Strážcovia Galaxie

• Česko Strážci Galaxie (viac)
USA / Veľká Británia, 2014, 116 min

Réžia:

James Gunn

Predloha:

Dan Abnett (komiks), Andy Lanning (komiks)

Kamera:

Ben Davis

Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper, Lee Pace, Michael Rooker, Karen Gillan, Djimon Hounsou, John C. Reilly, Glenn Close (viac)

Dobrodruh Peter Jason Quill prezývaný Star Lord (Chris Pratt) sa ocitne na muške nájomných zabijakov, pretože ukradol tajomnú guľu obávanému a mocnému zloduchovi Ronanovi (Lee Pace), ktorý pomocou nej plánuje ovládnuť celý vesmír. Keď Quill objaví skutočnú silu Ronanovej gule a tým aj hrozbu, ktorú predstavuje pre celý vesmír, musí urobiť všetko pre to, aby dobyvateľa zastavil a zničil. Na úteku pred zabijakmi Quill spojí svoje sily so štvoricou extravagantných vesmírnych bojovníkov, ktorých stretol na svojich potulkách. Pomstychtivý Drax prezývaný Ničiteľ (Dave Bautista) lieta po galaxii a hľadá pomstu po tom, čo mu zabili rodinu. Záhadná vražedná Gamora (Zoe Saldanaová) je chirurgicky modifikovaná a dokonalo vycvičená ľudská zbraň. Rocket je po zuby ozbrojený mýval a Groot (Krystian Godlewski / hlas Vin Diesel) humanoidná rastlina, ktorá svojím vzhľadom pripomína strom a cestuje vesmírom ako Rocketova ochranka. Táto nesúrodá skupina dobrodruhov, bojovníkov a bývalých zločincov z rôznych galaxií je, paradoxne, jedinou šancou pre budúcnosť vesmíru. Samozvaní strážcovia galaxie musia začať spolupracovať, aby spoločnými silami zachránili vesmír pred skazou a v poslednom veľkolepom boji porazili temného zloducha Ronana. (TV JOJ)

tlesk

Film, ve kterém je „napodobenina Hana Sola, ta modrá z Avatara, co je tentokrát zelená, chodící strom a mluvící mýval,“ měl představit nepříliš známé komiksové hrdiny. Povedlo se mu to na jedničku a Strážci galaxie se s perfektním soundtrackem, vesmírnou akcí a nahláškovaným humorem stali jedním z nejúspěšnějších snímků celého MCU. Star-Lorda, Gamoru, Draxe, Yondua, Groota a Rocketa si diváci zamilovali a jejich filmová jízda se rázem stala velmi překvapující podívanou. Ve vedlejší úloze se zde pak znovu objevil šílený titán Thanos, otec právě Gamory a antihrdinky/záporačky Nebuly. Hlavní nemesis Strážců se v tomto případě stal Ronan, který byl (opět) bolestně nevyužitý. Také zde došlo k odhalení Orbu, dalšího Kamene nekonečna, konkrétně kamene síly. ()

wege

Dohánění restu, Marvel: Velmi rozverné. Jednoznačně nejvtipnější marvelovka, i přesto, že je úplně ale úplně jiná než ostatní. A to nejenom zasazením mimo Zemi, ale celkovým pojetím. Zároveň je plná skvělých hereckých výkonů, vizuálních nápadů a nápadité akce. Ta vizuálnost a triky se skoro vyrovnají výpravným vesmírným ságám. Fantastické je ovšem to, jak dokáže Marvel pracovat na stavbě toho svého univerza. Lehké náznaky, tu jedna postava, tu obrázek v pozadí. V tom se jim nemá šanci nikdo vyrovnat. ()

BardDeLune

Možná kdyby se Marvel více než kvantitě věnoval kvalitě mohlo to být opravdu skvělé, nicméně, soundtrack, vtipné průpovídky a vizuální efekty nezakryjí fakt, že se příběh byl prakticky na nule. Dělo se vše a vlastně nic. Škoda. ()

otilrak

Parta vesmírných loserů zachraňující Galaxii? Proč ne... Funguje to naprosto dokonale! Oceňuji všechny trailery, že vlastně nic nevyzradily a tím pádem nepřipravily o požitek ze zvratů. Dostal mě humor zabudovaný do někdy přímo brutálních scén. Chodící strom Groot a Rocket best dvojka. Tenhle film naprosto super. I osud psa Lajky se v něm člověk dozví. :-D Teď jen doufat, že pokračování nesprasí jako u jiných filmů... ()

applestar

Marvelovka se spoustou informací a dalších kostiček co zapadají do sebe. Takže jsem film pilně sledoval od začátku až po-titulkovou scénu. Mělo to vše co od Marvelu čekat ale nic víc. Humor mi přišel místy přehnaný a pár slov určitých postav bych radši úplně vymazal. Akce a humor byli základním kamenem filmu, což znamená, že vsadili na jistotu. Jsem spokojený ne překvapený a proto 4*. ()

Emjecko

Podle očekávání klasický letní popcornový blockbuster pro celou vaši rodinu. Obsahuje všechny ingredience, které má snímek pro podobnou šíři publika mít, na CSFD je taky zatím podle toho hodnocen, k dnešnímu dni má nadsazených 91% a může se pyšnit titulem 50. nejlepší film, ale... To, co ho od ostatních, v mnohém podobných snímků, odlišuje, je bez nadsázky humor, který film doprovází od začátku do konce a nejsou to žádné rádoby úsměvné gagy, které vám mají dát na chvíli si odpočinout od parádně vytrikovaných akcí. Mám na mysli skutečně vtipné scény, dialogy, obojí, všechno, u čehož se od srdce zasmějete, a protože je tak film natáčen celý, přijde vám to přirozené i v těch několika málo "must have" smutných, romantických a jinak vážných pasážích, i do nich se tvůrcům, ve větším či menším množství, podařilo propašovat vtip. Někdo si může říkat, že se nudili a chtěli se u natáčení bavit, ale proč ne, když se u toho pobaví i divák, a nad tou šablonovitostí á la "další marvelovský komiks na plátně" pak s úsměvem na tváři mávnete rukou a u závěrečných titulků se budete bavit o tom, která scéna vám přišla nejzábavnější.;-) (za mě jednoznačně Groot s baterií:D) ()

Ikedar

Asi nejkratší dvě hodiny mého života. Akční, vtipné, vizuálně krásné, dramatické, s propracovaným vývojem postav. Všichni v tomhle filmu jsou něčím zajímavý. Marvelácký svět má atmosféru a funguje skvěle. ()

kiros179

Velice milé překvapení, jeden z těch filmů, kdy mě trailery spíše odrazovali, ale v reálu to bylo opravdu něco jiného. James Gunn zvádl režii neskutečně hravým a odlehčeným způsobem, bravo. Strážci Galaxie jsou přesně ta letní oddychovka, na kterou v rozpáleném létě skočíte do klimatizovaného kina a dostanete přesně to, co chcete. Chris Pratt (pro mě osobně - překvapivě) zvládl svojí roli skvěle, vizuál je prvoligový, skvělá hudba. Na plné hodnocení tomu přeci jen malinko chybělo (třeba závěrečný souboj), ale bylo to jen o fous. Jenom poznámka na konec, byl jsem na otitulkované verzi, jelikož jsem v angličtině vcelku zběhlý, neměl jsem s tím nejmenší problém, ale např. můj bratr, který není v angličtině zběhlý vůbec, měl v několika případech - při oněch skvělých slovních přestřelkách - problém stíhat texty, veřte že to není tím, že by neuměl číst. Takže toto je jeden z těch vzácných případů, kdy by měli lidé, kteří moc anglicky neumí uvažovat o dabingu. 85% ()

Mistr_Moon

Bavil jsem se téměř stejně tak dobře jako u Avengers, takže nemůžu jinak. Jednotlivé hlášky a situace jsou opravdu vtipné, akční scény jsou natočené pěkně a relativně přehledně a naše skupinka antihrdinů je natolik sympatická, že dokáže udržet pozornost po celou dobu filmu. Příběh je na vedlejší koleji, děj se však žene neustále rychle kupředu natolik, že než nad ním začnete přemýšlet, končí titulky. ()

ManOfPhoenix

Strážci Galaxie jsou tím nejbožejším, nejšílenějším a nejúžasnějším filmem z Marvelu, který jsem kdy viděl. Akční scény jsou naprosto boží (hlavně závěrečná bitva), digitální/vizuální efekty jsou opravdu propracovaná práce. Postavy si prostě zamilujete, Rocket (nejroztomilejší a nejzábavnější postava z filmu), Gamora (spolu s Nebulou jsou nejvíc sexy (make-upované) ženy), Groot (Já jsem Groot!!), Drax (tahle postava mě vážně překvapila, patří ihned do mých TOP), a Star-Lord - nejvtipnější magor-hrdina, kterého jsem kdy viděl. Hudba je v tomto filmu víc než výrazná, oproti ostatním filmům MCU. Příběh je sám o sobě velice zajímavý, s postavami se seznámíte velice rychle, a to velice zábavným způsobem. Film má i velice krásné (vesmírné) emotivní momenty a nezapomenutelné legendární vtípky. Strážci Galaxie se oproti Avengers můžou rovnat. Za mě 100 %. ()

Vocoun

Pohodový filmek. Lepší než Avengeři to nebylo, ale ani bych snad tyhle filmy nesrovnával. Strážci galaxie jsou spíš taková rodinná komedie, přístupnost 12+ k tomu taky svádí. Ovšem co chybí na brutalitě a krvavých scénách, to nahrazuje velmi povedená humorná stránka. Vtípky a grimasy bych na tom filmu ocenil asi nejvíc. Co se týče děje, ten je docela zkratkovitý a místy až příliš nabírá tempo, ale to je u komiksových filmů normální. Efekty výborné, což se ovšem v moderní době očekává, akce taky není tak špatná, a je vyvážená víceméně v celém filmu, což je dobře. Klišé se tam samozřejmě objeví spoustu stejně jako očekávaný konec a některé jiné zvraty v ději, ale celkově to slušně šlape, obsazení taky není vůbec špatné a trapných momentů je tam pomálu ( snad až na "taneček" pro Ronana, který místo aby zničil planetu jen blbě čumí jak se někdo vrtí :) ). Takže když to tak shrnu, příjemně strávené dvě hodinky v kině bez nějakých hluchých míst, pohodový filmek který ale trochu vybočuje z posledních Marvel filmů, takže kdo čeká avengery nebo Iron mana 3, bude asi zklamaný. Velké mínus pro mě jen dabing, který byl hrůzostrašný ( navíc jsem přišel o Vina Diesla a B. Coopera) a těch pár trapnějších a předvídatelných chvil. Takže celkově pěkné 4 hvězdy, 78% ()

hadoskorpion

Cely film bol vynikajúci k tomu dobra hudba aj postavy stvarnili spoiler: ale keď zomierala mama a on nevedel že ty majú zaniesť za ocom ale vychovali podľa seba 23 rokov on nebude vedieť on jeho otec starej civilizácie mimozemšťanov. Ale jeho prezývka Starlord keď ešte pritom tancoval. Vynikajúci ako oni 4 ľudia bili o tu guľu a to boli Quill, Rocket, Groot a Gamora a potom utek väzenia kde do partie pridali Drax kde oni snažili predať guľu zberateľovi ale jeho služobná kameňa dotkla aby sa mohla oslobodiť ale odrovnala sa a pri tom Gamora vo vesmire zomierala a on Quill ju zachránil a ich zachránili Ničitelia dohodli ako zničiť Ronana tak skoro sa aj uskutočnili ale povedal veliteľovi polície že správal ako 100% bola dobra. Šéf Ničiteľov bol dobrý perom odrovnal keď okolo neho bola Ronanova armáda podľa toho ako pískal tak ničil tým perom. Groot zachránil 4 ľudí. Odrovnali Ronana tým kameňom a konci najlepší víťazný tanec malého Groot ktorý povyrastal keď tam zachraňoval skoro zomrel. koniec spoileru preto hodnotim 4* len vytkol nejaké otrepane frázy nejaké činí spravili vo viacerých filmov dal preč ale inak dobry ()

PAVLIS

Děti, odrostlé děti a fanoušci komixovek hvězdu nahoru. Pro mě jen další z dlouhé řady nenápaditých zachraňovaček světa, tentokrát alespoň s celkem sympatickou a (semtam) vtipnou partou. PS: 3D fajn, dabing jak u koho. UPDATE 2019: Televize a titulky Strážcům sluší víc. A po Infinity War už také dokážu docenit přítomnost Thanose a Orbu. Také pozitivní konec je fajn. Stále se ale nemůžu přenést nad nenápaditost filmu a plochost postav. ()

Vykuk

Heh, tady ani není co komentovat. Královsky jsem se bavil, žádné trapnosti, po čertech povedený humor, dobrý příběh, i to 3D bylo super, Mazec jak bič, po skvělém Thorovi a Capovi další komiksový masakr:) ()

Maw

Naprostá bomba a pro mě asi film roku. Nejlepší Marvelovka, na kterou mají jen a pouze X-Meni, ale celí slavní Avengers, Iron-Man, Kapitán America, Thor a všichni tihle Superhrdinové ať se jdou někam zakopat. Strážci Galaxie jsou tým na který jsem čekal. Všechno funguje, postavy výborný, nejlepší je Rocket a Groot pochopitelně, ostaní taky super, skvělý děj, efekty, naprosto špičkový Soundtrack a hlavně a především, to byl první scifi film z vesmíru, který se líbil i přítelkyni. Za mě 95%. ()

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (viac)

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

30.03.2021

Natáčení čtvrtého dílu asgardské ságy pod režijním vedením Taiky Waititiho (Thor: Ragnarok, Králíček Jojo) právě v těchto dnech probíhá v Austrálii a už nějaký čas víme, že mimo známých tváří Chrise… (viac)

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

10.03.2020

Následující článek obsahuje mírné spoilery ke konci Avengers: Endgame. V posledním filmu s původními členy Avengers se Thor s tváří Chrise Hemswortha na konci vydal do vesmíru v lodi týmu Strážci… (viac)