Hlavní hrdinkou snímku Now Is Good je mladá dívka Tessa Scott (Dakota Fanning), která i přes svůj nízký věk umírá na leukémii. Tessa, která je smířena se svou nemocí, ovšem nehodlá pasivně čekat na to, až její čas vyprší, a proto si sepíše seznam věcí, které by ráda ještě stihla. Jednou z priorit na jejím seznamu je ztráta panenství. (Riddick77)

Orina

Tohoto snímku jsem se relativně bála, jelikož kniha Before I Die je moje velmi oblíbená. A co si budeme namlouvat, knihy jsou v 99% lepší než filmy. Bohužel Now Is Good není absolutně žádná výjimka. Kniha mě v první polovině neuvěřitelně štvala Tessiným laxním postojem a pokroucenými hodnotami - což byl záměr. Film mě čílil naprostou nanicovatostí ve všech směrech a hlavně přikrášlováním si situací tak, aby závěr udeřil o to víc na slzné kanálky. Hned první minuty filmu byly jiné než kniha a Adam rozhodně nebyl krasavec a její láska na první pohled, možná ani na druhý. Závěr byl ale velmi povedený, s knihou skutečně srovnatelný. Ač pravda, že u knihy jsem brečela už tak od půlky, kdežto u filmu tak v posledních deseti minutách :-) Podtrženo, sečteno, musím hodnotit jako samostatný film a nepřihlížet ke knižní předloze a protože mám dojáky ráda, hodnotím kladně. Srovnávat ale s knihou, nedostala bych se ani na tři. ()

goni

Nechapem, preco sa v popise filmu objavilo slovo komedia. V skutocnosti sa jedna o dost drsnu dramu, ktora celkom realisticky zobrazuje tazku temu - zomieranie mladeho cloveka. Atmosfera je uz od zaciatku smutna a pochmurna a neodvratny koniec sa potupom casu priblizuje stale rychlejsie. Nebyt maleho "rozptylenia" v podobe lasky k susedovmu chlapcovi, nebolo by na tomto filme nic pozitivne [88/2013]. ()

mardun

Velice citlive natoceny snimek, prociteny a opravdu chytne za srdce. Dakota Fanning je krasna a nezna divka, ktera snimku dodala krasno. Samozrejme, ze jsem si zabrecel. Me Hodnoceni 99% ()

ljukyljuk

jeden z dôvodov, prečo neveriť všetkému na csfd. strašný doják pre malé neskazené tínedžerky, ktoré budú slintať za tým týpkom, na ktorého dokonalosti sme sa smiali s každým záberom viac a viac. k tomu 2 litre gýču, 5 kýblov prežiarených záberov a za hrsť sladkých rečí. hotovo. hodnotenie - keby som v koži hlavnej postavy a niekto mi pustí tento film a zaberie mi tým hodinu a trištvrte života, asi ho zabijem. 38% ()

loveless

Sedmnáctiletá Tessa se už pár let léčí s rakovinou, načež se dozvídáme, že se rozhodla s léčením skončit, protože to nikam nevedlo a bylo by fajn užít si ještě trochu života, dokud může. Ok, proč ne, koneckonců, tohle je zajímavý námět, seznam věcí, co by ještě měla udělat - opět, proč ne. Škoda jen, že Tessa je klasický sobecký teenager a Dakota Fanning je v její roli nevýrazná, stejně jako Jeremy Irvine aka její kamarád. Takže nakonec postava, která mě nejvíce zasáhla byl její hodný táta, protože byl naprosto uvěřitelný a proto mi ho bylo líto. Nebylo to špatné, ale vidět znovu nemusím. ()

markotter

Příliš sladkobolné, s nesympatickým hlavním hrdinou a vlastně i hrdinkou, která navíc neví, co chce. Já být v její kůži, tak si chci na sklonku života užít alespoň nějakou prdel. Film "To nejdůležitější" je na obdobné téma a zpracovaný daleko lépe. ()

Black-star

Hodně silný příběh.... snad nelze hodnotit - je třeba vidět. Jsem ráda že se najdou (v podlední době celkem často) kvalitní snímky z Evropské produkce, které hravě strčí do kapsy filmy s podobnou tématikou z produkce americké, která za to nesmyslně v mnohých případech získávají ocenění jak na běžícím pásu. ()

DeeH

Najednou si člověk uvědomí, jaké má štěstí, když vstává ráno z postele s čistou - zdravou hlavou. Dakota předvedla jako vždy báječný herecký výkon, přesto byl pro mne děj místy zdlouhavý, dokonce jsem i některé scény přeskočila. Nejspíš jsem zrovna nebyla v tak hlubokém rozpoložení, aby na mě momenty ticha dýchly. Děj je hodně předvídatelný, ale téma mě oslovilo. Nicméně, podobná myšlenka, ale lépe zpracovaná je podle mě ve filmu ,,MY SISTER'S KEEPER = JE TO I MŮJ ŽIVOT". ()

neo93

Tak toto jsem musel ještě chvíli rozdýchat po závěrečných titulcích. Ihned když jsem se začal dívat na tento film, vzpomněl jsem na stejně laděný a neméně skvělý 50/50. Ale netrvalo dlouho, abych se naplno ponořil do příběhu Tess. Krásně milým a nenuceným způsobem sledujeme jednu dívku, která se snaží prožít všechny své sny a tajné přání, které by ráda uskutečnila za svůj krátký život. Nechal jsem se unést s výbornou Dakotou Fanning, která mě uchvátila a jako bych byl právě s ní v okolí Brightonu a cítil její radost a bolest v každých okamžicích. Není moc filmů, co by mě dokázali tak dojat jako tento. ()

Psycho.R

Nejsem si jistý, zda Dakota bude tak zázračné dítě, jak Steven předpověděl. U Drew mu to však došlo během delší doby, tak snad. Její nevýrazné herectví a stále výraz bez použití mimiky mi nepříjdou příliš k plusu, ale do tohoto filmu se to zkrátka hodí. Chování Tessy by se za normálních okolností pochopit nedalo, řekl bych si, že jde o rozmazlenýho fracka, ale do této situace to padlo jak hrnec na prdel. Fakt se mi film líbil. ()

Hannibal1913

Film s tak silným příběhem, až je to vlastně úplně bez příběhu... Musel jsem častokrát přetáčet, protože ta zdlouhavost je tady vážně hrozivá. ()

Clark_Kent

Velice silný, vynikajcí a smutný příběh! Totálně mě to dostalo vtáhlo mě to do děje a nepustilo od samého začátku až do konce. Dakota Fanning předvedla pěkný herecký výkon. Dávám 5 hvězd. ()

Dave9794

Žánr romantické - drama je mi velmi blízký. Viděl jsem nespočet dobrých filmů sem spadajících a teď sem patří i Now is good. Tento film mi skvěle sedl a po velmi, velmi dlouhé době jsem musel sáhnout při sledování filmu pro kapesník. Děj mi připadal nějakým způsobem lehce podaný (i když šlo o velmi silné téma) a na nic si nehrál. Žádné klišé a citové vydírání, které by sem nepasovalo. Prostě film o rakovině s krásnou muzikou a krásným příběhem a docela i pěkně zahraný. K úplné dokonalosti mi zde ještě trochu něco chybělo, tak proto jen 4*. Ale i tak moc povedený film! ()

Evii.B

Tenhle film se mi hodně zaryl do paměti, nejdřív jsem si myslela jo bylao to skvělý, ale dám tomu 4*. Další dny jsem se k tomu pořát vracela, pouštěla si určitý scény, prostě jsem ho nemohla dostat z hlavy. Dakota Fanning je skvělá herečka, ale zkrátka mi na ní něco nesedí. Zahrála to skvěle, moc jí to slušela, ale moc sympatická mi není. Líbila se mi skvěle rozehraná situace v rodině i ten bráška byl roztomilej. Jen teda Paddy Considine se svým výstupem "nechci tě ztratit" trochu katastrofa. K tomu skvělý soundtrack a celková nálada filmu. Ke konci jsem neudržela slzy, po přehodnocení nemůžu jinak než 5* ()