Nájomný zabijak Jimmy "Bobo" Bonomo (Sylvester Stallone) neváha vraždiť pre peniaze, ale súčasne dodržiava určité zásady a pravidlá - nezabíja ženy a deti. Keď z týchto dôvodov nesplní zákazku a svoju obeť nechá žiť, prichádza pomsta zo strany objednávateľa, ktorý pošle zabijaka Keegana (Jason Momoa), aby Jimmyho zlikvidoval. Ten sa pri útoku v bare ubráni, ale zomrie jeho parťák Louis Blanchard (Jon Seda). Jimmy sa ocitne sa uprostred nebezpečnej hry, v ktorej pôjde o život nielen jemu, ale aj jeho blízkym. Louisovu vraždu prichádza vyšetrovať mladý detektív z Washingtonu Taylor Kwon (Sung Kang), ktorému Jimmy náhodou zachráni život a odvtedy mu je policajt kórejského pôvodu nesmierne zaviazaný, aj keď by ho mal v skutočnosti zatknúť. Obaja rozdielni muži spoja svoje sily a schopnosti, a napriek neustálym rozporom spoločne pátrajú po zločincoch zodpovedných za Louisovu smrť, aby ich doviedli pred spravodlivosť. Najprv kontaktujú spojku Ronnieho Earla (Brian Van Holt), ktorý pôvodne najal Jimmyho s Louisom, a potom odhalia ďalšie články zločineckej siete, ktorú vytvorili skorumpovaný právnik Marcus Baptiste (Christian Slater) a podnikateľ Robert Nkomo Morel (Adewale Akinnuoye-Agbaje) z Washingtonu. (TV JOJ)

Paldiny

Stallone ako ho máme radi, čo nezabije zbraňou, päsťmi, pohľadom, to uzemní trefnou hláškou. Sly od posledného Rockyho natáča výhradne pre fanúšikov a v tomto prípade tomu nie je inak. Vedel, že táto štýlová, drsná žánrovka neosloví masové publikum, preto s premiérou počkal, kým neodpochodujú borci z Expendables 2 a tajne dúfal, že tak predstaví svoj nový počin čo najširšiemu publiku. Lenže práve odkladaná premiéra prispela k neblahej povesti, že s filmom niečo nie je v poriadku. Opak je ale pravdou a Sylvester nám 80te roky servíruje v tom najkrajšom možnom balení a čo je dobré nebojí sa krvi, ostrého slovníka či ľutovania obetí. Je len škoda, že na našom krásnom Slovensku nemáme viac pamätníkov a tak sme si tento film mohli vychutnať iba z pohodlia domova. ()

iampatrik

60% Nebýt stále charismatického Stallona, tak se Kulka do hlavy u mě řadí do nekonečné kategorie - tuctový akční film. Když chybí pořádné napětí, které je umocněné pomalým dějem (ani hlášky zde skoro vůbec nejsou), tak lze na filmu pochválit snad jen ten Sly a jeho akční mlátící se scény. ()

peetriss

Překvapivě mnohem lepší stará akční škola než oba díly Expendables dohromady. A není k tomu potřeba lanařit celý zástup většinou více či méně vyhaslých akčních hvězd, nýbrž stačí najmout jednoho starého osmdesátkového matadora Waltera Hilla. Inu, nostalgické obsazení automaticky nedělá nostalgickým i film, ve kterém hrají. Walter Hill se vrátil k bohužel zapomenutému starému akčnímu schématu tvořeném příběhem typu "v jednoduchosti je krása" v němž hraje hlavní roli urostlý tvrďák, který dá nahubu každému, kdo se mu nelíbí a který ze sebe sype hlášky jako na běžícím pásu, a to bez idiotských přehnaných digitálních příkras a bez střeštěného střihu. Musím s obrovskou radostí konstatovat, že už velmi velmi dlouho Sly Stalloneovi role tak nesedla na tělo, a jeho pokročilý věk mu vůbec není překážkou. Urostlý Jason Momoa, je mu vyrovnaným protivníkem a parťák Sung Kang hraje perfektní druhé housle a je výborným nahrávačem Stalloneovým hláškám. Waltere Hille i přesto, že určité kaňky na kráse by se našly, děkuji za defibrilaci hloupostí tvůrců téměř zabitého akčního žánru. ()

agass

Walter Hill ještě nepatří do starýho železa a to samý se dá říct i o Slájovi. Jeho potetovanej nájemnej vrah je drsoň, kterej se řídí vlastními pravidly a divák s ním jednoduše sympatizuje. Malinko mi vadila předvídatelnost a Momoa coby hlavní Slájův protivník ale co, naštěstí se tvůrci nesnažili akční scény odlehčit ''humorem'' jako v případě Arnieho Konečné. To bych nejspíš jednu hvězdu ubral. Pozn. Momoa je děsná kuzma. ()

Mauric

"Tak to je teda divná analogie." Když jsem slyšel tuto repliku z úst italského hřebce, jehož obličej vypadá jak vytesán z kamene neohrabaným sochařem, smál jsem se až za roh. Poté ještě zmínil Konfucia, což se nachází daleko za jeho (nejen) slabikovým dostřelem, a já věděl, že tento akčňák "ze staré školy" bude stát za to. A stál. Co replika velkého Slye, to hláška. Co hláška, to perla. Plus klasická dávka krve, headshotů, výbuchů a ztrapňování korejského policisty. Silné 3*. ()

Haymar

Krásná nostalgická vzpomínka na časy dávno minulé, na unylá 80. léta - éru skvělého vkusu, brilantní muziky a filmové renesance!! Tohle je přesně Stalloneho styl (okořeněn Walterovým rukopisem) a ať si kdo chce co chce říká, i kdyby Sly už nadobro točil takovýhle přímočarý akční hovadiny, budu mu to žrát a a budu se u toho tetelit blahem, protože to je přesně ta old-school klasika, kterou všichni milujeme a kvůli které nám léta visely v pokojíku vyšisovaný a zkroucený plakáty Roka Bambuli, Jona Remboua a Bar-Bar-a O'nana!... Navíc, na skoro 65 letýho dědka teda klobouk dolů!! ()

Prochy38

Hodně dobrá sestava zaručuje, že i když nebude scénář nic moc, bude se na to dat koukat. Scénář nebyl špatný, S. Shani pořád nádherná, Sly hraje svoje, super záporák J. Momoa a pohodový S. Kang. Příběh až tak originální nebyl, ale pojetí rozhodně sedlo a bavilo. Je to krátké, tak to prostě nestihne štvát :) ()

Ondrus

Silné tři hvězdy za kvalitní komorní oldschoolovou střílečku. Slyovi tahle role sedla, navíc je ve skvělé kondici, hlavní záporák Jason Momoa byl taky kvalitní. Mohlo ale být více hlášek od Slyova parťáka a byly by 4*. ()

aLPaC

Sly je očividně v daleko lepší formě než Arnold a na jeho věk vypadá opravdu super. Celkově se mi Bullet to the Head líbil ale o něco málo méně než Konečná. Ten Japonec/Korejec je vopruz, hlavní záporák sice super, ale od závěrečného fightu jsem čekal trochu víc a je jasné, že i když to tak nemohlo dopadnout, ten borec by Slye rozmáčkl během pár sekund. Tady to tak pevné čtyři nejsou, přesto je nakonec možná i kvůli starým dobrým časům dávám. Spíše je ale jeden z těch slabších akčňáků od Slye. ()

Zombi

Typické osmdesátkové béčko se vším co k tomu patří. V první řadě, Stallone je machr a v nasrané poloze, kdy neřeší jestli zastřelí nějakýho grázla z blízka brokovkou, mu to parádně sedne. Když si navíc střihne, v jeho věku, rvačku v trenkách, tak musíte smeknout. Momoa je jako záporák fajn, škoda, že nemá víc prostoru. Hill režíruje oldschoolově, sem tam hodí podivnej barevnej přechod, kterej měl být asi cool, ale je to jak pěst na oko. Největší problém je scénář, kterej je fakt ubohej a navíc přihrál Slyovi šikmookýho parťáka se závislostí na telefonech. Díky nablblýmu scénáři, kterej film dost potápí, jen lepší 3 hvězdy. ()

gumolit

Sly sa vracať nemusel on natáča filmy pravidelne ale v podstate sa jedná len o priemerný akčnák , ktorý zapadne prachom.Hlášky sú celkom v poriadku jedine čo mi mohlo vadiť je ten Jason Barbar Conan , ktorý by dokázal zabíjať i s nožíkom v tepne krku neskutočný frajer teda, ()

lareinna

Trošičku tá kamera musela skákať, aby nebolo vidno, že Sylvestrovi trvá už trošku dlhšie zdvihnúť sa zo zeme, keď dostane nakládačku. Sung Kang sympaťák, pekná Sarah Shahi sa trochu zviditeľnila, inak čo sa týka Stalloneho je to klasika, niečo, čo som aj čakala. ()

Isobell

Panove kritici: Sly v super kondici! Pak jeste par headshotu, par panaku Bulleit Bourbon Whiskey a sem tam nejaka ta hlaska a je to. Stallone a Momoa + 2x Axe = Super Axe Fight! To fakt potesilo! pvp jak vysity! "James Bonomo: What are we, fuckin' Vikings?" ()

sona123

Akčňák, kde se pořád žvaní a moudra to tedy moc nejsou. Béčkové dílo, které stojí a padá se Sylvestrem, který má sice svaly a na plátně mu to sekne, ale pusu by otevírat moc nemusel, když chci konverzačku, sahám do jiného šuplíku. ()

Santino7

Niekto tu mal enormný záujem natočiť drsný akčný film ako zo starej školy (zlaté osemdesiate roky). A nebol to len tak hocikto. Ostrieľaný režisér (Hill) + legenda žánru (Sly), už len pri tejto dvojici sa začína črtať maličká iskrička nádeje, že by mohlo ísť o slušnú poctu akčným bijákom rokov minulých. Avšak, ako to už býva, nič nejde úplne podľa predstáv - niekde sa musela stať chyba - no a pri jednej to nezostalo ani zďaleka. Ako sa hovorí, rozbehnutý vlak nezastavíš... Absolútna absencia akejkoľvek výpovednej hodnoty inak veľmi slabej a primitívnej dejovej zápletky (ktorá bola ľahko predvídateľná od úvodných až po záverečné titulky) je vzhľadom na daný žáner to najmenej, bez toho by sa kľudne zaobísť dalo, stále to mohlo byť fajn... Ide o niečo iné, čo ma naozaj celý čas štvalo. Mám na mysli samotnú formu prevedenia a všetko okolo toho. Chápem, že ide o jednoduchú béčkovú záležitosť, no aj z toho sa dalo s danými možnosťami vyjsť o niečo viac so cťou. Vadilo mi viacero faktorov, tak poďme na to postupne... Po prvé, vzájomná chémia ústrednej kladnej dvojice - aby nájomný vrah a vyšetrovateľ už od cca 15tej minúty spolu familiárne vtipkovali, hoci sa iba pred malým okamihom spoznali (že tá familiárnosť pretrvávala až do konca, to je snáď každému jasné), tak už to je pre mňa prvý kolaps akejkoľvek logiky (rozumej akože nad moje sily). Ale poďme ďalej, prejdime na hlášky. To, čo malo byť úderné a vtipné, v konečnom dôsledku vyznelo nevkusne a trápne - a nezachránili to ani početné konfrontácie na tému moderných technológií, kde Sly vyzeral ako keby prvýkrát videl mobilné zariadenie (síce ho tu nazvali Bobo, no z jaskyne snáď predsalen neprišiel). Celkovo sa mi zdalo, že potenciál tejto hereckej legendy tu zostal premárnený a absolútne nevyužitý - celé to padalo okrem celkovej povrchnosti postáv taktiež na plytkých dialógoch (teda nie že by Sly bol nejaký Pacino alebo De Niro, no aspoň nejaký dôstojný dialóg by zvládol, či nie?). A prejdime k poslednej zložke, ktorá mi vyslovene vadila - klišé scény. Teda nie, že by mi vadili sami o sebe (pri pocte béčkovým bijákom nesmú predsa chýbať), lenže ak sú zoštylizované takto chabo, tak ide o riadny prúser. Scéna, ktorá mala byť asi jednou z výstavných skríň celého filmu - záverečný súboj so sekerami (trefne zhodnotené: "Čo sme nejakí posraní Vikingovia?") ani zďaleka nebola tak efektná, ako asi tvorcovia čakali. Ples, maškarný bál, karneval, šaškárňa s maskami (alebo ako to nazvať?) to je len taký "bonbónik" navyše (či skôr rana istoty...). No a samozrejme, skoro by som zabudol, z môjho pohľadu už teraz kultové vynorenie hlavného záporáka z vody a následne jeho veľavravný výraz (samozrejme po primerane veľkom výbuchu), tak to je absolútna delikatesa (kam sa hrabe nejaké vylodenie v Normandii? :-)) To by už asi aj stačilo, takže poďme si to zhrnúť - podpriemerný akčný biják, ktorý má tú smolu, že mu chýba vytúžená atmosféra béčkoviek z rokov osemdesiatych. Teda chýba mu toho omnoho viac ale o tom už som písal. Aj tak si myslím, že som v hodnotení ešte pomerne štedrý... 2/5 () (menej) (viac)

Aquamanův smrtonosný srub

Aquamanův smrtonosný srub

05.09.2015

Když se Jason Momoa stal novým Conanem, moc lidí nejásalo. Pak si ale spravil reputaci ve Hře o trůny a v akčňáku Jedna mezi oči předvedl, že se zvládne postavit i samotnému Stallonovi. Co Momou čeká… (viac)

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (viac)

Rambo ještě neřekl poslední slovo

Rambo ještě neřekl poslední slovo

09.03.2012

Alespoň to tvrdí Sylvester Stallone, který v aktuálním interview prohlásil: „Umírám touhou natočit dalšího Ramba. Bude v Arizoně blízko hranic a pojede do Mexika. Nemyslím si, že se bude s Mexikány… (viac)

Postradatelní drtí kosti v Číně

Postradatelní drtí kosti v Číně

27.08.2011

Natáčení The Expendables 2 začne 19. září v Nu Boyana Studios v Bulharsku. Zdá se ale, že štáb si odskočí na několik dní i do Číny. Produkce totiž vyjednává s čínským distributorem, což znamená i… (viac)