Žiť v krajine Barbie znamená byť dokonalou bytosťou na dokonalom mieste. Pokiaľ nemáte existenčnú krízu. Alebo nie ste Ken. Barbie a Ken si užívajú bezstarostný život vo farebnom a zdanlivo bezchybnom Barbie Svete. Keď však dostanú príležitosť ísť do skutočného sveta, čoskoro objavia radosti a úskalia života medzi ľuďmi. (Continental film)

sunjata

Myslel jsem, že to bude feminizmus hravý a nápaditý, a dostal jsem polopatizmus. Hlavní protagonisté a hudební čísla byla fajn, ale to sdělení je podané tak ploše a nudně. ()

StefeMakovec

Závod Barbenheimer vyhrává jednoznačně Barbie. Nikdy bych nečekal, že uvidím filmovou verzi feminismu, režírovaného ženou, která bude opravdu zachycovat feminismus jako rovnost mezi pohlavími. A né jako velký transparent nabádající k vyhlazení lidí co mají mezi nohama lofase. Režisérka se docela dost přesně trefila do tématu, na který chtěla poukázat. A to sice přemíru sebekritiky, ale v jaké si krásně namalované hranici, která zasahuje do toho, že dokonalost není krása ale neni to uplně body positivity sračka o tom jak jsou špekouni krásní.. Film funguje jako krásné podpoření dnešní nevyrovnané společnosti, komedie a nějaké té choreografie se zpěvem, kterou jsem si v podání Ryana Goslinga a Margot Robbie, co by perfektního převtělení Barbie do reality, náramě užil. Gosling mě docela překvapil svým hereckým výkonem, zpěvem a tancem. Ten člověk to prostě umí byl jsem na něho až hrdej jak jsem ho viděl. Samozřejmě nesmim zapomenout vypíchnout nohy od paní Robbie, které vykouzlily nejeden ztopořený patriarchystický penis.. lol. Po zklamání z Oppenheimera krásný comeback. IM KENOUGH ()

Edeltruda

Navnazená pozitivními recenzemi od lidí s feministickým cítěním jsem od filmu čekala víc. Především mě zklamalo, že film, který na jedné straně adoruje různost a individialitu žen, na druhé straně nijak nezpochybňuje, ale naopak během boje proti patriarchátu využívá ta největší klišé o mužích. Přitom linka o Kenovi, který se oprávněně cítí být na druhé koleji, byla za mě nejzajímavější a v závěru nijak neuzavřená. Podobně nebyl závěr dotažený i v dalších detailech tak, aby byl příběh komplexní. Kromě skvělého sebe se prožívajícího Kena Ryana Goslinga mohlo být ve filmu i více pěveckých a tanečních čísel. Celkově si dokážu představit tento film jako muzikál v divadelních kulisách (samozřejmě, že růžových). ()

Habanera

Matky s dětmi celkem záhy opouštěly prostory kinosálu, rozhodně ne všechno růžové je pro děti. V tom jekotu, lesku a švitořivého optimismu je přeci jedna kriticky smýšlející bytost, která má už dost  nálepky perfektnosti. Možná je to plné feminismu, nebo kastrace a přeci to není urážlivé, ale trochu pitomé, lidské a taky vtipné. ()

Elessar.

Som žena, no a hej som trochu feministka a čo je na tom? Nevadí. Netvrdím, že je správne robenie feminizmu vyvyšovania jedného pohlavia nad druhé, ale o tom nemal byť tento komentár. Je to rozjuchané, ružová ťahá oči. Letný blockbuster. Humorné to bolo svojimi referenciami a prafrázami. Lenže ku koncu som mala dojem, že tých koncov je tam až moc veľa. Vizuálne parádne, pripomínalo mi to štýl muzikálov z 50tych, 60tych rokov. Greta sa rozhodne vyšvihla a budú sa jej rozhodne sypať parádne ponuky. A málo Aquy. ()

Aeres

Nejdelší reklama na růžové peklo v mém životě s několika zcela vydařenými vtípky. Především v první polovině, kdy si film z teatrálnosti utahuje, než se sám stane teatrální soap operou. ()

Stifmeister

///   Na Barbie jsem šel čistě ze zvědavosti, bez nějakých předsudků, spoilerů či kontextu, o čem vůbec ten film je. Viděl jsem jen poslední vydaný trailer, a s pocitem, že vůbec netuším, o čem ten film bude, jsem šel tak do kina. Abych byl upřímný, prvních 20 minut filmu byl opravdu šílený cringe. Měl jsem chvílemi problémy udržet oči na plátně, až tak "nepříjemné" to ze začátku bylo. Ale pak, když se objevila hlavní zápletka, začalo to být celkem i zajímavé. Když se začal později měnit Barbie Land na Kendom Land, začalo to býti ještě víc zajímavé. Jen jsem trošku místy tápal, jak vůbec mám pochopit to propojení Barbie Landu s realitou, kdo koho ovlivňuje, jak ho ovlivňuje apod. To i Matrix mi přišel místy více pochopitelný než lore tohoto filmu. Ještě v krátkosti - casting parádní, hudba též nebyla špatná, kostými, kulisy skvělé. Až na ten šílený cringe začátek to nebylo vůbec špatné a Barbie film má u mne |6.5/10|. PS všichni tu koukám píší jen na narážky na feminismus, na "patriarchát" apod. Nechtěl jsem to vůbec zmiňovat, chápu, že hlavní pointa tohoto filmu byla právě tato, ale upřímně jsem to spíš ignoroval, než abych tomu dával velikou váhu, za což mne asi ženy ukamenujou.... ()

Skrivan

Barbie je totálně ztřeštěná šílenost, která ale obsahuje spoustu povedených vtipů, a to i v detailech, a navíc má výborné obsazení. Vyústění je sice trochu nic moc a závěr natahovaný, ale jinak to nemá chybičku - až na linku s vedením Mattelu, která je zcela zbytečná, nedotažená, a navíc všichni zúčastnění hrozně přehrávají (což je pochopitelné a vtipné u panenek, ale ne u reálných lidí-byznysmenů). P. S.: Děti na to radši nevoďte, ta holčička, co byla se mnou v kině, vypadala po zhlédnutí docela šokovaně. :D ()

holka218

Myšlenka vcelku dobrá, provedení horší. Film se snaží zapůsobit na širokou škálu lidí, tudíž některé scény jsou mířeny na ,,dospělé" a další scény mají udržet děti v kině. Celkově to nefunguje až tak dobře jak by mělo. Některé části filmu jsou fakt hrůza, jiné jsou vlastně tak hloupé, až jsou dobré a celkem vtipné. Člověk určitě nemůže čekat nějaký vysoký filmový zážitek, ale to snad nikdo ani nečeká. Bez Ryana Goslinga a ikonické scény při písničce I´m just Ken by to bylo fakt zlý. Tohle to ale dokázalo pozvednout a je to vlastně ok. Za tuhle scénu bych filmu dokonce dala i 4*. Pak si ale vzpomenu na ten moment v kině, kdy jsem si řekla, proč tam vlastně jsem. Takže 4* by byly až přehnané. ()

ZHODNOTITEL

Spoustu pěkných a zábavných drobných detailů, kterými je celý film ověnčený. Přestože první půlka byla poutavější, film má své poselství a citlivější duše v něčem osloví. Vlastně mě potěšilo, že to nedopadlo podobně jako třeba Šmoulové. ()

cimrman2.

Vykročení z mainstreamu dnes již podruhé! Já jsem se po Nagano tapes cítil větším Čechem každá žena se po Barbie musí cítit větší ženou. Jako podstatná část planety jsem s Margotkou spadl do lásky (platonicky samozřejmě) a tak jsem to na big screen vidět bezpochyby musel. Filmaři využili všechny odstíny růžové. Asi nejzmiňovanější fakt poslední doby od rádia po školní aktuality. Příběh může sledovat malé prtě stejně tak může jeho myšlenky studovat vysokoškolák. Jak moc jsou kinematografické ručičky přikolněny na stranu fanatický feminismus nechám na jiných. Já jsem si užíval netradiční kulisy kvalitní obsazení a banální (zároveň hluboký) sladký a energický film. ()

Juraxin

Jeden z najväčších filmových hitov roka 2023 je tu! ! !Film ktorý podobe krásnej dvojhodinovky prebil moje všetky očakávania, a ja som si ho maximálne užil s veľký úžasom na perách. Ide o fenomenálnu komédiu v réžii  Greta Gerwig,ktorá nás svojim neskutočne veľkým talentom sprevádza do úžasného sveta, ktorý nám môže mnoho toho ponúknuť. Ako je napríklad skvelý situačný humor, ohromnú hudbu sprevádzanú skvelými muzikálovými pasážami a fenomenálny herecky casting. A toto všetko završuje aj jeden mínus a to je spracovanie dôležitých tém feminizmu a patriarchátu, ktoré boli vo, filme vykreslene mimoriadne primitívnym spôsob, čo vskutku bilo do oči. Ale napriek tomu ide v celku o fantastickú komédiu, ktorá poteší každého nehladiac nato či ste cieľový divák alebo nie 9/10.   +Príbeh                                  +Herci +Hudba +Humor -Nevyužite témy feminizmu a patriarchátu ()

ESNYR

Co k tomu napsat. Cílovka tohoto filmu je velká záhada. Děti nepochopí půl filmu a asi není úplně v pohodě jim tlouct do hlavy že muži jsou zlo (byť myšleno jako humor) a nebo že když budou dostatečně "umělé" tak budou oblíbené. Dospělí určitě občas trapně hodí úsměv že jako je to sranda ale v koutku duše určitě brečí, protože to uráží jak ženy tak muže. Je to šíleně přepáleně barevný až mě to vytáčelo a herecky bych to přirovnal k těžkým béčkům až céčkům, kdy mi přišlo že to většinu herců nebaví a jen si chtějí odehrát svoje a rychle od toho. Mě to nemělo co nabídnout a podíval jsem se na to jen proto že to na mě vyskočilo onlajn zdarma. Nějak nechápu tak vysoké hodnocení. Přemýšlel jsem kolik tomu dát, protože odpad to není, jde tam vidět že to má svoje chvilky a i to prostředí je perfektně "bárbiovské" takže si to odpad nezaslouží, jenže jedna hvězda je takový ten film typu Asylum u kterého se zvrhle bavíš ale je to hrůza, což Barbie není, takže dvě ? To zase neodpovídá tomu jak se to osobně líbilo. Zklamaný nejsem, nečekal jsem nic. Dvě mi přijdou asi na té hraně jedné a dvou, kdy dám dvě ale s poznámkou že slabé dvě. ()

AndrewNewman

Priemerne rozkošná, vkusná a pekne zahraná jednohubka skrývajúca sa za feminizmus, pričom jediný skutočný dôvod natočenia tohto filmu bolo to, aby boli herečky v Hollywoode platené rovnako, ako sú platení herci. Každopádne najväčším prekvapením filmu je Goslingov výkon, ktorý si to v úlohe Kena zjavne užíva a celý film drží nad vodou, pretože Margot aj keď sa snaží, vyzerá krásne a celkovo jej to sedí, nemá príliš zaujímavú osobnosť, čo je zrejme najväčším mínusom tohto snímku. Tým druhým je režisérka Greta Gerwig, ktorá nasilu tlačí feministický odkaz do filmu, pri ktorom sa väčšina divákov chce len pobaviť. Mimochodom, pôvodný nápad s vyhostením Barbie z jej sveta od Amy Schumer bol podľa mňa zaujímavejší. ()

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování