Hry o život: Skúška ohňom

• Česko Hunger Games: Vražedná pomsta (viac)
Akčný / Dobrodružný / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

V druhej časti filmovej série sa dvaja vyvolení, Katniss Everdeenová a jej priateľ Peeta Mellark, po šokujúcom víťazstve v 74. ročníku hier o život vracajú domov. Ako víťazi však musia svoje rodiny čoskoro opustiť a vydať sa na oslavné turné po všetkých krajoch Panemu. Ich úlohou je zabávať ľudí, no napriek očakávaniam vládnuceho Kapitolu sa situácia vyvinie opačne a dojemný životný príbeh Katniss inšpiruje obyvateľov krajiny k vzbure proti totalitnému systému. Obaja pochopia, že ich víťazstvo rozžalo medzi ľudom plameň vzbury a neodvratne sa schyľuje k revolúcii. Kapitol si ale stále drží moc pevne vo svojich rukách a prezident Snow nie je človek, s ktorým je dobré sa zahrávať. Už vydal rozkaz, aby vo vhodnej chvíli oslávenkyňu Katniss Everdeenovú navždy umlčali. Silu a moc Kapitolu majú symbolizovať prípravy na ďalšie 75. hry, ktoré skrývajú prekvapenie a rozhodnú o budúcnosti celého Panemu. Zúčastnia sa na nich všetci doterajší víťazi hier. Katniss a Peeta sa musia vrátiť späť do arény... (TV JOJ)

TaanStari

No doprdele... Snad i Bella se svým nicneděláním je sympatičtější než tahle kráva špinavá. A z Elizabeth Banks bych rovnou blil! Jediná Jena Malone mi zpříjemnila tenhle bullcrap. Přesto mám pořád chuť tenhle homo battle royale dokoukat, škoda že ji ty buzny hladový zase rozdělili na dvě části... ()

Tred2

Ačkoliv hodnotím dvojku stejně jako předchozí díl, určitě tím nemyslím, že by byly na stejné úrovni. Jenn už není jen populární tvářička, ale opravdu tahá, zobrazení totalitního režimu už je natolik přesvědčivé, že dokáže tahat divákovi emoce. U jedničky jsem srovnával s Twilightem, tady bych si to už netroufl. Catching Fire je mnohem vyspělejší v mnoha ohledech. Pořád ale prostě nemůžu jít výš, protože je tam na mě až moc WTF scén, které hrozně ruší můj zájem a empatie. Každopádně prvnímu dílu jsem dával 3 z milosti, pokud se dobře pamatuju, tady dávám 3-4, dolů na 3. Ale určitě budu zvědavý na další díl. ()

warrenur

Istotne lepsie ako chaba jednotka. Tento diel ma minimalne akysi punc odboja a nie len hranie sa na vojakov v roli tinejdzerskych modelov. Proste zakladana linia bola uspesne obohatena o nejake dalsie pohlady. Slecna Lawrencova robi, co vie, totiz, vyzera dobre. Celkovo vsak, nijak extra vyrazne. Na zabitie casu. Slabe tri. ()

TuT

80 % | Velká spokojenost. Prominu i to, že skoro od začátku filmu se dalo očekávat "kdo s kým", protože jsem se vůbec, ale opravdu vůbec nenudil a to je hlavní :). ()

KOZEL84

Kromě trojúhelníku s jako vždy špatnýma odvěsnama v tom zase nevidím takový tvajlajt.Geometrie je holt dneska v módě a čtrnáctky musí toho Euklida a Pythagora solit jedna radost.Homočokl na druhou plus HomoomylHutcherson na druhou se rovná za starou nefunkční Belu.Na druhou.Chtělo by se pak přidat-mínus hlava v garáži.Ale kromě toho mě bavila už jednička a na dvojku sem se i těšil a bavila mě ještě víc.Lawrence je dobrej rejža a celkem se těším i na tu trojku.Čtečka je tak i knížky prubnu.4aPůl ()

johnymdoe

Ten konec...ten mě rozbil, bohužel opět jsem odhadl pointu...už mě to začíná mírně řečeno štvát. Herci komplet výborní, příběh dobrý, možná by mě to bavilo i jako kniha. Víceméně se vykašlali na tu dětskou vlnu na které to jelo...tedy až na to že ta Katniss fakt neví co chce...připomíná mi to Twilight a je mi z toho a z ní na zvracení. Je to hold mrcha co strčí ten jazyk fakt do každýho...doufám že v příštím díle se dočká i Woody Harrelson a Donald Sutherland. Nicméně nějaká romantika tam asi být musí aby na to šly i náctiletý pipinky do kina. V aréně všehovšudy film tentokrát jen asi třičtvrtě hodiny což mě docela mrzelo, přece jen jsem se zase těšil na bitky. 4 hvězdy, ale film jen tak na 70%, hlavně tedy za poslední círka hodinku. ()

ashtangi

O docela velký kus lepší než i tak dobrý první díl. Dramatičtější, zajímavější, propracovanější. Že se z Hunger games vyklube jedna z mých nejoblíbenějších sérií, to jsem nečekal. ()

jandula00

Tak to bylo příjemné překvapení. Po vcelku zajímavé jedničce jsem dychtivě očekávala dvojku s tím, že bude asi o něco horší, jak už to tak u druhých dílů bývá. A ejhle. Po asi půl hodině jsem si všimla, že tupě zírám na monitor a nemůžu odtrhnout oči. Přišlo mi to celé takové propracovanější, vychytanější a napínavější. A i když se opět nejedná o filmový zážitek, vydržela jsem být vzhůru až do půlnoci, což je pro mě jasnou známkou dobrého filmu. ()

sebo9629

Obrovský pokrok oproti jednotke. Filmu hlavne prospela zmena režiséra, ktorý sa zbavil roztrasenej kamery a akčné scény tak vyzerajú normálne a boli super. Najväčším pozitívom oproti jednotke je, že film pôsobí globálne a epicky, myslím tým to, že v tomto filme bolo cítiť, že v týchto hrách ide o veľa a týkajú sa každého, zatiaľ čo v jednotke na mňa hry pôsobili tak, akoby sa týkali iba jedného mesta... Skvelé boli herecké výkony Jennifer tu podáva svoj najlepší a môj zatiaľ jej najobľúbenejší výkon, ale najviac sa mi vo filme páčila Jena Malone, tá v každej scéne v ktorej sa objavila bola najlepšia. Hodnotenie: 8.6/10 ()

HonzyR

Po dlouhé době překonal druhý díl první. První, jak jiní říkají, "nevděčná hodina" rychle utekla nejenom díky většímu seznamování s okolním světem a připomenutí hlavních bodů prvního dílu. Romantická linka mi nepřišla tak otřesná, jak jsem se dočetl u jiných. Takže vyčítání tomuto filmu, že je příliš romantický je podle mě poněkud zbytečné. Druhá polovina v aréně překvapila, větší rozpočet byl znát na celé aréně i skvělých efektech (mlha, točení ostrůvku). Jako neznalec knížky potěšila i hlavní závěrečná pointa, která skvěle navnadila na další díl. Spokojenost. __90%__ ()

Eragon93

+ Jennifer Lawrence; souboj o přežití v jungli ____ - přišlo mi to skoro stejný jako jednička; nic se nevyřešilo, takže jen další díl do skládačky, kterou moc nemusím. 68% ()

Snake.Charmer

Oproti jedničce dospělejší, atmosferičtější, příběhově originálnější a se zajímavějšími postavami. Škoda první poloviny, která by snesla drobný sestřih... Ale i tak film po většinu času šlape a nenudí, občas i překvapí a rozhodně navnadí na pokračování. Jen tak dál! ()

Matli

Pěkný.....pěkný vyhazování peněz je natáčení této série. První hodina úplná nuda, i nehty který nemám jsem si okousal a když už se to pomalu začalo rozjíždět, tak byl konec a to to trvalo přes dvě hodiny. Scéna v pralese by mohla být dobrá, ale zase nuda, pobíhali jen tam a zpátky a největší akce byla, že pozabíjeli pár opiček (chudáčci). Hvězdička za výbornýho Donalda Sutherlanda a svlíkačku ve vejtahu. 36% ()

joudas

V podstatě bych mohl zkopírovat jen komentář z minulého dílu. Převod knihy na plátno přesně dle mých představ a celé to uletí jak voda. Navíc je kladen mnohem větší důraz na totalitní společnost než romantiku a působí to mnohem dospěleji. Spokojenost. ()

malypivo

Dospělejší a vyzrálejší než jednička. Rozjetý děj má daleko lepší spád a ani jsem neměl celý film chuť se přihlásit do Her a vlastnoručně umlátit Peetu. Rozhodně má film velmi dobře našlápnuto na závěrečný dvoudíl. Jen aby to tempo vydrželo! ()

KosiR_ksr

Očekával jsem nebo se spíš obával laciné kopie jedničky ve stylu nekonečných sérií (k nimž asi nejčastěji sklouznou hororové vyvražďovačky), ale nic podobného se nekonalo. Dvojka má svůj vlastní plnohodnotný příběh, který je o třídu lepší než jeho předchůdce. Děj na jedničku navazuje, ale neplácá se v jejich neduzích a vše rozvíjí konečně správným způsobem. Dynamická podívaná, která již byla dotažená se slušnou řemeslnou zručností a hlavně mě bavila. 80% ()

heihatchi

Bohužel sem si při promítání druhého dílu už nepamatoval ten první, ale nakonec jsem si na pár věci vzpomněl. Konečně Henifer odhodila ten výraz ublíženého kačátka a viděl jsem snad i pár dalších výrazů. Hlavně se mi ale líbil příběh a jsem tak celkem zvědavý, kolik lidí po té revoluci ve třetím díle zůstane krom Henifer ještě naživu. ()

piranha

Ostatně soudím, že takovými slátaninami by se mohl úspěšně prezentovat sedmiletý prvňáček, nikoliv však seriózní a hlavně dospělý režisér. Kolikrát mi při sledování tohoto filmu bylo tak trapně, že jsem musela odvracet tvář, a to jsem pouhý divák, nikoliv tvůrce. Jakkoliv jsou žáci ve školách peskováni za opakování slov ve svých slozích, tohle byla špatná stylistika jako vyšitá. Opakující se záběry hluboce prožívané hysterie, případně opakující se záběry jiných motivů zrovna nejsou tím, co by tenhle film pozitivně okořenilo. Hlavní hrdince asi z té zimy zamrznul ksicht v pochybném výrazu přehnané dramatičnosti a ostentativního vnitřního utrpení, čemuž se nelze divit, neb na výběr dostala dva mladíky o vzhledu Roberta Patizóna, což věru není výhra (a také to není sympatické pokoukání). Tvůrci se také snažili už od začátku najet na model kontinuálně udržovaného napětí a udělat z každé scény drama nejdramatičtější. Jenže i kdyby to mohlo někdy fungovat, tohle se vyloženě nepovedlo a jejich pojetí gradace bylo k pobavení. ()

Zemřel Donald Sutherland

Zemřel Donald Sutherland

20.06.2024

Přichází velmi smutná zpráva ze Spojených států. Ve věku osmaosmdesáti let odešel americký filmový velikán a plodný herec s přibližně dvěma stovkami filmových a televizních rolí na svém kariérním… (viac)

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

14.11.2022

Přestože z druhého Black Panthera s podnázvem Wakanda nechť žije již není taková masivní společenská událost, jako kdysi při premiéře jedničky, diváci si na pokračování jedné z nejúspěšnějších… (viac)

Black Panther: Kina nechť žijí

Black Panther: Kina nechť žijí

13.11.2022

První Black Panther si získal nejen status významné kulturní události jako blockbuster, kde většinu rolí ztvárnili afroameričané, ale také vydělal hromadu peněz. Druhý to přesto neměl tak docela… (viac)

Battlestar Galactica míří na velké plátno

Battlestar Galactica míří na velké plátno

11.06.2016

Sci-fi teď docela frčí, není proto divu, že tak slavná značka jako „BSGčko" nemůže spát navždy. Po klasickém seriálu ze 70. let a rebootu z roku 2004, který se dočkal několika spin-offů, se tak válka… (viac)