Jurský svet

• Česko Jurský svět (viac)

Pred dvadsiatimi dvoma rokmi tragicky skončil sen excentrického milionára Johna Hammonda, ktorý chcel na odľahlom ostrove z dinosaurej DNA vytvoriť Jurský park so živými exponátmi. Od tej doby sa toho veľa zmenilo, park ide na plné obrátky, ročne ním prejdú milióny nadšených návštevníkov, ktorí s sledujú v akcii desiatky,, vyhynutých" živočíchov. Lenže vedenie parku neustále hľadá nové spôsoby, ako túto jedinečnú atrakciu ešte viac zatraktívniť. A v tej chvíľu prídu komplikácie. Vedecké experimenty s novými druhmi veľmi podporuje manažérka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), ktorá v zvieratách vidí predovšetkým čísla. Na rozdiel od nich biológ Owen Grady (Chris Pratt zo Strážcov Galaxie) vidí hlavne nebezpečie, zvlášť vo tvoroch, ktoré nestvorila príroda, ale laboratórium. Udalosti mu dajú za pravdu, keď sa jeden z takýchto maznáčikov doslova utrhne z reťaze a začne si pochutnávať na zamestnancoch a aj na návštevníkov parku medzi ktorými sú aj synovci Claire, ktorí za tetou prišli na prázdniny. Teraz už nejde o vyššie tržby ani o udržanie prestíže. Cieľom je prežiť. (Barracuda Movie)

asirtes

V dobrom 3D kine za 5*. Inak na monitore s uhlopriečkou 12 cm s fľakmi od horčice a zalepeného sopľa, s neurotickými škrabancami, prasklinou v tvare hlavnej križovatky v Pekingu a zbytkami po kokaínových lajnách predpokladám asi tak za 2*. Aj to len preto, že sopeľ s krožovatkou v Pekingu určite v niektorých scénach zahrali svoje. (odkaz pre zblúdilé entity, čo stále riešia, ako niekto môže dať takémuto filmu 5*: Haló! nepozeraj blockbuster, keď chceš vidieť iránsky nezávislý film o obriezkach! A možno budeš spoko.) ()

Tomes83

Příběh jak od Walta Disneye, plný sladkých objetí, pláče nad jedním dinosaurem z miliónu či trochu toho falešného nad panem ředitelem, směšným hrdinstvím! 3D efekty na bodu mrazu, to už první díl vypadal mnohem lépe! Absolutní zklamání, ještě že jsem na to nešel do kina a nevyhodil tak celkem velké peníze! Jediné plus - hudba. ()

neoBlast

Mám stejný pocit jako ze sledování posledních marveláckých komiksových dobrodružství - hlasité, poctivě odvedená práce, velkolepé, STERILNÍ. Už jsem dlouho neviděl takto bezduchý velkofilm, kterému je těžko něco vytknout (řemeslo funguje), ale zároveň mě ničím nenadchne či alespoň překvapí. Vše je poctivě vykalkulované a šlape, ale rozhodně ne mně do vkusu. 50 % ()

PierrevanH

Troufám si říct, že byl natočen snímek, který toho nemá s původním filmem z roku 1993 mnoho společného. Z Tyrannosauruse a Raptorů - hlavního nebezpečí z prvního dílů - se v Jurském světě stávají pomalu zachránci lidí proti geneticky modifikovanému zabijáckému dinosaurovi. Jde však stále o zábavnou podívanou a navíc je pochopitelené že publikum pro rok 2015 bude mít jiné nároky než měli diváci na počátku 90. let. ()

geklon

Všichni jurští predátoři spojte se, proti ještěřímu iluminátovi. Píčovina 21. století, která si devadesátkové béčkové legendy, ani tak nezvládá dělat prdel, natož jí vzdávat holt, ale jen prachbídně jí kopíruje, nechtěně paroduje a vůbec je mi z té břečky hanba. Ne, ne, ne. Tohle se mi nelíbí. ()

noriaki

Co jsem čekal, to jsem dostal. Jurský svět je kupodivu téměř uměřený film. Obzvlášť to vynikne při srovnání s moderními blockbustery jako jsou Transformers, nebo nekonečné ságy s hrdiny v kostýmech. Scénář vsadil na nostalgii a jednoduchost, a byla to dobrá volba. Takže i když příběh obsahuje nevyhnutelné scény destrukce a v rychlém tempu umírají bezejmenné postavy, atmosféra stojí na živočišném strachu z pravěkých monster. A to asi nikdy neselže. Herci jsou v dinosauřích filmech jen vedlejší role, Vincent D'Onofrio je ovšem záporák jak se patří. Chris Pratt je naopak sympaťák až za roh. Kdyby nějakou záhadou zklamaly efekty, věřím, že by film utáhl sám. ()

MikyAff

Nepatřím k těm, které by Jurský park nějak extra ohromil, ale chovám k němu celkem úctu. Toto ovšem je něco jiného. Sice na dinosaurech neujíždím, ale když se vám před obličejem promenáduje obří hlava plná ostrých zubů, tak dostanete docela husinu. A když k tomu přidáte ikonický soundtrack, mísí se to ve vás tuplovaně. Navíc ta skupinka raptorů byla fakt skvělá. Nikdy bych nečekala, že mě dojme raptor - hrdina. Jo a všimli jste si, že ta ženská to na těch podpatcích dala fakt celý? Dejte jí nějakou cenu! ()

Jazzzz

Film pro dlouhé deštivé odpoledne. Fanoušci dinosaurů budou možná nadšeni, ale jelikož se k nim nářadím, me nadšeni je značně omezené. Efekty a akce vás nenechají usnout, ale od příběhu příliš nečekejte. ()

romajz15

Nový díl, by se teoreticky dal považovat i za remake prvního dílu, kterému se příběhem klidně vyrovná a vizuálem ho dokonce předčí. Celý film si až tak nezakládá na postavách jako na osobnosti a vlastnostech Indomina Rexe. Celkový koncept parku a postupné představování jeho atrakcí v době míru pro to, aby o pár minut později dostal každý dinosaurus prostor ukázat, co v něm vězí, je vážně dobrý nápad, který je ale použit už v prvním filmu. Můžu také pochválit několik nostalgických chvilek při návštěvě starého parku. Závěrečný zápas má úžasný vizuál a efekty, ale vcelku jsem dva rivaly čekal, i když se tento duel v trailerech neobjevil. Takže jako celek, návrat zpátky ke kořenům s kvalitním příběhem, ale navrch je položen nabušený vizuál. ()

Mishqo

75-80% ... Nebolo to žiadne WOW!, ale nebol to ani žiadny blockbusterový výplach. Jednoducho slušne odvedená práca s výbornou hudbou a vizuálnymi efektami, no to čaro pôvodného filmu tam chýbalo. Herci dobre obsadení. Keby ešte troška vypilovali scenár (respektíve dialógy), mohlo to v mojich očiach dopadnúť ešte lepšie. Ale vyslovene sklamaný som určite nebol. Lúbilo sa mi aj zakomponovanie starého Jurského Parku do filmového kontextu. No dinosaurí "face-off" bol top. ()

Yoda sama

Vlastne ani nemám potrebu hľadať žiadne chyby na kráse. V momente, keď sa na mňa vyrútil zrecyklovaný John Williams, mal som zimomriavky po celom tele, v momente, keď som videl všetky tie "moderné" vychytávky, som sa pousmial nad faktom, že to je modernejšia jednotka s podobným ale predsa len iným kúzlom, a keď som prvý krát uvidel bieleho, maskujúceho sa mutanta, spomenul som si na slávny úsmev a vetu Johna Hammonda na sklonku života: "Nerobím tie isté chyby". Ďalej to už bola ideálna zábava plná dokonalých efektov, typickej príbehovej štruktúry, postáv podľa šablón ale všetko skvele spojené do celku ktorý nejde neoceniť, nakoľko sa o tom premýšľalo najprv ako o omyle. A záverečné watanabovské "let them fight" sakra žúžo. ()

hroubek

Jurský svět se hodně povedl. První trailery a teasery nebyly zrovna dvakrát pozitivní, jelikož triky nebyly nejlepší, zápletka filmu zněla dost zvláštně a navíc tam byly ochočený raptoři. Já jsem byl z ukázek docela nadšený, jelikož mně přišly v pohodě a navíc v nich hrála muzika od Giacchina, který dělal i soundtrack, který je boží. Colin Trevorrow natočil malou indie komedii Vlastní zbraň podmínkou, která se mě osobně líbila, ale i tak bych mu nesvěřil, takhle velký projekt. Sázka na skoro neznámého tvůrce se vyplatila, jelikož Trevorrow ukazuje, že má řemeslo v malíku, precizně pracuje s příběhem, s postavy a s atmosférou filmu. Hodně moc se mi líbilo, že se Trevorrow nepokouší udělat z filmu něco na co by nemusel mít, ale spíše se vydával pokornou cestou a natočil opravdu dobrý blockbuster, který baví všechny věkové kategorie. Je to vidět hlavně na první půlce filmu, kde nás nechá běhat po parku a doslova se kochá s každým záběrem na dinosaury, obsáhlou flóru a faunu, krásnou přírodu. Do toho tady máme sympatické postavy, kterým lze fandit a oblíbíte si je hned. Už v předchozím filmu měl Trevorrow parádní obsazení tady tomu není jinak. Chris Pratt je v tuto chvíli asi největší sympaťák v Hollywoodu a tady to potvrzuje v každé scéně. Bryce Dallas Howard je velmi talentovaná herečka, která si takovouto roli zaslouží a je za ní opravdu vděčná a hraje velmi dobře. Vincent D'Onofrio má méně prostoru, ale svoje si odehraje, totéž platí i pro Omara Sy, Irrfan Khana nebo B.D. Wonga. Mrzelo mě, že Jake Johnson měl docela málo prostoru, ale na druhou stranu má nejlepší hlášky. Pro mně osobně nejlepší obsazení filmu je v dvojici bratrů Ty Simpkins a Nick Robinson, kteří dokážou prodat film dětskými oči a jsou opravdu dost talentovaný. Hodně se mi líbilo jak Trevorrow odkazuje na Jurský park, mnoha záběry, hlášky nebo podobnými záběry, i původní hudební motiv udělá své. Jsem spokojený i jak vypadají triky, které jsou opravdu dobré a jen párkrát působí trochu nedodělaně. Akce je ve filmu dost a je taky krásně natočená, zábavná a dost napínavá, a ke všemu vychází z nějaké logické dění. Není to jen pouhá atrakce, ale má své opodstatnění. Jediné co mě opravdu nesedlo byl finální souboj mezi dinosaury, který mně přišel jako, že něco takového musí být. Jurský svět je velmi dobrý film, který se hodně povedl a vykročil správnou cestou a krásně navázal na spielbergův majstrštyk. Dobrá práce Coline. ()

Beatle

Jsem milovník dinosaurů od svých asi čtyř let...těch skutečných - těch co je ukazují dokumentární cykly. Jurský park měl pro mě vždycky neodolatelné kouzlo, serióznost a zábavu, ale jeho nová verze, která mě sice svou spoustou narážek na první díl potěšila, je jen slabým odvarem. JURASSIC WORLD je film pro ty, co chtějí v kině vypnout. Jen prostě přijímat obrazy, smát se absurdnu, a jasně odhadovat, jak příběh dopadne. Je to snímek, který si dělá legraci sám ze sebe, ze způsobu, jak se točí akční filmy a jak pohlížíme na dinosaury. Nebylo tam vědeckého poznatku ani za mák, ale všechno si lze ospravedlnit tím, že to vlastně nejsou "úplně dinosauři". Jako zábava na večer to bylo fajn, ale není to něco, co bych musela vidět víckrát. Navíc by mě fakt zajímalo, kdo radil scénáristům užití klikr tréninku tímhle způsobem. Můj pes by to tak v životě nepochopil :D .....65% ()

Krysa SPK

Zbožné přání každého fanouška původního Jurského parku je tu. Připadal jsem si jako bych se vrátil v čase - když jsem Spielbergův majstrštyk viděl poprvé (ovšem nahraný z německého satelitu v příšerné kvalitně a nerozuměl jsem ani slovo, ale ani to mi nezkazilo neopakovatelný zážitek). Díky Bohu doba pokročila a včera jsem si mohl dinosaury vychutnat na velkém plátně. Jurský svět je nejlepší blockbuster za posledních pár let a hlavně Transformerům dokazuje, že blockbuster dnešní doby umí být i chytrý a plný nostalgie 90. let. ()

Trustme

Dodržení veškerých osnov očekávaných od blockbusteru ze série Jurských parků. Riskantní krok opět nasadit dinosaury ve filmu v době kdy už nepadá divákova čelist jako v roce 1993 se filmařům povedl, protože to zvládli namíchat tak dokonale, že pod čtyři hvězdy může jít v hodnocení jen osoba sledující filmy bez hravé nálady. Režisér Trevorrow v úctě k fenoménu Jurského parku a mistru Spielbergovi vytváří úžasný svět podívané, kde musí nadšeně povykovat nejen odrostlejší děti, ale i odrostlejší rodiče. Z každého záběru to dýchá jako by ho točil skoro sám Spielberg. Bonusem je neočekávaná dravost a kousavost veleještěrů do lidí, což je sympatický až brutální počin ve filmu pro děti v doprovodu rodičů. Michael Giacchino neměl těžkou práci a geniální Williamsův hudební motiv nasazuje prakticky všude a epičnost scén se tak ještě víc rozmáchává. Finální souboj monster je jednou z nejkrásnějších ukázek jak uhranout diváka, co už hodně viděl a nic ho nepřekvapí. Technická stránka: 3D nerušící, reálně začleněné do prostoru a hlavně nepotlačující barvy. Zvuk jak jinak u filmu o ještěrech famózní (první Jurský park měl nejlepší ozvučení jaké mohl film tenkrát dostat). Jurassic World je film, který si rád pustím znovu. ()

Hennesy

Výborný blockbuster...aj zábavný, ani neurazí, dinosaurov je požehnane, triky sú super - celý koktail je namiešaný, tak aby si každý prišiel na svoje. Film má len jednu chybu - a to že je to len a len výborný blockbuster. Kam sa podela ambícia a akási hĺbka a poetika, ktorú mal prvý Jurský park nevedno. A vráti sa niekedy? Je možné sa jej priblížiť, alebo chcem už priveľa? Bude nám už stačiť len dobre spravený letný hit? Ale choďte na to do kina..je to pre to robené. ()

JohnSmith

Chris Pratt je na vzestupu, a i když to není zrovna můj oblíbenec, tak tady mi byl sympatický. V roce 1993 jsem byl na prvním Jurském parku a od té doby jsem tyhle přerostlý ještěrky neviděl. Takže skáču od prvního k zatím poslednímu a smekám před naprosto skvělými triky a velice pěkně natočenou akcí. Co víc si člověk může přát. Zamyšlení tady opravdu nehledám. Jen možná bych trochu ubral na té reklamě. Starbucks a Pandora se sice párkrát objeví, ale Mercedes product placement je možná viditelný až moc. ()

fefee

Nič nové, všetko tu už bolo... stále to isté a rovnako miestami naivné ako jeho predchodcovia. Vynímajúc sa jednotky ktorá stále má svoje čaro a "inteligenciu" scénara. Tých dinosaurov sa už nejako prestávam báť a čo je horšie nejako mi začali splývať s prostredím čo je pri takom zaujímavom témate veľká škoda. Predvídateľný dej tomu len napomáha a tak film začne nudiť ba čo viac stáva sa trápnym a komickým. ()

Brain-D

Hned po prvním dílu od Spielberga nejlepší díl. Po shlédnutí jsem měl pocit, že se film vyvíjel jako "Zrození planety opic" z roku 2011. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (viac)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (viac)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru