plus dokonalé triky a akcia. Veľké prekvapenie roka. ()

Rewisheed

Doporučeno kamarádem, že prý to má skvělý soundtrack a humor, jinak bych na to do kina asi ani nešel, po shlédnutí jsem si uvědomil, jak obrovskou chybu bych udělal. Od první minuty mě film fascinoval prostředím a úsměvnými gadgety. Lokace a příběh mě okamžitě vtáhly a já si plně užíval celou stopáž. Původně jsem se chtěl vyhnout srovnávání s Avengers, teď mi to ale nepřijde jako vyloženě špatný nápad. Nejsem skalní fanda Avengers, některé scény se mi zdály býti spíše trapné, než vtipné a i když chemie mezi herci-hrdiny fungovala dobře, moje čtyřhvězdičkové hodnocení zachránili především skvělí Ruffalo a Downey Jr. Příběh a celkové zpracování Strážců mi přišlo pestřejší a lépe zpracované. To vše je ale jenom můj osobní dojem a chápu, že většina bude stále preferovat Avengers. Na dvojku se těším velmi, stejně tak, jako na spojení v budoucích Avengers. ()

alexwill

Je to Marvel, ale je to jiné než Spidey, Xmeni, Avengers a všichni ostatní dohromady. Strážci zapadají do komiksového univerza marvelu skvěle. Výhodou asi je že nejsou superhrdinové. Je to ve vesmíru. A je tam Groot a Rocket. Asi pokaždé se nabídne zahlásit o ději, že jde o klišé. Už roky se opakuje úspěšná šablona filmového průmyslu, takže nebudu lamentovat. Už jsem si zvykl. Strážci galaxie ale mají styl! Nemluvím jen o hudbě, která je prostě bombová, ale film je celkově fajn. Škoda slov, koukněte na to sami, pobavíte se. ()

Merenre

Jako na to kolik kolem toho bylo keců jsem čekal něco daleko lepšího. Ale je to taková vesměs docela zábavná vesmírná taškařice. Hlavní hrdina je ale těžce zapomenutíhodný a o ostatních radši vůbec nemluvě. ()

Setanta

Přesně ten druh nadhledu, který u filmů miluji. Třeskutá zábava to není, ale k pomilování to je. Snad jediný Marvelácký snímek, na který se s chutí podívám podruhé, potřetí, po desáté. ()

Tomy_Reardon

Vtipny jasny zamotany dobrodruzny akcni smutny proste MARVEL!!! Jedno z nejelpsich ztvarnenych komiksovych adaptaci.. Hrozne moc veci se v tom vysvetluje, hrozne moc veci se v tom clovek a spojitosti vsech komiksu i marvelu dozvi.. Me se to u zacatku ne uplne libilo, asi jako novy Avengers.. Ale clovek takovyhle filmy musi videt dvakrat aby je vztrebal, ne pochopil, ale vztrebal, vsechny myslenky si posadil pekne na klin a vnimal.. Bez toho to nejde.. Chris pratt byl vyjimecnej, stava se z nej pomalu ale jiste pan herec.. Batista zahral asi svoji zivotni roly, od ringu az na platno celoveceraku.. Congrats!!! Tesime se na pokracovani.. Ja sem Groot! ()

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (viac)

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

30.03.2021

Natáčení čtvrtého dílu asgardské ságy pod režijním vedením Taiky Waititiho (Thor: Ragnarok, Králíček Jojo) právě v těchto dnech probíhá v Austrálii a už nějaký čas víme, že mimo známých tváří Chrise… (viac)

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

10.03.2020

Následující článek obsahuje mírné spoilery ke konci Avengers: Endgame. V posledním filmu s původními členy Avengers se Thor s tváří Chrise Hemswortha na konci vydal do vesmíru v lodi týmu Strážci… (viac)