Predvianočná nočná mora

• Česko Ukradené Vánoce (viac)

Kultový animovaný film z produkcie Tima Burtona s vynikajúcou hudbou a pesničkami Dannyho Elfmana. Jack Skellington, smutný kostlivec s tekvicovou hlavou a nekorunovaný vládca Halloweenového mestečka, sa nudí. Veď koho by už vzrušoval permanentný Sviatok Všetkých svätých, ktorý v Halloweentowne trvá celý rok? Ani jeho najmilovanejšiu prácu, strašenie detí, ktorú vykonáva svedomito a invenčne, tento rok nik neocenil. Všetkých pobláznili nové hviezdy, populárni upíri, ktorí vytvorili rekord v pití ľudskej krvi za noc. A dokonca vyhrali aj hokejový zápas na cintoríne s lebkou namiesto puku!

Jedného dňa sa Jack náhodou ocitne v susednom Vianočnom meste. Celkom ho uchvátia vianočné sviatky, ktoré doteraz nepoznal všade vládne radosť detí, Santa Claus, jeho darčeky a šťastie dospelých. Aj Jack by rád obdaroval obyvateľov Vianočného mestečka a prekvapil ich počas sviatkov čímsi, čo nikdy nevideli a nezažili Halloweenom! Rozhodne sa im preto zinscenovať Vianoce v haloweenovom šate. V tom mu majú pomôcť jeho priatelia zo záhrobia. Obyvatelia Halloweentownu, umrlci, kostlivci, netopiere, strašidlá a škriatkovia sa už radujú, ako potešia svojich blízkych susedov. Ale nie je to také jednoduché, ako si predstavovali! Unesú toho odpudzujúceho tlsťocha Santu Clausa, aby neškodil, vyrobia krásne hračky a Jack ich nadeľuje deťom Vianočného mesta zo záprahu ťahanom kostrami mŕtvych sobov. No výsledok nie je uspokojujúci. Deti vybaľujú očarujúce umrlčie lebky, prítulné žravé netopiere či nežné bábiky kostlivcov - ale prečo kričia hrôzou a zamdlievajú z hnusu? Protilietadlové delá už mieria na oblohu a snažia sa zostreliť ten diabolský záprah, rozsievajúci do nechápajúcich detských srdiečok zmätok a strach... (oficiálny text distribútora)

URBAN

Burtonovy animáky jsem nikdy nemusel a myslím že se to nikdy nezmění , ale musím uznat že tyto postavičky něco do sebe mají jenže jediné co se mi na těchto Butonových animovaných filmech líbí je atmosféra která sice není tak pronikavá jak u jeho hraných filmů , ale v animákách jen tak děsivou atmosféru neuvidíte a jak vidím je to i dobře protože se to k těmto filmům moc nehodí . ( 15.12.13/MAC ) ()

zeldinho

Další z mnoha Burtonových filmů, které jsem viděl. Další z mála Burtonových filmů, které se mi líbily. Opravdu…od samotných loutek, animaci a příběhu až po stopáž a i opravdu vydařený závěr. Je pravda, že zpívání mohlo býti méně, mnohem méně. Jinak mě však Burton přesvědčil, že přeci jen není úplně zavrženíhodný. 75% ()

Xpensive

Celý film je taková vstupenka do Burtonovi říše, kde je vše na pomezí strašidelného a roztomilého a pořád váháte, jestli je to film pro děti, nebo jestli to na ně není moc děsivé. U tohoto filmu myslím každý dojde k závěru, že jde o nezvyklou, ale krásnou pohádku, se šťastným koncem a možná i skrytým poučením pro dospělé :) P.S. Při sledování si nejde nevzpomenout na Dannyho Elfmana v Praze, kdy na pódiu energicky vykřikoval "What's this?!" či tancoval Oogieho boogie :) ()

hans500

Vynikajíci animovaný hororový muzikál z produkce Tima Burtona. Danny Elfman napsal výbornou hudbu i texty písní a ještě nazpíval hlavní roli. Skvělá animace, krátká stopáž. ()

chelseaman22

Pro děti horor, pro Nás starší úchvatná pohádka, v které je bezpočet maličkostí, jež získají Naše srdce. Takto propracovaný film z roku 1993? Pořádná fuška vážení. Sen se stal realitou, vznikl kultovní animovaný (loutkový) snímek na motiv podsvětí, záhrobí, či smutku (každý si vyberte) od toho největšího - Tima Burtona. Toto vyjádření je poměrně nepřesné, nesluší se, aby za tu celou dřinu zůstal opomenut Henryho Selicka. A co mne osobně nejvíce dostalo? Každičký moment těch 76 minut Ukradených Vánoc. 92% ()

filmmovier

Podle mě je tenhle amimák o něco lepší než Mrtvá nevěsta. Famozní soundtrack Dannyho Elfmana (This is Halloween) a výborný příběh o únosu Satana Kalouse :D... Trojice machrů stvořila nezapomenutelný animák s velmi hutnou atmosférou, napínavým příběhem a skvělými postavami. Burtonův rukopis je z filmu znát, i když je tu jeho jméno jen jaksi okrajově... Nejlepší vánoční film jaký jsem kdy viděl, takže se na Štědrý den stopro podívám znovu. Nezapomenutelná podíváná pro (celou) rodinu s písněmi, na které jen tak nezapomenete. Originální animace a myslím si, že mrtvá nevěsta za tímhle mistrovským kouskem malinko (ale opravdu jen trošku) zaostává.... Jasný plný počet, jeden z nejlepších animáků všech dob... Víc podobných filmů a svět bude spravedlivý. ()

Motinski

Muzikál čo spojil Halloween a Vianoce do jedného celku v Burtonovskom strašidelnom prevedení. Niečo ako Howardov Grinch vo svete Sleepy Hollow. Nato že je film krátky sa mi ale dosť vliekol. Piesne neboli stopercentné a niektoré by som si najradšej pretočil, no tá vizuálna odviazanosť mi sadla. Príbeh je ale čistý priemer bez niečoho čo by ho radilo k výnimočným. Hlavne v porovnaní s Mrtvou nevestou sú Ukradnuté Vianoce pocitovo slabšie. ()

senor

Úžasná hříčka se spoustou půvabných příšerek, skvělých písniček a poselstvím. Mně se nejvíc líbil ten vlk (vlkodlak?). Jo, a jen tak pro připomenutí: Je to film Henryho Selicka. Podíl Tima Burtona bych nijak zvlášť nepřeceňoval (poměr Burton:Sellick ve vašich komentářích je 25:4). ()

LordSnape

Naprosto fantaskně úžasný muzikál z dílny Tima Burtona. Hudbu opět složil režisérův dvorní skladatel Danny Elfman. A spolu vytvořili kult, který jentak nikdo nepřekoná. Kdo neviděl ten neuvěří! ()

haushinkaa

Tim Burton, Henry Selick a Danny Elfman, tleskám pánové... A Jackovi a všem z Halloweentownu také, samozřejmě. Tenhle humor, který je fakt černější než černý, mě fascinuje stejně jako nádherný a obdivovaný, charismatický Jack, který je ozdobou (samozřejmě, že i tahounem) tohoto úchvatného halloweensko - vánočního animáku. + nádherně pohádková hudba mistra Elfmana - není, co dodat. This is Halloween... ()

DaUr

Příběh samotný bych hodnotil průměrnými, možná lehce podprůměrnými čtyřmi hvězdičkami. Když k němu ale přidáme z mého pohledu nádherné zpracování a naprosto geniální hudbu, je tady film, který si tu pátou naprosto sebejistě obhájí. ()

SG_ever

Výborné, fenomenální a tak trošku kontrastní ke klasickému vánočnímu programu. Pro mě se tato animovaná pohádka stává stejnou vánoční klasikou jako pro mé rodiče např. Popelka. Musím říct, že jsem se smál, místy se bál a především jsem se bavil. (88%) ()

Tynyton

Když jsem tento film viděla poprvé (a je to nedávno), tak mi nikdo neřekl, že se jedná o film z roku 1993. Nepoznala jsem to, tak povedené zpracování mi to přišlo. Na to, že je to animovaný příběh, tak zde máme zajímavou zápletku a velmi originální zpracování, které si divák jistým způsobem zamiluje. ()

Ryuuhei

Bohužel, Burtona mám sice rád, ale tohle nebyl úplně 100% můj šálek kávy. Líbil se mi námět, pár písniček (které jsem slýchal mnohokrát předtím) a samozřejmě na svůj rok úžasné zpracování. Ale tím, jak to bylo až moc muzikálové, to mě osobně neoslovilo natolik, aby mě film jako takový úplně nadchnul, či doslova zbavil dechu. No, příběh sám o sobě taky nebyl kdo ví jak hluboký. 69% ()

Lachtaan

Muzikál je jediný žánr, který fakticky nemůžu vystát a snažím se s jeho typickými zástupci vůbec nepřicházet do styku. Ovšem temné animáky “pro dospělé” jsou jednou z mých filmových předností, a tak jsem se nemohl ochudit ani o oslavovanou Nightmare Before Christmas. Krátká stopáž jen přidává na kouzlu a řemeslném talentu, které Tim Burton umí skloubit do podoby těch nejděsivějších a díky tomu nejúchvatnějších snímků. Místy by kdekdo řekl, že jej jeho osobitá animace děsí více, než nejoslavovanější horory. Už se těším, zda podobný mix vypiplané animace, správného hororového podtextu i pozoruhodných postav nabídne také Mrtvá nevěsta. ()

Tomasso001

Bláznivá animovaná antipohádka, připomínala mi knížky Terryho Pracheta, jehož humor miluju. Burton je na takové kousky génius a právě proto je to jeden z mých nejoblíbenějších režisérů. Nejsem sice na muzikály, ale těch pár songů jsem tady zkousnul a ještě se u nich pobavil. ()

Raven0

Rozhodně povedenější než Mrtvá nevěsta. Navíc se spoustou veselých písniček, které mi vůbec nevadili. Narozdíl právě od mrtvé nevěsty, kde písně byli o dost slabší. Prostě kouzelně milé dílko... ()

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

24.01.2013

„Kniha hřbitovů“ populárního fantasy autora Neila Gaimana je tak trochu hororovou variací na slavnou Knihu džunglí. Jak už název napovídá, neodehrává se v džungli, ale na hřbitově, kde sirotu jménem… (viac)