Nájomný zabijak Jimmy "Bobo" Bonomo (Sylvester Stallone) neváha vraždiť pre peniaze, ale súčasne dodržiava určité zásady a pravidlá - nezabíja ženy a deti. Keď z týchto dôvodov nesplní zákazku a svoju obeť nechá žiť, prichádza pomsta zo strany objednávateľa, ktorý pošle zabijaka Keegana (Jason Momoa), aby Jimmyho zlikvidoval. Ten sa pri útoku v bare ubráni, ale zomrie jeho parťák Louis Blanchard (Jon Seda). Jimmy sa ocitne sa uprostred nebezpečnej hry, v ktorej pôjde o život nielen jemu, ale aj jeho blízkym. Louisovu vraždu prichádza vyšetrovať mladý detektív z Washingtonu Taylor Kwon (Sung Kang), ktorému Jimmy náhodou zachráni život a odvtedy mu je policajt kórejského pôvodu nesmierne zaviazaný, aj keď by ho mal v skutočnosti zatknúť. Obaja rozdielni muži spoja svoje sily a schopnosti, a napriek neustálym rozporom spoločne pátrajú po zločincoch zodpovedných za Louisovu smrť, aby ich doviedli pred spravodlivosť. Najprv kontaktujú spojku Ronnieho Earla (Brian Van Holt), ktorý pôvodne najal Jimmyho s Louisom, a potom odhalia ďalšie články zločineckej siete, ktorú vytvorili skorumpovaný právnik Marcus Baptiste (Christian Slater) a podnikateľ Robert Nkomo Morel (Adewale Akinnuoye-Agbaje) z Washingtonu. (TV JOJ)

Lovely.Bones

Od Dark Castle jsem rozhodně čekal víc. Přehnaně komplikovaný děj, nesympatické postavy a špatný casting + Stallone = film, který bych mohl jednoduše nenávidět. Ale odpad nedám, protože by to nebylo spravedlivé. Je tu vcelku dobrá akce, kamera a výběr písniček. Sylvester by si už mohl dát pokoj a jít dělat něco jiného, ku jeho věku vhodnějšího ;-) ()

Emo-haunter

Cením, že je to pomsta osmdesátkám, to bez diskuze. Ale kromě Slyho, který je pořád ve formě, pana Eka a Aquamana to nemá zajímavé postavy, příběh je plytký a pár slušných hlášek a akčních scén to nezachrání. Lehký jednohubkový nadprůměr, který určitě neurazil, ale ani nikterak nezazářil. I tak jsem ale u filmu pochilloval na klídek. No problem. ***5,8/10*** ()

Thehellion

Je to dobrý film, který samozřejmě strašně zvedá Sylvester Stallone, pokaždé když je na plátně, jde to o hvězdu nahoru..ve srovnání s The Last Stand je pro mě ale slabší..kdybych měl být zcela nezaujatý, tak bych dal filmu hezké tři hvězdičky a bylo by..ale tam je přece Sylvester Stallone..:-) ()

Illy

Klasická žánrová podívaná, čisté béčko. Stallone je pořád kořen, tvrďoch a pro mě těchhle filmů ikona. Zábava veliká. ()

jerenymo odpad!

Jednoznačně největší průser Stalloneho za posledních x let. Bohužel je to odlesk "Béčkového" filmu, který nedosahuje ani spodní hranice typickýckých béček. Jaká to škoda. A ještě k tomu hudba ala Texas Ranger. Dialogy člověk musel úplně pominout a jediný co bylo jakš takš koukatelné byl finalfight. ()

maty39

Po řemeslné stránce je Bullet to the head příjemnou reminiscencí na akční filmy / kriminálky 70.let. Po dějové stránce je to novodobá ptákovina prošpikovaná všemoznými klišé a lacinými dějovými zvraty. To, že jsem si to uvědomil v průběhu sledování filmu znamená, že něco je špatně. Možná to, že ve filmu nenajdete sympatickou postavu. Jediná kladná je výrazně necharizmatická (Sly nehraje kladnou postavu). Prostě mě to naplno nevtáhlo, ale na druhou stranu jsem se nenudil a Hillova drsná akce mi celkem sedla. ()

JK-Stinger

Na Slyovi je už sice vidět stáří, ale pořád je to hodně udržovaná bedna. V tomhle filmu má celkem příjemnou vypravěčskou funkci v roli nájemného zabijáka, což mu zase sedí výborně. Bohužel to celé nakonec působí tak trochu mdle, ale rozhodně má Bullet to the Head zajímavou a pozvolnou atmosféru podbarvenou docela slušnou hudbou (místy mi až připomínala Rodriguezovy soundtracky s kvílejícími saxofony). Možná jsem se díval v ne úplně ideálním rozpoložení pro takový snímek, ale faktem je, že jsem se místy trochu nudil a tak nakonec hodnotím jako takový průměr s trochu netradičním zakončením. ()

Nolanofil

Zlá réžia, zlá hudba, zlý kasting okrem Slyho, Momoau a Slatera k tomu miestami lacno vyzerajúca kamera, ako zo seriálu Nash Bridges, dialógy tiež miestami bijú do očí a pár logických nezmyslov ( plávanie pod vodou s prestreleným ramenom, dostať sekerou po xsichte a márovať sa ďalej a pod.). Ale inak som si to celkom užil a chcel som dať kvôli Slyovy 3*, ale u Arnieho som sa viacej bavil. Sorry Sly, ale viac ako 2* zo mňa nevytlačíš. PS: A iba ja som si všimol, že za 55 mega sú tam 2 výbuchy a jeden rozjebaný hajzel? Toto sa dalo natočiť za dvacku a nie že nie ()

dezert

Walter Hill je totální režisérskej buran. Takovýmu fušérovi by měl už konečně někdo vzít kameru z ruky. Jeho zoufalý přechody mezi scénama, režijně a střihově naprosto nezvládnutý souboje... To už musí být člověk velkej packal, aby i tak primitivní zápletku, jaká je v tomhle filmu, dokázal podat tak, že není jasný, o čem to vlastně celý je. Zřejmě hodně z toho filmu skončilo ve střižně, ledaže by to nedávalo smysl už ve scénáři. Stalloneovy vnitřní monology pravděpodobně dopsaný až v tu chvíli, kdy v postprodukci zjistili, že ten film nedává smysl. Katastrofa od začátku do konce, jediný pozitivum je, že Stallone tu není tak trapnej, jak jsem předpokládal, a že Jason Momoa by při slušným režisérovi a scénáři mohl zahrát velmi solidního padoucha. Jinak Fekál a hodina a půl života, kterou mi už nikdo nevrátí. ()

petikacka

Tomu se říká starý dobrý akčňák střižený podle 80.-ovýho střihu. Všechny akce jdou přímo na komoru a i ten Kwon už se na konci ani nesnaží zatýkat a pálí od boku. Je to drsné, má to tah na bránu, je to ftipné (což je to nejdůležitější) a Slyjovi se sype z pusy písek, tak suché jsou jeho hlášky. No prostě jsem nadšená ze starého dobrého Stallona, kterého žeru hooooodně dlouho, takže jako fuckt dlouho a vždycky jsem ho měla radši než Švarcíka, ale líbilo se mi, že si dokázali ze sebe navzájem dělat prdel i ve filmech viz. Tango a Cash a Demolition man. No trochu mě pohltila nostalgie. Takže Sly tady vypadá dobře a šel do toho naplno. Za mě 90% ()

Wardan

Akční videobéčko v áčkové kinoprodukci s připitomělým scénářem. Ale já se nato nedíval kvůli tomu, že bych čekal nějak zvlášť sofistikované dílo. Díval jsem se nato proto, že jsem chtěl vidět řádnej akčňák s fajn obsazením a režií. A to jsem dostal spíš tak trochu napůl. Sung Kang je pořád pohodář a Jason Momoa momentálně jeden z nejtvrdších řízků, ze kterého tryská chlapáctví a testosteron jak z The Rocka. Ze Stallona jsem trochu na vážkách, začínám si poprvé v životě myslet, že začíná být trochu starý, ale ok je pořád v poho, i když už to není jako dřív. Jinak akce není tolik kolik bych chtěl a je zrežírována často trochu zmateně, rozhodně však není úplně špatná a závěrečná bitka s Jasonem stojí za to. Jedná se tedy o nadprůměrnou vzpomínku na osmdesátky, která by určitě neměla uniknout fanouškům akčního žánru. Arnieho Konečné jsem dal čtyři na hranici se třemi a tohle je přece jen slabší, takže dávám tři. ()

jorgus

nenarocna podivana podle predem nalajnovaneho pribehu..me osobne se libil Get Carter, proto i tento film se mi moc libi..skoda ze ne vetsine:) ()

warrenur

Sly vo vyssom veku, napriek tomu absolutne vo forme schopny potesit svojich vdacnych divakov. Film ma neuveritelny spad, odsypa vskutku rychlo a priamociaro. Bavil som sa slusne. Rozhodne nadpriemer oproti vsetkej tej akcnej hromade tohoto roku. Odporucam nielen skalnym. ()

Aquamanův smrtonosný srub

Aquamanův smrtonosný srub

05.09.2015

Když se Jason Momoa stal novým Conanem, moc lidí nejásalo. Pak si ale spravil reputaci ve Hře o trůny a v akčňáku Jedna mezi oči předvedl, že se zvládne postavit i samotnému Stallonovi. Co Momou čeká… (viac)

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (viac)

Rambo ještě neřekl poslední slovo

Rambo ještě neřekl poslední slovo

09.03.2012

Alespoň to tvrdí Sylvester Stallone, který v aktuálním interview prohlásil: „Umírám touhou natočit dalšího Ramba. Bude v Arizoně blízko hranic a pojede do Mexika. Nemyslím si, že se bude s Mexikány… (viac)

Postradatelní drtí kosti v Číně

Postradatelní drtí kosti v Číně

27.08.2011

Natáčení The Expendables 2 začne 19. září v Nu Boyana Studios v Bulharsku. Zdá se ale, že štáb si odskočí na několik dní i do Číny. Produkce totiž vyjednává s čínským distributorem, což znamená i… (viac)