Hry o život: Skúška ohňom

• Česko Hunger Games: Vražedná pomsta (viac)
Akčný / Dobrodružný / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

V druhej časti filmovej série sa dvaja vyvolení, Katniss Everdeenová a jej priateľ Peeta Mellark, po šokujúcom víťazstve v 74. ročníku hier o život vracajú domov. Ako víťazi však musia svoje rodiny čoskoro opustiť a vydať sa na oslavné turné po všetkých krajoch Panemu. Ich úlohou je zabávať ľudí, no napriek očakávaniam vládnuceho Kapitolu sa situácia vyvinie opačne a dojemný životný príbeh Katniss inšpiruje obyvateľov krajiny k vzbure proti totalitnému systému. Obaja pochopia, že ich víťazstvo rozžalo medzi ľudom plameň vzbury a neodvratne sa schyľuje k revolúcii. Kapitol si ale stále drží moc pevne vo svojich rukách a prezident Snow nie je človek, s ktorým je dobré sa zahrávať. Už vydal rozkaz, aby vo vhodnej chvíli oslávenkyňu Katniss Everdeenovú navždy umlčali. Silu a moc Kapitolu majú symbolizovať prípravy na ďalšie 75. hry, ktoré skrývajú prekvapenie a rozhodnú o budúcnosti celého Panemu. Zúčastnia sa na nich všetci doterajší víťazi hier. Katniss a Peeta sa musia vrátiť späť do arény... (TV JOJ)

FaceMan

Že som sa ja do toho zase pustil, ale človek sa učí na vlastných chybách. Oproti jednotke je to posun k lepšiemu. Narozdiel od jeho predchodzu mi tento film ubiehal rýchlejšie. Stále to ale nie je taká rýchlosť akú by som si predstavoval. Pozerať sa hodinu na to jak oni behajú po kraji a vyprávajú jak každý bojovník z kraja položil za nich život mi príde strata času. Spracovanie lesa a prostredia sa mi celkom páčilo ale to je asi jediné. Hercom sa podľa mňa moc do toho nechcelo čo sa odzrkadluje aj na ich hereckom výkone. Stále ale dúfam že v trojke ma prekvapia. ()

Ryuuhei

Po lidi nezasvěcené v tématu Hunger Games, jako jsem třeba zrovna já, to bylo ze začátku poněkud zmatené, popravdě i dost pomalé a nezáživné. Když se to však přehouplo přes druhou polovinu, už se akce rozjela na plné pecky a tento titul, zakládající hlavně na ztvárnění tématu vražedné hry odehrávajících se v aréně, kde odevšad hrozí smrt, nabral dobré obrátky a dokonce i delší chvíli bavil, byl napínavý a o leknutí taky nebyla nouze. Bohužel, i přes to všechno jsem čekal o trochu víc a otevřený konec tomu nepřidal. Ale jinak herecké obsazení dobré, hlavní hrdinka pěkná, celkově dobře snesitelný kousek. I když strašně dlouhý. Aktualizace: Zvýšení hodnocení o 2*. Člověk nesmí být pitomec a zkouknout i první díl série, aby pochopil souvislosti. Navíc, druhé zhlédnutí bylo o něčem úplně jiném. ()

LUKICKK

Asi nejlepší díl z celé ságy. Každopádně každý díl Hunger Games mně hodně baví. Je to dost povedený akčňák. Swag Katniss ()

terunka003

Trilogie, akční, poutavé, napínavé, depresivní, lovecké, mocenské. Já to prostě mám ráda a kldině na to jdu sama do kina. Podle mě lepší než "jednička", je to dospělejší a víc se rýsují machinace Snowa a Kapitolu, kdo ale tahá za nitky se nečtenáři dozví až na konci. Knižní zpracování se mi líbilo, je znát změna režiséra, herci vyrostli, kostýmy stále barevné a trochu se přitvrdilo. Není asi nic, co bych víc vytýkala. Až na ty smráďátka za mnou, co neustále kopaly do sedaček a chodily čůrat.. ..příště beru kapeníčky, už to bude na víc než na utírání slz do rukávů svetru.. ()

BoncheR

"One woman´s opinion."Silné štyri. Do kina som šiel s tým, že čakám "niečo aspoň tak dobré ako jednotka", takže nebudem aspoň sklamaný ak by to nevyšlo....Úplne zbytočne! Skutočne, oproti jednotke veľký posun pred. Najlepšie na tom všetkom bolo to, čo sa pri väčšine adaptácií nevidí: presnosť. Vážne, až na maličké drobnosti (ako to, že Katniss nedostala hodnotenie) sa film úplne držal knihy. Dokonca aj v dialógoch, v tom čo kedy a kde kto povedal... film sa verne držal knihy. To bolo výborné. Mal som pocit že pozerám film. A to sa nestáva často, dokonca ani môj obľúbený Schindler´s list sa tak nedržal. Dosť veľké mínus je ale slabučký soundtrack na konci. Čakal som, že keď vyjdem z kina bude okolo mňa všetko horieť, že budú vybuchovať bomby, uvidím rozpadnutú arénu a všade budú pobehovať Mierotvorcovia. Žiaľ, mal som skôr pocit, že odchádzam z pohrebu. To je jediné a najväčšie mínus. 80% ()

Pavlínka9

Nebyla jsem vysloveně zklamaná, ale prostě mě to nechytlo...Nesrovnávám s předchozím dílem, ale nějak mi to přišlo lehce nudné :D :D Jennifer Lawrence nemám ráda a Liama Hemswortha tam bylo až moc málo :D:D Návaznost super, ale prostě pro mě málo akce, nesympatická hlavní představitelka, skvělá Elizabeth Banks, na které se mi líbil vývoj její postavy, kdy dokonce projevila nějaké city...A Stanley Tucci a jeho úžasné zuby :D :D Lenny Kravitz jako speciální přídavek - to byla pro mě vždy nejlepší část, když byl na scéně :D :D Pro mě to bylo prostě takové průměrné, nic moc extra se tam nedělo, ale zase efekty a ty nááádherné svatební šaty :) Nádhera :) A konec, který naláká a donutí snad plno lidí si to konečně přečíst :D ()

MiCM

Prekvapilo mne, ze se to libi az na 82%. Prisel mi urcite zajimavejsi prvni dil.. Na druhou stranu to smeruje k podstatne zajimavejsimu pokracovani, na ktere jsem se zacal necekane tesit.. ()

ywo666

Pre mňa úplná katastrofa. Twilight bol aspoň naivne hlúpy. Kristen Steward keď už nič bola solídn sexi. Film sa nič nehral, lebo bolo jasné, že sa jedná o patetickú chujovinu. Naopak Hunger games neznášam oveľa viac. Snaží sa zhlukovať talentovaných herecov. Nalákalo aj kvalitného režiséra. Príbeh sa hrá na niečo viac ako naozaj je. A to je problém. Hunger games sa tvári ako niečo viac a pritom je to len sračka pre teenegerov. A veľa ľudí naletelo ako vidím to hodnotenie. A na rozdiel od twilightu sú tu hereci fakt ohyzdný. Z Jennifer ma celý film naťahovalo, hlavne pri záberoch zblízka. Liam H. a Šos H. sú asi najteplešia a najúbohejšia dvojica do ľúbostného trojuholníka. A celý ten ľúbostný príbeh stojí za chuja. Oboch chlapov by som zrušil a Jennifer preobsadil. A viac by som sa zameral na režim a akciu. Mohlo to byť dobré. No a ten koniec už ma totálne odrovnal. Tento ma presvedčil, že Jennifer by si zaslúžila úlohu vo filme kráska a zviera. A hrala by zviera!!! Jednu hviezdu dávam za to, že to malo určité zábavné elementy a kvalitné tecnické spracovanie. Nič to nemení na veci, že vysoké hodnotenie pre tento film ma uráža a výrazne degraduje názor na ľudstvo ako také. Fuj. Grc. ()

uiu

Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, oproti jedničce hluboké zklamání. Fanoušci konečně jásají nad revolucí a politickým vyzněním filmu, já jen seděla v úžasu nad fatas-magorií Her. Zatímco jednička nás naučila, že infekce z rány, jedovaté bolule či dehydratace vás může zabít, ve dvojce stačí do stromu vrazit pípu a teče z něj voda, zabije vás jedovatá mlha nebo smečka vzteklých paviánů - wtf? U jedničky jsem seděla jako přibitá a stopáž utekla lusknutím prstu, dvojku jsem nejméně třikrát stopla, abych dělala zajímavější věci. ()

elanius

(21/2014) / Jednotka sa mi celkom pozdávala, ale hodnotením som zostal pri zemi. Dvojka? Chladný, vykalkulovaný, filmový PRODUKT bez duše. Ďalšie dva diely na ceste. Je bez debaty o čo v tejto sérii ide. Oveľa viac si cením hociakej béčkovej sračky. (4/10) ()

marvan

Co se týče kamery, lepší než jednička, zato příběh tentokrát nebyl ani zdaleka tak přesvědčivý. Popcornový stroj na prachy, který se snaží tvářit, že není "pouhou" zábavou a se strnulou důstojností předstírá, že i cosi sděluje. ()

noriaki

Jedničce jsem vyčítal že úplně rezignovala na vysvětlení reálií svého fikčního světa a to i když na nich stojí celá zápletka. Dvojka už nakousne jak politiku, tak sociologii, takže můžu s klidným srdcem říct, že si obojí představuje jako Hurvínek válku. Alespoň už smetánka Kapitolu nepůsobí jako hrstka zpovykaných a zážitkuchtivých aristokratů, ale vyprofilovala se do chladnokrevných bezskrupulózních totalitních byrokratů. Z Hunger Games se stala temná dystopie, což je určitě změna k lepšímu. A kdyby si scenáristé, nebo autorka předlohy dali větší práci a trochu obě strany promíchali, tak by byl dojem ještě lepší. Ostrá linie dělící postavy na jednoznačně kladné (obyvatelstvo Distriktů) a jednoznačně záporné (Kapitol) vyráží zápletce trumfy z ruky. Zaplaťpánbůh alespoň za toho jednoho odbojáře. Na bitvu v aréně dojde i tentokrát, ale i přes lepší režii je ještě méně působivější. Průměrné sci-fi s překvapivě nevýraznou Jennifer Lawrence a plochým Woodym Harrelsonem. ()

Phietros

Takhle má vypadat pokračování! Návaznost, akce, vlákání diváka k postavám a ději. Celkově na úrovni jedničky ale o kousek asi lepší! Za mě 80% ()

venison

Předplatili jsme si HBO a rozhodli se manželovi doplnit filmové vzdělání. Jak jsem byla nadšená z opáčka jedničky, tak dvojka mě klasicky zklamala. Příběh jeden přesně podle stejné osnovy jako minule, jen se nám tvůrci snaží prodat o pár "sympatických" postav více. Efekty jsou o řád lepší než minule, ale jinak mi tento díl nepřinesl nic nového.. Zatím ještě koukám s mírným zaujetím. ()

immortalis

Celou trilogii jsem přečetl delší dobu před prvním filmem. O tom, že Francis Lawrence bude správná volba na pokračování jsem si byl téměř jistý, ale ten způsob jak se celého filmu zhostil. Klobouk dolů! I přes obrovská očekávání jsem nadšen. Pro mě nejlepší film roku a jeden z nejlepších filmů natočených podle knížky (možná nejlepší). :) || Tržby za první den $70,500,000 || 21.11.2013 (půlnoční premiéra CINESTAR České Budějovice) ()

Proky

!Naprosto mě odrovnal oproti prvnímu dílu velký skok do předu(první byl také moc krásný :D) .Francis Lawrence se do toho obul a pořádně odvedl skvělou práci sice je to takové více hollywodské ale líbí se mi to .Jennifer Lawrence se znova předvedla jako naprosto úžasná a krásná herečka.Zklamala mě jen jedna věc a to hnusně udělaná vlna která se řítila arénou bylo vidět že jí nedělal zrovna člověk který s tím má hodně zkušeností zato krásně udělaná mlha(plyn) nebo jak to nazvat.Škoda konce který je rozdělen a na pokračování si musíme počkat další rok : / ale na druhou stranu je tomu dobře aspon si užijeme více hodin filmu a také to bude mít vliv na kvalitě .Jen doporučuji ()

Steny94

Jednotka bola pre mňa ľahko nadpriemerný film, na ktorý by som asi aj dosť rýchlo zabudol, keby nebolo práve Jennifer. Preto som tento rok ignoroval upútavky na pokračovanie, akosi ma to vôbec nezaujímalo. Keď som ale videl na rôznych diskusiách alebo aj tu na čsfd, že sa to toľkým ľuďom páčilo, tak som si povedal, že zájdem do kina. A absolútne neľutujem. Catching Fire je pre mňa rozhodne prekvapenie tohto roka, dokonca jeden z najlepších filmov za posledné mesiace. Toto som naozaj nečakal, no pokračovanie ma nakoplo k tomu, aby som sa o sériu začal zaujímať a plánujem si prečítať knihy. Skvelá atmosféra, napätie, akcia, efekty, masky a dokonca aj tá milostná časť ma dosť bavila. Úžasná réžia a taktiež veľmi dobré herecké výkony. Už teraz sa teším na ďalšie časti! ()

Narya89

Dle mého názoru se druhý díl povedl více než první, alespoň co se týče obsahu. Samozřejmě jsem knižní trilogii přečetla již dávno a jako každý čtenář/ka jsem i já doufala, že bude z knihy použito skoro všechno, byť třeba ve stručnější podobě. To se myslím podařilo. Když se mi teď někdo zeptal, o čem to vlastně celé je a proč je to tak dobré, přimělo mě to zamyslet se. Je těžké odpovědět takto obecně, protože jsem si jistá, že každý si tam najde něco, ale já osobně jsem ráda za film, zachycující silnou ženskou hrdinku, která je soucitná, ale dokáže být i statečná, nezávislá, cynická, nepotřebující vztahy a romanci, atd. Samotný příběh pak podává svědectví o tom, že i jediný člověk dokáže svými činy změnit mnohé a že bychom se nikdy neměli přestat vrhat i do zdánlivě předem prohraných bitev. There is always hope. ()

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

14.11.2022

Přestože z druhého Black Panthera s podnázvem Wakanda nechť žije již není taková masivní společenská událost, jako kdysi při premiéře jedničky, diváci si na pokračování jedné z nejúspěšnějších… (viac)

Black Panther: Kina nechť žijí

Black Panther: Kina nechť žijí

13.11.2022

První Black Panther si získal nejen status významné kulturní události jako blockbuster, kde většinu rolí ztvárnili afroameričané, ale také vydělal hromadu peněz. Druhý to přesto neměl tak docela… (viac)

Battlestar Galactica míří na velké plátno

Battlestar Galactica míří na velké plátno

11.06.2016

Sci-fi teď docela frčí, není proto divu, že tak slavná značka jako „BSGčko" nemůže spát navždy. Po klasickém seriálu ze 70. let a rebootu z roku 2004, který se dočkal několika spin-offů, se tak válka… (viac)

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky

13.01.2014

71. udělování Zlatých glóbů v hotelu Beverly Hilton skončilo. Moderátorská dvojice Tina Fey a Amy Poehler dala rychle zapomenout na nepříjemnost, kdy prasklý vodovod kolem poledne zatopil červený… (viac)