Hry o život: Skúška ohňom

• Česko Hunger Games: Vražedná pomsta (viac)
Akčný / Dobrodružný / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

V druhej časti filmovej série sa dvaja vyvolení, Katniss Everdeenová a jej priateľ Peeta Mellark, po šokujúcom víťazstve v 74. ročníku hier o život vracajú domov. Ako víťazi však musia svoje rodiny čoskoro opustiť a vydať sa na oslavné turné po všetkých krajoch Panemu. Ich úlohou je zabávať ľudí, no napriek očakávaniam vládnuceho Kapitolu sa situácia vyvinie opačne a dojemný životný príbeh Katniss inšpiruje obyvateľov krajiny k vzbure proti totalitnému systému. Obaja pochopia, že ich víťazstvo rozžalo medzi ľudom plameň vzbury a neodvratne sa schyľuje k revolúcii. Kapitol si ale stále drží moc pevne vo svojich rukách a prezident Snow nie je človek, s ktorým je dobré sa zahrávať. Už vydal rozkaz, aby vo vhodnej chvíli oslávenkyňu Katniss Everdeenovú navždy umlčali. Silu a moc Kapitolu majú symbolizovať prípravy na ďalšie 75. hry, ktoré skrývajú prekvapenie a rozhodnú o budúcnosti celého Panemu. Zúčastnia sa na nich všetci doterajší víťazi hier. Katniss a Peeta sa musia vrátiť späť do arény... (TV JOJ)

moviefilms

Skvělý, velmi mile překvapující film. Těšila jsem se na něj, ale nečekala jsem, že se až tak povede. Podle mě je lepší než jednička, dokonce i lepší než kniha (což je skoro neskutečné). Jsou tam pasáže, které se asi nevysvětlí bez přečtení knihy, ale je jich minimum a nejsou to ty nejzásadnější. Za mě je to rovných 100%. ()

oSiSko

Asi už nikdy nepôjdem na nejaký film s veľkými očakávaniami. Na tento film som sa tešil ako na máloktorý, avšak z kina odchádzam sklamaný. Film bol hrozne dlhý, INTRO pred hrami bolo hrozne dlhé a ponúklo málo dôležitých informácií a unavilo ma, keby bolo aspoň o polhodinu kratšie, neuškodilo by to. Hry ako také už sú samostatnou kapitolou a sú spracované skvele. 70% ()

JP84

Mnohem ucelenější než první díl. Jsem rád, že se tvůrci poučili z neduhů nejen jedničky ale i celého žánru, čímž vznikl netradičně dospělý film. Nečtenáři předlohy možná budou překvapeni, ale takhle drsný ten svět podle knih. Stále mi trochu vadí až přílišné lpění na knize. Tím nechci říct, aby se film někak odtrhoval od předlohy, ale kdyby bylo alespoň pár scén nebo dialogů pojato trochu jinak, docela by mi to film osvěžilo. Takhle tu máme jen obraznou citaci knihy. Jinak ale u mě převládá naprostá spokojenost. Minule jsem si především stěžoval na obrovské díry ve vykreslení fungování světa. Tady se tento prvek stal základním kamenem celého filmu (jestliže jsem Arénu smrti po stránce logiky přirovnal k ementálu, Vražedná pomsta se spíš podobá husté krupicové kaši). Za zmínku stojí herecké obsazení. U Jennifer Lawrence není třeba se moc rozepisovat, ta už několik let prokazuje, že je v současnosti asi nejtalentovanější mladou herečkou v celém Hollywoodu. Zato Liam Hemsworth a Josh Hutcherson docela vyzrávají. Všechno pak pozvedávají Philip Seymour Hoffman s Donaldem Sutherlandem, jejichž (nejen společné) scény patří k tomu nejlepšímu z celého filmu. Pokud bude u finálního dvoudílu zachován stejný směr jako u dvojky, nejenže nezbývá než se těšit na finále, ale(pokud by si ostatní produjce vzaly příklad) mohlo by dojít k pozvednutí celého týnejdžrovského žánru. ()

rhiannon

Milé překvapení, čekala jsem to mnohem horší (už kvůli tomu, s jakou předlohou museli pracovat). Jen jsem se při sledování neubránila pocitu, že bych si to daleko více užívala, kdybych si nepřečetla knihu. Otevřený závěr byl na mě také příliš náhlý, brala bych ještě minutku navíc dalšího vysvětlování. Příjemným překvapením pro mě byla Jena Malone (dost se mi znechutila v Pýše a předsudku, ale asi není pozdě názor přehodnotit). ()

hufnagel

Veľkorozpočtový odvar,ale určite "Moneymaker".Naťahovali to ako žuvačku,džem sa valil z každej strany,ale celkovo hluché,stále vata dookola a zámer ako keby unikol.Som veľkým fanúšikom sci-fi,ale toto bolo celkom sklamanie.Slabé 3 hviezdy za Jenifer Lawrence. ()

JackieBliz

****, protože: 1, Jsem dokázala strávit celý příběh v jeho dlouhém trvání, aniž bych myslela na to, co bude k večeři. 2. Nemusela jsem si ani jednou zacpávat uši. 3. Četla jsem knížku a srdce mi zaplesalo, když se filmové zpracování knize podobalo. 4. Tak nějak tajně miluji Peetu. Překvapení, po "celkem nepovedené táhlé" jedničce. ()

EddiePJ

Film by se měl hodnotit nejen podle kvality, ale i podle zážitku, který divákovi přinesl. Hunger Games: Catching Fire pro mě byly zážitkem úžasným. Od příběhu přes vizuál, herectví i hudbu až k pocitu, že stejně víte, jak to dopadne, ale přesto svíráte sedačku kinu, až vám prsty zbělají... A když se k tomu zážitku přidá ještě kvalita, jste v sedmém nebi. Ať přemýšlím, jak přemýšlím, nenapadají mě důvody, proč dát dvojce Hunger Games jiné hodnocení než pět hvězdiček. Čistý průstřel, jen tak dál! ()

Vala

Výborné.Oceňuji,že se opravdu dost drželi knihy,sem tam to bylo osekané,ale scény,které byly opravdu důležité,byly zobrazeny úžasně! Nemám co bych vytkla,líbilo se mi to. 5* ()

Tempest

První film se mi moc líbil a Vražedná pomsta je také vynikající. Hodně se drží románové předlohy, což není na škodu, kniha je skvělá. Děj začíná ve chvíli, kdy Katniss a Peeta po vítězství v Hladových hrách mají absolvovat tzv. Turné vítězů po všech Krajích zakončené velkou párty v samotném Kapitolu. Jejich vítězství a hlavně způsob, kterým ho dosáhli naštvalo hodně mocných lidí a hlavně prezidenta Snowa. A aniž to sama tuší, Katniss se stala symbolem naděje v Krajích, že jde situaci změnit. Prezident Snow požaduje po Katniss, ať ho přesvědčí o romanci s Peetou a uklidní tak situaci v Krajích. Ale už první zastávka Turné vítězů v 11. Kraji skončí tragicky a ani další zastávky nejsou bez problémů. Prezident Snow se rozhodne Katniss zbavit a zároveň se chce zbavit i všech dalších vítězů jako symbolu naděje. 75. Hladové hry jsou tzv. Čtvrtohry, které mají vždy speciální výběr splátců. A splátci na 75. hladové hry budou vybráni z řad žijících vítězů. A jelikož Katniss je v 12. Kraji jedinou žijící vítězskou, bude muset znovu do arény. Vzhledem k délce filmu uběhl hodně rychle. Katniss se stává symbolem proti své vůli, chce hlavně přežít a neztratit nikoho ze svých blízkých. Jennifer Lawrence ji hraje výborně, nikoho jiného si v této roli nedokážu představit. Skvělý jsou i další herečtí představitelé, z nových postav mě zaujala hlavně Johanna Masonová (Jena Malone), ta byla skutečně perfektní. ()

Enzo555

Súhlasím- je to po všetkých stránkach lepšie ako jednotka. Dokonca aj postava matky sa preberá z katatonického stavu a niečo uchopí do ruky!! Ak ste nevideli jednotku, nerobte tak a vzhliadnite len dvojku! Dvojka je jednotka na steroidoch. Škoda, že nemá žiadnu zapamätovateľnú (paródiehodnú) scénu , ako napr. ked Katniss s krivou pusou vrieskala "I volunteeer!!" Dvojka (s lepším rozpočtom a režisérom) opakuje všetko, čo fungovalo v jednotke- vrtenie sa v ohnivých šatách, platonický trojuholník, excentrickú Effie, hry o život vo futuroaréne.. A zrazu je koniec. Film je výrazne depresívny, menej sympatický ako jednotka- a ak nemáte 13rokov alebo slabosť pre Jennifer Lawrence, bude ťažké vydržať do konca ()

david666

Lepší než jednička, dospělejší a z příslibem toho, že třetí díl bude asi bomba. Film má strašnou výhodu, že v něm hrají skvělí herci, kteří dokáží leckdy plytší romantické a patetické momenty ustát a podat divákovi, aniž by se ušklíbal. Navíc Jennifer je talent a k tomu kočka:-) ()

Nicole32

Oproti jednotke určite zlepšenie. Ešte viac tu vynikla Jennifer Lawrence, ktorá ťahá celý fim a dovolím si povedať, že bez nej by tento film ani zďaleka nemal také hodnotenia, kritiky ani zisky. Woody je herecký klenot a Hoffman príjemne obohatil obsadenie. Efekty sú síce lepšie ako v prvom filme, ale stále je to oproti možnostiam dnešnej doby vlastne slabota. Veľmi potešili kostýmy a samozrejme soundtrack. Ten koniec naštval aj mňa, ale dodatočne som sa dozvedela, že takto končí druhá kniha tejto trilógie takže to nie je chyba filmárov, ale knižnej predlohy. ()

cici24

Jako fakt super, toto jsem rekl prvni co jsem opustil sal. Nevidel jsem prvni dil, takze tento pribeh jsem vubec neznal. Pritelkyne me na nej vzala a ja dostal velke prekvapeni. Nerikam, ze je to nejlepsi film, ale pribeh a predevsim excelujici Jennifer jsou velkym tahakem a devizou filmu. Nekdy za cas jsem rad, ze me stale filmy umi mile prekvapit. Dekuji lasko:-D ()

LucinkaSk

Tak z tohohle filmu mám opravdu velmi silný emocionální zážitek.Atmosféra v kině tomu taky hodně dá.Chválím úžasnou posloupnost dějů jako v knize,opravdu promyšlené detaily,které si čtenář,který před filmem četl knihu najde.Ale i kdybych ji nečetla,tak tento snímek by se i tak zařadil mezi moje oblíbené.Moc jsem se těšila na premiéru a podle ukázek jsem si myslela,že to bude skvělé..ale že až takhle? Opravdu mě to hrozně mile překvapilo a i po dvou týdnech,co jsem tento film viděla jsem totálně nadšená,jak pro celý příběh,film,knihy,tak herce.Mimochodem Jennifer podala opravdu skvělý výkon. ()

KastorPollux

Nevím proč zrovna tenhle film mě tak nadzvedl z gauče a donutil napsat komentář, nejspíš to bude tím, že tak bezduchý a stupidní a primitivní mixmaš jsem už fakt dlouho neviděl. Přiznávám, že knižní předlohu jsem nečetl a vím jistě, že ani číst nechci. Nezaujal mě a příliš nebavil ani první film, takže jsem od "dvojky" čekal v podstatě to samé...ale když o tom většina mých přátel mluvila tak nadšeně a vřele doporučovala...no ale hrůza!!! Bylo to podle mě ještě horší! Prostě nebýt tam Woody a Donald, ani bych to nedokoukal do konce. Abych jen nehaněl, efekty nebyly nejhorší, hudba super, Woody, ačkoli neměl tolik prostoru, vtipně hysterický, Donald tajemně děsivý...ovšem tyhle dva herci by se mi líbili asi v jakékoli roli..no ale podtrženo sečteno, na fakt pěknej film je to zoufale málo. Zbytek filmu byl uplakanej, utahanej, nelogickej a hloupej cajdák bez patřičného rozuzlení, bez známky zápletky, vše co se tam dělo, bylo tak primitivně předvídatelné a neoriginální. Prostě děs. Příšerná ztráta času. Když si představím, že budou ještě dvě pokračování, nechce se mi žít... ()

wick

Lepší než první díl.....první polovina více v psychologické rovině zajímavější oproti druhé polovině, která slibuje (zejména při představování soupeřů) více než nakonec nabízí. Za to, že druhý díl obstál lépe než první, lze děkovat režii Francise L. ()

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

14.11.2022

Přestože z druhého Black Panthera s podnázvem Wakanda nechť žije již není taková masivní společenská událost, jako kdysi při premiéře jedničky, diváci si na pokračování jedné z nejúspěšnějších… (viac)

Black Panther: Kina nechť žijí

Black Panther: Kina nechť žijí

13.11.2022

První Black Panther si získal nejen status významné kulturní události jako blockbuster, kde většinu rolí ztvárnili afroameričané, ale také vydělal hromadu peněz. Druhý to přesto neměl tak docela… (viac)

Battlestar Galactica míří na velké plátno

Battlestar Galactica míří na velké plátno

11.06.2016

Sci-fi teď docela frčí, není proto divu, že tak slavná značka jako „BSGčko" nemůže spát navždy. Po klasickém seriálu ze 70. let a rebootu z roku 2004, který se dočkal několika spin-offů, se tak válka… (viac)

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky

13.01.2014

71. udělování Zlatých glóbů v hotelu Beverly Hilton skončilo. Moderátorská dvojice Tina Fey a Amy Poehler dala rychle zapomenout na nepříjemnost, kdy prasklý vodovod kolem poledne zatopil červený… (viac)