Avengers 2: Vek Ultrona

• Česko Avengers: Age of Ultron (viac)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardára Tonyho Starka oživiť program na udržanie celosvetového mieru sa skončil neúspechom. Navyše jeho tím nechtiac prebudil ničivé sily neznámej umelej inteligencie, ktorá chce vyhladiť nedokonalé ľudstvo z povrchu Zeme, a zrazu je v stávke osud celej planéty. Po zásahu proti zločineckej spoločnosti Hydra a analýze kameňa z Lokiho žezla povstal zlovoľný ničiteľ Ultron a zdá sa, že disponuje takou desivou silou, akej tentoraz nedokážu čeliť ani Avengers. Jeho robotickú armádu riadi geniálna umelá inteligencia, ktorú nedokáže prekonať žiaden živý tvor. Ultron plánuje zničiť svojich protivníkov - tím Avengers, a potom celé ľudstvo, pretože je zúfalo nedokonalé. Ochrancovia Zeme a najväčší superhrdinovia Iron Man (Robert Downey Jr.), Captain America (Chris Evans), Thor (Chris Hemsworth), Hulk (Mark Ruffalo), Black Widow (Scarlett Johanssonová) a Hawkeye (Jeremy Renner) sa musia znova spojiť, aby zachránili svet. Na svojej ceste za spásou ľudstva sa stretnú so starým priateľom, ktorý má novú tvár aj meno Vison (Paul Bettany). Zároveň spoznajú dvoch nových hrdinov s nadľudskými schopnosťami. Dvojičky Wanda Maximoffová, alias Scarlet Witch (Elizabeth Olsenová) a Pietro Maximoff, alias Quicksilver (Aaron Taylor-Johnson) však pracujú pre nepriateľskú spoločnosť Hydra. Osud sveta závisí na nových krehkých spojenectvách s dávnymi priateľmi a novými superhrdinami, ale aj na nečakaných zvratoch osudu. A vyvrcholí veľkolepým filnálnym stretom síl Dobra a Zla. (TV JOJ)

Rosaviva

"There are no strings on me." Po skvělé jedničce jsem se nemohla dočkat dvojky. Trailer mě sice moc nepřesvědčil, ale přesto jsem se těšila jako malá, ale výsledek mě zklamal. Přišlo mi to takové moc nastavované, žádný originální nápad, půlku filmu jsem nevěděla, co se vlastně děje. Navíc to bylo ještě hrozně natahované, když jsem myslela, že už bude konec, ukázalo se, že to je teprve prostředek filmu.. Taky tam na můj vkus dostal až příliš prostoru Hawkey (a jako vážně? Rodina? Potom, co to v prvním díle vypadalo, že mezi ním a Natashou je něco víc?), až příliš se snažili dokázat, že je stejně "cool" jako ostatní Avengers a že tam má podstatnou roli (mě teda nepřesvědčili). Pro mě málo prostoru dostala Natasha (sakra dostane už Black Widow vlastní film? Podle flashbacků do její minulosti by to mohlo být hodně zajímavé. Navíc by si to zasloužila. Ale ne, oni místo toho radši natočí Ant-mana). Naopak příjemným zpestřením filmu byl Quicksilver a Scarlet Witch. Taky mě potěšil návrat všemožných postav z různých filmů, už ale nejsem tak nadšená ze sestavení nových Avengers. Takže já mám z filmu takové rozporuplné pocity, i přesto, že jsem vyjmenovala hodně negativ, nebylo to všechno špatné, bylo tam pár vtipných scén a vizuálně to bylo velmi dobré, ale bohužel mě to tak neohromilo jako jednička. 4* ()

Cappuccino

Slabšie ako prvá časť, najmä kvôli nevýraznému záporákovi, z ktorého vôbec nešiel strach alebo akási cruel charizma. Ale plusom je, že som sa miestami z chuti zasmial a celý čas vôbec nenudil, ale v nových Avengeroch nevidím pokrok k lepšiemu, prinajlepšom starý status quo, bez akejkoľvek zmeny a to ma zrovna príliš neohuruje. Také lepšie tri hviezdy. ()

vteco

Temnější, hravější a také akčnější pokračování skvělého prvního dílu. Chemie mezi hrdiny je zde mnohem výraznější a dosud méně využívané či nové postavy celý příběh výborně podporují a oživují. Vyváženost mezi obrovským množstvím akce, dialogy či vtípky je zde spolu s vynikající kamerou a střihem zvládnutá na jedničku. Jen je škoda trestuhodně nevyužitého potenciálu Ultrona, který zůstal hodně za očekáváním. [80%] | Kino ()

Foox

Nedá se úplně hovořit o zklamání, jenže po labužnickém druhém Kapitánovi nejsou další Avengers adekvátním pokračováním tohohle universa. Opět funguje jakýkoliv střed mezi postavami, herci jsou výborní (jen Scarllet občas bloudí), akci nelze nic moc vytknout,.. Ale už tam není ta lehkost a nápaditost, v té akci především chybí ona nezapomenutelnost z jedničky. Ovšem největším zklamáním jsou dvě nové postavy, které mě srali od prvního slova... nemluvě o totálně nudném záporákovi. 70% ()

S.Quentin QUALE

Do návštěvy u rodiny teplometa Legolase úplně v pohodě, pak už jen nesnesitelný patos promíchaný s digitálním bordelem. Choreograficky mě bavil překvapivě jen Kapitán Amerika a místy Hulk. Oproti prvním Avengerům totální grc. 45% ()

Allien.9

Teprve druhý díl a člověk už se nudí. Reálné párování křečovité, slashové párování chybí (které scény že mi to měly evokovat Steve/Tony?!?), akce tuctová, úvodní řěžba v lese ohavně digitální, odkazy na předchozí filmy zbytečné. K čemu tam jsou, když nikdo z hlavních hrdinů nezemřel, a nevyvol(áv)ají tudíž žádné emoce? A jednooký Deus ex machina už je tam taky jen na ozdobu... Snaha o vážnější pojetí by tu byla a Ultron jako záporák taky nebyl nejhorší (když už nic jiného, tak aspoň přemýšlel), ale podívám-li se na nové "Avengers" jako na celek, tak škoda slov.:-/ Ještě pár podobně mrtvolných filmů a vypěstuju si k Marvelovkám averzi. Začněte točit zas něco jiného, kristepane... ()

HAL

Další díl Marvel seriálu. A příběh víc než kdy dřív je tu důležitý jak v pornu - jen záminka pro další a další akci, pravidelný přísun nových postav, a postupné párování každý proti každému. Jen místo Sashi, Stoyi a Faye jsou tu Rychlé Superšípy v barevných trikotech, a ta akce je trochu míň sexy, i když taky pořád tak na jedno brdo. Prostě Avengers 1 protažené o dvě a půl hodiny... a točené Whedonem asi už v polospánku, protože jeho erbovní chemie v týmu kladných postav a odlehčený humor mezi nimi tu pohříchu skoro absentuje, omezuje se na pár nepřekvapivých one-linerů, a pubertálně hláškující skynet záporák to taky moc nezachraňuje. Je to ok zábava, ale pozítří nebudu vědět co se tam stalo (ve výsledku nic, jako obvykle) a ani nebudu mít moc velkou chuť vidět to někdy v budoucnu znova. 6/10 ()

Peytl

Za české znění, respektive za Alíše Prochajdu, bych dal mínus sedmnáct, ale to si film nezaslouží. Aleši, už ne, jsi opravdu okenomen. Tak jalovej hlas a dikci jsem naposledy slyšel u psíka jménem Poochie, miliardář, šoumen a filantrop? No, spíš děsnej trapák. Že tě Jarvis nefackuje... ()

Satan

Na celém MCU se mi líbí, že se berou v potaz důsledky činů všech postav a každá z nich má své niterné pocity, cíle a motivace, které se jako nit táhnou všemi filmy. Po druhém zhlédnutí je to i zde mnohem více vidět. Na druhou stranu kde potěšil vývoj postavy (Hawkeye), tam zamrzely určité podzápletky (Black Widow + Hulk) či průměrní noví hrdinové (Quicksilver ani zdaleka není tak cool jako v X-Menech). U Age of Ultron jde vidět, že se tvůrcům celá zápletka sype pod rukama a potřebovali by aspoň půl hodiny navíc, aby vše dovysvětlili a zdárně odargumentovali. Postavy mizí a vrací se na scénu jak režisér potřebuje, akční sekvence jsou rutinní (vrcholem je Hulk vs. Hulkbuster po hodině filmu) a ani ten záporák není tak zajímavý, jak se původně jevil. Pokud je nejlepší scénou ta, jak se přiopilí Avengers snaží zvednout Thorovo kladivo, pak je něco špatně. [Přesná stopáž: 141 min] ()

mzss1

|90%| Shlédnuto v kině ve 3D s českým dabingem. Tak a je to tady, konečně jsem se dočkal. Takže celkově jsem spokojen, lépe to snad nemohlo dopadnout. No, možná kecám, něco by se vylepšit dalo, ale to bych už chtěl asi příliš. Dyt už je to bůh ví kolikátý marvelácký snímek. Přesněji, myslím filmy s touto hrdinskou sestavou: Thora, Iron Mana, Kapitána Americu atd. Nicméně, opět jsem dal plný počet hvězdic, takže opět velké nadšení. Zvažovaní, že snad dám tu čtvrtou, mě na konec velmi rychle přešlo. Ještě zmíním 3D. No, pár efektů tam bylo, ale bez toho by se dalo obejít. Příběh je opět prostý, ale to mi nepřekáží. Ultron byl zajímavý a každou jeho scénu jsem si užil. Nebo jeho dvojce bylo též dalším kladem filmu. Herecká sestava mě opět nezklamala. Moji oblíbení hrdinové opět zářili, ikdyž zde se mi místy zdáli unaveni a byly vážnější než obvykle. Ale dalo se to vzhledem k mírně temnějšímu převedení pochopit. Emoce zde moc nefungovali, ale velký problém to nebyl. Třeba Tony Stark je z celých Avengers má nejoblíbenější postava. Zde byl také vážnější, ale přesto tu pár dobrých hlášek, řečí a scén má. Captain America a Thor – oba předvedli svůj klasicky dobrý standart. Hulk mě zde bavil ještě víc. Black Widow tu má aspon nějaké ty dialogy o její minulosti. Hawyke zde má ještě víc prostoru, i se ukážou jeho nejbližší u něj doma. Fury zde má o dost menší roli, aspon ho potěší vidět. No, máme tu i jiné postavy. Takže i v neakčních scénách je na co se dívat, je zážitek, vidět je všechny pohromadě. Akce je tu dost a je opět velkolepá. Už od úvodu je tu dlouhá akční sekvence. A musím říci, že akce je někdy dost rychlá a zběsilá. Kapitánův štít nám tu lítá takovou rychlostí, že ho kolikrát ztrácím z obrazu – zápor to ale není. Konečná fáze je dost akční a má i pár dobrých nápadů. Zvedání země a záchrana jejich obyvatel – tam je množství dost dobrých scén. Záchrana dvou lidí, které byli vhozeny do vany a hurá, letí se pryč, to mě fakt dostalo. No, nejvíc se mi asi líbila scéna, kdy Stark zastavuje rozběsněného Hulka. Ta scéna se dá nazvat i jako hotová destrukce. Zajímavé byly i scény, kdy se vylepšená žena snažila superhrdinům poplést mozek. Tím pádem měly zvláštní a temné představy. Hudba byla výborná. Postarali se o ni Danny Elfman a Brian Tyler. Elfman základním hudebním motivem dost navazoval na Silvestriho z filmu Avengers (2012) a Brian Tyler si šel hezky po svém. Takže oba odvedli skvělou práci. Stopáž je tak akorát. Takže, kolikátý film od Marvela to je a já jsem furt spokojený. Nevím už co bych dodával. Zbytečně to nechci moc rozebírat. Akční scény byly točeny perfektně, žádný problém s technickou stránkou nemám. Určité mouchy bych našel, ale to je zbytečné řešit, zas takový kritik nejsem. Těším se na další a další pokračování s těmito hrdiny, A sice: Captain America: Civil war (2016), Thor: Ragnarok (2017), Avengers: Infinity war part 1 (2018) a Avengers: Infinity war part 2 (2019). ()

kingik

Bomba to není, vidět se to dá. To, co se na filmu pokazilo, nepokazil režisér, ale určité okolnosti. Joss Whedon byl v top formě. A v mnohem větší a vyzrálejší formě, než když přitáhl na plátno tým Avengerů poprvé. Partička super hrdinů se bude muset utkat se zákeřnou super umělou inteligencí, kterou neuvážlivě stvořili. To, co se jim vymklo kontrole, musí být neprodleně smeteno z povrchu zemského. Dřív, než Ultron smete z povrchu zemského vše živé. Dějově možná na první pohled jednoduché, ale film nemá povrchní scénář. V podstatě se jede v typicky comicsovém syžetu. Tony Starkovi a jeho kolegovi Bruce Bannerovi se neuvážená aktivace ukradené UI vymstí. Následně nejmocnější hrdinové světa jsou nuceni čelit monster hrozbě, do toho se hláškuje, přivalí se akce, které není takový krajíc, jak jsem očekával. Nejvýživnější je z akčního hlediska závěrečná půlhodinka, v níž Avengers mají proti sobě robotizovanou armádu. Neznamená to však, že by si divák předtím užíval jen samé plky. Film ukecaný přímo není, ale některé jeho pasáže jsou zbytečnost sama. Zářným příkladem nudy je pohled do Hawkeyho soukromí, ke kterému dojde zhruba uprostřed přes dvě hodiny trvajícího spektáklu. Spektakulárních scén neobsahuje tolik, jak šikovně ukazuje trailer. Co je hlavně dobré je to, že scénář se pokouší zajít dál. Nebyl to tudíž jen přehnaně nabušený blockbuster se všemi obvyklými diváckými požadavky, ale občas i příjemně sofistikovaná comicsárna, která se rozhodla zajít dál ve své myšlence zneužití vyspělých technologií. Sice vzhledem k prostoru a zachování comicsových bublin si nedovolí ji nijak extra rozvíjet, ale snaha nebýt jednostrunnou podívanou se cení. A šlo se na to divácky funkčním způsobem. Film je ve větší míře stavěn na silných tvůrčích schopnostech a manévrech, které eliminují případné záškodnické slabiny. Přece jen se však nepodařilo eliminovat úplně vše. Mě zklamal Ultron, záporák, který nebyl úplně důstojným soupeřem perfektního týmu Avengers. V předloze byl popisován až v démonickém rozměru. Ve filmové podobě promlouval mručivým hlasem Jana Šťastného, který mručel tak, až jsem se nudil. Nevytrhly mě ani zlověstné plány Ultrona, protože na hereckou sestavu super hrdinů neměl ani omylem. Ti si totiž zasloužili někoho fakt speciálního. Ultron mě nebavil. Ničím zajímavým se neblýskl. Chtělo to rozpoutat větší peklo. Jak už jsem předeslal, herecká sestava hodně maximální. Robert Downey hláškuje, pozadu nezůstává ani Thor Chrise Hemswortha. Chris Evans jako Capt. America a Mark Ruffalo jako Hulk rovněž v pohodě. Diváky, co jsou zvědaví na sexici Scarlett Johansson, můžu ujistit, že pořád někde tajně bere tablety na sexappeal a asi už o nich pověděla i své herecké kolegyni Elizabeth Olsen/Scarlet Witch, která je nebetyčně svůdná. Do děje výrazně zasáhne jako jedna z dvojice geneticky modifikovaných sourozenců, kterou tvořila s Aaronem-Taylorem Johnsonem/Quicksilver, který si už v minulosti vydobyl nějaké ty comicsové ostruhy. Jediný, koho bych z herecké sestavy obětoval v rámci většího spádu událostí, je Hawkey Jeremyho Rennera. Ten asi v polovině film zpomalil natolik, že než se zase rozpohyboval, šly známky dolů. Jen připomínám, že na pohledu do Hawkeyho soukromí nebylo ani zbla zajímavého. Na to, jak je film dlouhý, nemá tolik akčních sekvencí, jak by bylo záhodné, ale když na ně dojde, je to cool. Občas jsem odhalil slabší CGI, které působilo u tak vysoko rozpočtového filmu rušivě. Ale většinou se režisér Joss Whedon překonával. Sekvence, ve které se hrdinům téměř zhmotnila jejich minulost prostřednictvím snových vizí a výjevů byla toho důkazem. Režisér svým tvůrčím přístupem nepřipustil nudu. Přece jen se rating PG-13 ukázal jako nežádoucí. Filmu by mírně brutálnější kabátek rozhodně prospěl. S tím, že je film bomba, bych byl opatrnější. Když mě film nestrhne, akčně se patřičně nerozpoutá a má přehnanou stopáž, kterou úplně optimálně nevyplní, držím se s hodnocením při zemi. Divácky kladné atributy však přesto převažují. Ale upřímně, čekal jsem to nabušenější a efektnější. Tohle je ve výsledku režijně skvěle odvedené se super hereckým obsazením a selhává to jen v detailech, které se v globálu ukázaly být ne úplně nepodstatnými. Slyšet ve filmu Drtikola a vidět comeback Nicka Furyho a starou dobrou českou škodovku při zřícení města, není vůbec k zahození. 60% () (menej) (viac)

dr.horrible

Avengeri si vzájomným súbojom prejsť museli, trvalo to polku prvého filmu a decentne ma to sralo. Sequel podobnú povinnosť nemá, zato (a práve preto) má normálnejšie dialógy, menej zmätenú akciu a funkčnejšie vzťahy. A ani tá jedna smrť nevyzerá tak nasilu. Vlastne sa mi na tom páčilo viac úplne všetko. Liz Olsen rulez ()

InJo

Prozatím asi jen tolik: Je to asi ta nejlepší možná vysokorozpočtová hollywoodská rutina, jakou jde v současnosti v kinech vidět. Je tam spousta skvělých drobností (jak v akci, tak v humoru), ale jen co to skončí, většina pozitivních dojmů rychle vyprchá. Ale hit to bude, to je bez pochyb. (3D tradičně skoro zbytečné, takže klidně jděte na 2D, o nic nepřijdete) 70 % ()

IQ Tiqe

Ještě větší porce humoru než jednička, už se těším na druhé zhlédnutí, ale dějově je to taková klasika – něco akčního se děje, aby bylo podhoubí pro srandu. # [kino] # příběh *** | hudba **** | humor **** | akce ***** | napětí – | pustil bych si znova **** ()

HoneyBunny

Když jsem viděla první trailer, říkala jsem si "To přeci nemůžou všechno nacpat do jednoho filmu!" A taky nemohli. AoU mají příliš mnoho postav, takže některé nedostanou dost prostoru (trpí tím hlavně Vision a Quicksilver, které poznáme jen zběžně). AoU také mají příliš mnoho dějových linek a motivů, které jen brousí po povrchu a zústanou nedořešené. Dokonce ani ten Ultron nemá dost prostoru, aby z něj byl opravdu zapamatováníhodný záporák, jeho evil plan ani nedává moc smysl. Whedon si to zkrátka nepohlídal a za klišé ve svém vlastním scénáři by si měl nafackovat (Black Widow a Hulk, rodinka na farmě atd.). Ano, ve filmu se stále něco děje a něco z toho je i zajímavé (super postava Andyho Serkise, příběh dvojčat), ale zkrátka to nedrží pohromadě. Škoda je, že tam vidím ten potenciál, ale Marvel se bojí jít hlouběji do traumat svých hrdinů, radši je nechá vtipkovat. Pak není divu, že tenhle film nenabízí opravdové emoce. Popravdě, hodně mých výtek bych směřovala spíš k producentům Marvelu než k Whedonovi (který s nimi prý dost bojoval) - Marvel prostě jen jede na jistotu a kasíruje prachy... PS: PRVNÍ MARVELOVSKÝ FILM, VE KTERÉM UVIDÍTE ŠKODU 120! (Konkrétně v záběrech ze "Sokovie". ()

Carol Pifková

Boli sme v kine na ten istý film? Lebo ja som tuším videla romantickú komédiu so superhrdinami. Ten príbeh mi prišiel taký bezduchý. Už je to vlastne o tom istom veľa akcie, vtipné hlášky sem tam a duchaplný dej niekde utiekol na slnečné havajské ostrovy. Pamätám si aké som mala pocity po prvých Avengeroch a tie po druhých boli, no vlastne ja som ani žiadne pocity nemala. Ultron sa mi však nesmierne páčil a zaradila som si ho medzi obľúbených záporákov s fajnovým hlasom. Teraz keď mi príde sms mi Ultron vždy pripomenie, že nemá na sebe žiadne povrázky. Okrem Ultrona som bola spokojná aj s Dvojičkami a Elizabeth Olsen ma milo prekvapila. ()

Anderton

Druhé Avengers sa podľa môjho názoru okrem gradácie k megakoncu a rytmického striedania akcie a konverzačky celkom dosť líšia od prvej časti. Ohrozenie prichádza skôr zvnútra, čo je rozdiel oproti mimozemšťanom a nejde tu o americké veľkomesto, ale azbukou popísané mesto niekde v údolí hôr. Film sa tvári extrémne filozoficky, rieši sa ľudská zloba, hnev, strach, nebojuje sa len o víťazstvo, ale zisťuje sa, či nie sme náhodou monštrá, čo to vlastne znamená evolúcia a či je budúcnosť v ľudskom tkanive, alebo kove. Umelá inteligencia sa inšpiruje ľudskými myšlienkami a transformuje si ich po svojom. A takéto úvahy sa striedajú s čisto komiksovou/cirkusovou nereálnou akciou plnou lietajúcich ľudí v plechoch a žien, vysielajúcich prúdy laseru červenej farby. Možno to dáva nejaký filozofický zmysel, ale je to hlavne guláš. O to uspokojujúcejšie potom pôsobí aj také uvažovanie nad prerábkou kuchyne počas najšialenejšej akcie. A do toho príde nejaký kameň múdrosti či nekonečnosti a človek, ktorý má komiksové univerzum u prdele, je v koncoch. VIENNÉ ZNOVA 4/19: To, čo sa mi zdalo spočiatku ako guláš, stále gulášom ešte je aj po druhýkrát, ale jednoducho menším a pri sledovaní všetkých troch doterajších filmov krátko po sebe je aj pocit z trochu vybočujúcej dvojky pozitívnejší. Subjektívne mi sadla z celej série najviac, objektívne cítim, že je najslabšia. Ale pri filmoch je samozrejme dôležitejší subjektívny pocit, že... ()

Frajer42

Horko těžko navazovat na nepřekonatelný první díl, u kterého nejeden šulda stříkal nadšením. Ten můj hned několikrát. Na rozdíl od předchozího počinu se zde tvůrci pokusili představit s něčím zcela nečekaným - s příběhem. Za sebe musím konstatovat, že to vyložený průser nebyl. Je pravdou, že se mohli vytáhnout s něčím sofistikovanějším než trapným Ultronem a ještě trapnějším čímsi neidentifikovatelným. I zápletka mohla být propracovanější než opakovaná touha zničit svět. Také snímek udělal nezanedbatelnou odbočku v tom smyslu, že dává divákům možnost nahlédnout hrdinům hlouběji pod kůži a dává tak najevo, že to nejsou tvorové zase tak odlišní od nás. Akce nechyběla, i když se likvidovalo pouze nějaké fiktivní městečko z východu. Humoru bylo také dost. Ve finále si příliš nemám nač stěžovat. Stále však snímek zůstává za prvním dílem o třídu až dvě pozadu. Takže to bude "jen" za 4 hvězdy! ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Jako by nestačilo, že desáté Rychle a zběsile muselo vyměnit režiséra Justina Lina (Star Trek: Do neznáma, Rychle a zběsile 5), který nevydržel pracovat po boku egoisty Vina Diesela, za rutinéra… (viac)

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (viac)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (viac)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (viac)