Predvianočná nočná mora

• Česko Ukradené Vánoce (viac)

Kultový animovaný film z produkcie Tima Burtona s vynikajúcou hudbou a pesničkami Dannyho Elfmana. Jack Skellington, smutný kostlivec s tekvicovou hlavou a nekorunovaný vládca Halloweenového mestečka, sa nudí. Veď koho by už vzrušoval permanentný Sviatok Všetkých svätých, ktorý v Halloweentowne trvá celý rok? Ani jeho najmilovanejšiu prácu, strašenie detí, ktorú vykonáva svedomito a invenčne, tento rok nik neocenil. Všetkých pobláznili nové hviezdy, populárni upíri, ktorí vytvorili rekord v pití ľudskej krvi za noc. A dokonca vyhrali aj hokejový zápas na cintoríne s lebkou namiesto puku!

Jedného dňa sa Jack náhodou ocitne v susednom Vianočnom meste. Celkom ho uchvátia vianočné sviatky, ktoré doteraz nepoznal všade vládne radosť detí, Santa Claus, jeho darčeky a šťastie dospelých. Aj Jack by rád obdaroval obyvateľov Vianočného mestečka a prekvapil ich počas sviatkov čímsi, čo nikdy nevideli a nezažili Halloweenom! Rozhodne sa im preto zinscenovať Vianoce v haloweenovom šate. V tom mu majú pomôcť jeho priatelia zo záhrobia. Obyvatelia Halloweentownu, umrlci, kostlivci, netopiere, strašidlá a škriatkovia sa už radujú, ako potešia svojich blízkych susedov. Ale nie je to také jednoduché, ako si predstavovali! Unesú toho odpudzujúceho tlsťocha Santu Clausa, aby neškodil, vyrobia krásne hračky a Jack ich nadeľuje deťom Vianočného mesta zo záprahu ťahanom kostrami mŕtvych sobov. No výsledok nie je uspokojujúci. Deti vybaľujú očarujúce umrlčie lebky, prítulné žravé netopiere či nežné bábiky kostlivcov - ale prečo kričia hrôzou a zamdlievajú z hnusu? Protilietadlové delá už mieria na oblohu a snažia sa zostreliť ten diabolský záprah, rozsievajúci do nechápajúcich detských srdiečok zmätok a strach... (oficiálny text distribútora)

KOOHA odpad!

Byl jsem na tom dnes v letnim kine v aute. Pani povida vezmem dceru na jeji prvni letni kino v aute, ja ani nevedel, ze to Produkoval Burton, jinak bych na to nesel. Celej film jsem protrpel a vlastne ani nevim o cem to bylo. Me tyhle filmy vubec, ale vubec nezajimaji. Promarnena hodina a neco myho zivota, ale budiz. Neberto to jako odrazeni od tohdle filmu, koukam ze tomu tady dalo spousta lidi pet hvezd, tak jim se to asi libilo. Muj salek kavy to neni ()

Kingjiri

Cenim velkou originalitu, která u filmů s vánoční tématikou často uplně chybí. Jen je smůla, že mi tohle pojetí vůbec nesedlo. Z postav mě fakt bavil jenom strašidlák (kterej však jako hlavní záporák dostal dost málo prostoru) a jinak mi byly všechny ty strašidýlka včetně Jacka hrozně nesympatický stejně jako svět, ve kterym žili. I přes střídmou stopáž jsem se nudil a subjektivě se mi film zdál o dost delší. Muzikály nemám rád, ale tak nějak jsem stále spoléhal na Dannyho Elfmana, ale nakonec mě překvapivě nezaujal ani jeden hudební motiv nebo písnička. Za animaci a originalitu druhá hodně silná hvězda. ()

chlebos

Nádherný snímek, který mě svým stylem a poměrně novátorským stylem připoměl snímky Jiřího Trnky. Naprostá bomba. Je to prostě daleko lepší než veškeré snímky dělané na počítači už jenom pro tu práci, kterou si s tím tvůrci dali. ()

VerteX

Nejlepší muzikál, který se kdy objevil na stříbrném plátně! Něco tak vtipného, krásného, působivého, nápaditého, melodického a geniálního jsem ještě neviděl. Ať už se jedná o animace postav, o jejich vzhled, o hudbu, o texty, o prostředí, nikde nevidím žádnou chybku. Ani 76-minutová délka není málo, naopak způsobí, že se vám muzikál neoposlouchá. Ale ty potvory z Halloweenu jsou prostě vynikající. Tim Burton s Dannym Elfmanem se předvedli na 100% a natočili film, na který se vždycky rád znovu podívám. ()

Weruss

Dětský pláč, had zoufale požírající stromeček a zmatený kostlivec tázající se vánočního veselí "What's this?". Stojí za pozornost. ()

haWranka

Moc mě tenhle film potěšil. Jako první jsem viděla Mrtvou nevěstu, ale musím uznat, že tohle bylo lepší. A ta krásná hudba! No, já milovnice Burtona jsem si pošmákla:) "This is Halloween, this is Halloween...!!!" ()

Teleri

Konečne jsem viděl tu opěvovanou klasiku. Hodně povedená podívaná a asi nevymyslim nic víc, co už jste o tom nečetli nebo nenapsali. Příběh o odlišném pohledu Santy a jeho družiny trpaslíků a kosltlivce Jacka a jeho party mile nestvůrných strašidel na obdarování a uspokojení dětských Vánočních přání, o morbidním Boogiemanovi a hlavně o lásce. ()

Sosak

The nightmare before Christmas je rozhodně nejvýtvarnější film, jakej jsem kdy viděl. Všechno je vypipláno do nejmenšího detailu a můžeme být jenom rádi, že ho auoři stvořili jako loutkový animák...ve 3D by to totiž nebylo ono. Nikde jinde nepustil Burton svoje choutky tolik na špacír jako právě tady - městečko Halloweenu je skutečně geniální co do svojí podoby. Přesně v něčem takovém jsem chtěl jako dítě vždycky bydlet :) Hezky jsou ale vymyšleny i kýčovité a přeslazené město Vánoc a geometricky upravené reálné město lidí. Písničky z filmu si dodneška pouštím pořád dokola jako soundtrack a pohádkovo-hororový příběh taky nemá chybu. Rozhodně jeden z nejlepších a nejoriginálnějších filmů všech dob...hýk hýk... :) ()

loveless

Na tenhle film jsem byla docela zvědavá, ale nic moc jsem o něm nevěděla a tak jsem nic moc nečekala. Prvních pět minut jeho sledování se mi pak hlavou honily myšlenky jako: Co to je za magořinu? Tohle chceš jako dokoukat? Jak že je to dlouhý? Ale vytrvat se naprosto vyplatilo... "Pekelné" městečko Halloween i jeho obyvatelé jsou totiže naprosto úžasní. Animace skvělá a hudba...This is Halloween, this is Halloween... :) A kdo by si nepřál, aby mu místo "Satana Kalouse" nadělil "dárečky" dýňový král pan Kostěj :) ()

Tamten

Netradiční po všech stránkách - děj, animace, vtip a nakonec i hudba. A netradiční zde myslím v dobrém slova smyslu. Jen mi nějaká drobnost na filmu celou dobu vadila, ale nebyl jsem ji schopen identifikovat. Možná nakonec ta netradičnost po všech stránkách, takže se mysl snaží najít něco "známého" a nedaří se jí to. Bude to zřejmě chtít druhé shlédnutí. ()

elshish

Tato loutkovo horrorově podivuhodná pohádka, která se odehrává jak v záhrobí, na zemi a v nebi, mě opravdu vzal dech. Propracovanost, charakteristika a citovost jednotlivých postav, mě dostalo... ()

Jaxx84

Opravdu radost se dívat na takový film. Mrtvá nevěsta mi přišla sice o ždibec vtipnější, ale v Ukradených Vánocích jsou zase o kousek krásnější písničky, které tvoří minimálně 50% celého filmu. Do detailu propracovaný animák, každý záběr, každá věta...no skvost, škoda slov, podívejte se a zalíbíte si ho! .... škoda že takových není více... ()

Yawgmoth

Naprosto úžasná a stylová vánoční pohádka s naprosto úúúžasnýma písničkama (This is Halloween je jeden z nejlepších songů, který jsem kdy ve filmu slyšel). ()

marusaj

Nádherně ujeté a originální vyprávění. Svět fantazie zpracovaný způsobem, jaký tu snad nebyl. Muzikál koketující stylem hudby mezi Jesus Christ Superstar a Moulin Rouge. Duo Selick+Burton dokázalo vdechnout život podivným ošklivým potvůrkám takovým způsobem, že ani Pixar by se nemusel stydět. Skvělé zpracování však táhnou dolů nevýrazné až skryté motivace postav(iček) a trošku zmatený styl vyprávění. Možná jsem nepronikl slupkou metafor, náznaků a pocitů, možná jsem nepochytil pár kulturních odkazů a v tom moři imaginace jsem se ztratil, ale bohužel, celkové vyznění filmu.., jak to říct.., prostě trochu palec dolů. ()

Oonika

Báječně ujetá hororová komedie a opravdu dobrý námět!! Ale opravdu si nedovedu představit, jaká vlna odporu by se zvedla, kdyby se Ukradené Vánoce dostaly do hlavního vysílacího času na Nově :-D ()

Arequipa

Burtonovi nelze upřít bezbřehou fantazii, ale tohle na mě bylo moc. Moc nepochopitelné, nestravitelné. Povedla se výborná hudba, ale jinak dávám přednost Karlíkovi nebo tuzemskému Čarodějovu učni. ()

teyra

Burtonova morbidní poetika pro mě má zvláštní přitažlivost a tento animovaný muzikál přetéká nápaditými gagy. Přesto mám problém s tím, že nestojí na ničem jiném než na zbásnělém prolínání komerčních podob dvou americky pojatých svátků a jako český divák ho snad ani nemůžu úplně docenit. Navíc jsem čekala podle ohlasů, že se budu moct radovat z přímého útoku na vánoční sentiment, ale o tom film nakonec není. Mrtvá nevěsta se mi nakonec líbila trochu více, i když to není tak nezředěný Burton. ()

sarfian

Pri tomto filme oceňujem nápad a hlavne tú námahu celé to natočiť s tými bábkami, zložiť hudbu a texty piesní. No na mňa tento štýl Tima Burtona nejak nezaberá. VIDENÉ 1x ()

Varney

Konečne nejaká vianočná rozprávka, ktorá vybočila zo stereotypu. Selick a Burton pojali Vianoce svojsky a vytvorili úžasné dielo, ktoré sa pomaly stáva kultom. Rozprávkovo pojatý čierny humor, ktorý pobaví ľudí v každom veku. A k tomu skvelé texty piesni a výborný soundtrack. ()

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

24.01.2013

„Kniha hřbitovů“ populárního fantasy autora Neila Gaimana je tak trochu hororovou variací na slavnou Knihu džunglí. Jak už název napovídá, neodehrává se v džungli, ale na hřbitově, kde sirotu jménem… (viac)