Nájomný zabijak Jimmy "Bobo" Bonomo (Sylvester Stallone) neváha vraždiť pre peniaze, ale súčasne dodržiava určité zásady a pravidlá - nezabíja ženy a deti. Keď z týchto dôvodov nesplní zákazku a svoju obeť nechá žiť, prichádza pomsta zo strany objednávateľa, ktorý pošle zabijaka Keegana (Jason Momoa), aby Jimmyho zlikvidoval. Ten sa pri útoku v bare ubráni, ale zomrie jeho parťák Louis Blanchard (Jon Seda). Jimmy sa ocitne sa uprostred nebezpečnej hry, v ktorej pôjde o život nielen jemu, ale aj jeho blízkym. Louisovu vraždu prichádza vyšetrovať mladý detektív z Washingtonu Taylor Kwon (Sung Kang), ktorému Jimmy náhodou zachráni život a odvtedy mu je policajt kórejského pôvodu nesmierne zaviazaný, aj keď by ho mal v skutočnosti zatknúť. Obaja rozdielni muži spoja svoje sily a schopnosti, a napriek neustálym rozporom spoločne pátrajú po zločincoch zodpovedných za Louisovu smrť, aby ich doviedli pred spravodlivosť. Najprv kontaktujú spojku Ronnieho Earla (Brian Van Holt), ktorý pôvodne najal Jimmyho s Louisom, a potom odhalia ďalšie články zločineckej siete, ktorú vytvorili skorumpovaný právnik Marcus Baptiste (Christian Slater) a podnikateľ Robert Nkomo Morel (Adewale Akinnuoye-Agbaje) z Washingtonu. (TV JOJ)

T2

Rozpočet $55miliónovTržby USA $9,489,829Tržby Celosvetovo $21,900,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,021,231 //počet predaných kusov 85,634Tržby za predaj DVD v USA $3,546,934 //počet predaných kusov 123,183║ klasické tuctové béčko ako vyšité z 80.rokov, Stallone sa aj snaží ale nič nenarobí keď všetci naokolo hrajú tak mdlo, bez iskry, akcia miestami újde, ale dej nemá čím zaujať, a troška drahý film na to čo sa tam premelie /40%/ ()

verbal

Velkolepý návrat pana Kopce, kterým si otírá koule o hlavu všem těm kašpárkům, co se snaží v dnešní době plagiátovat staroškolské klasiky. Když ty osmdesátky nemáte v sobě, můžete si holt do Rudého úsvitu oči vykoukat nebo Skončit s Arniem v nějaké nudné prdeli debilního Džekese. To pan Kopec je jinačí frajer a dokazuje, že když se za každou cenu nesnažíte točit film pro náctileté kokoty, dostanete Sláje v pohodě zpět do polohy všech těch Kober, Specialistů a Nájemných vrahů, aniž byste v jednadvacátém století působili trapně či kýčovitě. A i když Sláj nebyl pár let guvernérem Mumulandu, tohle je grandiózní kambek se vším, co kdy dělalo Ramba Demolišnmenem. Konstatntní úšklebek ochrnutého baseta, co sexy barytonem cedí přes tvrďácky sevřené rty přehršel hlášek suchých jako pysky farní posluhovačky, sebevědomí katalogového drsoně, u kterého od začátku víte, že si dá nakonec xnídani i toho dvoumetrového Conana, aniž by mu ten jakkoliv pomuchlal jeho atrofovaným svalstvem k prasknutí nacpané sáčko a v neposlední řadě fantasticky přímočarý a nabitý děj, prostý jakýchkoliv análních kudrlinek pro hloubavé, artové hnědopichy! Prostě něco, co přinutí každého obstarožního otyloně zamáčknout nostalgickou slzu a vrátit se k boxovacímu pytli a do fitka, aby ještě alespoň trochu zkusil za zvuků Tygřího oka prokrvit své povislé bicáky a zahýbat kozama. Samozřejmě, aniž by vyflustnul z levého koutku to frajerské párátko. ()

Matty

Jeho tvář je zvrásnělá, jeho pohyby jsou komické, jeho metody nelidské. Říkají mu Bobo. Spolupráce dvou akčních legend (jedné režisérské a jedné herecké) se bohužel nestala velkým comebackem ani pro jednu z nich. Hillova nekompromisní „ode zdi ke zdi“ režie bez jediné promarněné minuty nás od prvních minut nenechává na pochybách, že jde o oživlý komiks. Zabíjení se děje tak často a s takovou nekorektní samozřejmostí, až nabývá funkce prvku, který rytmizuje vyprávění. Vítám, že protagonistova amorální povaha není nijak odsuzována. Společně s (nedostatečně využitým) voice-overem a na něj vázanou retrospektivní strukturou vyprávění, s dominujícím typem prostředí (oneonované bary) a s převahou nočních scén jde o zřetelné odkazy ke klasickým filmům-noir. Noirový cynismus se ne úplně nejlépe snáší s uvolněnější buddy movie rovinou vyprávění, která pro změnu dává vzpomenout na některé drsnější akční komedie z devadesátých let. Ke srovnání se nabízí třeba Poslední skaut, jehož hrdinům bylo ale snazší uvěřit, že rezignovali na veškeré ideály. Nekompatibilita Stalloneho přímočaře akčního typu s přidělenou rolí, která vyžaduje vrstevnatější herecký projev, je jednou ze slabin filmu, kterému na sympatické staromódnosti dále ubírá zbrklý střih akčních scén. Přesto jde o solidní akční oddychovku, ač – stejně jako Expendables – nejzábavnější tehdy, odkazuje-li k časům, kdy byl Sly mnohem větší štramák (fotografická rekapitulace jeho zločinecké kariéry). 65% Zajímavé komentáře: DaViD´82, Psema ()

J*A*S*M

Cítím jistý pocit uspokojení z toho, že film v amerických kinech totálně propadl. Tento typ osmdesátkových akčních filmů je mrtvý a měl by mrtvým zůstat, žádné oživování! Jednou za rok/dva v podobě týmovky (Expendables) nebo na videu budiž, ale kdyby se z toho měl stát silný trend pro větší produkce ... no potěš pánbů. ()

Enšpígl

Slajíku, ty vole, mám tě rád jak vlastního, ale to mě nemůžeš přece dělat, aby jsi mě třetinu filmu problafal nějakejma pseudomoudrama. My, co jsme přísahali věrnost akčním osmdesátkám, to musíme v těhle těžkých digitálních dobách rubat hlava nehlava, trousit hlášky a srát na korektnost. Jako pokuď došlo na akci, tak výborný, hlavně závěrečnej fightíček dobrý, to ledabylý hození sekerou bylo těžce sexy, ale podstaný na tomhle souvětí je slůvko "POKUĎ" ! ()

Cervenak

Budete Bullet. Druhá hviezdička len z úcty k Slyovi. Strašný scenár, strašne natočené. Stallone a Momoa sa snažia, dcérenka je pojazdná, headshoty osviežujúce, ale ten televízny look a skoro nenadväzujúce scény... uf, mal som problém to vôbec dopozerať. ()

DaViD´82

Přímočará natuplá stylovka na jedno použití ze staré školy, které nejde k duhu akorát nevysoký rozpočet, který pravděpodobně padl především na platy jmény profláknuté pětice. Zbytek obsazení pak tvoří naprosto úděsní (ne)herci, kteří nejsou schopni pronést repliku tak, aby zněla aspoň trochu přirozeně. Druhá vada na kráse je tlačení Stalloneho do noirovsky laděného cynicky uštěpačného voice overu. Sly má sice mnoho předností, ale přednes vět rozvitých k nim tedy nepatří. Pokud však zrovna mlčí či pouze cedí z úst údernou hlášku, tak je stále kabrňák. Jinak není moc co vytýkat; pokud tedy nečekáte něco jiného než výše zmíněné. ()

Superpero

Akčňák u kterýho jsem se cejtil fakt hrozně uvolněně. Už od chvíle, co jsou tam stalloneho vězeňský fotky od mlíčňáka, až po drsnýho pardála, jsem věděl, že mě to bude bavit. Samotnej Stallone je tam zase superdrsnej. Furt někoho mlátí nebo zabíjí a v přestávkách si dělá prdel z asijskýho policajta / kámoše. Působilo to na mě, jak kdyby to vyskočilo přímo ze starejch dobrejch devadesátek. Vše se řeší zbraněmi, nebo pěstmi, výbuchy se neřeší vůbec, po zasunutí média do kompu se hned objeví zloduchovy bankovní převody s prapodivným grafickým rozhraním, a hlavní zloduch je cynický hláškující kravaťák (tady dokonce kripl). Neodpustím si necitovat hlášku, jejíž adresátem byl, mimochodem boží, Jason Momoa. "Až budu chtít znát váš názor, koupím vám mozek." Prostě naprostá paráda s finální bitkou na sekery, která nemůže nepřipomenout stalloneho Cobru. ()

Fr

,,TO, CO DĚLÁM, BERU JAKO OBCHOD. LIDI, PRO KTERÝ DĚLÁM, JSOU SRAČKY, ALE TY CO SEJMU, JSOU HORŠÍ. NIKOMU NEVĚŘ. JEN TAKHLE ZŮSTANEŠ VE HŘE. ALE TAHLE HRA, TA JE PĚKNĚ DRSNÁ...“...... /// Béčkově zjednodušený – ale, proč ne. Včetně tý drsňácký aury kolem staříka Slyho, kterej se ukájí nejen přesnejma trefama kulkou do palice, ale i poctivou ruční prací, před kterou se nezapomene vysvlíct do půl těla. Příběh o ztrestání ještě větších hajzlů než je von, je založenej na spolupráci se ,,žlutým“ poldou. Ten chlapec by potřeboval trochu charisma, ale to by zase nevynikly Slyovi kérky. Snažej se bavit humorem typu starej – mladej…. no nic moc. Tož béčko, který chtělo bejt béčko, ale na rozdíl od Arnieho pyrotechnickejch orgií, Sly mlátí i hubou a vystavuje statný tělo 60 – 70sátníka. A překvapení se dočkáte spíš v Superstár (v tý jak tam zpívaj…). Radost mi dělá rusko-havajskej kříženec, kterej splňuje kritéria pro postup do dalšího levelu. To ostatní vobčas i nudí. Ty 3* jsou s jistou dávkou sentimentu, páč tenhle scénář je dost provařenej… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Grafický román "Du plomb dans la tête", který napsal Alexis Nolent, jsem nečetl. 2.) Zjistím, proč největší drsňáci stavěj příbytky na vodě. 3.) Mám dostat žlutýho parťáka. 4.) Thx za titule ,,urotundy@cbox.cz“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne ()

EvilPhoEniX

Já jsem spokojený,dostal jsem přesně to, co jsem od Stallona očekával.. Kvalitní,béčkovou,oldschoolovou Akční řezbu! Mamoa byl kvalitní ZMRD a záporná role mu dokonale slušela. Já takové filmy miluji,zbožňuji a vždy jim pálím 4 hvězdy!! 75% ()

tron

Sung Kang je mojou najobľúbenejšou tvárou zo série Rýchlo a zbesilo, ale v spojení so Stalloneom vyzerá ako debil. A keď sme už pri tom, aj Sly (inokedy starý dobrý tvrďák) je tentokrát voľajaký čudný, nudný a o ničom. Scenár je jedným slovom hrozný a starecká réžia Waltera Hilla to definitívne pochováva. Slabé sú aj akčné scény. Slabé je všetko. ()

Slasher

Stallone je takovej frajer. V 65 letech se klidně rve v trenkách, pije striktně jen Bulle(i)t bourbon, celej film je brutálně nasranej. Je to jen akční "video" běčko, ale přesně jaký mám rád. Detektiv a zabiják vs. zabiják, jednoduchá přímočará jednorázovka, čistý průstřel mezi oči. ()

Lateef

K čemu mi je fakt, že film sice přežvýkává atmosféru akčňáků osmdesátých let, když je to v dnešní době utahaná a vesměs nudná záležitost, která navíc stála v přepočtu miliardu korun českých, které teda nejsou vidět ani z jedné třetiny. Sly vypadá a určitě i je na tom výborně po fyzické stránce, Momoa má zase pro záporáka parádní parametry, takže se logicky těšíte na finálovou konfrontaci. Říkal jsem si, že když se souboj vydaří, dám sem tři hvězdy. Jenomže kamera se až moc lepila na soupeřící těla a frekvence střihu odpovídala srdečnímu tepu po výběhu na Říp. Navíc zakončení celého souboje je pro mě wtf. Scénář legrační, tempo pomalé, bez gradace a pár přestřelek a Slyových loktů to prostě nezachrání. Bohužel nemám jediný důvod si film pustit znovu, v kinech totální propadák a myslím, že je čas si připustit, že éra těch největších akčních hrdinů opravdu končí. Protože že bych se nějak moc těšil na Expendables 3 nebo Trojčata, se fakt říct nedá... ()

Jara.Cimrman.jr

"Až ho dostanu, tak to nebude hezký pohled." Neprovokuj legendárního bručouna, kterej umí zabít jablkem a pro všechny případy má podminovaný snad i varlata. Mohl by se naštvat, což sice z kamennýho výrazu jeho tváře nepoznáš, ale suše vypuštěná hláška by měla být varováním, že jeho ruce začínají vykonávat soubor činností směřujících k ukončení tvýho života. Ode mne se zkrátka SS alias Jimmy Bobo žádnýho vyzývavýho pohledu nedočká, zezadu ho do palice také střílet nebudu a rozhodně nebudu souložit s jeho dcerou, i když bych se postelovýmu tělocviku s její nepotetovanou variantou rozhodně příliš nebránil. ()

choze

Dávno jsou pryč časy parádních Nájemných vrahů. Sly spolehlivě prodává své povislé koutky, víčka i chraplák, ale je to málo. Pro někoho možná osvěžující oldschool a přímočará žánrovka, pro mě totální tuctovka. Tuctový scénář, tuctová režie, tuctová akce, tuctový film. A zasloužený komerční propadák. Tohle že napsal a natočil klasik Walter Hill? ()

Segrestor

Hodně slabý. Ačkoliv mám Sylvyho S. rád, jeho unylý výraz a huhňání mě nějakým zvláštním způsobem přímo extaticky fascinuje, dovedu si tento film představit spíše s někým jiným. Když už se to točí kolem toho toporného, nezajímavého a těžce postradatelného Vietnamce, společníkem mu mohl být kdokoliv, třeba tenhle ksicht, bylo by to slušný krimi, zkrátka adekvátní nízkorozpočťák. Dneska už je člověk asi zvyklej na jinší standardy a tak mu třeba nepřijde moc pod nos tento Slyův odskok mezi akčně nabušenými Expandably. Tenhle film byl nějaký divný, cosi mi tam pořád nešmakovalo asi jako zasmrádlý krevetový koktejl na svatbě nejlepšího přítele. Víte, že se z toho poserete jak doga, ale sežerete to, protože je to prostě váš kámoš... Ona vůbec zápletka tohoto snímku stojí za vyližpepu. Nejdrsnější nájemný killer pod zapadajícím sluncem dělá bígla vietnamskýmu policejnímu cucákovi a ještě mu předhodí svou sexy dcéru... no ty mi ho vyndej a omlať o schody ve čtvrtým patře. Během filmu jsem se sice mnohokrát dobře bavil, final fajt taky docela šel, ale celkově si to ode mě víc jak tři hvězdy z milosti boží nezaslouží, checht. ()

Gilmour93

Chápu, že Hilla už asi přestalo bavit krmení holubů, nicméně rendezvous se zabijákem, co si spíš měl říkat Jimmy Lobo-Tommy-Yeah, mu nenápadně naznačilo, že by se měl vrátit (nejen pro ptačí dobro) na lavičku v parku. Noirový nádech je jen ledabyle načrtnut, buddy-movie chemie mezi okoralým nájemným vrahem a korejským samurajem z rodokmene Konfucia je bez barvy i zápachu a kdykoliv Sly, jehož obličej naznačuje nepodařené experimenty s malinovým džemem a rojem vos, začal cedit mezi zuby moudra (aniž by přitom hýbal rty), dostal jsem chuť poslat Walterovi pytlík se zrním. Bullet to the Head pozice propadáku zkrátka sluší, obzvláště, když šlo vše natočit pětkrát levněji.. V souvislosti s Arnieho Konečnou a tímto Stalloneho slepencem mě napadá, že pro ty ex-akční duchny jsou vlastně Expendables něco jako Svatoplukovy pruty.. ()

Psema

Direct-to-DVD blábol, který se nějakým omylem dostal do amerických kin. Zoufale nezáživný scénář by ani nevadil (i když těch jalových hlášek, "šokujících" zvratů a debilních dialogů bych byl rád ušetřený), horší je, že Hill už asi úplně zapomněl režírovat a točí zhruba stejně jako kluci od Walker Texas Rangera. Takže jeden úder sekerou se stříhá rovnou natřikrát, přestřelky jsou bez napětí, protože se jede na záběr-protizáběr a o nějakém napětí ani neslyšel. Nejvtipnější jsou pak ryze amatérské rádoby efektní zoomy, které už se odnaučili i čeští amatéři, kteří objevili Sony Vegas. Vlastně ani nevím, proč ty dvě. Možná proto, že Sly intonující jako Rocky v zabijáckým balení mi přišel hrozně vtipnej, možná proto, že Sung Kang fakt neumí hrát. Anebo to bude tím Momoovým lišáckým úsměvem pod fousy a zjevením Slatera, od kterýho jsem věděl, že je ten film je definitivně na kulku do hlavy. ()

Tuxedo

Tam, kde zklamal Simon West a Arnie se Slyem si nebyli ve svých prvotních comebackových záležitostech až tak úplně jistí v kramflecích, Walter Hill přichází se skutečně nefalšovanou osmdesátkovou podívanou. Stoprocentně přesný Sly, co se s ničím a nikým nepáře a moc toho nenamluví, děj, co odsýpá a akce, z které je cítit fyzično a nekompromisnost. ()

Aquamanův smrtonosný srub

Aquamanův smrtonosný srub

05.09.2015

Když se Jason Momoa stal novým Conanem, moc lidí nejásalo. Pak si ale spravil reputaci ve Hře o trůny a v akčňáku Jedna mezi oči předvedl, že se zvládne postavit i samotnému Stallonovi. Co Momou čeká… (viac)

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (viac)

Rambo ještě neřekl poslední slovo

Rambo ještě neřekl poslední slovo

09.03.2012

Alespoň to tvrdí Sylvester Stallone, který v aktuálním interview prohlásil: „Umírám touhou natočit dalšího Ramba. Bude v Arizoně blízko hranic a pojede do Mexika. Nemyslím si, že se bude s Mexikány… (viac)

Postradatelní drtí kosti v Číně

Postradatelní drtí kosti v Číně

27.08.2011

Natáčení The Expendables 2 začne 19. září v Nu Boyana Studios v Bulharsku. Zdá se ale, že štáb si odskočí na několik dní i do Číny. Produkce totiž vyjednává s čínským distributorem, což znamená i… (viac)