Tim (Domhnall Gleeson) je úplne obyčajný, nesmelý 21-ročný Brit, ktorý má starostlivú matku, šialenú sestru, úžasného otca (Bill Nighy), ale žiadnu priateľku. To sa má čoskoro zmeniť, pretože Tim práve dospel do veku, keď mu otec prezradí rodinné tajomstvo. Všetci muži v ich rodine totiž môžu tak trochu cestovať v čase. „Tak trochu“ v tomto prípade znamená, že sa môžu vracať len do minulosti, k udalostiam, ktoré oni sami prežili. Stačí nájsť tmavý kút, zavrieť oči, zovrieť päste a ste tam, kde ste si priali byť. Tim sa okamžite rozhodne využiť túto schopnosť na to najdôležitejšie, čo človek v jeho veku potrebuje. Teda na získanie dievčaťa, pokiaľ možno pekného, múdreho, dobrého a lačného po sexe. To Timovo sa volá Mary (Rachel McAdams) a ich vzťah je dokonalý, pretože všetky nedokonalosti Tim okamžite napraví. Ale ani s takouto schopnosťou nemôže život do nekonečna klamať, obzvlášť, keď je to podliak, ktorý vám pripravuje jeden neľahký problém za druhým. S každým návratom totiž prídete o všetko, čo ste do tej doby prežili. A to niekedy dosť zamrzí... (TV Doma)

MeGab

Film jsem byl schopen dokoukat teprve snad na popáté, a to jen kvůli tomu, že jsem to měl puštěné jako kulisu při práci. Děj mne nebavil. ()

Micoldee

Rachel McAdams se do romantických komedií, jako je Zápisník jedné lásky nebo právě Lásky čas, hodí mnohem víc, než do negativní rolích jako třeba v Mean girls. Skvěle zahrála miloučkou a usměvavou Mary. Cestování v čase je zde pojaté zase trochu jinak a i celkem logicky, ale chvílemi jsem měla trochu problém s porozuměním toho, co se vlastně stalo a proč. Líbilo se mi, jak se Tim schopnosti cestovat do minulosti postupně naučil porozumět a využít jí, jak nejlíp to jde. Celkově se jedná o krásný romantický film, který mě rozhodně nezklamal. ()

l.enik.c

Po prvním shlédnutí 3*, po druhém jsem byla v šoku, jak jsem tomu mohla dát tak málo, když je to tak krásný, milý, příjemný film s krásnou pointou. Asi jsem to tehdy srovnávala s něčím podobným v rámci žánru, ale teď po náhodném shlednutí během pátečního dopoledne při psaní úředních záznamů jsem nadšená :-D. ()

subic

Tohle je prostě jiná romanťárna než obvykle, už jen proto, že hlavní roli tu má kluk, později fotřík od 3 děcek. Důležitou další roli tu má fotřík Bill Nighy, prostě tohle by nikdo líp nezahrál. Cestování do minulosti bude vždycky zajímavé, navíc když tím může ovlivnit, že ho ta buchta bude chtít. A taky je potřeba trochu pomoct ségře. Tak jak to zajímavě začne, tak v půlce jsem se docela nudil. No jenže konec to zase vytáhne i proto, že se tu začne trochu filozofovat. Má smysl vracet se každý den v čase a snažit se něco udělat jinak? Ano, v jednu dobu to bylo důležité, ale pak se vše nasměřuje tak, že už není potřeba, prostě žili šťastně až do konce života nebo tak něco. 75% ()

Vera2613

Komentujem po nejakom 3-4 zhliadnutí. Je to jeden z mojich najobľúbenejších filmov a je jednoducho krásny a mne osobne vždy zdvihne náladu. Má to humor, zaujímavý príbeh, nádhernú lovestory a samozrejme hercov, bez ktorých by to nešlo. Určite som to nevidela naposledy. ()

Ukrizku

Co tento film ukazuje, je na první pohled úplně obyčejné: rodinné jistoty, přenášející se z generace na generaci. Poznáme obyčejného, hodného chlapce, který dokáže uspokojit potřeby všech, na kterých mu záleží. A protože by se na první pohled mohl zdát málo atraktivní, pomůže mu scénárista ke štěstí ne úplně zanedbatelným trikem. No, spíš kouzlem... ale to je jedno. Podstatné je to, co by měly vidět a následně pochopit všechny holky, které se chtějí vdávat. Základ spokojené rodiny je zde odhalen v malých úplné běžných věcech, po kterých normální člověk touží: důvěra, humor, laskavost, ochota, radost, blízkost, zajištění, stejná mentální úroveň, pohodlí, zázemí, sexuální saturace, přátelství, tolerance, starostlivost, zdraví, soudržnost, sdílení, sounáležitost. Jejda, toho je! To asi nebude tak běžné štěstí každému nadosah? Ne, není to samo sebou. To si člověk musí umět zařídit, resp. nevybírat podle obalu, ale koukat na ingredience a dobu expirace. O tom je to. Takže rovnou doporučuji jen divákům, kteří nejsou hákliví na obyčejný život. Ti, kdo stále hledají něco nového a zajímavého nebudou spokojeni. ()

johnny01

V první části filmu je mnoho vtipných momentů a zajímavě se využívá cestování časem. Bohužel v další části už je to spíše sentimentální slaďárna, dodatečná zápletka se sestrou je slabá, stejně jako závěrečné poselství. Jinak samotný sci-fi prvek je spíše naznačen, vyvolává hodně otázek a stojí na hliněných nohou. ()

PlysovyMacko

Prijemny filmik. Najviac bavi ked sa ju snazi zbalit. Najprv si nevedel najst babu a potom ho dve krasavice volaju do postele. A Rachel ta ofina neslusi. ()

Pete

Jsou depresivní filmy plné zla, kde jsou všechny postavy naprostí hajzlové. Lásky čas je pravý opak, stejně nerealistický, jen s opačným znaménkem. Někdy je ale i takový naivně idealistický pohled potřeba, užívejme každého dne, jako by byl poslední, a slovy staré Homolkové: Buďme na sebe hodní! ()

hrumsrt

Po esenci romantické komedie v podobě nedostižitelné Lásky nebeské, která navíc jako nejlepší film vůbec dokázala obsáhnout kouzlo časů vánočních, přichází etalon žánru Richard Curtis s dalším bravurním celovečerním dojímáním a jen tentokrát už to bude opravdu o lásce.. Tim je normální spokojený týpek studující práva, jemuž ke štěstí schází jen to jedno - přítelkyně. Jenže jak zkušenosti nejsou, tak nervozita přetrvává a navazování takových vztahů je pro něj série nekonečných trapasů. Když tu přijde vysvobození.. Jeho otec mu totiž jednoho dne prozradí velké rodinné tajemství, že muži jeho rodiny se po generace dědí kouzelnou schopnost cestovat časem, respektive znovu prožívat a měnit, co oni sami zažili. Což nejen že Timovi změní jeho balící schopnosti, ale i celý jeho život a vůbec pohled na svoji existenci jako takovou.. Lásky čas je elegantní hravá romantika, která inovativně servíruje žánrové pilíře způsobem, o němž jste ani netušili, že je v sobě mají. Ovšem to nejlepší na filmu není láska mezi mužem a ženou, nýbrž mezi otcem a synem - mezi Timem (Domhnall Gleeson) a úžasným Billem Nighym, jejichž společné chvilky jsou srdcem příběhu.. Vynikající podívaná, která dodržuje nastavená pravidla a přináší svěží závan do almost good-feel romcomů. A není nakonec chvíle, kdy bych si to znovu neužil. Tohle můžu zas a znovu! 100% ()

Roucky

Lákavá všeho chuť lásky, ať už rodinné nebo partnerské s trochou cestování v čase a příjemnými hlavními hrdiny. Sedíte v kině, uroníte na konci pár slz, ale i přesto se po skončení cítíte vážně skvěle, tak nějak... lehčeji. Plakala jsem a nemůžu jít pod pět :-). ()

Bolek82

Skvělá myšlenka, konečně neco nového na téma cestovní v čase/balení slečny :-) Neuvěřitelně zábavné a místy dost na zamyšlení. Tak překvapený a nadšený už jsem z "romantického filmu" dlouho nebyl. Bill Nighty je skvělý a Rachel Mc Adams k zamilování. Každý den může být ten poslední... ()

Biggles

Film mne dohnal k slzam. Mozna se divite, ze film, ktery ve mne vzbudil takove emoce hodnotim pouze 2mi hvezdami. Bohuzel, je to tak. Mam rad vsechny komedie Richarda Curtise, Rachel McAdams je mi sympaticka, vsechny ingredience se zdaly byt na miste. Ale nebyly, film byl zoufale roztristeny, zoufale nevtipny, nevaham se pouzit to slovo - ano, nudny. Nudny byl dej, provedeni, vse. Po polovine jsem mel zoufalou chut utect, bohuzel jsem to neudelal. Normalne bych dal mozna 3, ale zrovna jsem prisel z kina a 86%? Opravdu?? ()

Mooney21

Vynikajúci film...vedela som, že to bude dobré, ale nečakala som, že až tak dobré :) Romantické, ale nie nič príliš sladké a skvelý humor. Určite si to ešte niekedy pozriem :) ()

Zoidbeeland

Jelikož jsem šel do kina bez nějakého přehnaného očekávání, snímek pro mě nebyl rozhodně zklamáním. Je to velmi příjemný film, který se sice chvílemi trochu vleče, ale pořád tak příjemně. Osobně mi tam trochu chybělo více zápletek a potenciál cestování v čase nebyl úplně využit. Přesto 7,7/10=77%. ()

Kethel

Velice příjemná komedie, která se velmi elegantně vyhnula těm největším romantickým klišé a ty menší příjemně využila ve svůj prospěch. Filmu trochu škodí možná až moc ideální rodinné vztahy hlavního hrdiny, nicméně se jedná o velmi sympatický snímek, který potěší. ()

darth_swan

Trochu jinak pojaté již několikrát viděné téma cestování do minulosti a opětovného prožívání téhož (i když se nakonec ukáže, že o to cestování ani tak vlastně nešlo). Film překvapil několika zábavnými momenty/gagy, kdy jsem se sice nekroutil v křečích, ale stejně jsem se upřímně usmál. Škoda jen té délky, přece jenom přes dvě hodiny mi přišlo trochu příliš. Ke konci už mi přišlo, že se trochu přešlapuje na místě. Pochválit musím příjemný a vhodně zvolený soundtrack. Palec nahoru má i Bill Nighy. Při hodnocení jsem váhal mezi 3 a 4*, je to na hraně, ale nakonec dávám lepší 3*. // Co mě zaujalo: Seznámení v kavárně. ()

PF 2014

29.12.2013

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

01.04.2012

Richard Curtis, tvůrce nejlepšího romantického filmu všech dob (na protesty ve vzkazníku nereaguji ;)), si od režírování odpočinul scenáristickou prací na Válečném koni a epizodě Vincent and the… (viac)