Nájomný zabijak Jimmy "Bobo" Bonomo (Sylvester Stallone) neváha vraždiť pre peniaze, ale súčasne dodržiava určité zásady a pravidlá - nezabíja ženy a deti. Keď z týchto dôvodov nesplní zákazku a svoju obeť nechá žiť, prichádza pomsta zo strany objednávateľa, ktorý pošle zabijaka Keegana (Jason Momoa), aby Jimmyho zlikvidoval. Ten sa pri útoku v bare ubráni, ale zomrie jeho parťák Louis Blanchard (Jon Seda). Jimmy sa ocitne sa uprostred nebezpečnej hry, v ktorej pôjde o život nielen jemu, ale aj jeho blízkym. Louisovu vraždu prichádza vyšetrovať mladý detektív z Washingtonu Taylor Kwon (Sung Kang), ktorému Jimmy náhodou zachráni život a odvtedy mu je policajt kórejského pôvodu nesmierne zaviazaný, aj keď by ho mal v skutočnosti zatknúť. Obaja rozdielni muži spoja svoje sily a schopnosti, a napriek neustálym rozporom spoločne pátrajú po zločincoch zodpovedných za Louisovu smrť, aby ich doviedli pred spravodlivosť. Najprv kontaktujú spojku Ronnieho Earla (Brian Van Holt), ktorý pôvodne najal Jimmyho s Louisom, a potom odhalia ďalšie články zločineckej siete, ktorú vytvorili skorumpovaný právnik Marcus Baptiste (Christian Slater) a podnikateľ Robert Nkomo Morel (Adewale Akinnuoye-Agbaje) z Washingtonu. (TV JOJ)

PAGE

Starej dobrej Sly...hromada svalů, pěkný tetování, skvělý hlášky, já se bavil. Nic víc, nic míň jsem nečekal. ()

JohnMiller

Priznám sa že som čakal niečo troška iné. Niečo v podobe Expendables. Viete ten štýl drsných chlapov ktorý sa pustia do misie s ktorej nakoniec vyjde vyvraždenie nejakej Mexickej armády čo by bolo samozrejme takisto dobré, ale naozaj príjemne som sa prekvapil dostal som fakt drsný thriller, brutálny bez štipku humoru kde Sylvester Stallone chladnokrvne rozdáva guľky medzi oči niekedy len tak medzi rozhovorom čo toho čudesného číňana ktorý hral jeho parťáka niekedy trochu vykoľajilo . Prekvapil aj Christian Slater ktorý hral hlavnú úlohu vo filme Pravdivá romanca. Nechápem absolútne ignorovanie tohoto filmu nebude to hrať žiadne kino v SR alebo čR? mám s toho podobný pocit ako s filmu Konečná zo Schwarzim. ()

FilmFan24

Sly v přímočarém akčňáku nápadně připomínající staré dobré fláky z 80-tých let minulého století, kde se neřešil počet vystřelených nábojů a mrtvých grázlů. Prostě a jasně dost dobře natočená buddy movie s nesourodou dvojicí hrdinů z nichž jeden to má rád pěkně drsně a ten druhý chce vše poctivě v mezích zákona. K přežití v nelítostné džungli zločinu ale musí najít kompromis zvláště poté, ce se ocitne v nebezpečí dospělá dcera hlavního hrdiny. Režisér Walter Hill i po letech umí a co by v rukou nějakého neumětela skončilo ve filmovém odpadu, tady teda nehrozí. ()

TominoLa

Dříve těhle filmů byli plné videopůjčovny a já jsem byl jejich fanda. Teď už bych to moc nemusel, ale jednou za čas se na něco takového podívám moc rád. Hlavně jsem pořád velký fanda Arnieho a Sylvestera, který je pořád ve formě a baví. Narozdíl třeba od posledního Johna McClanea, nebo většiny kravin se s Stathamem. Není to pecka, ale nenudí to a tak Sly a nostalgie mě táhne v hodnocení nahoru. :) 7/10 A moc už se těším na Escape Plan!!! ()

vegetol.mp

Walter Hill je režisér ze staré školy a je to vidět. Akce je přehledná, brutální a tvrdá a dnes tak moderní roztřesená kamera tu naštěstí chybí. Při pohledu na tenhle film člověk začne přemýšlet, proč se ti mladí, nadějní a ambiciozní režiséři videoklipů trochu nepochlapí a nenatočí něco, co by vypadalo alespoň trochu podobně. Hill prostě dokazuje, že není žádné ořezávátko a za ty léta si svůj akční styl vybrousil. Jinak postava Sung Kanga naprosto nevýrazná a jeho šplhounský přístup otravný, Christian Slater jako křivácký právník naopak naprosto parádní a Jason Momoa je záporák roku. Pokud chtějí natočit dvojku, jsem pro. ()

stuntmanMIKE

taaaakze mame tu klasicky akcny film 90. rokov, taky aky ho mame radi. Tvrdy, nekompromisny a vtipny. Sly je vo forme a bez problemu taha cely film od zaciatku do konca. Momoa skvely a vyrazny zaporak, ktory mu sekunduje viac nez obstojne. Pribeh je jednoduchy a priamociary, ale v tomto pripade to vobec nevadi. Do takehoto filmu si ani neviem predstavit nejaky kosaty pribeh. Som velmi rad, ze Sly sa vratil k svojej pravej podstate nekompromisneho akcneho bijca, ktory bez pohnutia brvy likviduje vsetko naokolo, ale stale dodrzuje svoje urcite zasady. Takze priznavam, ze som pridal mozno jednu hviezdu naviac, ale fanusikovia akcneho zanru mi po pozreti filmu isto prepacia, lebo nostalgia je nostalgia. Akcne sceny dobre... suboje taktiez. Co ma este velmi potesilo su hlasky Slya na adresu Kanga... maju totiz rasisticky podton a to ja viem vzdy nieco take ocenit :)))...Sly naproti Arniemu nepotrebuje tolko vyuzivat zaskok, nakolko na to stale ma. Takze s privretim jedneho oka 80%. ()

Eldrick

Sly válcuje Arnieho Konečnou Kulkou do hlavy! A nejen tím, muskulaturou, "herectvím", nakřáplým barytonem a cool tetováním. Bohužel přes všechny pro jako jsou: kvalitní záporák Momoa, přenádherná Sarah Shahi (!)... se jedná o rutinní akčák jak vyšitej z osmdesátek. Jako pocta té době fajn, ale nic víc, což je kurevská škoda. ()

dee-key

Parádní a řekl bych i nejlepší béčko, která jsem tenhle rok viděl. No a co že je to lineární jako Mario? Od Slyho nečekám přemýšlivé pohledy a citáty z Mahabharáty, ale jeho chraplavý hlas a kopce mrtvých mizerů. A to jsem dostal s bonusem, že už hlavní hrdina nevypadá jako rozteklý pudink, ale jako správnej starej řízek. Akce sem, akce tam, pravda, nebylo to kdovíjak vtipný, ale pobavilo mě to. A za to ten film odměňuji. ()

Vessper

Jasně, scénář je prostý a jednoduchý, ale díky tomu člověk nemusí přemýšlet a může si užívat slušný akční nářez se stárnoucí (ale stále skvělou) hvězdou tohoto žánru. Těžké ohodnotit, ale nakonec se přece jen rozhodnu pro 4*. 70% ()

BoredSeal

Stallone se svým důchodcovským opusem dopadl o něco lépe než Arnoldova Konečná. Mínusy? Nesnesitelná hudba jak z TV seriálu Odpadlík, i TV seriály mají záživnější prostředí, místy stupidní scénář, hroznej přihřátej Asiat jako Sylvestrův "parťák" se smyslem pro spravedlnost - opravdu strašně napsaná postava se strašným hercem a Sylvestr si prostě neodpustí charakterově pozitivní stigma typu "mám dceru na které mi záleží" a "nezabíjím holky a děti". Plusy? Stallone je pořád sympaťák z fitka a v rámci role párkrát "nečestně" odpráskne pár troubů a postřelí největšího kreténa filmu; přizvaní pánové do záporných rolí hrají překvapivě zábavně (Jasonovi Mumulandovi požitkářský zabiják sedne a afroamerická verze Romana Janouška je solidní démon). ()

Jigy

Nic extra, akčnák zapadající do průměru, ale některé hlášky mě vážně pobavili a i jsem se zasmál. Takže proč nedat tři? Já se bavil. ()

M.i.k.e

tak nějak přesně to co jsem čekal.Old-schoolová jednohubka,odkazující na předchozí Slyovi filmy,která podobně jako Arnoldovo Last Stand bez problémů zabaví.Do plusu určitě pomáhá i dobrá a zvláštní atmosféra,kterou disponují všechny filmy točené okolo New Orleans.Do mínusu pak ale snímku pomáhají poněkud toporní herci,počínaje Slyovým parťákem...65% ()

Martin741

Nuda. Walter Hill ako reziser uz evidentne na svoju 70 -ku nestaci s filmarcinou, holt, nie je to napokon podla jeho filmografie ziadny Eastwood alebo nedajboze Bergman. A na spominanych panov nikdy nestacil. A to sa na filme plne podpisuje. Hrozostrasny strih, kamera prilis nalepena na hlavnych hercoch, reziserska praca je priemerna az strach. Take veci ako dementny scenar, plochy a nezaujimavy dej a ziadna prepracovana psychologia postav, tak to ani nepocitam. Co je ale najhorsie, Konecna sa aspon snazila zapracovat Arnolda /stareho skuseneho barda/ do mladeho timu, tu je ale nieco take cista fikcia. K tomu este scenaristicky sa Hill zabudol v prvej polke 90. rokov /a ostatny vyvoj asi ignoroval/. Zaporaci su citatelni, dej je nehorazne predvidatelny, postava Momou ako zaporaka je na moje pomery /tym, ze poznam Felliniho, Tarkovskeho alebo Bergmana, sa povazujem za ako-tak filmu znaleho ...../ skratkovita a nudna. Stallone /Rocky 1 - 6, Rambo 1 -4/ je sice stale drsnak, a to je fajn, a Walter Hill dokaze natocit akcne sceny aj zo spanku, ale co z toho, ked film svojim spracovanim vyzera ako dalsia podpriemerna seagalovka? Vazeny pan Stallone, ano timovky typu Expendables budu fungovat a ako sa zda, zarobia si na seba. Ovsem jednotlivo to uz fungovat nebude, sam Stallone film proste neutiahne. Kondicne este stale ano, ale financne a herecky uz vobec nie. Myslim teda v tom zmysle, ze meno Stallone uz pritahuje len jeho skalnych fans, a nie sirsiu verejnost. To ale ja sa urcite nepocitam za Stallonovho skalneho fandu. Tak len staci nakoniec dufat, ze Stalloneho opat napadne sadnut si na rezisersku stolicku, a vypotit nieco pozeratelnejsie -- filmarske skusenosti uz predsa mal kde zbierat, a ne ze ne. 30 % ()

Chen

Unylé, nezáživné, se snahou působit potemněle a atmosféricky, ale příliš se to nedaří. Průměrné béčko, se sympatickým obsazením, ale velmi pomalým tempem a nudným scénářem. ()

Figu

Sly jede, jede a jede a já mu to žeru, žeru a žeru! Já si nemůžu pomoct, ale tenhle sedmašedesátiletý dědeček patří prostě pořád k těm nejlepším, né-li jestli nejlepší opravdu není! Pátý film v řadě je tomu důkazem... Ve svém věku mu stále skvěle sekne vizáž Rockyho Balboa, Johna Ramba, ale i nováčků jako Barneyho Rosse z Expendables a dnes už i nájemného zabijáka Jamese Bonoma z Bullet to the head. Jeho těžce vydřené svalstvo, brutálně naběhlé žíly na předloktí a pomalované celé záda stojí proti zákeřnému záporákovi s podobnou vizáží, jako měl Banderas v Nájemných vrazích, společně s troubou idiotem kolegou a nádhernou latina dcerou... Tvrdé rány pětstí, přesné rány kulkou, okolo toho všeho spousty hustých hlášek a třešnickou na závěr souboj se sekerkama... ... no to je jízda, to je žůžo, to je prostě zase jednou panečku akční palba! Sly je borec! 95% ()

rakovnik

Akční krimi jako "ze starých časů", plné svižného děje, očekávaného vývoje i závěru, ale uspokojivě ubíhající a zábavné. ()

joeybarbaro2

Na stejné úrovni jako Arnieho Konečná, ale teď má Sylvester lepší postavu .O dost lepší než Get Carter nebo Oskar . Sung Kang a Jason Momoa opět skvělí a nájemný Sly neměl konkurenci. hlavně ta jeho pěsťovka. Viděl 3x. Scénář - 70 %. Režie - 70 %. Slyvester Stallone role - 80 %. P.S. Kdyby film byl natočen v 90. letech, byl by o dost úspěšnější. Sly opět dokázal, že nepatří do starého železa, má furt stejnou svalnatou muskulaturu a odvede ještě kus práce. Jimmy Bobo Bonomo - 75 % ()

Aquamanův smrtonosný srub

Aquamanův smrtonosný srub

05.09.2015

Když se Jason Momoa stal novým Conanem, moc lidí nejásalo. Pak si ale spravil reputaci ve Hře o trůny a v akčňáku Jedna mezi oči předvedl, že se zvládne postavit i samotnému Stallonovi. Co Momou čeká… (viac)

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (viac)

Rambo ještě neřekl poslední slovo

Rambo ještě neřekl poslední slovo

09.03.2012

Alespoň to tvrdí Sylvester Stallone, který v aktuálním interview prohlásil: „Umírám touhou natočit dalšího Ramba. Bude v Arizoně blízko hranic a pojede do Mexika. Nemyslím si, že se bude s Mexikány… (viac)

Postradatelní drtí kosti v Číně

Postradatelní drtí kosti v Číně

27.08.2011

Natáčení The Expendables 2 začne 19. září v Nu Boyana Studios v Bulharsku. Zdá se ale, že štáb si odskočí na několik dní i do Číny. Produkce totiž vyjednává s čínským distributorem, což znamená i… (viac)