Jurský svet

• Česko Jurský svět (viac)

Pred dvadsiatimi dvoma rokmi tragicky skončil sen excentrického milionára Johna Hammonda, ktorý chcel na odľahlom ostrove z dinosaurej DNA vytvoriť Jurský park so živými exponátmi. Od tej doby sa toho veľa zmenilo, park ide na plné obrátky, ročne ním prejdú milióny nadšených návštevníkov, ktorí s sledujú v akcii desiatky,, vyhynutých" živočíchov. Lenže vedenie parku neustále hľadá nové spôsoby, ako túto jedinečnú atrakciu ešte viac zatraktívniť. A v tej chvíľu prídu komplikácie. Vedecké experimenty s novými druhmi veľmi podporuje manažérka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), ktorá v zvieratách vidí predovšetkým čísla. Na rozdiel od nich biológ Owen Grady (Chris Pratt zo Strážcov Galaxie) vidí hlavne nebezpečie, zvlášť vo tvoroch, ktoré nestvorila príroda, ale laboratórium. Udalosti mu dajú za pravdu, keď sa jeden z takýchto maznáčikov doslova utrhne z reťaze a začne si pochutnávať na zamestnancoch a aj na návštevníkov parku medzi ktorými sú aj synovci Claire, ktorí za tetou prišli na prázdniny. Teraz už nejde o vyššie tržby ani o udržanie prestíže. Cieľom je prežiť. (Barracuda Movie)

kingik

Jurkoooo, pomooooc! Z přísně střeženého prostoru utekl geneticky modifikovaný pravěký veleještěr vykazující známky vyšší inteligence a mající neskonalý apetit na lidské masíčko. Nese název Indominus Rex. Jak to tak v blockbusterech bývá, je z toho velký poprask a velký prostor pro trikové specialisty. Kvalita triků je proměnlivá. Můj obdiv si získala hlavně bizarní scéna s pterodaktyly, v níž sexice padne za oběť tím, že jsi ji pravěcí létavci přehazují jak horký brambor, až skončí chudinka nad tlamou vodního veleještěra obývající obří vodní nádrž. V této scéně byl patrný vliv Spielberga, který vždy uměl ve vypjatých scénách zabrnkat na divákovy nervy. Víc než napětí, přináší film celkový oddech a kochání se oživlou pravěkou faunou. Na prvního dinosaura zase až tak moc divák nečeká. Dva kluci přijíždějí do Jurského parku na pozvání své mrdatelné tetičky Claire, která je manažerkou parku podporující vědecké experimenty s pravěkými druhy. Zatímco Velociraptory si na začátku divák prohlédne v plné kráse, s novým exemplářem Rexem se otálí a vidíme z něj jen oko v houštině. Postupně se představuje jedna postava za druhou. O klucích už byla řeč, zastavím se u jejich tetičky. Ta sice neví, v jakém věku jsou její synovci (přisuzuji to vypjaté chvíli) a zásadně nechodí na druhé rande, ale slušela by jí hromadná mrdačka s černochy, kterou bych u ní ocenil víc než její manažerské schopnosti. Bryce Dallas Howard se prezentovala tak příšerným herectvím, že byla až postupem času roztomilá, ale stále vhodná na ten gang bang se zřízenci parku. Vážnost situace podržel Chris Pratt, jehož Owen Grady byl bývalý mariňák, který se nějak moc vyznal v pravěkých potvorách (asi ležel v přírodopisných knížkách po celou vojenskou službu) a zatvrzele ironicky hláškoval jako pravý dobrodruh. S Claire měl milostný vztah poměrně nevyjasněný, oproti péči o Velociraptory, neboť byl to právě on, jemuž nebyla dána šance na druhé rande, kvůli šupáckému oblečení, ve kterém na to první rande dorazil. Nicméně, polibek si od své bývalky přece jen vysloužil. Partu narušoval jen záporák Vincenta D´Onofria, na jehož nekalé plány nikdo nebyl příliš zvědavý, protože všichni byli natěšení na příval triků, které jsou jednou z hlavních veličin filmu, který se ke své trilogii sem tam hlásí (hlavně k jedničce, dvojku a trojku nečekaně ignoruje), ať už je to zmínka o Johnu Hammondovi, nebo starý známý hudební motiv Johna Williamse a celá řada drobností, které neujdou oku a slechu pozorného diváka. Steven Spielberg předal štafetu po Joe Johnstonovi nadějnému Colinu Trevorrowi, který s velkorozpočtovým filmem neměl doposud žádné zkušenosti. A přece jen ta režijní neprotřelost a neoraženost je na filmu až příliš, a ne vždy příjemně, znát. Totálně nesnáším, když se finální část filmu ponoří do tmy. Většinou to tak bývá, že málo zkušení režiséři zasadí stěžejní úseky svých filmů do noční scenérie, aby zanikly režijní nedostatky. Nejinak je tomu u lovu na Rexe a závěrečného souboje ještěrů. Dále Trevorrowi schází osobitý režijní rukopis. Neustálé napodobování Spielberga je jistě záslužná věc, ale co takhle přijít s něčím, co by nevypadalo jen jako kopírka. Filmu dal však poměrně dobrý nadhled, který se prezentuje množstvím vtipných scén, které pobaví. Selhává, když přijde na řadu Rexova "chytrá" komunikace s jeho příbuznými druhy, jehož DNA má ve svém organismu. Za tu nedotaženou a zhusta trapnou scénu, kdy Rex komunikuje s Velociraptory, patří tvůrcům provolat třikrát hanba! Design Indomina Rexe není v ničem překvapivý, úplně obyč ještěr(ka). Největší slabinou filmu je, že není vůbec napínavý, i když má spoustu dramaticky nosných scén. Ale i v té nejvypjatější scéně se není nutno strachovat o hrdiny, když předem (neomylně!) odhadnete, jak to s nimi dopadne. Prvek, kdy nějakým způsobem selže lidský faktor, to není ve filmu nic objevného. Tentokrát je přítomna v příjemném poměru komediální nadsázka, ale i tento prvek není v ničem nový. Dohromady tohle velkolepé setkání s přerostlými ještěry ničím moc nepřekvapí. Je však oproti svým třem předchůdcům výrazně akčnější i lépe herecky obsazené, alespoň pokud jde o sympatie i sexappeal. Divák je tedy vlastně rád, že i přes kousíček, který ho v kině dělil od dravých predátorů, zůstala jeho prdel nerozkousána a byla jen mírně otlačena od sedadla po dvouhodinové jízdě atraktivním parkem, ve kterém přece jen scházel výrazný moment překvapení. Každá fosílie se ovšem počítá. 70% () (menej) (viac)

InJo

Rozhodně dobrý blockbuster, který si užije pravděpodobně celá rodina. Zábavný (především v druhé polovině, první představuje spíše pozvolný rozjezd), řemeslně skvělý (akce poutavá a napínavá, triky bezchybné), sympaticky obsazený (Chris Pratt je výborný, i když "indianajonesovského" Sama Neilla nepřekonal), s citem variující a odkazující k nedostižné jedničce (Williamsovo nádherné "Jurassic Park Theme" se prostě neoposlouchá). Dojem jisté zbytečnosti, jímž trpí všechna pokračování v této sérii, se sice úplně zahnat nepodařilo, k otravné pračce na peníze má ale Jurský svět ve všech směrech daleko. 80 % ()

IQ Tiqe

Úvodní zápletka slabomyslná a konec fraškoidní, ale s trochou nadsázky koukatelný dobrodružný film se sympatickými odkazy na původní Jurský Park, včetně hudby. A Bryce byla taky dobře koukatelná ;). ()

Tsuki

Mnohem povedenější, než jsem vůbec čekala. Pokud to člověk bere čistě jako hollywoodský trhák, který klasicky hraje dost na efekt, dokáže si to plně užít. Spíš tedy, než přemýšlet nad tím, jaký je to v podstatě nesmysl, který má dost logických mezer a nedořešených věcí (např. co se tedy pak stalo s těmi všemi utečenými dinosaury?), je třeba se pouze pohodlně usadit a užít si celou tu jízdu. Protože má podle mého názoru dokonale vyváženou dávku napětí a humoru (plus trošku té romance) a zkrátka a jednoduše se u něho člověk ani chvíli nenudí. Byla jsem víc na jehlách než nedávno v kině na hororu Poltergeist a zasmála jsem se více než v poslední době u filmů, které jsou oproti tomuhle klasifikované jako komedie. Takže Hollywood se tentokrát trefil do černého. Je v tom cítit kouzlo starších velkofilmů, ovšem v efektním hávu nových technologií. ~(4,0)~ ()

LION-MR.T

Dvojice teenegrů mi byla nesympatická už jak jsem je viděl v upoutávce a já věděl,že mi bude u prdele jestli přežijí a taky že jo. Tihle dva pro mě byli kamenem úrazu,ale ostatní bylo super. 3D jsem si vychutnal a od Godzilly jsem si mohl dopřát další monstra na plátně kin. Odkazy na předchozí díly byly fajn a prohánět se motorkou mezi dinosaury,no komu by se to nelíbilo? ()

Carol Pifková

Ako úprimne som si vedomá rôznych nedostatkov vo filme. Hlavne ten vážne suchý koniec. A aj toho, že dotyčný zver si po boji len tak odkráčal. Štve ma aj to, že aj po toľkých rokoch deťom stále ponúkajú verziu svojich velociraptorov, ktorí ani zďaleka takto nevyzerali. Napriek tomu dávam plný počet, pretože už dávno som takto neprežívala dáky film ako tento. Pri ukážkach som pišťala z nadšenia, že už o chvíľu uvidím dinosaurov. Naozaj dobrý záverečný boj, no samozrejme až na ten odchod ako keby sa nič nestalo. Tie deti keď boli v tej ohrádke s malými dinosaurami tak som si predstavovala ako všetky tam odkopnem a nabehnem tam ja stará koza a budem sa s dinkovcami maznať. Chcem mať doma velociraptora. Kľudne môže vyzerať ako tí z Jurského parku či sveta. Chcem si vykopávať dinosaurie kosti ako tie deti vo filme! Chcem proste navštíviť dino park so živými dinosaurami. Im nestačili dinosaury vo filme a mne nestačia tie naše umelé v Dino parkoch. Vtipy vo filme boli dosť v pohode vôbec mi neprišli trápne a ani príliš nasilu. Napriek nedostatkom som aj tak bola spokojná a ešte som si ako správny raptor ukoristila kino plagát. ()

Anderton

Treba vidieť jednoznačne v IMAX. Čo z toho vyplýva? Že ak uvidíte film v normálnom kine, na DVD, alebo nebodaj na monitore, tak značná časť kúzla sa stratí. Jurský svet je totiž atrakcia, až potom film. Je to čistá Amblinovina, čistá Spielbergovina, ale cítiť, že ak by to kormidloval sám majster, bolo by to lešpie. Postavy sú fajn, Bryceine štekle sú cool, D´Onofrio vála, ale akosi mi chýbalo silnejšie finále. Má to väčší spád ako Godzilla, rozbehne sa to celkom skoro a celý čas nás baví 3D. Takže veľmi silné tri hviezdy. Ak by bolo finále spektakulárnejšie, odporúčanie návštevy kina by bolo úprimnejšie. Takto odporúčam "iba" navštíviť IMAX. ()

Frajer42

Zkrátka a dobře, bylo to epické. Jistě, i tento snímek disponuje hromadou chyb a nedostatků, které dovedou znepříjemnit zážitek i tomu nejtolerantnějšímu divákovi, ale s tím se toho už nedá zrovna moc dělat. Pokusím se ve stručnosti vyjmenovat pár těch největších, aby každý dobře věděl nač se před zhlédnutím připravit, protože tiše počítám s tím, že tento snímek si nechá ujít jen naprostý kokot. Především bych dbal zvýšené přípravy na veškeré postavy. S výjimkou Chrise Pratta, který mi osobně nevadí je to opravdu děs. Jedna ošklivá teta a dvě nesnesitelné děti. Strávit s nimi něco přes dvě hodinky není pro psychicky labilní jedince vůbec snadné. S příběhem si tvůrci také moc práce nedali. Na scénáři pracovali, podle zdejších zdrojů, 4 lidé a erekci vám rozhodně nezpůsobí. Ve výsledku je to ale všechno jedno, protože snímek je dostatečně efektní. Dost mě překvapuje, že takový monstrózní snímek dostal na povel prakticky začínající režisér a ještě více mě překvapuje, že si s tím tak dobře poradil. Efekty jsou opravdu na současné úrovni a zpracování všech bývalých pánů tvorstva je velkolepé. Ať už koukáte na nádherně nasnímané atrakce, či na běsnící monstra v akci. Když k tomu připočtu bezchybně zvládnutou hudbu, tak se musím tiše přiznat, že mě to místy za srdíčko chytalo. Dokonce tak moc, že se pokusím do hodnocení nezapočítat ani ochočené raptory, ba dokonce ani zcela nelogický postup při řešení problému a zabraňování katastrofě a o dalších věcech raději vůbec nemluvě. Slabší 4 kousky. ()

MikeCool

Nebudeme si nic nalhávat, na kvalitu Jurského parku z roku 1993 to rozhodně nemá. Trumfnutí původní Dino parku mohl očekávat jen blázen. Zuby nehty se tvůrci snažili držet originálu, ale byť se film, co se týče prestiže a modernosti posouvá čím dál více dopředu a svět zahltil fenomén zvaný "3D", novému praještěřímu remaku to spíše jen uškodilo. Ta vyšperkovanost vizuálních efektů a ultra∙extra∙mega∙super∙cool rozlišení na mne působilo spíše rušivým dojmem. Co se týče vizuální stránky, musím uznat, že více jsem "věřil" předešlým snímkům, než těmto moderním remakovým blockbusterům. _____ Tvůrci remaků by se alespoň měli postarat o nějakou novinku, aby se z toho nevyklubal stereotyp jako například v podobě Carrie. Colin Trevorrow usoudil, že diváky navnadí dinosaurem ještě větším, než T-Rex. Což o to, volba by to byla zřejmě nápaditá, ale musel by jí realizovat jiný režisér, než Trevorrow, protože ten na kvalitě velice ubral. V mnohých pasážích jsem měl takový pocit, že tam místy nejde vůbec o pravěká stvoření, ale o osobní vztahy hlavních i vedlejších postav, jež tkvěly v dlouhých a úmorných dialozích, ve kterých se člověk potápěl nudou a dlouho trvající absence nějaké pravěké ještěrky mi postupem času lezla na mozek. Nechybí zde ani hrdinský a srdceryvný hollywoodský happyend, kterému jsem vůbec nepřišel na chuť, na rozdíl od původního Jurského parku (1993). Spíše zklamání, ale laťku si u mě tento kousek drží jakž takž v nadprůměru. ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

Kothy

Docela se to povedlo. Spielbergova volba Colina Trevorrowa byla celkem dobrá. Zase jsem si připadal jako malý kluk, který by ten park chtěl navštívit a vidět všechny ty dinosaury na vlastní oči. Na původní Jurský park to ale nemá. Chybí tomu to kouzlo... Takže lidé opět udělali tu samou chybu. Ani po 22 letech se nepoučili z toho, že přírodu prostě nemůžou zkrotit. Vytvořili nového zmutovaného dinosaura jménem Indominus Rex. Ten je skombinovaný z T-Rexe, sépie, rosničky, hada a ještě něčeho. Je opravdu inteligentní a skvěle přizpůsobivý, takže problémy na sebe nenechají dlouho čekat. Líbily se mi odkazy na původní film, kterých je tam opravdu spousta. Projekt se sice podařilo dotáhnout do konce, ale když vám v zábavním parku, kde je kolem 22 000 lidí, pobíhá tento zmutovaný dinosaurus, opravdu to není ideální. Pohledná ředitelka Claire se ale celou situaci snaží zachránit. I když ty boty si mohla přezout, podpatky přece jen nejsou ideální. A Chris Pratt se jako schopný cvičitel raptorů nenechává zahanbit. Nejvíc se mi asi líbil hon raptorů na Indomina a závěrečný dinosauří souboj. Hezky se tam i odráží problém dnešních filmových diváků, kteří jsou prostě zmlsaní. No pokračovaní na sebe jistě nenechá dlouho čekat. :) A Jimmy Fallon tam má dobrý instruktážní štěk. :D "Koho ještě dnes zajímají dinosauři?" ()

AppleCore

Když film přišel do kin a začal trhat rekordy, vůbec jsem to přes tu mdlou a nudnou kampaň nechápal! Jurskej svět je klasická novodobá ždímačka našich peněženek, na rozdíl od takovýho Terminátora Genisis ale víc než důstojná vůči původním dílům. Tady totiž spousta věcí funguje tak jak má a účel zábavy a dobrodružství plní film dokonale. Vzhledem k přístupnosti PG13 potěší i občasný cáry krve či ostřejší slovník, výborná je i celková spielbergovost. Pokud ale něco chybí, je to wow efekt, nebo moment/pocit překvapení. První díl byl dokonalým skloubením začínajících digitálních efektů a tehdejších vrcholných efektů praktických, zatímco Jurassic World není nic víc, než kýbl digitálu. A když bych se pak měl vyjádřit třeba k soundtracku, tak ten ani nelze považovat za poctu, jako spíš vykrádačku. Ve výsledku se na to ovšem koukalo dost dobře a opětovnýmu zhlédnutí se nebránim. Jak to ale mohlo vydělat takový prachy nechápu pořád! Ta čtvrtá hvězda je spíš z nostalgie. ()

boshke

Nejsem fanouškem Jurských parků. Jednička skončila před pár lety s odřenými čtyřmi hvězdičkami, dvojku a trojku jsem ani neviděl. A přesto nastávaly momenty, při kterých jsem byl paradoxně tak nějak naměkko a chtělo se mi nostalgicky zatlačit slzu (třeba když Rex s Velociraptorem vyřídil tu zmutovanou bestii). Na jednu stranu je to tak nějak prosté, jednoduché, předvídatelné, žádná z postav svým chováním (nijak zásadně) nepřekvapí a je to tak nějak až moc podobné jedničce. Na druhou stranu něco takového se asi očekávalo a něco takového asi diváci chtějí. Silně to připomíná nové Hvězdné války, které jsou též kopií čtvrté epizody... Nechme tedy finální hodnocení po první projekci jako plichtu s Jurským parkem... 70% ()

Spinosaurus

Na Jurském parku jsem si vážil především toho, jak mistrně dokázal vedle počítačové animace využít loutky Stana Winstona, které dopomohly vedle dobře dávkované animace k tomu, že zvířata vypadala takřka jako živá. To v nejnovějším dílu úplně zmizelo. Animace je méně uvěřitelnější, než v předešlých dílech. Dívat se na to, jak Stegosauři předběhnou rychlopojízdnou kouli, jak spolu Tyranosaurus s tím novým mutantem hážou přemety a několikrát si dají takřka smrtelnou ránu je sice hezké třeba pro pokračování King Konga, ale v Jurském parku čekám něco trochu realističtějšího. Nápad s Raptory jinak nevadil.PS: Chtěl bych nahlásit virus "pocta filmovým klasikám". ()

AllShallFall

První díly bývají většinou největší trháky. Jsou originální. Mají něco, co naše oči ještě neviděli. Pokud filmy mají pokračování a jsou úspěšná, stávají se příběhy legendami. Pak většinou přicházejí další díly, mající tendence vytřískat ze série jen prachy a celé to akorát poserou. A my, fanoušci jsme zklamáni. Někdy se stává, že přijde několikáté pokračování a i přesto, že už tomu nevěříme, zvedne nás to ze židle a donutí zatleskat. Tak se stalo právě i u Jurského světa. Zavřu oči, nad několikrát okoukanými scénami a motání se okolo těch samých zvířat. Ale tady bylo trošku něco jiného. Nejprve jsem si myslel, že hrátky s geny dinosaurů jsou prostě hovadiny. Vymyslet Tyrannosaura, co je ještě větší, co se umí maskovat jak chameleon, no nevím. Zprvu jsem kroutil hlavou a říkám si, blbost. Velociraptoři už byli taky docela okoukaní, ale bylo mi příjemné, jak byli nerozhodní. Nejprve se zdálo, že jsou ovladatelní, pak pronásledování auta mělo grády. Scény jak z vetřelců. No a nakonec svého pána zachraňovali. No říkám si perfektní. Dobrý byl nástup skutečného Tyrannosaura. Ten nesmí chybět a říkal jsem si, jestli mu tam dají prostor. Ale to bylo, jako když se vrací legenda na plátno! Geniální! On přišel a natřel to té bestii spolu s Velociraptory. No a ukončení toho mutanta jsem tak nějak věděl že bude. Mosasaurus vyskočí a strhne mutanta do vody a konec. A pak se všichni, včetně dinosaurů bojujícími na straně lidí, pokojně rozejdou. No zní to debilně, já vím. Ale tak to doopravdy bylo a mě se to i líbilo a předčilo to ten druhý a třetí průměrný díl a našláplo to jedničce na paty! Jsem spokojený. A proto za plný počet :-) ()

DwayneJohnson

Dostal jsem přesně to, co jsem od filmu očekával. Blockbuster, který sice nepřináší nic nového, ale navazuje na to nejlepší z předchozích dílů. Velmi solidní akce, digitální triky, které jsou za těch několik let zase někde jinde a sice jednoduchý, ale přímočarý příběh, který v těchto letních dnech působí jak tak nejlíp vychlazená kola. Osvěží a zanechá na patře tu správnou příchuť. Stejně jako Jurský svět. ()

swamp

A dávám 4*, přestože je to vlastně jen příjemný průměr, ale zase si na nic nehraje a trefil se přesně vyváženým poměrem do kategorie letní blockbuster. Vtipné, svižné a zábavné - navíc režírováno nijak zvlášť známým Colinem Trevorrowem. Mezi hereckým duem Bryce Dallas Howard / Chris Pratt skvěle funguje chemie (jako bych se vrátil do časů 'Honeb' za diamanty a klenoty všeho druhu s Douglasem a Turner) - jen mi přišla docela vtipná kritika konzumu a korporátních společností - vzhledem k tomu, že se jedná film za 150 milionů dolarů a za první víkend vydělal už přes půl miliardy. :) Tak na co čekáte? Vzhůru do kina na dinosaury. ;) ()

Campbell

Já tohle ještě nehodnotil a nekomentoval? Co to sakra? Film jsem viděl už 3x takže je jasné že budu hodně pozitivní. Je to druhý nejlepší Jurský Park a Trevorrowy se to kurňa povedlo. Tohle je jízda od začátku až do konce. Ale pozor není to vyloženě popkornovka film se snaží jakž takž o příběh a twist v příběhu, celkem se mu povedl ale není to nic vyloženě extrémního. Jelikož má film u mě málo negativ tak začnu s nima první je že se celkem dlouho čeká na dinosaury a hlavní dětská dvojice se rozhodně nevyrovná těm z původního dílu, navíc je to docela fuj klišé jak malej kluk chce dinosaury a velkej je idiot. A trošku mě zklamalo že se tu NEOBJEVÝ Theme od Williamse. Jak je to možné? Jsou tu asi dvě verze ale ani jedna originální. Tak a teď pozitiva. Pratt je sympaťák Wong se vrátil a nezestárnul. Fallon v cameu je srandovní jako obvykle. Efekty jsou dokonalé a není jim co vytknout. A jakmile se objevý akce tak je parádní. KAmera snímá co má a člověk si užívá. Finální 15 minutovka mě nenechala vydechnout. Pro mě film s minimem chyb a jen a jen zábava. Luxusní a nejlepší film roku 2015. ()

Slartibarkfast

[ČSFD projekce] Po letech se opět ocitáme na (stejném) ostrově, na kterém se to už zase hemží dinosaury a také turisty, anžto dinosafari je již celkem běžná atrakce. I díky tomu se vědci pouštějí do čachrů s genomem těch přerostlých ještěrek a opět zcela nedomýšlejí své konání, jen aby zvýšili zisk a přitáhli více turistů. Opět se něco posere a opět to bude třeba radikálně řešit. Resuscitace dávno založené a zaprášené figuríny proběhlo vcelku úspěšně a bez zvláštních emocí. Podotkl bych, že film je (zřejmě) zaměřen na mladší publikum, které z takovýchto kousků naprosto ztrácí soudnost a ovládání svěračů, tedy chápu, že já téměř podřimoval. Herecké obsazení mne příliš nenadchlo a zcela upřímně přiznávám, že jsem hltal jen tu zrzku. Bohužel, postupné odhalování skončilo u tílka, takže pro pány také nic moc extra. Zápletka tedy stejná jako před lety, složení hlavních představitelů, resp. osob, snažících se o přežití, je také podobné - nesmí chybět děti. Tady bych ještě dodal, že očekávání (či snad víra; zbožné přání), že se jim snad jen pocuchá pěšinka, byla téměř absolutní, nicméně bylo jasné, že tomu tak nebude. Absence (opravdu) hrůzu nahánějících dinosaurů a momentů, ze kterých by jeden porodil křečka, udělalo z tohohle filmu spíše rodinnou komedii k nedělnímu obědu. Nepřeháním. Tak moc zklamaný jsem. A jak by řekl náš Velkej Chris: "Nic zvláštního. Jen pár rozrušenejch osob". 55% ()

predators

já bych to viděl asi tak...první třetina seznamovačka s hlavními protagonisty, kdy máte chuť z kina vypadnout a zbylé dvě třetiny vás přikovají do sedačky...jo, jakmile se začne všechno srát, je to zajímavé...popcorn s sebou 73% ()

Zodd

Pokračování? Nenechte se ošálit. Prakticky stejný typ remaku jako SW7 oproti SW4. S dobou více efektní a nabubřelý (= snažící se co nejefektněji zakrýt, že není nic než remake pro pár dolarů navíc), přesto ani tuto rybu neodolám zblaznout i s navijákem. Do určité míry. Dinosauři jsou skvělí, herci v čele s Chrisem Prattem ještě lepší. Ale zoufale tomu chybí jakýkoli pocit překvapení, skutečné napětí a emoce ve prospěch čistě trikové exhibice, té vyzdvihované romantiky tam zas tolik koneckonců není. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (viac)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (viac)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru