Nabitá akčná komédia RED 2 je pokračovaním celosvetovo úspešného filmu o bývalom agentovi CIA, ktorý stále leží niekomu v žalúdku. Frank Moses dáva znovu dohromady svoj svojrázny tím elitných tajných agentov. Ich prvou úlohou je prežiť a hneď tým druhým je vypátrať stratenú smrtiaca zbraň budúcej generácie, ktorá môže zmeniť rozloženie síl vo svete. Budú musieť odolať hordám nemilosrdných zabijakov, teroristov a po moci bažiacich vládnych úradníkov, túžiacich vyskúšať si technologicky vyspelú superzbraň. Misia zavedie Franka a ostatných z tímu RED do Londýna, Paríža a Moskvy. Ich nepriatelia majú palebnú aj početnú prevahu, navyše majú Frank a jeho partia problémy aj tak trochu sami so sebou. Ak chcú agenti zachrániť svet a zostať pritom na žive, nezostáva im nič iné, než sa spoľahnúť na svoju vynaliezavosť a dôvtip, na zručnosti zo starej školy. A na trochu  dynamitu. (TV Markíza)

Will_X

Pěkná akční komedie, která určitě nikoho neurazí, i když na druhou stranu asi ani neohromí. Herecké obsazení parádní a jako "třešnička na dortu" je pro mě výborně odehraná "trhlá" role Johna Malkoviche a charismatický Byeong-heon Lee. "Poo Poo is coming!" "Show me something." 75% ()

MáŠa

Jedničku už si nepamatuji, asi jsem z ní nějak unešený nebyl, ale tohle ušlo. Neříkám, že je to nejvíc nejlepší, ale čekal jsem celkem blbost, a ono to šlo. Sem tam vtipné, děj relativně zajímavý, takže v poho ()

Morholt

Opět našláplé, výborně obsazené plus doplněné o Catherinu Zetu-Jones a sira Anthonyho a vyšperkované Byeong-heon Leem. Snad jen je dvojka o něco méně vtipná, ale to, že se bere vážněji, jí v mých očích rozhodně neuškodilo. Spíš naopak. Dokonce bych se vzdal některých slovních slovních výměn mezi Willisem a Parkerovou. Až příliš mi připomínaly né moc povedenou komedii Můj soused zabiják. Hlavní hvězdou filmu byl John Malkovich, který spojil přitroublost s nekompromisností naprosto mistrně. Doufejme, že trojka na sebe nenechá dlouho čekat. 85% ()

Grran

Vynikající herecké výkony jsou opravdu základním kamenem tohoto filmu. Mohlo by to být méně spletité a ne až tak vážné chvílemi, prostě nejlépe ve stejném duchu jako byla jednička, avšak i tak sem se opravdu bavil. Willise mám rád, ovšem zde jako by ustoupil do ústraní a nechal vyniknout více Malkovitche. Každopádně doporučuji všem jako film pro oddechový večer. ()

ScarPoul

Pre mňa veľmi príjemné. Willis konečne v nejakej znesiteľnej polohe ale Mirren a Malkovich kraľujú. A hlavne Byeong- heon Lee si konečne mohol strihnúť dostačujúcu úlohu v americkom filme. Je tam omnoho lepší ako v G.I.Joe 2 čo bolo tento rok pre mňa sklamanie. Red 2 je predsa len dielo z Ellisovej hlavy. V konečnom dôsledku sa to nesie na rovnakej vlne ako jednotka. Nie je to ničím nové, ale dobre sa na to pozerá a úprimne momentálne mi stačí ak mám z filmu aspoň príjemný pocit. Akčné scény v pohode, vtipy trefné a rozmanitosť prostredí z toho robí komiksovo ladenú bondovku. Silvestri zase raz nevyužitý. Už ako keby nevedel prísť z ničím novým. Rozhodne je to funkčnejšie a dynamickejšie ako druhý Kick-Ass. A viem, že to píšem často, ale pri takýchto sériach sa nemôžem dočkať tretieho dielu. ()

Lacike

Akčné scény sú o triedu horšie. Už je to viac digibordel na úkor praktických scén, ale stále sú akčné scény tým hlavným dôvodom, prečo si tento film pustiť. Zápletka je tak prehnane prekombinovaná, že ma vôbec nezaujala. Ale čo ma najviac prekvapilo a sklamalo bolo to, že už vôbec nefungujú postavy. Willis tu má neraz hysterické záchvaty jak ženská alebo Cage keď je bez poriadneho dozoru a za tú drsnú a nabudenú adrenalínom tu je Mary-Louise Parkerová. K tomu to neustále riešenie ich problematického vzťahu ma tentokrát celý čas iritovalo. Zlatá romantická a pozitívna jednotka. Ostatné postavy už tiež nie sú tak zábavné pretože vlastne len omieľajú tie isté vtipy z minula v horšom prevedení. Herecké obsadenie je pôsobivé, ale málokto tu má možnosť sa poriadne predviesť. Funguje hlavne Neal McDonough ako slizký záporák a Byeong-heon Lee akom mašina na zabíjanie. Zato Anthony Hopkins vrátane toho šokujúceho odhalenia je len nudný. Celkovo sa tento diel na jednotku absolútne nechytá a definitívne zabil Willisovu kinokariéru. Za časté prznenie svojich peciek mizernými pokračovaniami si nič iné nezaslúži. 4/10. ()

BoPo

Jednotka bola príjemným prekvapením. Svižná, zábavná, pokračovanie bolo teda pre mňa povinnou jazdou. Dvojka si bohužiaľ neudržala ten akčný humor a išla cestou filmov typu Sejmi eso, Sejmi je všechny, atď. Tie necelé dve hodiny ubehli bez nudy, ale bolo tam dosť blbo vyriešených momentov. Často si to scenárista uľahčil strihom na inú lokáciu, než aby sa potrápil nad slušným zakončením práve prebiehajúcej scény. Oproti predchádzajúcemu filmu pribudlo akčnosti, ubudlo nadsádzky a dialógov počas ktorých máte úškrn na tvári. Vo výsledku majú Red a Red 2 spoločné len tie tri písmena. ()

Lordkolol

Jsou to herecke orgie, skoda jen toho strasne krecoviteho scenare. Presne jak tu nekdo zminoval, film si hraje na trosku vic nez doopravdy je. Kdyby tak necinil byla by to zanrova paradicka se vsim vsudy, takhle sam sobe ubira na pritazlivosti. 65% Hodnoceni Helen, Johna a Anthonyho by bylo na 125% ()

CiTrus007

Po prvním dílu jsem nevěřil, že duo Hoeber může přijít s něčím ještě šílenějším, aniž by se vyhnulo debilitě. Nutno říci, že jsem se mýlil. Dvojka je velkolepější a hvězdnější, rozhodně ale neztrácí dech a v jádru se stále podobá jedničce. Staví hlavně na prominentní sestavě, ujetých vtípcích Johna Malkoviche a kvalitní porci akce, která přichází hned z několika stran. Větší rozpočet je celkem znát, zvláště pak na destinacích, na kterých si pan Chediak doopravdy smlsnul. Snímek však v žádném ohledu kvůli přebytku financí neztrácí úroveň. Kdybych mu měl něco vytknout, byla by to až přílišná snaha hrát si na skutečný spy-film. Rozšafně excentrická jednička přece byla dobrá a hlavně originální, tak proč to měnit? Přesto ale musím uznat, že RED 2 je velmi příjemnou akčně laděnou zábavou. 9/10 ()

Johny_fork

Důchodci to umí pořád vcelku slušně rozbalit. Žádné výrazné stopy ve vás tento "lite" akční snímek nezanechá, ale rozhodně neurazí. ()

Terva

Protože nejsem profesionální kritik napíšu jen nějaký CITÁT - Když si to neuvaříš, tak to nejes.................... ()

jh666

První film mě mile překvapil jako odlehčená akční zábava a k mé radosti dvojka laťku minimálně udržela. Celá stará parta s Willisem v čele je naprosto skvělá, ale možná ještě o něco lepší byl Anthony Hopkins, který si každou scénu ukradl pro sebe. Docela s začínám těšit na třetí díl. 81 % ()

JohnCZ

Ještě o fous lepší, jak první díl. Akčnější, vtipnější, herecky snad ještě nabitější a dějově ne tak primitivní. Více se cestuje, nechybí zajímavý záporák a tak celkově to valí kupředu o poznání svižněji, jak ukecanější jednička. ()

M.Macho

"NA SVĚTĚ NENÍ NIC VÍC SEXY NEŽ KRÁSNÁ ŽENA S OHROMNOU PUŠKOU" Nevím, asi jsem v Domově příliš dlouho a ty prášky, co mi dal personál byly moc silné. Všechno se kolem zrychlilo, zamotalo a několikrát vyvrhlo ve spoustě twistů i švihlých situacích. Helen Mirren je opět velmi noblesní a sluší jí to i se zbraněmi převážně britské provenience. Příběh obecně nedrží tak pohromadě, ale srovnávat jej - je nesmysl, protože je úplně o něčem jiném. Nám v domově toho moc nepouští. Za mě dobrý... ()

corpsy

Akční dôchodcovia v plnej poľnej. Ale samozrejme nie tak kúzelne a svižne, ako v predchádzajúcom filmovom debute, no svojou zábavnosťou a akciou vedia naprosto zaujať. Aj napriek slabšiemu scenáru. ()

Padme_Anakin

Příjemné pokračování předchozího počinu. Pěkně potrhlá párty přestárlých páprdů prodlužuje panování před potěrem. Pohodový psychotik působivě pobaví. Paralyzovaný pseudogénius plánuje patřičnou pomstu. Při partnerském parafrázování půjde pára porůznu. Padouchů přibývá. Panímáma pilně pastýřuje. Pavučinka patriotů povedeně páskuje prostor. Panovačný podlehne. Padesátníci pnou použitou pleť. Parádní pokoukání. Potěšeně plesám. ()

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013

Ale kdepak. I když už se frekvencí výskytu ve filmech různých kvalit snaží dohnat Nicolase Cage, daří se mu nesrovnatelně lépe. Jeho poslední tři filmy (Looper, dvojka G.I. Joe a pátá Past) byly… (viac)

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Tak trochu zhulené sci-fi komedie Skvělé dobrodružství Billa a Teda a Neskutečná cesta Billa a Teda z přelomu 80. a 90. let můžete milovat nebo si u nich klepat na čelo, ale kultovní status jim… (viac)

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

29.05.2012

Hrdina je jen natolik dobrý, jak kvalitního zlosyna dokáže zdolat. Pokračování komiksových hitů dostala v tomto směru mimořádně vydatné posily. Penzionovaní agenti ze složky Red (vrátí se Bruce… (viac)

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci

12.05.2012

Valí se na nás dvě seniorské týmovky. Jedna akční, druhá komediální. Začněme s Red 2, jehož premiéra byla stanovena na 2. srpen 2013. Bruce Willis, John Malkovich, Helen Mirren a Mary-Louise Parker… (viac)