Deň nezávislosti: Nový útok

• Česko Den nezávislosti: Nový útok (viac)
USA, 2016, 120 min

Vedeli sme, že sa raz vráti. Deň nezávislosti: Nový útok. Ďalšia kapitola tohto eposu predstaví globálnu katastrofu nepredstaviteľného rozsahu. S využitím obnovených technológií votrelcov vybudovali obyvatelia Zeme obrovský obranný program na ochranu planéty. Napriek tomu nás však nič nemôže pripraviť na vyspelú silu votrelcov. Len vynaliezavosť niekoľkých statočných mužov a žien môže zachrániť našu civilizáciu pred zánikom. (CinemArt SK)

Nin

Tak o dvě třídy horší než skvělá jednička, ale pořád hodně příjemný biják, který těží z cool triků a zábavnosti postav. Škoda jen, že skvadra mladých letců, co by měla být novými Willy Smithy, je zcela nezajímavá. Kupodivu i rozšiřování vesmíru není vůbec špatné a na pokračování - třeba jen v komiksové podobě - bych rád mrknul. (6/10) ()

sheen

Před 20 lety jsem byl v kině na prvním díle, na výborném popkorňáku s hláškujícím Smithem a Goldblumem, jeden z nejlepších zážitků v kině v té době. Emmerich stárne a ty jeho poslední filmy jsou slabší a slabší. Byla tam trocha nostalgie o tom žádná ale bylo to slabé, prázdné a málo humoru. Opět zbytečné pokračování.[Cinestar Anděl] ()

Indiana

Pro mě docela zklamání a to velký, protože první Den nezávislosti miluju, ale tohle byla jen absolutně sterilní scifárna bez vlastního ksichtu pro děti. Emmerichova jednička měla roztomilej 90´s feeling, sympatický postavy (Will Smith, Randy Quaid, a Jeff Goldblum s Billem Pullmanem tehdy taky měli taky víc co nabídnout), nápaditej soundtrack (R.E.M. nebo instrumentální skladby Davida Arnolda) a na tu dobu nevídaný měřítko, kterému skoro žádný jiný blockbuster nemohl konkurovat. Tady vystupuje asi 20 hlavních postav, z nichž kromě Goldbluma a jeho otce mě nebavila snad žádná a některý mě i vyloženě otravovaly. Katastrofický scény jsou dobrý, ale všechno se to odehrává rychle a člověk nemá šanci to vstřebat (v jedničce si útok na Bílej dům vyžádal asi čtvrt hodiny a atmosfericky to fungovalo skvěle, tady je člověku nějak jedno co se děje, prostě se to jen bortí a padaj baráky) a ke konci na poušti když tam běhal mega obří mimozemšťan jsem si říkal, že sleduju spíš Souboj Titánů. Jsem docela rád, že to v kinech neuspělo, protože další díl už bych nechtěl. ()

Deimos

KINO/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 10/10/// PLUS: Je to Emmerich a kdo má rád jeho filmy, tak si přijde na své, jeden z nejefektivnějších filmů letošního roku, byl jsem na 2D verzi, ale tady si myslím, že 3D má smysl, nové postavy nakonec celkem dobře fungují, za ty původní budete rádi, že je uvidíte a že se s nimi po 20ti letech znovu setkáte, je tu humor a dialogy, který pobaví MÍNUS: chybí tomu víc emocí, když je vyhlazena značná část civilizace a na nikoho (ani na diváky) to moc nepůsobí, asi je něco špatně, na první shlédnutí se to nedá úplně vstřebat a stálo by za to před filmem shlédnout předchozí snímek, závěrečných asi 10 minut bylo i na mě příliš (hloupá scéna: autobus, děti, záchrana psa)./// Shrnutí: Tohle bude snímek hodně vděčný pro recenzenty, kteří si s chutí smlsnou na chybách (jak je možné, že když samotné postavy prohlásí, že zavařily motor a nepůjde s letounem manévrovat, tak o chvilku později ve stejné scéně si to krásně střihnou jak potřebují), přesto to bude úžasný film pro nadšené fanoušky, kteří na film čekali dlouhých 20 let. Zároveň má pokračování Dne nezávislosti trochu tu smůlu, že přišlo po tak dlouhé době, do jiné generace diváků zvyklé na ledacos./// Celkem 80%/// Viděno podruhé v TV 28.4.2019 ()

666teen

Že si Emmerich dělá prdel z diváků je věc známá. Viz jeho ultradebilní Cesta do pravěku. Ovšem natočit dvakrát ten samej film podle scénáře, na kterém provedla pár změn zřejmě tlupa šimpanzů, to je novej level. Opravdu moc, moc jsem si přál, aby ET mamka stihla vysrknout to jádro. Spoiler? Nepovedlo se. Takže trojka nás nemine. Viděl bych to tak, že americko-čínská jednotka, koordinovaná stoletým židem, namontuje warpovej pohon na žlutej školní autobus a poletí natrhnout všechny tělní otvory matce všech matek přímo někam do souhvězdí Labutě. Ať jsem z toho jelen, jestli to tak nedopadne. ()

Cappuccino

Nie, nie, toto asi nie. Pokračovanie nevyšlo. Slabý dôraz na nostalgickosť - keď na scénu nastupujú staré postavy, nepociťoval som prakticky nič. Ďalej ku príkladu rôzne nelogickosti, ktoré by sa avšak dali pri takomto žánre odpustiť, keby mal film aspoň náznak toho, že má hlavu a pätu. Je to miš maš, v ktorom sa síce nájdu dobre spracované scény a efekty, nimi sa dá aspoň udržovať pozornosť diváka aj na tie dve hodiny, ale ako celok Deň nezávislosti 2 jednoducho nefunguje. P.S. teraz pozerám, že má Emmerich v pláne aj tretie pokračovanie. No tak to s pánom Bohom ak kvalita od dvojky k trojke pôjde tak ako z jednotky na dvojku. ()

S.Quentin QUALE

Mega sranec, kterej zašel až tak daleko, že si dělá místy srandu sám ze sebe. Emmerich mě sere, míval jsem ho rád, ale v poslední době svůj zmar dokumentuje ultrapatetickýma hovnama a faceliftama vlastních pecek. Jak ubohé. Jupiter Ascending byl o chlup horší, tak sem dvě dám, ale jistej si jima vůbec nejsem. 35% ()

Allien.9

"Mad Max" se nekoná. De facto stejné jako jednička, akorát větší (lodě, zbraně, mimozemšťané), modernější (mimozemské technologie) a méně americké. A já se ptám PROČ? Co je to za Emmericha, když se při oslavách Dne nezávislosti (!) neobjeví jediná americká vlajka a ufoni nezničí jedinou super-známou americkou památku?! Hnus! Aspoň, že se vrací valná většina postav z prvního dílu, i když musím říct, že hrdinský odchod ex prezidenta na onen svět je adeptem na nejzbytečnější smrt roku.;-) Pro fanoušky původního filmu bude "Nový útok" nostalgií, mladší ročníky ale nejspíš ničím nepřekvapí. Dnes už ne. Na tu trojku jsem nicméně zvědavá - dvakrát jsme měli do slova a do písmene z prdele kliku a hrneme se do intergalaktické války? LOL.;-) . EDIT: ZVEDÁM. Vše odpuštěno. Neskutečně zábavná jízda. ()

HAL

Překvapivé, bál jsem se že to bude tlačit na pilu "až moc", a nakonec mi to tam vlastně i chybělo - dramatické je to nakonec asi jako večerníčky o krtečkovi. Mám pocit že se z filmu muselo masivně stříhat, protože mnohé scény působí tak zkratkovitě, že nemají šanci zapůsobit vůbec nijak, a to i když se týkají postav docela sympatických, či rovnou starých známých. Film je ostatně také o půl hodiny kratší než první díl. A nebo mě ta masivní destrukce planety už prostě nudí tak moc, že to nedokáže vytrhnout ani když Atlantický oceán spapá emzácká loď o velikosti Měsíce. Emmerich při tom nadšeném rozbíjení všeho kolem naštěstí nezapomíná na humor (chválabohu, a dokonce ani všechno to hláškování nestojí jen na Jeffu Goldblumovi, jak tvrdily trailery), slušně se drží navazování na tak trochu kultovní jedničku se spoustou odkazů a příběhových paralel, a... mlátí do očí green screenem víc než kdy jindy. Dokonce i víc než Zack Snyder, a to už je vážně co říct. Stejně je to ale pro nás oldschool popcornožrouty docela příjemný návrat do časů, kdy Zeměkouli směl nabančit i někdo jiný než Transforměři a jiní Superhrdinové. Návrat kupodivu trochu uzívaný, ale ničím nenasere, a i to je vlastně úspěch. 7/10 ()

misterz

Vizuálne vymazlenejšie ako jednotka (čo je pochopiteľné), no s omnoho slabším scenárom, čoho dôsledkom bola len trápnosť a nostalgia za jednotkou. Snímok chcel evidentne ťažiť z jednotky, no podľa môjho názoru z nej nevyťažil nič. 50/100 ()

Vančura

Dementní ždímačka na peníze, která mi v podstatě potvrdila, že jakmile se v nějakém filmu vyskytuje někdo z bratrského dua Hemsworthů, je nejlepší se takovému filmu obloukem vyhnout - ti dva si naprosto spolehlivě vybírají role v těch největších sračkách současnosti. Není to tak dlouho, co se u filmu Marťan objevovaly kritické hlasy nespokojených diváků, že jeho režisér leze do zadku Číně, jejíž filmový trh se západním tvůrcům už nějakou dobu jeví jako bájné eldorádo - a v novém Dnu nezávislosti je to snad ještě horší. Osobně mi bylo z té multi-kulti omáčky, v níž je celý film vyloženě utopen, dosti nevolno, ale naprosto chápu logiku tvůrců a jejich ambice, které tím sledují. No, nezbývá než doufat, že si čínští diváci z toho filmu sednou na zadek stejně jako my před 20 lety z jedničky, ale pro mě - coby dosti blazeovaného diváka - to byla značná nuda, která už neměla moc šancí mě nějak ohromit. Vždyť jsme to všechno už viděli stokrát jinde! Triky obstojné (ale že by to byla nějaká pecka, se rozhodně říct nedá, a to jsem film zhlédl ve 3D v Imaxu), děj klasicky emmerichovsky přiblblý a patetický až hrůza, hudba - klasicky fádní dunící soundtrack, který je k nerozeznání od většiny podobné současné produkce, cast celkově velká slabota a naprosto tam chybí jakýkoli hezký holky, a už po dvou dnech od novinářské projekce si skoro nepamatuju, o co tam vlastně šlo. Jako by na to tom sešlo - vypnout při sledování té ptákoviny mozek je skoro povinnost, protože jinak by se člověk z té záplavy nesmyslů uzoufal. Za mě značná otrávenost a pocit, že kdybych to neviděl, o nic bych nepřišel. ()

mzss1

|90%| Shlédnuto v kině ve 2D s českým dabingem. Dabovaná verze byla super (proti současnému dabingu nemám až na nějaké výjimky nic). Původní snímek Den nezávislosti je pro mě opravdu srdcovka z dětství – jeden z nejlepších filmů vůbec. Proto jsem byl na tohle pokračování po 20 letech velmi zvědavý. Abych to nejprve shrnul, tak jedničku to samozřejmě nepřekonalo. Spíš by si to zasloužilo rovné 4*, jenomže já si nemohl pomoct. Žádné chyby to nemělo, sice tomu chybělo pár aspektů, ale přesto jsem se nechal pohltit a z nostalgie k prvnímu filmu pálím plný počet. Těch shlédnutí bude ještě víc, tak proč bych to měl kritizovat. Akce je tu výborná a dost velkolepá. Prostě p akční stránce typický současný blockbuster. Hudba se povedla, prakticky stejný soundtrack, který složil D.Arnold v předchozím snímku. Humor zde také byl, i když ne tak často, ale v určitých pasážích rozhodně potěší. Příběh jednoduchý, nic nového pod sluncem. Atmosféra mohla být trochu lepší, k tomu závěr byl až moc fantastický – to bych trochu vytkl, jinač zde žádné zápory házet nebudu. Herecké obsazení bylo skvělé – jeden z nejlepších pozitiv tohoto dílka. Jeff Goldblum tu byl skvělý jako vždy. Liam Hemsworth, mnoha diváky kritizovaný jako mladý otravný herec. Tomu fakt nerozumím. Jasně, také mám radši starší herce, staré pořádní legendy, ale proti Hemsworthovi nic nemám. V EXP 2 mi přišel úplně v pohodě. To samé můžu říct, že i zde mě docela bavil. Neměl nějak extra důležitou roli, i když patřil mezi hlavní herce. V tomto snímku byla výhoda, že se nedá určit kdo je 1,2 nebo 3 hlavní herec. Každý tu má přiměřeně dostatečný prostor. Potěší zde herci z předchozího filmu. Bill Pullman jako bývalý prezident USA si zde střihne zajímavou roli, potěší i výborný Brent Spiner, který stejně jako v jedničce zahraje chytrého, ale trochu šíleného vědce a i pár dalších známých herců. Nové tváře zapadli celkem solidně, včetně zmiňovaného Hemswortha. Jessie usher zde představuje roli syna Willa Smitha. Jeho neúčast v ději dobře vysvětlili. Maika Monroe zde rozhodně potěší, má roli syna bývalého prezidenta USA. Ta holka se mi děsně líbí a i dokáže přirozeně hrát. V The GUEST mě docela chytla, v dalších filmech zatím nemá štěstí, např.slabý horor NEUTEČEŠ! A samozřejmě třeba i William Fichtner tu má dobrou roli – opět nezklame. Tak co k tomu mám ještě dodávat? Rozhodně je to skvělé pokračování nepřekonatelného prvního snímku. Má to plno efektů, nápadů, prostě fůru pozitiv. Tempo to má rychlé, dvouhodinovka uteče hned. Těším se na další a další zkouknutí. ()

InJo

90's are back! :) Je to tak zbrklé, prvoplánové, lehkonohé a vizuálně nabušené, že jsem se nestačil nudit snad ani minutu. V podstatě je to jenom víceméně zbytečný recyklát dnes už takřka klasické jedničky, v němž je podle očekávání všeho více (jen stopáž je tentokrát kupodivu kratší, navíc subjektivně má ten film minut sotva 90). Scénář podle mě vygeneroval nějaký (zřejmě dost laciný) počítačový program, jelikož děj je vlastně jen sbírka předvídatelných klišé (především jejich zásluhou je zde napětí skoro u dna), cheesy hlášek a pár emocionálně obdivuhodně nefungujících úmrtí... Z postav jsem si užíval pouze geniálně ujetou figurku drsného afrického diktátora s mačetami. :) Naštěstí (pro mě) je to ale stupidní a naivní tak moc, že jsem to už od samého začátku naprosto nebral vážně (včetně scén, které zřejmě vážné být mají) a jen se kochal téměř dokonalou definicí "letního blockbusterového výplachu". Rozhodně nelituji, že jsem to viděl (do trochu jiného subžánru posunuté finále snímku mě docela potěšilo), a klidně bych si dal hned i trojku. ;) Moje zatím asi největší letošní guilty pleasure (podobně vysokým levelem v kategorii "sympatická debilní zábava" letos zatím disponovali asi jen Bohové Egypta). ___ Po necelých dvou měsících od projekce už v tom bohužel vidím jenom tu zbytečnost (a odfláklost). Tenhle sequel totiž naplno vyzařuje snad všechny možné rysy špatného pokračování... 50 % ()

IQ Tiqe

Je to trochu nostalgie, tak dám čtyři. Uteklo to rychle, nenudil jsem se, ale nic světobornýho to taky nebylo. Víceméně chyběl nějaký záchvěv napětí, vzrušení, něčeho, co by mě vzalo za srdce. Byla to taková rutina. Tak jsem aspoň ocenil fousatýho Pullmana, nějaký nový kočky, vtipnýho Goldbluma i s tatíkem, no a taky vtipný hlášky. ()

Sobis87

Tyjo, sotva jsem to dokoukal, film jak z devadesátek, což by ve výsledku nemuselo být špatné, jenže ta destrukce a přepálená akce tu je tak hrozně eunuchovská, že mě nic, jakože fakt nic nedokázalo probrat z nudy. Emmericha jsem nikdy nemusel a tohle mi připomnělo všechny důvody, proč tomu tak je. Nuda. Trapas. ()

HoneyBunny

Začnu tím lepším: Nový útok se odehrává v alternativním roce 2016, kdy lidstvo začalo zakomponovalo mimozemskou technologii (nechanou na Zemi po posledním útoku) do technologie pozemské. A je na to radost pohledět. Stejně jako na trikovou stránku. Emmerich zkrátka popkornové blockbustery rutinně sype z rukávu. Je ale Nový útok dobrý film? Spíš hrozně nezajímavý - a můžou za to hlavně hlavní hrdinové. Jsou neuvěřitelně nezajímavý. Ani ne nesympatičtí, jen vám bude úplně jedno, co dělají a jestli zemřou nebo ne. Konkrétně mluvím o prezidentově dceři (Maika Monroe), a dvou pilotech (necharismatický Hemsworth a mladý černoch hrající syna postavy Willa Smithe z minula). Jef Goldblum a Bill Pullman se ještě relativně snaží a když jsou na plátně, věříte jim to, co hrají. Ani oni ale nezachrání onen nemastný, neslaný "meh" dojem. Náběh na trojku Dne nezávislosti dobrý, ale chtěla bych ho vidět? Popravdě je mi to úplně jedno. ()

Anderton

Keď vyšla na začiatku filmu Charlotte v šortkách spomedzi niekoľkých brutálnych černochov s mačetami, myslel som, že sa jedná o Nymfomanku dc volume 3. Postupom času mi ale došlo, že som vážne v ID2. Ten je nakoniec viac non stop našľapaným akčným filmom, ako deštruktívnou inváziou, čo mi osobne príliš nesadlo. Pátos mi nijako zvlášť nevadil, len je zrejmé, že o zapisovanie sa do histórie spektáklov sa nejedná, že sa iba vezieme na CGI vlne a Roland už ani o nič iné, ako jednohubkovú zábavu, nemá záujem. Prečo nie, film mal občas tendenciu diváka strhnúť, nakoniec sa mu to ale vďaka relatívne obyčajnému finále na púšti nepodarilo. ()

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

30.04.2017

Návraty do slavných rolích jsou teď v Hollywoodu velmi populární. Nejvíc na ně sází Harrison Ford, který se vrátil jako Han Solo a brzy ho znovu uvidíme jako Ricka Deckarda i jako Indiana Jonese, a… (viac)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

10.02.2014

Roland Emmerich (Godzilla, Útok na Bílý dům) se už několik let snaží oživit pokračování Dne nezávislosti. Asi nejznámější blockbuster německého režiséra vydělal v roce 1996 přes 800 milionů dolarů,… (viac)

Will Smith a nejhorší den jeho života?

Will Smith a nejhorší den jeho života?

26.10.2013

To zní jako vydatný bulvár, ale ve skutečnosti jde o zápletku nadpřirozeného thrilleru Selling Time studia 20th Century Fox, ve kterém by si chtěl zahrát Will Smith. Scénář Dana McDermotta je o muži,… (viac)