Nájomný zabijak Jimmy "Bobo" Bonomo (Sylvester Stallone) neváha vraždiť pre peniaze, ale súčasne dodržiava určité zásady a pravidlá - nezabíja ženy a deti. Keď z týchto dôvodov nesplní zákazku a svoju obeť nechá žiť, prichádza pomsta zo strany objednávateľa, ktorý pošle zabijaka Keegana (Jason Momoa), aby Jimmyho zlikvidoval. Ten sa pri útoku v bare ubráni, ale zomrie jeho parťák Louis Blanchard (Jon Seda). Jimmy sa ocitne sa uprostred nebezpečnej hry, v ktorej pôjde o život nielen jemu, ale aj jeho blízkym. Louisovu vraždu prichádza vyšetrovať mladý detektív z Washingtonu Taylor Kwon (Sung Kang), ktorému Jimmy náhodou zachráni život a odvtedy mu je policajt kórejského pôvodu nesmierne zaviazaný, aj keď by ho mal v skutočnosti zatknúť. Obaja rozdielni muži spoja svoje sily a schopnosti, a napriek neustálym rozporom spoločne pátrajú po zločincoch zodpovedných za Louisovu smrť, aby ich doviedli pred spravodlivosť. Najprv kontaktujú spojku Ronnieho Earla (Brian Van Holt), ktorý pôvodne najal Jimmyho s Louisom, a potom odhalia ďalšie články zločineckej siete, ktorú vytvorili skorumpovaný právnik Marcus Baptiste (Christian Slater) a podnikateľ Robert Nkomo Morel (Adewale Akinnuoye-Agbaje) z Washingtonu. (TV JOJ)

Genero

Těžko může někdo Hřebce obviňovat z herectví, ale je třeba uznat, že v porovnání s posledním Arnieho výronem v Konečné je úplný Karel Höger. Opět si střihl zabijáka, který byl zrovna nemocný, když se ve škole probírala etika a suché hlášky cedí kulometným tempem přes koutky visící deset centimetrů nad podlahou. Vcelku schůdný akčňák co doplatil hlavně na to, že mezi Slyem a jeho bambusáckým parťákem nemůže být řeči ani o alchymii, natož o nějaké chemii. Naopak excelentní je hlavní záporák v podání toho honolulského hovada, k jehož celoživotnímu tvrdému výcviku pro boj ve vysoké trávě velký reskept. Zase dokazuje, že nejlepší taktickou metodou je vykopnout dveře a všechny postřílet. Tak Slyi hodně štěstí v dalších Postradatelných a jestli ty tvoje svaly nejsou jenom nakreslené, jsou pro mě důvodem navíc natáhnout tepláky, skočit s mocným zafuněním přes švihadlo a těmi třemi, čtyřmi kliky týdně docílit, že i v sedmdesáti budu buk jak buk. ()

ScarPoul

Čakal som lepšie. Jediné čo zachraňuje film je hláškujúci Stallone. Pritom sa nesnaží hláškovať ako keby mal všetko pod kontrolou(aj keď má). Skôr len sem tam utrúsi bez emócií nejakú tú poznámku a nechá svojho parťáka Sung Kanga, aby na ňu reagoval. Ak na ňu zareáguje, nejako ho uzemní ďalšou hláškou. Ak nie, tak šoféruje ďalej. A vlastne o tom to je. Kang lezie na nervy vlastne od začiatku. Celý jeho morálny kódex je o niekoľko levelov nižšie ako kódex nájomného vraha. Inak je to rutinná jazda, bez výraznejšej scény, kde hlavne poteší súboj na sekery a záporák v podaní Jasona Momoa. Film inak presviští vedomím asi rovnako ako Arnieho Last Stand. Je to okej, ale na čo sa k tomu vracať, keď majú so Slyom dosiatky lepších a funkčnejších filmov. ()

Lacike

Za tento film by si Sly zasluzil par rokov natvrdo. A mohli by ho ubytovat rovno v byvalej Snipesovej cele. Preco? Kvôli vytunelovanemu rozpoctu. Co na tomto videocecku mohlo stat 55 mega? Nechapem. Inak Sly sa celkom snazil a oproti sucasnemu Arniemu pôsobi stale impozantne. Ale sam tento slabucky pribeh neutiahne. Hlavne ked to najpodstatnejsie na tomto filme absolutne nefunguje. A to druhy herec z buddy movie dvojice. Sung Kang je nevyrazny sampon a medzi nim a Slyom nie je zadne komedialna chemia. Skoda, ze vyhodili pôvodne zamyslaneho Thomasa Janea a aj pôvodneho rezisera, ktory by filmu dodal poriadne grady. Hill je uz stary a za zenitom. 4/10. ()

6thSun

Stallone, Schwarzenegger. Dvě osmdesátkové ikony. Ani jedna z nich nehraje kouzelně, přesto by v tomto ohledu mohl Sylvester dávat Arniemu vyučovací hodiny. Pokud se ale jejich posledních filmů týká, tak budu vždy raději koukat na sebeparodickou nadsázku, kdy si ze sebe hlavní hrdina dělá prdel (viz Konečná či Postradatelní), než na vážně pojatý akční bullshit, který byl k vidění už asi trilionkrát a nepřináší vůbec nic novýho. 40% ()

PROROK14

Neviem čo za kúru to Sly podstúpil, ale vyzerá ako čerstvý päťdesiatnik. Celý filmík má rýchle tempo, bez obkecávačiek, ktoré mi možno trocha aj chýbali. Chcel som dať 3* ale kvôli záverečnému súboju Rambo vs. Khal Drogo dám aj tú štvrtú. 70% ()

Tommassi3

"Na staříka máš dobrý reflexy !!" - "Nevím, o kom to mluvíš !!" ;) Walter Hill zjevně zraje jako víno, Bullet to the head považuji za jeho vůbec nejlepší film, byť s velikým přispěním malého velkého Slye Stalloneho, který svému věku navzdory tuhle dokonale přímočarou akční jízdu táhne od startu až do samotného finále a činí to tak skvěle, že si každý fanoušek podobných vpravdě osmdesátkových chlapáckých "kousků" musí poslintat košili blahem !! ;) Tak právě u tohoto snímku je naprosto jasně vidět a cítit ta stará známá pravda, že když dva dělají totéž, nemusí to být nutně vždy totéž !! Poslední dobou se roztrhl pytel s akčními či krimi filmy tvářícími se, jako by byly o třicet let staršími kusy, a já tak slyším pět ódy na všechny ty skvělé oldschool žánrovky moderního střihu, které přes veškerou snahu vždycky zůstanou jen povrchními a neskutečně hloupými plagiáty právě těch kultovních skutečných akčních "pecek", které pro široké divácké spektrum udělaly všechny ty Willise, Schwarzeneggery a samozřejmě i Stallony !! ;) Jenže klasik Walter Hill si na nic nehraje, ani nemusí, on prostě a jednoduše jen dělá přesně to, co umí nejlíp a co už mu tolikrát tak parádně vyšlo, a dostává tak Slye přesně do té polohy, která mu sluší nejvíc a v níž ho máme nejradši, do polohy nezničitelného muže, jež střílí jednu kulku za druhou, jednu parádně suchou hlášku za druhou, přičemž všechny míří přesně do černého !! Zde stojí navíc jako muž, který má své zásady, ctí svůj bizarní kodex a umřel by pro svoji dceru a nám nezbývá, než mu držet palce, ačkoliv to on je ten padouch !! To pak panu Hillovi odpustíte nejen místy zběsilý střih akčních scén, nevýrazný soundtrack, ale i toho mongoloidního parťáka policajta - cvokaře v podání Sung Kanga, který mimo významu střetu pohledu na spravedlnost a generačního kontrastu hlavně dává vyniknout muskulatuře dědka Slye !! Takhle se točí samozvané neukřičené pocty osmdesátkám !! Tohle je pocta samotnému Stallonemu.. ()

maseer2

vcelku svižné a příjemné na sledování, jakmile u toho ale začnete přemýšlet, tak se nejde ubránit pocitu, že scénář psal někdo ve 3 ráno po desátém pivu.. celkově to tedy nenadchne, ale ani neurazí - 3* ... P.S.: závěrečný fight je v porovnání s otřesným závěrečným soubojem z Arnieho Konečné o 100% lepší... ()

GeusX

Trochu sentimentální klasický akční film, kterých už tu bylo nepočítaně. Proč ne, nic jiného jsem ani nečekal. Příště trochu ubrat na kecech a přidat akci. 70% ()

Terva

CITÁT - To je můj příběh, takhle se to seběhlo........ Natočeno podle komiksového románu "Du Plomb Dans La Téte" Matze a Colina Wilson´s. Pomalá, skoro neakční záležitost, vyprávěná hlavním hrdinou. Osobně jsem byl zvědav na Christiana Slatera. Moc prostoru sice nedostal, ale není se co divit. Je to Stalloneho příběh, sám si ho i odvypráví. CITÁT - Jo, tak nějak to bylo......... Finální souboj byl lehce nepřehledný, plný střihových frekvencí a vlastně končil i celkem nečekaně. CITÁT - Citím tady poldu......... Příběh má dobrý hudební doprovod a zazní zde třeba The Lost Bayou Ramblers se songem "J´ai Été au Bal". ()

joehot

Po dlouhé době film, který jsem měl problém dokoukat. I přes lidské hlavičky vybuchující jako nafukovací balonky. Tupý scénář, jedno klišé za druhým, povětšinou dementní herecké výkony a režie jak z hitů Tv Barrandov ve středu večer. Nakonec mi k "úspěšnému" absolvování téhle kraviny dopomohly dvě věci (dvě hvězdy) - herci Jason Momoa a Sung Kang. ()

Padme_Anakin

Tohle je akčňák dle mého filmového gusta, přímočará chlapácká jízda se sympatickým hereckým ansámblem.. Sylvester Stallone je bourák, ať si kdo chce, co chce, říká.. Příběh o nájemném vrahovi, který nechtěně spojí síly s poldou, aby našel vraha svého parťáka a toho, kdo ho podrazil, mě vyloženě bavil a k tomu spousta skvělých hlášek pro odlehčení.. Závěrečná sekernická bitka obdivuhodná, no a Momoa taky dobrý.. ()

corpsy

Má to veľa nadpriemerných momentov a pôsobí to pekne drsne, ale je to predsa len béčko, ktoré snáď ani netrebalo nasilu tlačiť do kín a dočkať sa tak veľkého prepadu. ()

ConanVJ

Příběh filmu je jednoduchý. Jimmy Bobo (S. stallone) a jeho parťák jsou nájemní vzazi,kteří dostanou za úkol zabít bývalého policajta, který má jisté citlivé informace, které klient chce. Vše se vydaří, ale při předávání zbytku peněz za kšeft a důkazních materiálů je Jimuv parťák zabit žoldákem Keeganem (J. Momoa) a Jimmy ho má následovat. Jimmy útok přežije a spojí se s policistou Taylorem Kwonem (S. Kang), který přijel do města vyšetřovat bývalého parťáka, kterého Jimmy zastřelil (Kwon se stal nepohodlný pro místní policii a těch co tahají za nitky a měl být odstraněn). Oba spojence čeká nelehký úkol, který je staví mnohdy i proti sobě…………… Na tento film jsem se opravdu hodně těšil od doby, kdy jsem viděl první trailer. Mé očekávání se splnilo na 100%. Sly je opět ve formě a dává si to tu opravdu parádně a Kang je taky jako jeho spojenec dobrá volba. Momoa se mi jako hlavní záporák taky hodně líbil. Akce je ve filmu parádní a mnohdy i pěkně krvavá. Finální souboj taky super. I když to není rychlá akční jízda, je to skvělý film u kterého jsem se fakt bavil. Jediný, co bych mohl filmu vytknout bylo menší množství hlášek (na ty vyhrává Arnieho Konečná), ale to je nepodstatný. Je fakt škoda, že se takový parádní filmek nedostal ani do našich kin. Za mě 100% :) ()

PauloZ

Čistě a elegantně oprášené 90ky bez efektů. Je to pravda trošku plytké a scénaristicky přímočaré a nedotažené, ale nemůžu říct, že bych se nebavil. Na nové filmy starých borců, jako je Sly, nebo Arnie, se dívám trošku z jiného úhlu a věřím jim tu snahu oprašovat stará léta a baví mě. Sly je v neskutečné kondici a od Expendables to předvádí dál a dál a doufám, že ještě dlouho bude. Poctivých klasik je dnes málo a kdo jiný by je nám měl servírovat, než proškolení borci. Momoa se jako záporák našel a tenhle krvelačný bastard mu pasoval mnohem líp než Conan. Bavil jsem se a závěrečný oldschoolový sekernický fajt jsem si musel dat dvakrát. 3,5* a půl hvězdu přihodím Slyovi. ()

Marsik

Poctivá akční podívaná v čele s vražedně drsným Stallonem, jehož stylem a projevem se prostě nikdy nenabažíte. Tady si to dává jako za mlada a i přes to, že mu opět pár vrásek na čele přibylo, pořád rozdává rány a pořád je skvělej. Suprové akce, suprová hudba, dobře vybraný hlavní záporák a velmi přijatelná délka. Na 90 minut máte tedy bezpečně vystaráno, posadí vás to do křesla a jenom fandíte: "Sly, Sly,..." 80% // NOVA (31.5.2014) - Druhé promítání na Nově s dabingem a se standardním rozlišením nebylo takové jako to první. Poprvé jsem si film užil více. Těžko říct, co nebo kdo je hlavní viník. Procenta nechávám. 80% (with J.) ()

DEXTER099

Toto je návrat do 80 a 90 let kde Sly zářil.Parádní chlapský film,který se dnes už nevidí.Film kde si nedělají hlavu jestli řeknou o prdel víc a kde se z ničím nikdo nesere.Tento druh filmu už se téměř netočí,protože to není korektní a hlavně to nemůže být PG-13,o to jsem víc rád,že tento kousek vznikl.Stallone je zde ve výborné formě a je na něm vidět jak si to užívá.Co se týče ostatních postav tak mi zprvu neseděl ten Asiat,ale po více zhlédnutích mi už nevadí a například Jason Momoa se pro roli nelítostného padoucha hodil velmi dobře.Kdo má rád Stallona či akční filmy 80 a 90 let tak tomu se tento snímek musí líbit a těm ostatním stačí poradit ať si to radši nepouští a nejsou pohoršeni.Za mě celkově 85% a pět hvězd. ()

schizmo

Ničím přínosnej akční film, který prezentuje Sylvestera přesně tak, jako známe z osmdesátých let - málomluvného bručouna, kterej kolem sebe rozdává facky a střílí z gunu, jako by se nechumelilo, avšak někdo mohl tvůrce upozornit na to, že doba o 20-30 let pokročila, takže pokud nechtěj, aby jim zbyly oči pro pláč, sotva budou moc navázat Sláyovu zašlou slávu tam, kde ji před lety zanechal a budou muset hrábnou na scénáři, akci nebo zajímavé výpravě. Nehrábli. A bohužel podle toho to také dopadlo, film nenabízí ani promile navíc, nic proč by jste jej neměli rovnou překročit a pokračovat v chůzi dál. Ale ruku na srdce, nic moc jiného jsem ani nečekal. ()

VojinRyan

Veľmi dlho som váhal medzi 4 a 3*. Stallone je môj najobľúbenejší herec a táto oldschool žánrovka mu sedí. Pochmúrna atmosféra sa ťahá celý film. A to bol možno práve ten problém. Celý čas je to na jednej note a nič sa nehýbe dopredu. Jednoduchý scenár s priamou cestou do cieľa, kde už v prvej päťminútovke viete, kam to bude smerovať. Očakával som lepší zárez do žánru, čo sľuboval aj nadupaný trailer Ale tu je príklad toho, že všetko podstatné je v trailery. Gradácia žiadna. Hudba mi sem tam liezla na nervy. Akoby tu nič nepasovalo dohromady a Walter Hill nedokázal nič vykúzliť ako režisér nie to ešte scenárista. Poctivá cesta, ktorá si utrhla poctivé 3*. 65% - 3* ()

maddy

... a to som pred pár týždňami nadšene chválil návrat týchto „starých“ akčných hrdinov na filmové plátno a smútil nad nezaslúženým komerčným prepadom, konkrétne narážam na Schwarzeneggra a jeho The Last Stand, kde som v závere komentára spomenul aj očakávania na Bullet to the Head. Bohužiaľ, to som ešte netušil aké vytriezvenie bude nasledovať. Tam, kde Arnold (resp. skôr kórejský režisér Ji-un Kim) naservíroval odľahčený, takmer až seba parodický, ale za to efektný akčný film, ktorý bol poctou 80. rokom. Tu Stallone zlyhal kompletne na celej čiare. Bullet to the Head je totiž typický zástupca „direct-to-DVD“ produkcie, ktorý niekto naivne vypustil do kín a chcel sa zviesť na úspechu Expendables, zo znovu nadobudnutej popularity Stalloneho a nahrabať posledné kúsky dolárikov. Tak mu treba! A tomu masakrálnemu fiasku v kinách sa ani nečudujem, keďže výsledok je ten len amatérsky pokus o staromilské akčné krimi, ktoré síce fungovalo nedávno pri Jackovi Reacherovi s Tomom Cruiseom, ten mal ale zručného režiséra Christophera McQuarriea. Tu sa pán Walter Hill ani nesnažil. Krimi totiž nemožno stavať na zúfale nezáživnom scenári bez akýchkoľvek zvratov, bez výrazného príbehu; a na postavách, ktoré sú skrz naskrz nesympatické – Stalloneho drsný prízvuk bol naposledy „cool“ pred 20. rokmi a tu iný tón z úst v podstate nevydá, novodobý Barbar „Momoa“ Conan budí síce vďaka svojej postave rešpekt, ale hereckého talentu nepobral ani kúsok a aziat Sung Kang sa síce snaží, ale všetci vieme, že mu pristane jedine rola vo Fast & Furious. Samotná akcia je nevýrazná, je jej až trestuhodne málo a postráda akýkoľvek spád. Celé je to navyše obalené do televízneho looku s amatérsky pôsobiacimi zoomami, odohráva sa to v odporných lokáciách chatrči pri jazere alebo špinavého skladu. Chcel som dať dve hviezdičky, ale naozaj nemám za čo ... čakal som aspoň béčkovú akciu, ktorá by odľahčene pobavila. Nedostal som zhola nič (tie dve, tri Stallonove vtipné hlášky a slušná porcia krvi to vážne nezachránia). CELKOVO: 1,5* / PS: Bullet to the Head by si zaslúžili tak akurát všetci, ktorí v dnešnej dobe dali na takýto film peniaze a ešte sa ho pokúsili predať platiacim divákom v kine! ()

Aquamanův smrtonosný srub

Aquamanův smrtonosný srub

05.09.2015

Když se Jason Momoa stal novým Conanem, moc lidí nejásalo. Pak si ale spravil reputaci ve Hře o trůny a v akčňáku Jedna mezi oči předvedl, že se zvládne postavit i samotnému Stallonovi. Co Momou čeká… (viac)

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (viac)

Rambo ještě neřekl poslední slovo

Rambo ještě neřekl poslední slovo

09.03.2012

Alespoň to tvrdí Sylvester Stallone, který v aktuálním interview prohlásil: „Umírám touhou natočit dalšího Ramba. Bude v Arizoně blízko hranic a pojede do Mexika. Nemyslím si, že se bude s Mexikány… (viac)

Postradatelní drtí kosti v Číně

Postradatelní drtí kosti v Číně

27.08.2011

Natáčení The Expendables 2 začne 19. září v Nu Boyana Studios v Bulharsku. Zdá se ale, že štáb si odskočí na několik dní i do Číny. Produkce totiž vyjednává s čínským distributorem, což znamená i… (viac)