Hry o život: Drozdajka 1

• Česko Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (viac)

Katniss Everdeenová prežíva najťažšie obdobie svojho života. Hoci z Hier štvrťstoročia ako-tak vyviazla so zdravou kožou a mama so sestrou sú v bezpečí, jej starosti sa ešte neskončili. Capitol zrovnal so zemou Dvanásty obvod, zahynuli tisíce ľudí a Katniss prenasleduje pocit viny. Navyše Peeta Mellark, jej partner z Hier, zostal v rukách nepriateľov. Na čelo odboja sa postavil Trinásty obvod, aj keď len donedávna sa o jeho existencii takmer nič nevedelo. Vojna prináša obete na obidvoch stranách, rozdiely medzi dobrom a zlom sa čoraz viac stierajú. Víťazstvo sa síce prikláňa na stranu rebelov, no koniec je stále v nedohľadne. Krviprelievanie môže zastaviť iba Katniss. Ak chce zachrániť priateľa Peetu, zabrániť ďalšiemu mareniam životov, poraziť Capitol aj nenávideného prezidenta Snowa, musí sa znova chopiť symbolu Reprodrozda. Opäť zisťuje, že o svojom osude nerozhoduje sama, ale do istej miery sa stáva nástrojom v mocenskom súboji. A stále nevyriešila dilemu, ktorému z dvoch najbližších priateľov patria jej city... (TV JOJ)

swinevenca

Pochyby o nutnosti dvou filmů jsem měl samozřejmě už před premiérou, ale s celkovým soudem si počkám ještě rok. Tenhle film sám za sebe mě nijak nebral, např. postava režisérky na mě působí úplně zbytečně, byť si její sestřih zapamatuju. Nedokázal jsem s hrdinama cítit tu jejich depresi a úzkost, tím pádem pro mě ty emoční scény, kterých bylo kupa, byly víceméně nuda. Co se mi na tomhle sci-fi líbí, je ta role reklamy a propagandy. Ale skončit to tím lopatovým hitem, měl by ten rok čekání pro mě jako nečtenáře pořádný grády. ()

IZFNP

Asi sa zhodneme, že Part 1 je len prípravou pre Part 2. To však nič nemení na tom, že film funguje, odsýpa, tí pred i za kamerou si dali záležať a v kategórii „young adult“ Hunger Games i naďalej nemá konkurenciu (čo do rozpočtu, to do spracovania). V podstate jediná vec, ktorú filmu môžem vytknúť, je jeho ukecanosť a neustála snaha gradovať pomocou asi milióna motivačných prejavov. Za vrchol snímku tak považujem prerod obyčajnej holky, ktorá len chcela prežiť v aréne, na symbol revolúcie, ktorý zjednotí a vyburcuje národ k boju proti Kapitolu – a teda scénu v dištrikte 8, kde po bombardovaní nemocnice Katniss odkáže celému Panemu, že nadchádzajúca vojna (a nasledujúci film) sa s tým rozhodne párať nebudú. Škoda, pretože keby 20 minút prejavov nahradilo 20 minút poriadnej akcie, Mockingjay 1 by sa mohol hrdo postaviť na čelo celej ságy. Nepopierateľnou kvalitou je však réžia, keďže Lawrence dokázal z polovice už tak pomerne nudnej knihy množstvom zmien a nápadov urobiť zaujímavý pohľad na úzkostnú atmosféru utláčaného ľudu, ktorý sa chystá na krok, ktorý ešte pred rokom vyzeral byť nemysliteľný. Zatiaľ čo prvé dva filmy kvalitu kníh nedokázali dosiahnuť, tretí diel v tomto smere ďaleko predčil moje očakávania. Spolu so štvrtým dielom sa vyprofiloval ako nečakane melancholický a citlivý náhľad na tému, ktorá ďaleko presahuje kategóriu young adult, a pri tom sa stále drží žánru. Filmu síce škodí, že sa tvorcovia držali charakteru knihy (ktorá je písaná v 1. osobe), a tak väčšina záberov sleduje výhradne hlavnú hrdinku, vďaka Jen Lawrence mi to však vadí len máličko. Ale chápem, že nie každému tento režisérsky prístup sadne. Hoduboný podklad je výborný a ukážky propagandy v čase vojny pôsobia nečakane silne. Holt, niekomu viac sadne nelogické pobehovanie nevýrazných postáv v Labyrinte. Mňa teda oveľa viac zaujala partia naskrz zaujímavých a reálnych charakterov v príprave na veľké finále. Fire is catching! ()

blondboss

Po dvojke som avízoval jedno z najlepších epických filmových diel posledných rokov. Tentokrát to ešte neprišlo, ale príprava na to bola spravená slušne a som skutočne motivovaný na slávny koniec, o ktorom nepochybujem, že ma nesklame a päť hviezd bude istých. Prečo teraz takéto hodnotenie? Už len z princípu, pretože nemám rád, keď z tretej časti, ktorá mohla byť jedným z najepickejších dielov súčasnosti, urobia tvorcovia frašku predelenú na dve časti s cieľom čo najviac zarobiť. Bohužiaľ, takto len naštartovali divákov tejto série. Jennifer Lawrence absolútne úžasná. 65 % ()

KeepVerve

No teda...osobně pro mě dost velké zklamání....vůbec nic se tam nedělo a člověku je hned od první minuty jasné, o co tvůrcům jde hlavě....VYDĚLAT PRACHY! :( ()

TinoArts

To, že tento film vznikol úplne nepodstatne a ide iba o nenažranosť Hollywoodu, to nepopieram. Avšak tento film má rovnaký problém, ako prvá polovica poslednej časti Harryho Pottera - nie je skoro vôbec akčný a (pre ľudí, čo neprečítali knihy) necháva otvorený koniec pred druhou polovicou filmu. A toto sú presne veci, ktoré ľuďom vadia. Inak je to ale kvalitatívne dosť dobré, asi aj lepšie ako predchodcovia. A keďže ja nepatrím medzi ľudí, ktorí sa riadia pravidlom "málo akčné = zlé", tak hodnotím kladne. 75% ()

nikus120

Film rozhodne zachránili skvelé herecké výkony. Je pravda že už to nie je čo bývalo a príbeh sa zmenil od základov oproti prvej a druhej časti. Film je natočený veľmi emocionálne hlavne z Katnissinej strany. Príbeh ubehol rýchlo a hladko, som len sklamaná zo soundtracku a parochne Jennifer (kedže sa dala počas filmu ostrihať) ale určite súhlasia aj ostatný, že táto časť je len ticho pred búrkou finálnej časti. ()

Dashia5

Nic neohromí víc jako první díl. Druhý díl mě již nepřekvapil tak moc jelikož mi to přišlo už trochu ohrané, a ničím mě to nijak zvlášť neohromilo. Natož třetí část byla jiná, podlé mě zajímavá a velcí fanoušci teto série filmů si přijdou na své. Určitě se moc těším jak to dopadne! Ohromující zážitek filmu byla část kde zpívá Katniss píseň The Hanging Tree. 90% ()

maresakjan

Celý film byl zbytečně natahovaný, myslim že by se daly oba díl nacpat do jednoho.. 2 momenty, které se mi na filmu líbily: první proslov Katniss a když zpívala The Hanging Tree ;) ()

Mr.Keli

Vivat Hunger games, tato série to dokázala. První díl dvojdílu se zapíše do filmových análů nezapomenutelným způsobem: nejzbytečnější začátek dvojdílu ever. Přitom rozpočet asi sežrala pouze vlezlá písnička a výbuch(spoiler) přehrady a v neposlední řadě honoráře hercům. Chudák zesnulý P.S.H., to věnování ho bude pronásledovat až do hrobu:(, tenhle díl je výsledek tržního mechanismu, který totálně sere na diváky a upřednostnuje jenom a jenom peníze. 20% za výkony berců. ()

MrDorry

Po prvním a druhém filmu to je slabota. Film se točí pořád kolem jedné věci a děj se vůbec neposouvá. A ten konec, ten mi přijde přitažený za vlasy. Tři hvězdy za dobré technické zpracování a za to že to je Hunger games. :D ()

PrincessB

Jediná dobrá věc na tomto filmu je to, jak reflektuje politiku a utlačovanost lidu, která vždy byla na naší planetě všudypřítomná. Z toho až mrazí... ze stejného tématu čerpali i filmy předchozí, ovšem postavit film pouze na něm nelze (ono by to respektive šlo, ale to by nesměl scénář a vynucená romantická zápletka stát za starou bačkoru). Možná za to nemůžou ani tak tvůrci, jako sama předloha (1. polovina 3. knížky opravdu za moc nestojí) a touha vydělat víc peněz.. (protože "na dva filmy si lidi koupí 2x lístek"). Jennifer Lawrence podává solidní výkon, ale Katniss jako takovou nepovažuji za hrdinku, na jejíž hrdinství a psychické výlevy bych nutně musela koukat 2 hodiny v kině. Najde se tu spoustu dobrých momentů, např. soundtrack mě opět velmi příjemně překvapil, ale jako celek je to nudné, radila bych převzít jen některé scény a udělat jeden pořádný dlouhý poslední film. Snad nás 2.část překvapí příjemnějším způsobem. ()

M1K0

Tak ako a stalo sa to znova, celkom slušne rozbehnutá trilógia bola (kvôli chamtivosti producentov) rozdelená na sériu 3+1. V tomto prípade to bolo absolútne zbytočné a nezmyselné. Tretia časť mi prišla takmer zbytočná a fakt že na posledný diel mám čakať ešte rok mi príde ako zlý vtip. *** som dal len s ohľadom na celú sériu, inak by to bolo na dve. ()

Neytara

Až si zase budu chtít přečíst knihu před filmem, budu nedočkavá a horlivá jaké je pokračování a konec, tak mne prosím někdo zadržte. Nevzniká z toho nic než zklamání a zlost. Když jsem odcházela z kina po druhém dílu (Hunger Games: Vražedná pomsta) prohlásila jsem, že jestli rozdělí poslední díl na dva, tak na to do kina nepůjdu. Šla jsem ale podle očekávání jsem se také zklamala. Nekonečně natahované nic s dalším nic dějem (nemohu vytknout byl přesně podle knihy až na úpravy které byly nutné kvůli smrti Philipa Seymour Hoffmana) jsem bohužel i věděla proč Hurikán dorazil v pohodě a že bude Peta zlý a tak jsem si to vlastně vůbec neužila. Možná bych dala o hvězdičku víc kdyby nebylo toho že jsem měla již načteno z knihy ale i tak si stojím za tím že to bylo zbytečně zdlouhavé a udržet velkofilm na pár chabých vtipech se myslím opravdu nedá. ()

ellessar01

Tak tohle se fakt nepovedlo... Jediné plus tohohle filmu byla Natalie Dormer... A to je dost málo... A hlavní hrdinka je už tak otravná, že jsem doufal v to že jí někdo opravdu sejme... Měli zůstat jen u prvního dílu ()

arconike

Hviezdička navyše, len kvôli Jennifer Lawrence, inak by to bolo za dve. Zbytočne zdĺhavé, veľa nudných pasáži a v podstate sa za tie skoro 2 hodinky nič neudialo. Celý film mi prišiel len ako príprava na druhú časť. Tá už snáď bude v duchu pravých Hunger Games. ()

S3MIR

Tento film je naplno a smrtelne nakazeny virusom Hobbit a.k.a. zbytocne natiahnute na viac filmov. Vacsinu casu "nuda jak prase". Zaber z traileru, kde Katnis-legolas zostreli dve lietadla jednym sipom je jedna z dvoch zaujimavyvh sekvencii filmu. Knihy boli fajn, ale toto nefunguje ani ako film. A ako samostatny uz vobec nie. Dve hviezdy len za vizual. Sklamanie. ()

kiararaftl

Jednoznacne uplne najslabsi diel. Jennifer Lawrance tu tak neskutocne prehrava, dej je naplneny zbytocnymi scenkami ktore tam vobec nemuseli byt. Keby tu tretiu knihu, ktoru som inak citala dali do povedzme 2,5 hodinoveho filmu malo by to aj grady aj spad. Dalsia vec - ked som to pozerala s priatelom, ktory knihu necital, prezidentka Snow mu prisla ako celkom kladna postava. To asi nie je velmi dobre. Rovnako mi do deja nezapadala Effie Trinket, nevadi mi ze v knihe nebola, vadi mi ze hrala vymyslenu postavu ktoru trapil nedostatok parochni. Celkovo velmi slabe, som rada ze som si to pozerala az neskor a neobetovala som zbytocne na to peniaze v kine. ()

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)

10 nejlépe placených herců roku 2015

10 nejlépe placených herců roku 2015

06.08.2015

Časopis Forbes i letos vytáhl kalkulačku, aby dal nám na vědomí, kterým hereckým tvářím máme závidět výplatu za první polovinu roku. Kdo usedl na trůn? Podle očekávání Robert Downey Jr., který letos… (viac)

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky

12.01.2015

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 72. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (viac)

72. Zlaté glóby - nominace

72. Zlaté glóby - nominace

11.12.2014

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes vyhlásila ústy herců Kate Beckinsale, Petera Krause, Pauly Patton a Jeremyho Pivena nominace na 72. Zlaté glóby. Nejúspěšnějším filmem se stala se… (viac)