Predvianočná nočná mora

• Česko Ukradené Vánoce (viac)

Kultový animovaný film z produkcie Tima Burtona s vynikajúcou hudbou a pesničkami Dannyho Elfmana. Jack Skellington, smutný kostlivec s tekvicovou hlavou a nekorunovaný vládca Halloweenového mestečka, sa nudí. Veď koho by už vzrušoval permanentný Sviatok Všetkých svätých, ktorý v Halloweentowne trvá celý rok? Ani jeho najmilovanejšiu prácu, strašenie detí, ktorú vykonáva svedomito a invenčne, tento rok nik neocenil. Všetkých pobláznili nové hviezdy, populárni upíri, ktorí vytvorili rekord v pití ľudskej krvi za noc. A dokonca vyhrali aj hokejový zápas na cintoríne s lebkou namiesto puku!

Jedného dňa sa Jack náhodou ocitne v susednom Vianočnom meste. Celkom ho uchvátia vianočné sviatky, ktoré doteraz nepoznal všade vládne radosť detí, Santa Claus, jeho darčeky a šťastie dospelých. Aj Jack by rád obdaroval obyvateľov Vianočného mestečka a prekvapil ich počas sviatkov čímsi, čo nikdy nevideli a nezažili Halloweenom! Rozhodne sa im preto zinscenovať Vianoce v haloweenovom šate. V tom mu majú pomôcť jeho priatelia zo záhrobia. Obyvatelia Halloweentownu, umrlci, kostlivci, netopiere, strašidlá a škriatkovia sa už radujú, ako potešia svojich blízkych susedov. Ale nie je to také jednoduché, ako si predstavovali! Unesú toho odpudzujúceho tlsťocha Santu Clausa, aby neškodil, vyrobia krásne hračky a Jack ich nadeľuje deťom Vianočného mesta zo záprahu ťahanom kostrami mŕtvych sobov. No výsledok nie je uspokojujúci. Deti vybaľujú očarujúce umrlčie lebky, prítulné žravé netopiere či nežné bábiky kostlivcov - ale prečo kričia hrôzou a zamdlievajú z hnusu? Protilietadlové delá už mieria na oblohu a snažia sa zostreliť ten diabolský záprah, rozsievajúci do nechápajúcich detských srdiečok zmätok a strach... (oficiálny text distribútora)

darkreider

Ďalšia Burtonovka, teda film, ktorý je treba sústredene vstrebávať a mať naň náladu. Už je tradíciou netradičná animácia a krásna hudba a piesne. Je fakt, že prvý pocit nebol dobrý, ale keď si tak spomínam na film, tak musím pridať hviezdu. Burton robí filmy mimo bežný konzum a niektoré si obľúbite, len keď ich vidíte viac krát a pekne sa Vám odležia v hlave. Možno po ďalšom pozretí pridám aj finálnu hviezdu. ()

K.a.r.i.n

Skvělý animák, spousta černého humoru a výborná hudba mého oblíbence Dannyho Elfmana. A ani v průběhu let to neztrácí své kouzlo. ()

aR3Zz

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale nakonec zůstávám při zemi. Ukradené Vánoce samy o sobě nejsou špatný film, ale tak nějak mě většinu času nudily. Dobrý úvod, skvělé písničky a melodické texty střídají slabší kousky, těžkopádnější první polovina, ale povedené gradování děje až do konce. Sekvenci "strašení dětí dárky" pak považuji za vrchol. Mezi všemi snímky světa nadprůměrný počin, pod záštitou Tima Burtona ovšem mírné zklámání. 60% ()

Pacek

Sice krátké a v zavěru to už ztrácelo dech,nicméně jsem se u toho bavil celou dobu.Hodně vtipných situací(ZAJÍČEK) chytlavého songu(WHATS THIS) a také dobrých proslovu ,,hruzostrašných´´ obyvatel Halloweenského města.A nejlepší postava pro mě byla asi starosta. ()

deepspace101

Každý rok toužebně čekám, že pod stromečkem najdu pěkně zabalený dárek s mašlí, ze kterého vyskočí halloweenské strašidlo, bude mě honit po bytě a pokoušet se mi ukousnout hlavu. A pořád nic. Začínám si myslet, že se mnou není všechno v pořádku. Nebo možná s Vánocemi. Nevadí, ukradneme je, nacpeme Santu do pytle a uvidíme, co to udělá. :-) Podle časopisu Premiere údajně zlí jazykové tvrdí, že nejlepší film Tima Burtona nenatočil Tim Burton. Ač nerada, musím s nimi souhlasit. Když Burton sesedl z režisérské stoličky a přenechal ji Henrymu Selickovi, udělal velkou chybu. Příběhy o deprimovaném kostlivci, který najde útěchu v pro něj cizím a neznámém světě Vánoc a chopí se jich po svém, se nerodí denně. Naštěstí jej stačil prodchnout svou temnou poetikou a atmosférou melancholie, křehkosti a bizarnosti. Tvůrci zde předvedli úchvatnou ukázku špičkové animátorské práce s obrovským množstvím detailů, kde dokáže vyvolat nadšení a úžas i nepodstatná maličkost. Člověk úplně cítí, s jakou láskou loutky ožívaly v rukách animátorů, a když si představím ty hodiny a hodiny úmorné dřiny, které daly vzniknout této nádheře, nutí mě to smeknout pomyslný klobouk. Dannyho Elfmana zastihly Ukradené Vánoce na tvůrčím vrcholu. Postaral se o hudbu, texty i zpěv a zaválel na všech frontách. Muzikálový žánr nepatří k mým oblíbeným, ale v tomto případě mi každé čekání na další písničku připadá jako věčnost. Jsem divná, když mě tyhle vypečené Vánoce baví víc než ty skutečné? ()

Porp

Perfektná rozprávka na Štedrovečernú polnoc v žiari vianočného stromčeka. Halloveen vs kult vianoc podané typicky burtonovským spôsobom. ()

Drakenovec

Úžasné představení. Černý humor, hudba, zpěv a vůbec celý ten nápad udělat místo Halloweenu Vánoce nemá prostě chybu. Velká poklona před tvůrci tohoto filmu. No, co k tomu víc dodat, možná ještě jenom pro zajimavost, že má nejoblíbenější postava je Jack Skellington a byl jsem moc rád, že nakonec vše dobře dopadlo. ()

albionlady

Nádherný filmík! Je mi ľúto, že som si ho pozrela až teraz, a zároveň mi je ľúto, že som ho už videla (a ďalší paradox - som rada, že som ho nevidela ako dieťa, neviem, či by som to zvládla). Rada si ho však pozriem kedykoľvek znovu :), lebo je veľmi úsmevný, spája môj obľúbený čierny humor s Vianocami, má krásne grafické spracovanie a pesničky sú tiež veľmi fajn. Ideálna predvianočná oddychovka pre ľudí, ktorí sa radi hnusne zasmejú aj na vystrašených plačúcich deťoch pri vianočnom stromčeku. Obľúbená postava: Sally (môj nový vzor!) a Jack. ()

TheSompeque

Když se řekne Tim Burton, tak se mi vybaví temná atmosféra, pochmurnost, Elfman. To všechno má i NBC, ale furt tomu něco chybělo. Film plynul, plynul a najednou skončil. Na Mrtvou nevěstu to nemá, ale i tak stojí za zhlédnutí. ()

Vabr

Jsem rád, že jsme nakonec ve škole vybrali zrovna tento film (i když bych byl raději za Polární expres), protože by se mi fakt moc nechtělo znovu koukat na Ledové království. Tuto animaci zbožňuju, takže pecka(!), příběh byl zezačátku velmi originální a dost mě zajímalo, jak nakonec ten Halloween s Vánoci do sebe skloubí. Písničky byly fantastické, musím je pořád poslouchat! Celkově shrnuto na svůj rok opravdu vyspělé a bravurně provedené. No ale ty mínusy tam nějaké jsou. Rozhodně by třeba šel přetvořit příběh, který po půl hodině začal být dosti otřepaný. Docela zamrzelo, když to tak hezky začalo, že to tak rychle sklouzlo ke klišé - láskyplný vztah, který ale stůj co stůj nevyplouvá na povrch, zlý ‚‚manžel" Frankenstein týpky, plán na nejlepší Vánoce všech dob se ‚‚nečekaně" podělá, dojde na finální boss fight 🤛 atd. Škoda. Vyhodnocení: Koralína je lepší 👧 ()

pepa3rd

Ačkoliv ostatní animované Burtonovy filmy mám opravdu rád a třeba Mrtvou nevěstu jsem viděl několikrát, tohle prostě šlo naprosto mimo mě a chvílemi jsem měl chuť film vypnout. V podstatě mě krom nápadu nezaujalo nic. Možná byla chyba pustit si film o vánocích. 40 % ()

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

24.01.2013

„Kniha hřbitovů“ populárního fantasy autora Neila Gaimana je tak trochu hororovou variací na slavnou Knihu džunglí. Jak už název napovídá, neodehrává se v džungli, ale na hřbitově, kde sirotu jménem… (viac)