Nájomný zabijak Jimmy "Bobo" Bonomo (Sylvester Stallone) neváha vraždiť pre peniaze, ale súčasne dodržiava určité zásady a pravidlá - nezabíja ženy a deti. Keď z týchto dôvodov nesplní zákazku a svoju obeť nechá žiť, prichádza pomsta zo strany objednávateľa, ktorý pošle zabijaka Keegana (Jason Momoa), aby Jimmyho zlikvidoval. Ten sa pri útoku v bare ubráni, ale zomrie jeho parťák Louis Blanchard (Jon Seda). Jimmy sa ocitne sa uprostred nebezpečnej hry, v ktorej pôjde o život nielen jemu, ale aj jeho blízkym. Louisovu vraždu prichádza vyšetrovať mladý detektív z Washingtonu Taylor Kwon (Sung Kang), ktorému Jimmy náhodou zachráni život a odvtedy mu je policajt kórejského pôvodu nesmierne zaviazaný, aj keď by ho mal v skutočnosti zatknúť. Obaja rozdielni muži spoja svoje sily a schopnosti, a napriek neustálym rozporom spoločne pátrajú po zločincoch zodpovedných za Louisovu smrť, aby ich doviedli pred spravodlivosť. Najprv kontaktujú spojku Ronnieho Earla (Brian Van Holt), ktorý pôvodne najal Jimmyho s Louisom, a potom odhalia ďalšie články zločineckej siete, ktorú vytvorili skorumpovaný právnik Marcus Baptiste (Christian Slater) a podnikateľ Robert Nkomo Morel (Adewale Akinnuoye-Agbaje) z Washingtonu. (TV JOJ)

Shredder odpad!

Este je len koniec maja a uz mam kandidata na najhorsi film roka. Ocakaval som nadupany blby akcnak pri ktorom sa pobavim, dostal som pomaly tupy akcnak, pri ktorom som sa neskutocne nudil. Film pozbieral tie nazakladnejsie beckove klise a pozliepach ich do iritujucej zmesi nezmyslov. Takze si to zhrnme. Mame tu hlaskujuceho ostrielaneho profesionala, ktory za cely film nepovie nic vtipne. Tuctoveho aziatskeho policajta, ktory musi dodrziavat zakony az do momentu, kedy mu unesu lasku jeho zivota, ktoru pozna 5 sekund. Vacsina deja sa v podstate sklada z dvoch typov scen, ktore sa striedavo opakujuju. Stallone a Kang sa hadaju ako spravia akciu. Kang trva natom, ze to musi byt v sulade so zakonom a Stallone povie nieco v zmysle "fuck that shit" a vystreli nepriatelom mozog. Potom polemizuju nad tym kto dalej docura a Stallone vzdy vyhra. Ku koncu je Kang zradeny (velmi prekvapivo a necakane) skorumpovanym policajtom, ktory mu to naznacuje od prveho okamziku. Pocas zaverecnej bitky vidime, ze aj ked si Stallone udrziava mladistvy vzhlad platikami, farbou na vlasy a steroidmi, mladicku rychlost si udrzat nedokaze a keby bol film realisticky aspon trosicku, Momoa by s nim vytrel podlahu. Vsetko ma vsak stastny koniec a sexi Stallonova dcera sa tiez zamilovala do nudneho skaredeho policajta, ktory jej pocas tych dvoch razov co sa videli oznamil, ze posadi do basy jej otca. Ceresnickou na torte je Stallonova naracia v zavere, ktora nema ani hlavu ani patu a znie tak, ako by ju vymyslel nejaky 15 rocny YOLO swagger. Komu na tom zalezi, hlavne ze bola predsena chraplavym hlasom. ()

mauro

cekal jsem vice stretu mezi poldou a zlocincem, ale ve vysledku si polda hraje s telefonem a stallone strili, takhle to je jenom prumer, skoda ()

Looka

90% Sly natočil cosi mezi Kobrou a Specialistou - po letech moc milá vzpomínka. Ve srovnání s Arnoldovým pokusem o comback, které se přímo nabízí je zde mnohem méně humoru, což mi vyhovuje. ()

boo-boo

Nerozumiem tunajším komentárom. Keby som chcel ďalšieho Bourna alebo Daniela 'Bonda' Craiga, určite nesiaham po Slyovi. Takto vyzerá akčný film starej školy, žiadne slow-motiony, kamerové prelety a obtiahnuté kostýmy. Niežeby som bol nejaký pamätník, ale stále zastávam názor, že sú žánre, ktoré nestarnú. Či starne divák, to si musí dať do poriadku on sám. ()

Lilien

film ktorý musel byť vopred odsúdený na neúspech, pretože tam nič nefunguje ako ma, scenár, herci, fádne prostredie či mizerné dialógy. Takéto veci patria niekam do 80 rokov a nie do 21. storočia. ()

beso74

Jednotka rýchleho nasadenia SS (čítaj Sylvester Stallone) sa aj takmer v polovici druhej dekády 21. storočia pohybuje na plátne tak, ako by minulý víkend oslávil tridsiatku (nie žeby vyzeral po poriadnej oslave ešte aj teraz mierne dezorientovaný). Podáva svoj štandartný výkon, istota v pravačke, istota v ľavačke a úplná istota v podobe malých olovených guliek ukrytých v oceľovom plášti schopných narobiť v hlave nepriateľa poriadny zmätok. Keď sa navyše trošku obnaží, nikoho ani len nenapadne povedať na margo tohoto svalovca deduško, pretože zomrieť kvôli takejto sprostosti sa určite neoplatí. Jason Momoa sa má od neho ešte veľa čo učiť, pretože aj keď to vyzeralo chvíľku ako pokračovanie súboja s Antoniom Banderasom z filmu Assassins, SS tentokrát dôstojného súpera nemal. Ale aj keď to k dokonalosti malo strašne ďaleko, tradičné pojatie akčného filmu, ktoré sa zaobíde bez práce jedného stredne veľkého oddelenia ILM, Digitail Domain či Weta Digital si určite zaslúži moje otvorené sympatie. ()

Godhaj

,,And I can kill you with this piece of apple.“ Při sledování jsem měl hodně smíšené pocity. Na jednu stranu tu máme parádní oldschoolovou akci, která příjemně plyne, nebojí se nekorektnosti a narušuje zažitá klišé z buddy filmů. Jenže na druhou stranu je film plný nefunkčních prvků. Postava detektiva Kwona je snad jen oživlou GPSkou, která si zahraje jen v několika scénách. Naprosto hloupě vyzní postava hlavního záporáka. Za to všechno může špatný scénář, který je mimochodem plný ne úplně fungujících hlášek mezi hlavními hrdiny. Akční scény byly příjemně brutální, ale kamera je opět dokázala znechutit. Každopádně výsledek není nudný a mě pobavil. ()

TommyDiamond

Dobrej akčnák, ponurá atmosféra a řádná porce headshotů. Sice to působilo přehnaně a vypadalo to, že Sly může každou chvílí dostat infarkt. Navíc při závěrečné scéně se sekerami jsem se o Stalloneho vážně bál. Měl vyděšený výraz a vypadalo to, že sekeru vidí poprvé v životě. Bylo klika, že v těchto filmech musí vždy záporáci zemřít, jinak nevim nevim.... I tak mě Sly potěšil a jsem rád, že se ve svém věku drží na špici.. ()

Bounded

Stallone si pohonil ego, jeho praťák nebyl ani parťák (co do měřítek buddycop filmů) a všechno to vyšumělo natolik do prázdna, že to snad ani nemuselo vznikat. ()

slavokvasic

Policajt sa spolčí s gangstrom, zachránia si životy, záporák nikoho nerešpektuje, pokusy o humor, stará dobra pomsta... má to všetko čo film ako toto má mať. Taká jednoubka na nedelný večer. Prečo nie ? Nie je to žiadne zlomové veldielo ale Stallone nesklamal a ja som sa pobavil. ()

.killer.

Spojení vizuálu ze seriálu Walker Texas Ranger a hudebního motivu z Odpádlíka se jen tak nevidí - Walter Hill je nejspíše fanouškem podobné televizní tvorby :-). Ale nic proti tomu, spíš mi vadí špatný scénář. A i když Stallone sem tam hodí hlášku, tak to prostě není ono, nemá to šťávu. Slabší průměr, bohužel. ()

Šňůra

Tak možná v osmdesátých, devadesátých letech by to snad byl i lehký napdprůměr, ale dnes... Sly tu vypadá dost unaveně, což se mu asi nedá vyčítat, protože na to má jednak věk a druhák s tím, co má už za sebou i nárok. Horší však je, že tak nějak unaveně působí celý film, nevýrazně a šedivě. To nejsou přívlastky, které by měl mít film, jenž se označuje jako akční. ()

JohnZ87

Chutná akční béčková jednohubka, která si ani nesnaží hrát na něco víc. Jde znát, že film nevzešel z velkolepého rozpočtu, na druhou stranu méně je někdy více. Stallone zde působí zatraceně drsně a vzniklé akční situace řeší s nadhledem a důvtipem. Jason Momoa je nečekaně poměrně charismatický záporák. Film však místy působí malinko vyprázdněně, akce není mnoho, ale je provedena poctivě. 65% ()

BrianStorker

Nejsem příznivec akčních filmů, ale Sly má stále co říci a těm mladejm uhlazenejm hollywoodským bezejmenným rádobyhercům ještě stále umí pořádně vytřít zrak. Á propós, nehrát tam Sly... ()

windows

Tentokrát mne vadily dialogy. Sly spolu s Kangem podaly slabé herecké výkony. Děj byl příšerný. Zloduch a vrach pomůže policistovi pročistit město od gangsterů a zkorumpovaných acabů... ()

Lavinia

Čistá nostalgie 80. let, nájemný vrah přijde o parťáka, jde po klientech, co ho místo platby zabili, stejně jako policajt, co vyšetřuje nějaké podvody a vraždy nebo co, dají se do kupy, stále si hláškují, stále se střílí, nepřátele kosí jako obilí, lepá děva v roli dcery, která občas vypomůže (to ostatně oceňuji nejvíce, že tito přece jen seniorští pánové stále nepředvádějí mladice jako milenky, ale věrohodněji jako dcerky), nakonec se zloduši mezi sebou pobijí navzájem a grande finale, kde se Sly starou dobrou ruční technikou (a ne poprvé v tomto díle) tříská s hlavním lumpem. Za tím účelem - ručních bitek - se vždy musí odložit střelné zbraně, ačkoli jedna kulka by vše rychle a mírotvůrně ukončila. Solidní stará dobrá práce, vlastně lepší než dobrá, originály 80. let bývají děsně debilní. A to je tohle lepší. ()

Aquamanův smrtonosný srub

Aquamanův smrtonosný srub

05.09.2015

Když se Jason Momoa stal novým Conanem, moc lidí nejásalo. Pak si ale spravil reputaci ve Hře o trůny a v akčňáku Jedna mezi oči předvedl, že se zvládne postavit i samotnému Stallonovi. Co Momou čeká… (viac)

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (viac)

Rambo ještě neřekl poslední slovo

Rambo ještě neřekl poslední slovo

09.03.2012

Alespoň to tvrdí Sylvester Stallone, který v aktuálním interview prohlásil: „Umírám touhou natočit dalšího Ramba. Bude v Arizoně blízko hranic a pojede do Mexika. Nemyslím si, že se bude s Mexikány… (viac)

Postradatelní drtí kosti v Číně

Postradatelní drtí kosti v Číně

27.08.2011

Natáčení The Expendables 2 začne 19. září v Nu Boyana Studios v Bulharsku. Zdá se ale, že štáb si odskočí na několik dní i do Číny. Produkce totiž vyjednává s čínským distributorem, což znamená i… (viac)